Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Kontrola oprogramowania a sprzęt Klienta

Kontrola oprogramowania a sprzęt Klienta

velkan / 2015-01-11 00:31
Witam,

mam pytanie skierowane do ludzi obytych w temacie. Mam zamiar otworzyć firmę komputerową której komputer na którym będę pracować na początku będzie oparty o system Linux Ubuntu (ponieważ jest darmowy). Lecz co się dzieje gdy wpada kontrola skarbowa w celu zbadania legalności oprogramowania? Skąd będą wiedzieć które komputery są firmowe a które Klienta? Powinienem mieć wykaz sprzętu na firmę? Jak to wygląda? O swój sprzęt jestem spokojny ale co jeśli na komputerach Klientów znajdzie się nielegalne oprogramowanie?

Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
jan123456552 / 212.160.130.* / 2015-01-12 18:36
Sprzęt firmowy musi być odpowiedznio oznakowany (wpisany w ewidencje majatku firmy) a co do oprogramowania klientów to co to Ciebie obchodzi. Jak sprawdzą to i tak nic nie zrobisz.
velkan / 2015-01-12 17:38
Przy zakładaniu działalności chciałbym wykorzystać sprzęt, który już mam w posiadaniu więc czy będzie on w ewidencji sprzętu firmy? Rozumiem że taka kontrola nie może zbadać sprzętu spoza firmy?

Pozdrawiam!

PS. Firma ma min. naprawiać sprzęt i instalować oprogramowanie.
wiwan / 2015-01-12 10:02
Sprzęt 'firmowy' jest w ewidencji środków trwałych, jeśli jego wartość początkowa przekraczała 3500 zł.

Firma ma naprawiać sprzęt ?

Przecież sprzęt powinien być oznakowany, a z oznakowania ( i sprzężonej z nim ewidencji ) wynikać kto jest właścicielem, jaka data przyjęcia itd. Przecież klientowi trzeba wydać pokwitowanie przyjęcia.

Najnowsze wpisy