Forum Forum finansoweKonta

konto osobiste w Alior Banku opinie

konto osobiste w Alior Banku opinie

hazzz / 2011-09-30 10:33
myślę o założeniu konta w Alior Banku, ale nim to zrobię chętnie poznam Wasze opinie, czy jesteście zadowoleni z usług tego banku? faktycznie są jednymi z najtańszych na rynku?
Wyświetlaj:
gremlinnn / 2011-09-30 13:04
a nocna lokata na tym koncie pozwoli Ci zaoszczędzić trochę grosza :)
Dell12 / 2011-09-30 13:11 / Bywalec forum
Mogę szczerze polecić konto osobiste w Aliorze!! Wypłacanie pieniędzy z bankomatów jest za darmo!!
borett88 / 2011-09-30 11:35 / Bywalec forum
zamiast alior banku polecam zalozenie konta w banku pekao
A u t o r / 83.5.243.* / 2014-02-04 22:33
haha się uśmiałem :D
M@rek1 / 178.37.26.* / 2013-10-28 19:58
Witam,
dzisiaj usiłowałem w placówce ALIOR banku WPŁACIĆ niewielką sumę pieniędzy na mój ROR. Pracownik poprosił o dokument tożsamości i odmówił przyjęcia pieniędzy ponieważ chciałem się wylegitymować prawem jazdy. Poinformował mnie, że są wewnętrzne procedury, które za jedyne dokumenty potwierdzające tożsamość klienta uznają dowód osobisty i paszport.
W efekcie wpłaciłem te pieniądze kilkadziesiąt metrów dalej, w oddziale innego banku, który nie miał problemów z identyfikacją mojej osoby na podstawie prawa jazdy.

Nawet, jeśli są takie procedury, to dlaczego nie zostaną zmienione dla operacji WPŁACANIA pieniędzy na WŁASNE KONTO. Na prawie jazdy są przecież zdjęcia, dane osobowe, PESEL, adres. Tak jak na dowodzie osobistym lub paszporcie. Jakie dodatkowe informacje znajdują się w tych dokumentach, a których nie ma w prawie jazdy? No bo nie chodzi przecież o zabezpieczenia - wszystkie dokumenty są podobnie zabezpieczone przed fałszowaniem.

I jeszcze jedno: znalazło się "obejście" weryfikacji tożsamości: mogłem wpłacić te pieniądze bez konieczności okazania dokumentów jako tzw. "wpłata dla osoby trzeciej". Z tym, że wówczas bank pobrałby prowizję w wysokości 0.5%.
No to jak - na własne konto muszę mieć paszport, a jak dla kogoś, np siebie to już nie, ale za to płacę haracz?
Jestem klientem Aliora od lat, poleciłem go wielu osobom. Ale teraz już nie polecę, bo nie podoba mi się takie traktowanie klienta.
duhfofjo / 46.205.3.* / 2013-10-30 16:28
Pracownik świetnie się zachował! Wszędzie trabia, ze prawo jazdy nie jest dowodem tożsamości, poza tym chyba każdy wie, ze jak idziesz do banku to musisz pokazać dowód. Jeśli wolisz miejsca, w których weryfikuje się tożsamość prawkiem albo kartą biblioteczną to już Twoja sprawa …
Zpy / 94.254.224.* / 2016-06-11 04:57
Prawo jazdy jest dokumentem potwierdzającym Twoją tożsamość tak jak dowód, paszport czy też książeczka wojskowa więc żadna placówka bankowa czy też organizacja rządowa nie powinna stawiać problemów po okazaniu w.w dokumentu
M@rek1 / 178.37.26.* / 2013-10-30 20:08
Przecież ja WPŁACAŁEM pieniądze, a nie wypłacałem, więc po co te cyrki z weryfikacją tożsamości?
A jak wpłacisz we wpłatomacie, to też Cię weryfikują?
A czemu, jak wpłacam w opcji "na konto osoby trzeciej", to już nie trzeba weryfikacji?
A co do danych osobowych, to w prawo jazdy jest ich więcej niż w paszporcie.
Po prostu przepisy są zbyt ogólne i nie różnicują operacji wypłat od wpłat.
Po prostu powinni to zmienić, a nie upierać się dla zasady.

No bo w efekcie nie dostali moich pieniędzy, a chyba w banku nie oto chodzi...
a priori / 31.174.140.* / 2014-02-19 13:48
Jesteś człowiek X tzn.typowy problematyczny gość nie potrafiący się dostosować do ogólnych norm i zasad.
"...A jak wpłacisz...","...A czemu, jak wpłacam...
" itd.. itp...
Masz mieć taki dokument a nie inny i nie dyskutować.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: