Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kontrola dostępu do broni w UE. Ekspert: ta dyrektywa to bubel prawny, służy tylko terrorystom

Kontrola dostępu do broni w UE. Ekspert: ta dyrektywa to bubel prawny, służy tylko terrorystom

Wyświetlaj:
six / 31.175.43.* / 2015-11-23 22:06
Zamiast umożliwić powszechny dostęp do broni obywatelom UE w celu obrony własnego zdrowia i życia idio..ci uchwalaja ustawy narażające to życie i zdrowie ! Lewackie liberały robią wszystko na opak i przeciw obywatelom UE to jest chore kiedy ci ludzie sie obudza i wykopią ich na zbity pysk !
666270 / 176.241.246.* / 2015-11-23 22:00
Tymczasem w Szwecji znaleziono skład broni w ośrodku dla imigrantów. Szukajcie w necie. A nas mendy rozbroiły. Nawet za scyzoryk można iść siedzieć.
spec.__________ / 88.156.97.* / 2015-11-23 22:00
Kilkakrotnie już powtarzałem, że broń legalnie nabyta przez prawego obywatela jest tylko dodatkowym wsparciem prawa. Po pierwsze, powinno to doprowadzić do obniżenia występowania ciężkiego rodzaju przestępstw, tych najbardziej drastycznych, rabunków, rozbojów, gwałtów. Dlaczego?dlatego, że bandzior musiałby się liczyć, że w przypadku posiadania broni przez obywateli znajdzie się być może kilku takich którzy powstyrzymają skutecznie atak. Po drugie dramat Paryża jakkolwiek i w innym być może mieście, polegał na tym, że gdyby nawet ktoś chciał zareagować i przeciwstawić sie atakowi, nie było do tego potrzebnej broni. Obywatel nie miał sie czym bronić. Jak skomplikowane sa działania policyjne widział każdy, więc zdecydowanie powiem że ci zamachowcy nie byliby tacy pewni swojej wygranej gdyby za plecami znalazłoby sie kilka luf zdecydowanych na działanie. Tak robili co chcieli i tego mamy efekty, na dodatek skuteczność policji żenująca. Piszę to jako człowiek, który na straży prawa stał wiele lat. Zdecydowanie jestem za dostępem do broni dla obywateli, którzy są zdrowi psychicznie i nie byli niekarani. Uczmy sie dyscypliny i sprawności w obsłudze tego narzędzia, tak narzędzia gdyz powinien on byc taki przednmiotem potrzebnym w użytku jak wiertarka czy kosiarka do trawinka. Z rozsądkiem, odpowiedzialnie . Od tego są strzelnice, instruktorzy, szkółki strzelecki. Ktoś kiedyś zaniedbał nauki Przysposobienia Obronnego i dzisiaj to się mści. To nas ma obawiać się przestepca, na drodze, w naszym domu, garażu w naszym kraju. Nie obroni cię nikt kto, na broni zna się bo spedził trochę czasu przy grach na komputerze.
radek80283 / 83.6.202.* / 2015-11-23 23:33
Błędne rozumowanie. Proszę zapoznać się z faktami na temat broni palnej w rekach obywateli.
Po drugie dramat Paryża jakkolwiek i w innym być może mieście, polegał na tym, że gdyby nawet ktoś chciał zareagować i przeciwstawić sie atakowi, nie było do tego potrzebnej broni. Obywatel nie miał sie czym bronić

Francja należy do czołówki państw w UE ze względu na ilość broni w rękach obywateli. W porównaniu z Polską obywatele Francji są uzbrojeni po zęby. W rękach obywateli francuskich jest 30x więcej broni niż u nas. Jak wszyscy widzimy, nie pomogło to wcale w udaremnieniu zamachu. Pana tezy są mocno naciągane, jeżeli chodzi o zwiększenie się bezpieczeństwa osobistego poprzez oddanie/upowszechnienie broni palnej w społeczeństwie.
Sprzedaż broni jest porostu świetnym interesem i można na tym zarobić krocie. Dlatego tak wielu ludzi lobbuje za złagodzeniem prawa w Polsce. A koszty tego biznesu będą ponosiły polskie rodziny.
xxx912 / 82.139.62.* / 2015-11-24 09:46
Bzdurą jest że Francja należy do czołówki państw w UE ze względu na ilość broni w rękach obywateli. Niestety Francja należy do czołówki państw w UE ze względu na najmniejszą ilość broni w rękach obywateli!
Dariusz79 / 109.196.88.* / 2015-11-23 21:54
Świetna inicjatywa Pani minister bo przecież taki mamy klimat na świecie. Jestem strzelcem w klubie i posiadam broń różnego kalibru.Aby ja dostać trzeba przejść długą drogę a i tak nie ma pewności, że się ją dostanie.Po tych przepisach sport umrze bo broń która posiadam mogę sprzedać terrorystą. Jakaś paranoja. Bezbronny naród jest idealnym celem dla każdego idioty który i tak broń posiada z podziemia. Nikt z bandytów nie dostanie broni legalnie. Unia to jeden wielki bubel który doprowadza nas do ruiny z emigrantami którzy mają większe prawa niż obywatele danego państwa. To koniec wolności.
Adam karuzel / 193.93.68.* / 2015-11-23 21:46
CO TAM DOSTĘP DO BRONI ? .... Z BRUXELI JUŻ NIE DŁUGO WEJDZIE DYREKTYWA ABY EUROPEJCZYCY SAMI SIĘ POWYBIJALI I ODDALI SWOJE TERENY ISLAMISTOM .. BO TAK IM DYKTUJE POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA UE
zupełna paranoja lewacka / 78.8.217.* / 2015-11-23 21:44
hahaha lewacy stworzyli zagrożenie terroryzmem islamskim a teraz chcą jeszcze rozbroić obywateli UE.
Kajan / 89.231.116.* / 2015-11-23 21:41
Głupota tych "naszych przedstawicieli" w Brukseli poraża. Dość przypomnieć sobie, że za czasów "słusznie minionego okresu" dostęp do broni był bardziej niż dziś ograniczony, a bandyci zawsze ją mieli. Talk samo z terrorystami - zawsze będą mieli jakąś broń, a ty biedny człowieku możesz się tylko bać.
mjablonsky / 31.63.209.* / 2015-11-23 21:37
debile z przedszkola zamiast się uczyć ćwiczyli polityczną poprawność.
midas1004 / 37.190.145.* / 2015-11-23 21:34
Ja mojej Broni nie muszę pilnować. Na jej widok wszyscy uciekają, ha ha ha
zooropa / 71.232.183.* / 2015-11-23 21:33
Ja jestem za zmianą o dostępie do broni, a dokładnie za swobodniejszym dostępie. Trzeba się bronić sammemu, bo Państwo nas nie obroni. Jakby choć jedna osoba miała broń na koncercie to szybko by terrorystów odstrzelono, a tak biegali między zastraszonym tłumem i swobonie sobie strzelali do każdego. Jeśli przestępca wie, że druga strona też może mieć broń to dłużej pomyśli czy mu się opłaca kogoś zaatakować. Oni byli pewni, że wszyscy będą bezbronni, a do czasu przyjazdu policji spoojnie wszystkich wystrzelali.
Ali Baba102 / 81.219.238.* / 2015-11-23 21:33
Droga Unio proszę jeszcze o dyrektywę, która nakaże każdemu niewiernemu Europejczykowi noszenie widocznej tarczy strzeleckiej na plecach, bardzo ułatwi to nam robotę w przyszłości, AŁŁAHU AKBARU i do przodu
p.s. pozdrawiam niezawodnych braci lewicowców
Ciekawski861 / 83.26.76.* / 2015-11-23 21:29
Czy automaty kałasznikowa zostały przez terrorystów pozyskane w sposób legalny z legalnych źródeł?
Jeśli nie to jaki ma sens regulacja legalnego rynku obrotu bronią?
Co to zmieni?
rob1000 / 83.9.221.* / 2015-11-23 21:28
Jak zwykle jakiś kretyn to wymyślił. Który terrorysta dokonuje zamachu używając legalnie kupionej broni?
Oni maja broń. A my normalni obywatele możemy co najwyżej zaostrzonym patykiem się bronić.
Islamista z kałasznikowem - my z ostrym patykiem - zaostrzonym scyzorykiem o niezbyt długim ostrzu, bo za długie to też broń.
Kto wygra ? Obstawiamy ?
A może powinniśmy użyć ogórka o zgodnej z zaleceniami UE krzywiźnie ?
Broń powinna być w każdym domu i każdy powinien mieć prawo do jej posiadania, niektórym można je odebrać. W USA była niedawno próba zamachu - terrorystów zastrzelono na parkingu zanim dokonali rzezi. Owszem bywają wypadki. Samochodowe również. Również dzieci topią się w basenach i kaleczą nożem przy robieniu kanapek. Wpuściliśmy do UE masę islamistów, którzy nie mają takich skrupułów.
My obywatele, nie mamy ochrony jak ministrowie i inni politycy.
azazel007 / 37.131.164.* / 2015-11-23 21:22
od kiedy to terroryści ubiegają sie o pozwolenie o broń i kupują ją z legalnego źródła?????????? BRAWO UNIA!!!!
Obywatel Robert / 89.71.164.* / 2015-11-23 21:20
Nie mam, nie miałem i jakoś nie tęsknię żeby mieć. Do czego komu ta głupia zabawa w strzelanie?
Jorge23 / 89.69.61.* / 2015-11-23 21:31
Kiedy ktoś Cię napadnie na ulicy/ w domu / w podróży, będziesz wiedział po co jest strzelanie. Czemu się przydaje i czemu warto by każdy obywatel miał łatwiejszy dostęp do broni legalnej.

Najnowsze wpisy