Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kontrole podatkowe w Polsce tworzą opresyjne państwo

Kontrole podatkowe w Polsce tworzą opresyjne państwo

Wyświetlaj:
bambaryła / 83.29.159.* / 2015-06-02 14:48
Jest jeden prosty sposób-należy wprowadzić ustawę Wilczka i Rakowskiego z 1989 roku;
Skarbówka / 145.237.2.* / 2015-06-02 14:48
Przestańcie narzekać na urzędników skarbowych, przecież oni wykonują polecenia mądrych ministrów bez pojęcia o pracy w US. Uprościć system podatkowy to podstawa te zagmatwane przepisy służą tylko tym którzy kręcą lody. Fachowcy z tych ministrów od siedmiu boleści, pojęcia nie mają o pracy w urzędach bo zostają z góry namaszczeni. Mam nadzieje że Kukiz pogoni to całe towarzystwo wzajemnej adoracji
T. / 81.190.59.* / 2015-06-02 14:55

Kukiz pogoni

Wałęsa też chciał budować drugą Japonię i nie tylko, to mu uniemożliwiono z wiadomych powodów.
Analna 69 / 89.74.149.* / 2015-06-02 16:05
Tak, PO-lacy są jak Japończycy!!!
Oglądacie kiedyś filmy o SAMURAJACH?
Taki biedny wieśniak (żyjący na wodzie i ryżu) musi utrzymywać ze swojej pracy samurajów.
Samuraj takiemu biedakowi może ściąć głowę .. bo nie pokłonił mu się dość nisko (jak w US).
Bo tak już musi być, prawda ???
emotikon / 83.29.159.* / 2015-06-02 14:52
A czy ktoś tych urzędników zmusza do pracy? oni tam siedzą z własnej i nieprzymuszonej woli (i tak coraz częściej myślę, że sprawia im to przyjemność); gdyby uważali, że robią źle zwolniliby się i nie miałby kto tego robić; nie chcę porównywać ich do hitlerowców, ale ci też wypełniali tylko rozkazy
Veritas ten sam / 156.17.194.* / 2015-06-02 14:58
Jak czytam takich kretynów to nie mogę się powstrzymać od nazywania ich po imieniu. To jest praca, ludzie tam są wykształceni ale i często mało złośliwi, to raczej wymagania przed nimi postawione... Ale - gdyby ktoś nie kradł inny by go nie ganiał. A czym nazwać nie płacenie podatku jak kradzieżą?
fredolol78 / 83.8.152.* / 2015-06-02 14:47
Tylko czekać, jak niedługo będą nas odwiedzać bojówki Urzędu Skarbowego i będą rabować z domów,co im się będzie podobało, na rzecz przyszłych i wyimaginowanych podatków !!!!
czas jeszcze .. z tego raju.
Veritas ten sam / 156.17.194.* / 2015-06-02 14:53
Na co czekasz? Polsce raczej głupków nie potrzeba.
Analna 69 / 89.74.149.* / 2015-06-02 16:09
Nio, nie potrzeba PO-lsce więcej gupków, bo tylu ich zostało w kraju, a mądrzy PO-wyjeżdżali ...
edikol07 / 83.8.152.* / 2015-06-02 14:59
To jest już takie nasycenie, że już nie potrzeba ???
pamiętliwy / 87.206.105.* / 2015-06-02 14:46
Np. P.Ożóg forsowała pogląd, że opłaty za media wnoszone przez wynajmującego mieszkanie stanowią przychód do opodatkowania dla właściciela.
jaga922 / 195.175.107.* / 2015-06-02 23:03
to jest zalosne i zenujace...taka niejaka ozog umacniala ten system jak tylko mogla,a tera nagle zmienila kurs?moje kundle lepiej sie zachowuja,maja zasady.....
T. / 81.190.59.* / 2015-06-02 14:44
Szczerze mówiąc, to nie kontrole tworzą państwo opresyjne, ale ludzie,pracownicy w urzędach którzy nas dookoła otaczają.

Słynne powiedzonko: - "Dajcie mi władzę to już ja Wam pokażę jak się rządzi" - zawsze u nas jest aktualne.
tol / 77.253.223.* / 2015-06-02 14:43
Obniżyć podatek polskiemu przedsiębiorcy,aby zatrudniał więcej pracowników. Obciążyć podatkami obcy kapitał żerujący w Polsce,który wyniszcza Polskę i Polaków zmuszając do emigracji - Obcy kapitał nie przynosi zysków dla Polski,ten kapitał wywożą do własnych krajów codziennie w miliardach - Obcy przedsiębiorca w Polsce ma Polaka za niewolnika, a sam korzysta z ulg podatkowych zmieniając zapis działalności co pięć lat i nie płaci podatku,dostając przy tym dotacje bez ograniczeń i konsekfencji, a Polaka się wyniszcza na każdym kroku DRYLUJĄC!!. W Morlinach pracownik z Ukrainy dostaje 16zł za godzinę ,a Polak 8 zł - Oto przykład CHAMSTWO PO _PSL i NOWA PL BALCEROWICZA NA TO POZWALA. Tylko głosujemy za PIS!!!! młodzi pracownicy na produkcji po studiach
Polka 11111111111111111 / 83.24.252.* / 2015-06-02 14:42
I to jest szczera prawda.Jak to możliwe aby w nowoczesnym, demokratycznym państwie nie było wyraźnie sformułowanego prawa.Jak to możliwe, aby zdarzenia gospodarcze dotyczące wszystkich podatników nie były sprecyzowane co do np. możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu?Jak to możliwe, aby nie móc
posiłkować się interpretacją indywidualną w sprawie identycznej u innego podatnika.Jak to możliwe aby były różne interpretacje w takich samych sprawach.A jednak są możliwe, ponieważ tworzone prawo jest tak zagmatwane, że i urzędnicy różnie je interpretują.A przecież to prawo ma być przede wszystkim dla podatnika- obywatela.A dla kogo jest tworzone? Dla kancelarii, prawników, aby móc szkolić, wydawać tysiące materiałów.To nie znaczy,że prawnik i kancelaria jest zbyteczna, jest potrzebna, i szkolenia są potrzebne.Ale u nas brak jakiegokolwiek umiarkowania.Jak można wprowadzać setki ustaw, rozporządzeń, jak ten na dole podatnik ma to ogarnąć.Jak te małe podmioty, samozatrudnieni, zatrudniający do 10 osób mają się w tym gąszczu poruszać.I podstawowe pytanie - jak na to wszystko zarobić.U nas prawo jest dla "dużego", jego stać na prawników, specjalistów w danej dziedzinie, bo jeden człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć.Przecież w urzędach urzędnik albo się zna na VAT, albo na podatku od osób fizycznych , albo prawnych itd, i to jeszcze jest dalej podział.Kiedy u nas zapanuje w tych
sprawach jasność i uczciwość.Kiedy ten mikroprzedsiębiorca nie będzie "bity" i robiony w konia.Kiedy za ciężką pracę, bez urlopów, bez
chorobowego będzie traktowany uczciwie.Mały nie zapłaci ZUS, to szybko się go przywoła do porządku.Duży - to ok, może nie płacić się umorzy.Spóźni się jeden dzień z opłatą, a nie daj boże zachoruje to już mu nic się nie należy.
Kiedyś z działalności na wcześniejszą emeryturę się nie przeszło, z zatrudnienia tak.Rolnik ma PSL, który nie pozwoli go skrzywdzić, nałożyć podatki, taki sam ZUS.My mali nie mamy nikogo, kto by się za nami ujął.Ekipy mają nas w nosie, bo się nie skrzykniemy, nie zastrajkujemy, więc można nas grabić.Pieniądze będą mniejsze, ale pewne, że będą.Ciekawa jestem, czy dożyję lat w których będzie jako tako normalnie.
T. / 81.190.59.* / 2015-06-02 14:50

Jak to możliwe ...

Właśnie o to chodzi ,aby tak namotać np: podatek VAT.itp. by w każdej chwili obywatelowi dołożyć, bo czegoś nie zrozumiał lub nie dopatrzył.
Gdyby prawo było jasne, przejrzyste i zrozumiałym językiem napisane, to nie można byłoby dowalać obywatelom tyle kar pieniężnych co obecnie. Dzięki czemu w budżecie przybywa kasy ponadplanowej.
zj / 79.138.130.* / 2015-06-02 14:37
Pani Ireno ja o tej patologi urzędniczej przekonałem się wiele lat temu przeniosłem firme do Szwecji gdzie płace podatki a teraz mam zamiar przenieś firme do Estoni gdzie warunki są jeszcze lepsze a nasze urzędasy cieszą się że ciągle są krolami na własnym balu
bobik4587 / 83.26.37.* / 2015-06-02 14:35
politycy dla broń dla skarbówki z której bardzo często korzysta a że to prawo nie jest aż tak jasne dla każdego i co urząd skarbowy ma inną wykładnie prawa skarbowego
eww2 / 83.26.17.* / 2015-06-02 14:33
Modzelewski i Ożóg stan jaki mamy w Polsce to wasza sprawka!
Święci się znaleźli@ Szczyt chamstwa.
antygon / 145.237.2.* / 2015-06-02 14:29
" ...była wiceminister finansów."
Zapomniała co robiła i czego nie zrobiła, a mogła?!
To może jeszcze Modzelewski zacznie opowiadać o błędach w ustawie VATowskiej.
Tak dla kompletu.

Ps. dla niewtajemniczonych: ten pan był twórcą tej ustawy.
titol / 83.11.54.* / 2015-06-02 14:33
Pan Modzelewski karał za błąd w postaci złego kodu miejscowości na fakturze.Dzisiaj wymądrza się na temat podatków
praktyk592 / 188.47.49.* / 2015-06-02 14:27
Coś wiem na ten temat . W ciągu dwóch lat miałem 14 kontroli i czynności sprawdzających i tylko raz zostałem ukarany mandatem 100 zł za totalną bzdurę którą chcieli koniecznie znaleźć , a dla 100 zł nie będę się po sądach włóczył .
programista / 194.145.205.* / 2015-06-02 14:56
Po 9 latach działalności nie miałem ani jednej kontroli. Ciekawe.
gamda / 94.254.145.* / 2015-06-02 14:25
Raczej agresja gdzie motywem jest eliminacja konkureocji !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
T. / 81.190.59.* / 2015-06-02 14:24

Ten, który płaci w Polsce podatki ma prawo oczekiwać pomocy od państwa, w przeciwnym razie wyniesie się tam, gdzie władza podatkowa nie jest nastawiona opresyjnie, tylko konstruktywnie w stosunku do podatnika.

Tzn. z działalnością gospodarcza najlepiej należałoby przenieść się z Polski do np: Wlk.Brytanii.
Jak pamięcią sięgnąć , gdy prowadziłem przez lata swój drobny biznes, pracownicy Urzędu Skarbowego z samej już zasady byli nastawieni na niszczenie prywatnych przedsiębiorców. I to z różnych powodów na podstawie widzimisię pracowników kontroli. Oczywiście Ci przedsiębiorcy, których było stać na "prezenty" i różnego typu łapówki mogli interes prowadzić spokojnie bez większych obaw. Natomiast początkujący, którzy zaciągnęli kredyt na prowadzenie interesu i uczciwie prowadzili działalność mieli mnóstwo problemów z US w postaci np: niesłusznie naliczanych "ekstra" płatności podatkowych w bliskim terminie. Natomiast, gdy taki musiał w końcu zamknąć działalność ze względu na niskie obroty i zerowy zysk, to Urząd Skarbowy jeszcze na sam koniec dowalił do zapłacenia sporą sumę pod różnym pretekstem,że włos jeżył się na głowie . Oczywiście o odwołaniu mowy nie było ,bo Komisja Odwoławcza miała podobne nastawienie do prywatnych przedsiębiorców.
Natomiast Ci przedsiębiorcy,których było stać na regularne "karmienie" pracowników US mogli interesy prowadzić bez obaw.

Najnowsze wpisy