Forum Polityka, aktualnościPolityka

"Kontrola państwa nad mediami, to koniec wolności"

"Kontrola państwa nad mediami, to koniec wolności"

Wyświetlaj:
wind / 83.8.252.* / 2006-02-17 12:59
...nad mediami, gospodarką, życiem społecznym. Nad życiem politycznym już ma...
Kiedy intronizacja ?
tere / 194.246.124.* / 2006-02-17 10:07
rządy niziołków Kaczyńskich to karykatura PRL-u
zx / 83.16.202.* / 2006-02-17 08:24
Co zmieni zrobienie z Rzepy kopii Naszego Dziennika. Żadnej synergii z tego nie będzie bo ci co czytają Rzepę, a nie czytają Naszego Dziennika, przestaną czytać Rzepę, zaś ci co czytają Nasz Dziennik pozostaną pewnie przy swoich upodobaniach. Cała ta dyskusja o tym czy media mają być polskie czy nie polskie jest chyba nie do końca trafna. Wolne media to media nie sterowane przez aktualnie wybraną władzę. Z drugiej strony wolne media nie znaczy media obiektywne bo takie nie istnieją. Dziennikarze wolnych mediów służą zawsze i wszędzie sprawozdaniu finansowemu ich właściciela i tyle. Napiszą więc to za co im zapłacą. Nie jest to może bardzo optymistyczne ale z drugiej strony pomysł podporządkowania sobie mediów przez władzę to dość ryzykowny pomysł zwłasza, że akurat w Polsce mieliśmy już taki okres w latach 1945-89. Jak pamiętają ci, co są wystarczająco zaawansowani w latach skończyło się kompletnej degeneracji oraz napisach na murach typu "Telewizja kłamie". Nawet jeżeli PiS ma jakieś kompleksy i uważa, że media są nieobiektywne, co jest prawdą i wynika z zasady ich działania nie oznacza to, że proponowane lekarstwo zadziała. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, że polscy właściciele będą dobrze pisać o PiS-e, a zrobienie z mediów tuby propagandowej rządu szybko się znudzi publice, a wtedy takie media staną się bezużyteczne. Moim zdaniem to, że PiS nie ma takiego image w niektórych mediach jakby chciał wynika raczej z tego, że w Polsce generalnie jest potrzeba złego pisania o władzy bo to się po prostu sprzedaje. Spójrzmy wstecz oczywiście ci, co nie mają amnezji. Czy SLD miało dobrą prasę ? Chyba tylko w Trybunie. A może AWS miał dobrą prasę ? Bynajmniej. Zatem PiS nie jest tu żadnym wyjątkiem i ktokolwiek po nich przyjdzie jestem przekonany, że będzie miał tak samo. Może zatem czas już przyjąć do wiadomości, że o władzy w Polsce pisze się źle bo jest takie zapotrzebowanie, a raczej się zastanowić dlaczego jest takie zapotrzebowanie ? Już kiedyś na tym forum napisałem, jeżeli badania rynku wykażą, że jest duże zapotrzebowanie na chwalenie rządu to jestem przekonany, że wszystkie media zaczną natychmiast ociekać wazeliną z TVN24 na czele i zdanie to podtrzymuję. Zatem szkoda pieniędzy podatników na odkupienie Rzepy.
menda / 83.22.255.* / 2006-02-17 13:25
Nieżle ,Zx. Jak zazwyczaj; celnie i logicznie.
jliber / 82.210.134.* / 2006-02-17 09:09
Sęk w tym że ludzie PiS nie walczyli z PRLem po to aby była wolność słowa czy też aby skończyć z PRLowskimi metodami władzy. Tacy ludzie walczyli z PRLem ponieważ uważają że to oni mają w 100% rację (vide Kaczyński "We mnie jest tylko dobro"), mają w dupie wolność słowa i ślinią się na myśl o totalitarnych metodach władzy.
JA-Gaar / 212.244.191.* / 2006-02-17 10:15
Dokładnie - ten cytat "we mnie jest czyste dobro" pochodzi z wywiadu udzielonego GW przez JK. Mnie to przeraza - ten czlowiek jest Krzyzowcem - tacy w przeszlosci podpalali stosy.
tere / 194.246.124.* / 2006-02-17 10:06
dokładnie tak jest, znam komunę i wiem, ze niziołki są jeszcze bardziej drapieżne niż tamte PRZR-owe kołki.
Kaczyńscy to karykatura PRL-u
zx / 83.16.202.* / 2006-02-17 09:26
Jeśli tak jest to ich długoterminowe perspektywy są dość marne.

Najnowsze wpisy