Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kontrowersje wokół programu PO. "Absurd", "Pieśń przyszłości"

Kontrowersje wokół programu PO. "Absurd", "Pieśń przyszłości"

Wyświetlaj:
Wacuś Majster Doskonały / 83.5.182.* / 2011-09-11 21:42
Zaczęło sie walić,
Trza doskonalić
mops7 / 178.73.63.* / 2011-09-11 20:07
jeżeli PIS wygra wybory gwarantuje, że frank będzie na poziomie 2,3 zł benzyna po 3 zł cukier po 2 zł....... itp. będzie jednym słowem KANADA!
sw3 / 89.72.107.* / 2011-09-11 18:55
To wy tych szkodników utrzymujecie. Myślcie trochę.
prezydęt / 77.254.208.* / 2011-09-11 14:16
Programu peło nie do końca warto czytać.
Summa summarum konkluzja jest oczywista, mierząc po owocach: utrzymać władzę, dzielić wspólne między siebie; zostawić pozostałym po trochu: parę prezerwatyw dla pedałów, parę in vitro dla komuchów, parę inwektyw dla lódu, itd, itp.
juju / 178.37.29.* / 2011-09-11 14:14
ale urwał! - tak jakby eksperci nie znali tych bajkopisarzy...! hahaha!
smileboy / 109.196.38.* / 2011-09-11 13:42
To PO ma jakis program???

hahahaha :)
dgen / 2011-09-11 13:28 / Tysiącznik na forum
drodzy forumowicze ! w ferworze krytyki nie zauwazyliście waznego punktu programu peło: obniżyć podatek vat, który wcześniej sie podniosło - to jest cel na najbliższą kadencję !
yuki / 178.36.81.* / 2011-09-11 13:16

Urząd wie tyle, ile powiedzą mu podatnicy - podkreślił.

Panie profesorze to rewelacyjana wiadomość! Następnym razem wpiszę sobie, że zarobiłem 5 zł. i znie zapłacę podatku!
To co Pan snuje to jest absurd. Pracodawca (każdy) ma obowiązek odprowadzać różne haracze na rzecz państwa i wszystko to jest księgowane.
dgen / 2011-09-11 13:25 / Tysiącznik na forum
bzdura.
własnie kilka dni temu odebrałem z USK informację o moich dochodach za ub. rok - śmiech na sali ale kwota jest niższa o 30 % od tej wykazanej w PIT, w sumie mi to na rekę a dokument urzedowy jest
bsf / 77.255.62.* / 2011-09-11 12:25
Aktywność POdwórkowych POlityków jest zadziwiająca zaczynają zaklinać RZECZYWISTOŚĆ , BEZROBOCIE ,ZADŁUŻENIE , OKRADANIE SPOŁECZEŃSTWA ,BEZNADZIEJNE ZARZĄDZANIE, NIEUDOLNOŚĆ w BUDOWANIU przedstawiać jako SUKCESY i proszą o kolejne cztery lata życia na koszt POdatnika aby tylko zapewnić sobie , swoim rodzinom i KOLESIOM dobrobyt.
Hasło PO POwinno brzmieć NIC dla POLSKI, DOBRZE PŁATNA PRACA dla rodziny i KOLESI.
yuki / 178.36.81.* / 2011-09-11 13:18

Hasło PO POwinno brzmieć NIC dla POLSKI, DOBRZE PŁATNA PRACA dla
rodziny i KOLESI.

To ja już wolę to, niż hasło PiS"
Twierdzisz, że Prezes nie jest bogiem? Cela już czeka!"
elitarny / 95.240.58.* / 2011-09-11 16:31
To za PO i Tuska ABW wyciaga nieletnich o 4 nad ranem z domow nawet nie pozwalajac im ubrac butow. Ty jako Rusek lub przesiedleniec nie masz nic przeciwko temu. Ja, jako POLAK mam.
juju / 178.37.29.* / 2011-09-11 14:16
Przepraszam za określenie: ale ten wpis to kretyństwo
bsf / 77.255.62.* / 2011-09-11 13:55
Twierdzę, że POLSKA jako naród w , którym żyje 38 MLN. obywateli zasługuje na CYWILIZOWANĄ DEMOKRACJĘ na ludzi władzy , którzy wiedzą co znaczy honor i praca dla dobra POLSKI (nie mylić z rychem zbychem i mirem)
polskie sprawy / 178.180.197.* / 2011-09-11 11:24
zostawią nas jako gołodupce bez majątku, w październiku odsłonią swoje karty bankructwa Polski. To donald już wypróbowała na swojej fundacji Dar Gdańska !

Stworzyli pastwo policyjne z mega cenzurą, wręcz autocenzurą u swoich klakierów. Po co tuskowi i jego służbom 1 060 000 bilingów obywateli Polski, po co prezydent prof. Lech Kaczyński był podsłuchiwany. W innym państwoe w Europie już by siedział przed Trybunałem Stanu, tylko w tej dyktatorskiej demokracji wszystko jemu można.
9 września klakiernia tuska przekona się co myśli o nich naród !

ldziezy dał BEZROBOCIE, rodzinom dropgie PRZEDSZKOLA, chorym MATERAC na korytarzu szpitalnym !

pamiętajcie że cichym założycielem PO był generał Czempiński, a doradcą komorowskiego jest gen Jaruzelski, a Kiszczak cieszy się życiem w komforcie z lux emeryturką. A plebs zapier...ale za 1400 zł !
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-09-11 10:32

Zniesienie obowiązku składania deklaracji PIT - taką propozycję przestawiała partia Donalda Tuska


Miał cztery lata i gówno zrobił ( w tej sprawie bo zwiększyć zadłużenie o ponad 50%, ponad 300 mld zł które polaczki będą spłacali myjąc obesranych niemiaszków i harując na chińczyków którzy już powoli wykupują europę), gówno zrobi przez kolejne cztery lata, no chyba że zadłuży nas podwójnie i dzieciaki będą miały nie 20 tysięcy długu przy urodzeniu ale 40 tysięcy no i plus to co Vincent schował pod dywan.
sklave / 83.2.33.* / 2011-09-11 09:35
Po transformacji ustrojowej powstało prawo które ma służyć wąskiej grupie wybrańców. A żeby było śmieszniej ta grupka wybrańców określiła siebie jako kapłanów demokracji, będąc w rzeczywistości najbardziej antydemokratycznym ugrupowaniem w najnowszej historii Polski.
Nikt nie oponował jak z funkcji radnego, posła zrobiono dobrze płatną profesję. Tym samym legalnie zaczęto promować i nagradzać ludzi ślepo oddanych i mocno zaangażowanych w politykę konkretnego ugrupowania politycznego a obojętnych na lokalne problemy. Jak to ładnie można zdefiniować korupcję. A co za tym idzie pozbawiono możliwości zasiadania w radach, sejmikach etc społeczników od lat zaangażowanych i znających lokalne problemy potrafiących dbać o interesy społeczeństwa.
Czy to jest lepiej czy gorzej? Każdy winien odpowiedzieć sobie na proste pytanie.
Czy ci wybrani więcej dają czy więcej biorą?
http://sklave.manifo.com/
~Kris / 2011-09-11 09:34 / Tysiącznik na forum)
Tuskowi nieraz zarzucało się, że nie ma żadnej 'wizji' - żadnego wielkiego, ambitnego celu, do którego zmierza jego rząd.
... no i w odpowiedzi na ten popyt na wizje mamy pomysł zniesienia PIT.

Oczywiście, że jest nierealny, ale przecież nikt nigdy nie będzie go realizował!

To jest 'wizja' jaką powinien mieć wyborca idąc do urny. Dokładnie taka sama jak te 14 tysięcy nowych gabinetów stomatologicznych Kaczyńskiego.
tesa1959 / 2011-09-11 09:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Oczywiście, że jest nierealny, ale przecież nikt nigdy nie
będzie go realizował!

Zgadzam się, tylko w jakim celu takie bzdury proponują. Modzelewski ma rację, to jest nierealne. Skąd US będzie wiedział ile i jakie ulgi ma obywatel??? Chyba, że zniosą ulgi na leczenie, za internet i jeszcze jakieś liczone indywidualnie.
L_W / 178.37.30.* / 2011-09-11 14:06
Zapominasz o prowadzących działalność gospodarczą. Jak US naliczy im przychód, koszty, etc?
Cóż - ta propozycja likwidacji deklaracji PIT to po prostu świadectwo poziomu intelektualnego PO, skierowana do równie intelektualnie rozwiniętych wyborców PO.
the people / 93.105.254.* / 2011-09-11 11:45
po to proponuja, zeby Kowalski, jak wroci po dniu w fabryce/na budowie/etc i wlaczy TV to mu w TVN-ie powiedza jakie to mądre pomysły ma premier. niestety zdolnosc do krytycznego myslenia zanikła i nikt juz nie rozlicza politykow z ich obietnic wyborczych..
tesa1959 / 2011-09-11 11:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

zdolnosc do krytycznego myslenia zanikła

i tu się mylisz, bo nie u wszystkich zanikła. Niestety, twarde elektoraty są niereformowalne.
the people / 93.105.254.* / 2011-09-11 13:12
zanika ≠ zanikła
:)
mam wrazenie ze za komuny ludzi bardziej krytycznie podchodzili do tego co slyszeli w TV. no ale teraz mamy wolne media, Monike Olejnik i taniec z gwiazdami w TVN ;)
tesa1959 / 2011-09-11 13:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
napisałeś "zanikła".

mam wrazenie ze za komuny ludzi bardziej krytycznie podchodzili do tego co
slyszeli w TV

Teraz zachłysnęli się wolnością słowa. Niestety, ale nasz naród chyba nie dorósł do wolności i musi być trzymany za mordę twardą ręką. Tak już jest od czasów szlacheckich: wolna elekcja i liberum veto, a to jest smutne.
L_W / 178.37.30.* / 2011-09-11 14:23

wolna elekcja i liberum veto, a to jest smutne

Obecne wybory nie są odpowiednikiem wolnej elekcji?
Liberum veto - obowiązuje również obecnie, np. w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.
Moim zdaniem smutnym jest fakt, że każdy ma -takie samo -prawo wyborcze - zarówno menel jak i profesor unwersytetu.
Inaczej by te wybory wygladały, gdyby prawo wyborcze przysługiwało nie wszystkmi, ale tylko obywatelom spełniającym określone kryteria - elektorom.
Ale tego rządzący nie wprowadzą. Elektorami nie byłoby tak łatwo manipulować, jak wyborcami obecnie. Szkoda.
tesa1959 / 2011-09-11 14:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A to już byłaby dyskryminacja. Zauważ jednak, że menele rzadko chodzą na wybory, o ile w ogóle chodzą. Chyba, że dla Ciebie menel, to każdy kto nie jest profesorem uniwersytetu.
L_W / 83.30.50.* / 2011-09-11 16:12
Dyskryminacja? Nie, to nie byłaby dyskryminacja - mam inne zdanie. Zresztą - na przestrzeni lat różnie z tym bywało. Nie będę przytaczał dat uzyskania praw wyborczych przez kobiety w różnych, demokratycznych ponoć krajach, bo mógłbym się mocno narazić - chodzi mi tylko o to, że system wyborczy, dający prawo wyborcze każdemu obywatelowi nie jest czymś oczywistym, danym na zawsze i najlepszym z możliwych.
Menel - to po prostu menel.
tesa1959 / 2011-09-11 16:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie zastanawiałeś się, dlaczego ktoś jest menelem? Czy zawsze nim był? Znam meneli, którzy byli bardzo wartościowymi ludźmi, a stali się menelami, kiedy dopadło ich bezrobocie w związku z likwidacją zakładu pracy i przez wiele lat tej pracy po prostu nie było. Na własne życzenie nie zostali menelami. Po prostu stracili wiarę w sens życia.
To, że kobiety nie miały prawa głosu było dyskryminacją, bo w czym mężczyzna jest lepszy od kobiety? Przecież kobiety udowodniły nie raz, że nie są gorsze, a czasem nawet lepsze w pewnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Dzisiaj też są dyskryminowane w wielu zawodach, gdzie za taką samą pracę otrzymują mniejszą płacę. to wg Ciebie sprawiedliwe???
L_W / 83.30.50.* / 2011-09-11 17:01
Tak jak przypuszczałem - niepotrzebnie się z tymi kobietami wyrwałem - chodziło mi naprawdę tylko o wyraziste pokazanie, że zmiany w systemie wyborczym są możliwe. Moim zdaniem konieczne.
Co do meneli - czymś innym jest przyczyna, czymś innym skutek. Czy ja twierdzę, że tym ludziom nie trzeba pomóc?
Odpowiedz mi może na takie pytanie - czy nie jest dyskryminacją płacenie składki zdrowotnej z każdego źródła przychodów? Ma się w zamian lepszą opiekę zdrowotną?
tesa1959 / 2011-09-11 19:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

czy nie jest
dyskryminacją płacenie składki zdrowotnej z każdego
źródła przychodów? Ma się w zamian lepszą opiekę
zdrowotną?

Czy dyskryminacją? Raczej niesprawiedliwością. Zresztą, ja jestem za zniesieniem obowiązkowej składki zdrowotnej. To powinno być na zasadzie dobrowolności. Nie płaciłaby na pewno, bo w razie potrzeby i tak w większości przypadków trzeba korzystać z prywatnych usług. Akurat do tej pory jeżeli chodzi o lekarzy specjalistów nie miałam problemów z państwową służbą, ale inni mają, a jeżeli chodzi o stomatologa, to jest tragedia. Tu muszę korzystać z prywatnych gabinetów, bo nie mam kiedy stać w kolejce, aby zapisać się w półroczu /u nas zapisują dwa razy w roku w jednym dniu/. To jest skandal.
zmiany w systemie wyborczym są
możliwe. Moim zdaniem konieczne.

Konieczne, ale na czym ta zmiana ma polegać? Chyba nie na pozbawianiu praw wyborczych tych, którzy mają prawa obywatelskie? Menele nie utracili praw obywatelskich, nawet nie wszyscy więźniowie tracą.. Prawo wyraźnie określa, kiedy te prawa się traci.
L_W / 83.30.50.* / 2011-09-11 20:54
Czym innym jest prawo obywatelskie, czym innym prawo wyborcze. Podam przykład - prosty - bierne prawo wyborcze przysługuje po ukończeniu 18 roku życia. Prawo obywatelskie przysługuje również osobom poniżej 18 roku zycia. To jest dyskryminacja?
To prawo, o którym mówisz, jest prawem materialnym, uchwalonym przez ludzi i dla ludzi. Jeżeli to prawo jest złe, to należy go zmienić. Moim zdaniem jest złe i należy go zmienić.
Pozwól, że skończę tę dyskusję - nie miejsce i czas, żeby o tym poważnie dyskutować. Serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze za ten przykład z kobietami przepraszam - jestem za prawem wyborczym dla kobiet, ale elektorów.
tesa1959 / 2011-09-11 20:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie masz za co przepraszać. Nie poczułam się dotknięta. A co do tego tematu, to chyba na forum nie da się dojść do jakiegoś kompromisu, bo jest to, jak widzę, temat rzeka przy tak zróżnicowanych poglądach na tę sprawę.
Miło mi było prowadzić z Tobą dyskusję. Jesteś jedną z niewielu osób na tym forum dyskutującym na temat, a nie obrzucającym wyzwiskami z braku argumentów. Pozdrawiam.
Oszolomowaty / 79.255.102.* / 2011-09-11 10:53
Jest realne - np w Danii. Tyle tylko, że mentalność duńczyka i PObiznesmena to dwie rożne sprawy - u tego pierwszego sprawa honoru jest być uczciwym, w drugim przypadku sprawa honoru jest oszukać kogo sie da i nie dać się złapać... Tu jest ten problem ..
tesa1959 / 2011-09-11 11:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A Ty jesteś ten uczciwy, rozumiem? Właśnie o tym mówię, że w Polsce to nie jest realne, bo większość jeszcze żyje realiami komunizmu: czego nie ukradniesz, tego nie masz i koniec.
Już mnie POfanką nie nazywasz???
Raf_____ / 212.49.46.* / 2011-09-11 10:46
Ale przecież oni dążą do zniesienia wszystkich ulg... wtedy faktycznie na co obywatelowi PIT...
tesa1959 / 2011-09-11 11:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeśli zniosą ulgi, to faktycznie PIT nie będzie potrzebny. Ja tam zgodziłabym się na zniesienie ulg, chociaż co roku mam zwrotu ok. 2 tys /teraz będzie mniej, bo już nie przysługuje mi na dziecko/, gdybym była pewna, że te pieniądze nie pójdą w błoto. Niestety, takiej pewności nikt mi nie gwarantuje.
dziadpolski / 80.50.131.* / 2011-09-11 09:30
A ja dam 100 000 pln każdemu. Wystarczy uwierzyć i zagłosować. Dam w tej albo następnej kadencji. Oczywiście jeśli żaden Jarosław mi w tym nie przeszkodzi.
jasiomuzyk / 80.50.131.* / 2011-09-11 09:17
Płacicie tyle za obsługę długu, że na nic innego już nie pozostaje kasy. Program - 3x łupić obywatela. Ot cała tajemnica. Kto wam pozwolił tak zadłużyć ten bidny kraj?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy