Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kontrakt lokacyjny-Finroyal-opinie

Kontrakt lokacyjny-Finroyal-opinie

babi / 83.28.144.* / 2010-06-14 12:01
Zobaczyłem ostatnio w tv reklamę Finroyal wszedłem na ich stronę poczytałem o kontrakcie lokacyjnym,muszę przyznać że 12% wygląda kusząco ale po przeszukaniu netu natknąłem się na mniej korzystne "recenzje' o produkcie niepokoi mnie fakt że ww.firma znajduje się na tzw.czarnej liście KNF.Ciekaw jestem opinii osób które korzystają z oferty Finroyal ewentualnie już zrealizowały swój kontrakt.
Wyświetlaj:
kancelariamedius / 91.238.142.* / 2012-09-01 15:21
Szanowni Państwo!!!
Informujemy, iż Kancelaria Medius SA Kraków poszukuje osób, które powierzyły swoje oszczędności Spółce Finroyal i czują się oszukane. W trosce o jak najlepszą ochronę Państwa interesów Kancelarii zależy na możliwie szybkim złożeniu pozwu zawierającego o zabezpieczenie Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane grupowym dochodzeniem roszczeń o możliwie jak najszybszy kontakt z Kancelarią.

Jolanta Pęgiel
505 043 813, 12 265 12 76
j.pegiel@kancelariamedius.pl
kancelariamedius / 91.238.142.* / 2012-09-01 15:21
Szanowni Państwo!!!
Informujemy, iż Kancelaria Medius SA Kraków poszukuje osób, które powierzyły swoje oszczędności Spółce Finroyal i czują się oszukane. W trosce o jak najlepszą ochronę Państwa interesów Kancelarii zależy na możliwie szybkim złożeniu pozwu zawierającego o zabezpieczenie Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane grupowym dochodzeniem roszczeń o możliwie jak najszybszy kontakt z Kancelarią.

Jolanta Pęgiel
505 043 813, 12 265 12 76
j.pegiel@kancelariamedius.pl
EWA TVN / 212.75.102.* / 2012-08-16 15:48
Witam!
Jestem poszkodowana - ukradli wszystkie moje pieniądze a do tego dowiedziałam się bardzo przykrej rzeczy, że Pan Andrzej Koryt. od dawna ma narzeczoną Panią Małgorzatę Ostwow. Prezesa firmy BFC jak i dziecko z nią. Pani Małgorzata Ostrow. jest Prezesem firmy BFC - a firma ta, o dziwo, należy do holdingu JWC Pana Józefa Woj. Powstaje pytanie czy nasze pieniądze zasiliły konta JWC i czy Pan Andrzej i Pani Małgorzata kopili sobie kolejne nowe apartamenty za nasze pieniądze? Może ktoś coś wie szczegółowo?
Ewa.
poćko / 95.48.252.* / 2012-08-27 07:06
wcale mi cię nie żal bo jak boli myślenie to
a pali się tylko światełko na wielkie zyski to winszuję , he, he
koko666 / 91.127.32.* / 2012-08-10 23:27
Szef Amber Gold KUPIŁ SOBIE PAŁAC! Za 6,5 miliona!Agencja FORUM

W roku 2008 Marcin Plichta wtedy jeszcze pod nazwiskiem Stefański odpowiadał przed sądem za przywłaszczenie ponad 170 tysięcy złotych od klientów zwojego pierwszego biznesu - firmy Multikasa. Został skazy na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W trakcie, gdy toczyło się śledztwo, spędził te trzy miesiące w areszcie. Dziś jest milionerem, założycielem kontrowersyjnej firmy Amber Gold, która jest podobno zwykłą piramidą finansową i wcale nie inwestowała w złoto. Jej klienci boją się, że stracą oszczędności całego życia. Jej właściciel kupił sobie właśnie pałac w Rusocinie pod Gdańskiem.

Jak donosi Super Express prezes spółki Amber Gold zapłacił za nieruchomość 6,5 miliona złotych. Ponieważ ogromny dom jest zabytkiem, Plichta zobowiązany jest do remontu dworu, wozowni i spichlerza, a także niezbędnych prac konserwatorskich przez kolejne lata użytkowania. Musi od razu zapłacić za pałac 1,5 miliona złotych, a kolejne raty regulować każdego następnego roku. Liczy więc chyba na to, że zarobi jeszcze sporo na swoim biznesie.

Analitycy podejrzewają, że Plichta liczy na to, że klienci wycofają ze strachu wszystkie pieniądze, łamiąc surowe zapisy umów z Amber Gold. Firma będzie mogła dzięki temu potrącić im nawet po 40% wpłaconych pieniędzy, czyli kilkadziesiąt milionów złotych.

Skompromitowany Plichta-Stefański postanowił bronić się jak na celebrytę przystało - udzielił wraz z żoną Kasią wzruszającego wywiadu Gazecie Wyborczej. Oto jego najciekawsze fragmenty:

- To kobieta, dzięki której nawet teraz, w tych ciężkich chwilach, mam normalne życie. Zażądała, bym się zmienił na lepsze, i zmieniłem się. To trudne, ale dzięki niej wiem, że możliwe - wyznaje.

- Prosiłam, by zgodzili się na dodatkowe widzenia - wspomina Kasia ciężkie chwile, gdy odiwedzała początkującego milionera w areszcie. Tylko dyrektor w Starogardzie zachował się jak człowiek. O innych szkoda gadać.

Dowiadujemy się też, że "w ramach dziękczynienia za Multikasy" Plichta dał księdzu 100 tysięcy złotych na remont kościoła, aż "księdza zamurowało". Podziękowali w ten sposób Bogu za to, że - tu również cytujemy - "rozeszło się po kościach".

Plichta zdradził też Wyborczej kulisy swoich decyzji biznesowych:

Gdy Marcin powiedział w domu, że kupują linie lotnicze OLT Express, Kasia akurat jadła kanapki - relacjonuje Gazeta. Plichta mówi, że stracili 40 mln zł, czyli dwuletni zysk wypracowany przez Amber Gold. Szkoda tych pieniędzy, ale są przekonani, że uda im się wyjść z tego wirażu.

Informują też z klasą, że mają duże mieszkanie urządzone "skromnie i z gustem". Kupili poza tym BMW 7, a teraz pałac za 6,5 miliona.

Byliśmy jak te owieczki, które beztrosko hasają po łące i nie wiedzą, że obok ktoś buduje dla nich szafot - żali się Kasia. Nie przyszło nam do głowy, że zbierając takie pieniądze z rynku, zaszkodziliśmy wielkim bankom, a kupując linie lotnicze, storpedowaliśmy sprzedaż LOT-u. W Niemczech Marcin dostałby za swoją działalność nagrodę, w Polsce wzięły go pod lupę ABW i Komisja Nadzoru Finansowego.

Mimo tego spisku LOT-u i banków starają się żyć dalej.

- Dlaczego zmienił pan nazwisko Stefański na Plichta? Żeby ukryć kryminalną przeszłość? - pytają go dziennikarze.

- To zabrzmi może głupio, ale żyliśmy razem bez ślubu, a wszystkim kontrahentom mówiliśmy o sobie nawzajem per mąż i żona. Nie chcieliśmy już robić zamieszania ze zmianą nazwiska Kasi na moje, więc dla wygody przyjąłem jej nazwisko Plichta.

Myślicie, że zobaczymy ich wkrótce w Gali i Vivie jak Rutkowskiego z Luizą?
canary wharf / 2012-08-09 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
smiec coraz o nim glosniej jak o amber costam shit ktory mial koneksje z finroyal, obecny adres w warszawie, adres sprzed roku - North Harrow blisko Undergrnd station w sklepie fish and chips :) - bylem widzialem bu ha ha ha :D

FRL Capital Limited, 46 Station Road, North Harrow Middlesex, HA2 7SE London, United Kingdom, shares capital 88 000 000 GBP

ha ha 88 mln GBP :) bu ha ha ha

http://www.finroyal.com/

niezly walek :) bua ha ha ha
canary wharf / 2012-08-09 09:54 / portfel / Tysiącznik na forum
ZOBACZCIE SOBIE STREET VIEW na google maps :)
tam jest sklep z frytkami i ryba :) smazona :) jak mozna tam wplacac jakies pieniadze :) bua ha ha ha
Adam Aadam / 37.31.113.* / 2012-06-27 10:38
Osoby poszkodowane winny uruchomić zbiorowy pozew windykacyjny, co uruchimiłoby komornika w Anglii i co najmniwej zaspokoiło poczucie zrobienia wszystkiego co możliwe dla ustanowiuenia syndyka masy upadłościowej
tej firmy
kancelariamedius / 91.238.142.* / 2012-09-01 15:23
Szanowni Państwo!!!
Informujemy, iż Kancelaria Medius SA Kraków poszukuje osób, które powierzyły swoje oszczędności Spółce Finroyal i czują się oszukane. W trosce o jak najlepszą ochronę Państwa interesów Kancelarii zależy na możliwie szybkim złożeniu pozwu zawierającego o zabezpieczenie Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane grupowym dochodzeniem roszczeń o możliwie jak najszybszy kontakt z Kancelarią.

Jolanta Pęgiel
505 043 813, 12 265 12 76
j.pegiel@kancelariamedius.pl
Ewa TVN / 212.75.102.* / 2012-08-16 15:51
Witam!
Jestem poszkodowana - ukradli wszystkie moje pieniądze a do tego dowiedziałam się bardzo przykrej rzeczy, że Pan Andrzej Koryt. od dawna ma narzeczoną Panią Małgorzatę Ostwow. Prezesa firmy BFC jak i dziecko z nią. Pani Małgorzata Ostrow. jest Prezesem firmy BFC - a firma ta, o dziwo, należy do holdingu JWC Pana Józefa Woj. Powstaje pytanie czy nasze pieniądze zasiliły konta JWC i czy Pan Andrzej i Pani Małgorzata kopili sobie kolejne nowe apartamenty za nasze pieniądze? Może ktoś coś wie szczegółowo?
Ewa.
barbarak1951 / 31.175.1.* / 2012-08-09 11:22
Jestem też poszkodowaną chętnie dołączę doinnych
kancelariamedius / 91.238.142.* / 2012-09-01 15:23
Szanowni Państwo!!!
Informujemy, iż Kancelaria Medius SA Kraków poszukuje osób, które powierzyły swoje oszczędności Spółce Finroyal i czują się oszukane. W trosce o jak najlepszą ochronę Państwa interesów Kancelarii zależy na możliwie szybkim złożeniu pozwu zawierającego o zabezpieczenie Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane grupowym dochodzeniem roszczeń o możliwie jak najszybszy kontakt z Kancelarią.

Jolanta Pęgiel
505 043 813, 12 265 12 76
j.pegiel@kancelariamedius.pl
toip / 37.31.88.* / 2012-06-25 19:50
http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/627110,finroyal_nie_wyplaca_pieniedzy_inwestorzy_sa_przerazeni.html
stary mocher / 89.231.122.* / 2012-07-14 14:49
Jestem klientem finroyal.Zanim powierzyłem im moje oszczedności zasięgałem opinii ludzi którzy już korzystali z usług finroyal-nigdy nie mieli kłopotów z wypłatą odsetek.
Teraz czas na wypłatę po roku nie dostałem dotychczas ani grosza pomimo że czekam już 2 miesiące. WSZYSTKIEMU SĄ WINNI HAZARDZISCI Z TVN-u którzy napewno za WIELKIE PIENIĄDZE rozpoczęli nagonkę na finroyal.To poprostu szczyty hamstwa w wykonaniu tej stacji którzy za pieniądze konkurencji są w stanie pogrążyć firmę i klientów. Toczyły się procesy od 2010 roku na temat działalności finroyal i firma zawsze wygrywała. TO DO JASNEJ CHOLERY JAKIE MY MAMY SĄDOWNICTWO I OSRODKI KONTROLI KTORE POZWALAJA NA DZIAŁALNOSĆ W POLSCE TAKICH INSTYTUCJI ?
mkmk / 159.205.54.* / 2012-08-04 20:26
jesteś istotą wełnianą podstawioną przez przekrętasów finroyal.
Tomi 500 / 93.181.165.* / 2012-06-08 14:29
Jestem z Wrocławia i 8.06 chciałem się czegoś dowiedzieć o kondycji firmy Finroyal ,ale telefony milczały i infolinia również.Czy jest ktoś w podobnej sytuacji z Wrocławia kto ma jakieś obawy?Proszę pisać marato@spoko.pl
Beata z Oleśnicy / 109.199.13.* / 2012-08-08 08:49
My również próbujemy się skontaktować i nic cisza , nie wiemy co robić .
Jestem z Wrocławia i 8.06 chciałem się czegoś dowiedzieć o kondycji firmy Finroyal ,ale telefony milczały i infolinia również.Czy jest ktoś w podobnej sytuacji z Wrocławia kto ma jakieś obawy?Proszę pisać marato@spoko.pl
amerlite / 95.49.151.* / 2012-06-07 02:13
"Dymają", bo jest kogo "dymać", a "dymani" sami chcieli być "wydymani". Bycie debilem też, czasem bywa kosztowne.
jakiś tam / 87.207.77.* / 2012-06-06 20:11
Ludzie co wy robicie.Takich oszołomów u nas w PRL-u jest w H.. . Zastanówcie się z kąd tylu milionerów w polsce.
Mariuszok / 95.49.209.* / 2012-05-30 15:57
Przecież FACET wchodzi w rynek największej mafii świata - bankowcom. Nie dadzą mu wybić się i musi zniknąć! Ten rynek zawiadywany jest przez nie znane tajemnicze osoby siedzące w radach nadzorczych banków itd. Spowodowali upadek komunizmu a teraz całej gospodarki świata. Jedynie Islandia wygoniła takie łajzy i o prostu znacjonalizowała rynek finansowy.
prawnik8945 / 212.76.48.* / 2012-05-29 19:59
To nie tylko piramida finansowa (faktycznie wypłaty dla obecnych klientów organizowane są przez firmę z bieżących wpłat nowych klientów) ale przede wszystkim klienci nie lokują a pożyczają środki finansowe .. innymi słowy są pożyczkodawcami dla firmy. W przypadku ogłoszenia upadłości klienci będą mogli się jedynie wpisać na listę wierzycieli. Do tego cały majątek firmy (100 % akcji) jest w posiadaniu człowieka, który rzekomo nie ma majątku. Zniknie i tyle .. a wierzyciele klienci stracą pieniądze. Zwróćcie też uwagę, że każda umowa jest na czas nieokreślony z zadeklarowanym terminem. Rozwiązanie jej zgodnie z OWU będzie się wiązało z karą umowną CUT w przypadku rezygnacji przed upływem 12 mies. Jeżeli zrezygnuje się przed upływem 6 mies. to oprócz CUT, którą trzeba zapłacić, również firma nie wypłaci odsetek. W umowie nie ma żadnej informacji o inwestowaniu środków, jest tylko mowa o tym że firma inwestuje na własną rzecz i w swoim imieniu, ale nawet nie doprecyzowuje, że wpłacone środki. Enigmatyczne ubezpieczenie, którym się przechwala nie wiadomo co właściwie zabezpiecza i jakie są jego warunki - może zupełnie nie dotyczyć działalności firmy.
prawnik985 / 212.76.48.* / 2012-05-29 19:58
To nie tylko piramida finansowa (faktycznie wypłaty dla obecnych klientów organizowane są przez firmę z bieżących wpłat nowych klientów) ale przede wszystkim klienci nie lokują a pożyczają środki finansowe .. innymi słowy są pożyczkodawcami dla firmy. W przypadku ogłoszenia upadłości klienci będą mogli się jedynie wpisać na listę wierzycieli. Do tego cały majątek firmy (100 % akcji) jest w posiadaniu człowieka, który rzekomo nie ma majątku. Zniknie i tyle .. a wierzyciele klienci stracą pieniądze. Zwróćcie też uwagę, że każda umowa jest na czas nieokreślony z zadeklarowanym terminem. Rozwiązanie jej zgodnie z OWU będzie się wiązało z karą umowną CUT w przypadku rezygnacji przed upływem 12 mies. Jeżeli zrezygnuje się przed upływem 6 mies. to oprócz CUT, którą trzeba zapłacić, również firma nie wypłaci odsetek. W umowie nie ma żadnej informacji o inwestowaniu środków, jest tylko mowa o tym że firma inwestuje na własną rzecz i w swoim imieniu, ale nawet nie doprecyzowuje, że wpłacone środki. Enigmatyczne ubezpieczenie, którym się przechwala nie wiadomo co właściwie zabezpiecza i jakie są jego warunki - może zupełnie nie dotyczyć działalności firmy.
adam1176 / 178.37.212.* / 2012-05-24 20:17
a ja uważam, że to co robi facet z Finroyal to jest zupełnie normalne i nie należy z tego robić sensacji, zawsze w każdej populacji była, jest i będzie pewna grupa skrajnie naiwnych ludzi, teraz skroi ich Finroyal, za pewien czas się pozbierają, uciułają parę groszy i znowu wpłacą do np. Switzgeld, znowu ich oszukają, i tak w kółko macieju, taki ich urok, nie należy się nimi przejmować...
toip / 178.180.62.* / 2012-06-21 14:54
Finroyal?, jeszcze to istnieje?, klopoty i nieterminowe opóżnione nawet do miesiąca wyplaty mieli od marca 2012, powinni iść na drzewo. Bylem klientem Finroyala, nikomu nie radzę, bo to oszuści i a mam dosyć. NA DRZEWO
toip / 46.204.101.* / 2012-05-29 08:42
A ja uważam, że facet oszukuje. Na stronie internetowej Finroyal klient może pobrać dokumenty np wyplaty w języku polskim, które są nieważne w Finroyalu. Tam klient dostaje formularz wyplaty w jęz angielskim. W biurach twierdzą,że internet jest aktualizowany, nieprawda, od 2 mies nie zmieniają tego. Wyplata środków z Finroyala, w momencie podpisywania umowy zapewniano,że to 7 dni roboczych, ja czekalem dni 17 ale slyszalem, że czeka się dlużej. Kto czekal dluzej? Odsetki, tam też byl bląd na moją niekorzyść o kilka stówek. Ludzie pilnujcie tego albo podarujcie swoją kasę p Andrzejowi K wlaścicielowi Finroyala.
tooms / 89.174.254.* / 2012-05-23 22:08
ogladalem uwage tvn i uwage po uwadze w ttv. bardzo ciekawe programy, szkoda ze nie ma takich wiecej. Finroyal bardzo przypomina Amber Gold - obaj prezesi mieli konflikt z prawem, wyludzali pieniadze, obie firmy maja mega profesjonalna kampanie reklamowa, dobrze zaprojektowana strone itp. Moze plusem AG jest to, ze nie ukrywa swojej siedziby i dziala odrobine bardzej przejrzyscie. Ciekawe kiedy o nich zrobia reportaz. A na marginesie - w materiale uwagi bylo ujecie bilboardu finroyal a pozniej kamera pokazala samolot na niebie...moze to taka dyskretna aluzja do OLT?...
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy