Forum Polityka, aktualnościKraj

Kontrakty z NFZ na 2015 rok. Lekarze niezgadzają się na sposób finansowania

Kontrakty z NFZ na 2015 rok. Lekarze niezgadzają się na sposób finansowania

Wyświetlaj:
Staszek A / 2015-11-14 20:51
Mam pytanie dotyczące jednej firmy. Może ktoś coś wie na jej temat. http://www.magellan.pl
Szukam właśnie firmy zajmującej się pomocą finansową dla szpitali i w sieci znalazłem ich.
W zasadzie znalazłem tylko pozytywne komentarze na ich temat. Może ktoś tutaj wiedziałby więcej ? Bądź może ktoś poleci inną firmę zajmującą się tego typu pomocą.
Marek1980 / 83.27.157.* / 2014-12-09 00:04
"Nie zgadzają" pisze się osobno, nie z czasownikami piszemy osobno, poziom dziennikarstwa żałosny. Stawki proponowane przez Ministerstwo są bardzo niskie (zwykłe RTG klatki piersiowej to koszt 40-60 złoty, czyli dwa dowolne RTG na pacjenta rocznie i już jest strata, do tego trzeba dodać płace dla pielęgniarki, położnej, sprzątaczki, innego lekarza zastępującego (nikt nie jest w stanie pracować od 8 do 18 codziennie przez okrągły rok). Dziwie się Wam lekarze, że pracujecie jeszcze dla NFZetu. Gdybyście się zbuntowali w końcu ktoś może by zreformował ten socjalistyczny relikt jakim jest polska służba zdrowia.
Jerzy_Katowice / 213.238.88.* / 2014-12-08 20:24
Wolny rynek w służbie zdrowia ukrócił by tę pazerność lekarzy. Ja muszę mieć w swojej pracy wcale nie mniejsze kwalifikacje, ryzyko też ponoszę spore a z roku na rok zarabiam mniej. Bo tak dyktuje rynek. A im wciąż mało i mało. A na pielęgniarki to się jaśnie państwo lekarstwo wypięło - pracują razem i bez zmrużenia powieki biorą 10 razy wyższe od nich pensje.
Wybaczcie - mam o lekarzach nie najlepsze zdanie. W większości są to pazerni ludzie, którym ich status społeczny uderzył do głowy.
zxc12 / 83.28.51.* / 2014-12-08 22:02
Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się. USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza.
zxc12 / 83.28.51.* / 2014-12-08 20:07
Wyceny świadczeń zdrowotnych to droga do prywatyzacji do której dążą lekarze.
Lekarze powinni być zatrudnieni przez NFZ i to on powinien płacić pensje a nie kolega dyrektor szpitala.
Pieniądze na świadczenia w 90% idą na pensje. Szpitale stają się miejscem zatrudniania personelu a nie miejscem leczenia pacjentów.
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
Dyrektor dużego szpitala w Łodzi twierdzi, że regularnie wypłaca pensje po 30 tys. zł brutto miesięcznie. Około 20 tys. zarabia u niego kilkudziesięciu lekarzy.
Lekarz powinien być zatrudniony przez NFZ na pensję. Przychodzi do pracy wykorzystuje całą swoją wiedzę i sprzęt nie oglądając się na limity.
Ot i cała reforma.
Niewygodna?? dla kogo??
pięlegniarka / 37.248.254.* / 2014-12-09 00:42
Ciągle wklejasz ten sam tekst. Skąd te 90 %. Zazwyczaj pensje całego personelu to połowa kosztów; a sa to setki ludzi w szpitalu. Sprzęt sam nie działa, potrzebuje personelu, odczynników , serwisu, części zamiennych, energii, itd Im więcej działa tym szybciej się zużyje. Z tego że stoi jeszcze nic nie wynika; na budowie stoją koparka i betoniarka, i co, i nic, same pensje tych co je obsługują to jeszcze nic, a gdzie cement, piasek, wapno, szalunki, woda, plany, nadzór , paliwo, części zamienne. Skoro im tyle płacą to może tyle są warci; kiedyś była taka śpiewka że się rzucą do nas białoruscy i ukraińscy lekarze; jesteśmy w Unii i jakoś nie widzę aby rumuńscy lub bułgarscy lekarze tu tabunami walili. Widać za to jak nasi lekarze spylają na Zachód

Najnowsze wpisy