Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kontynuacja wzrostu to kwestia otwarta

Kontynuacja wzrostu to kwestia otwarta

Money.pl / 2006-07-28 18:29
Komentarze do wiadomości: Kontynuacja wzrostu to kwestia otwarta.
Wyświetlaj:
hajdi / 2006-07-30 22:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
U mnie w portfeliku od dluzszego juz czasu tylko MNI i MCI
Longterm / 2006-07-30 22:23 / Mostek Zwyciężymy!
witam, wciaz trzymam getin, duda, prochem, pgnig, netia, plastbox. Jak to przyjemnie tak po prostu nie wykonywac zadnych ruchow i obserwowac co dzieje sie z akcjami. Pomimo ostrego zjazdu pod koniec Maja jestem sporo na plusie:-) Obawiam sie ze dobre humory bedziemy mieli tylko do końca tygodnia ale obym sie mylił!
paseo / 2006-08-01 15:19 / Bywalec forum
trzymanie dudy nie ma sensu/moim zdaniem/
Wystarczy popatrzec,ile minelo czasu od ostatniego max.
Kupowalem po 11,sprzedalem po 14 i na szczescie dawno juz zapomnialem.
gabrik / 2006-07-30 17:01 / portfel / Wierny Forumowicz
witam wszystkich (mam wrażenie że nikogo niema) mam apel abyście wspomogli mnie w namówieniu STROKUŚA aby napisał kilka zdań (może jednak przegląda czasami forum)
strokuś / 2006-07-30 21:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
po prostu jak nie mam nic do napisania to nie piszę :-)
a za bardzo nie mam, bo sobie odpoczywam od giełdy - jakież to przyjemne zajęcie :-)
jak nalegasz to kilka zdań mogę sklecić, choć nie jestem do końca na bieżąco
3-letnia hossa powoli zbliża się do końca
stopy procentowe w usa wysokie, gospodarka im zwalnia, a inwestorzy z tego się cieszą
co raz więcej państw podnosi stopy u siebie i nas też to czeka
nasza gospodarka póki co u szczytu, więc szczyty w20 chyba jeszcze zdążymy pobić, może 3700-3800 na przełomie września/października
na razie ładnie sobie rośnie i nie widać oznak przesadnych emocji na rynku
kluczowy wg mnie będzie październik - 27.X to data o której należy pamiętać
gabrik / 2006-07-31 00:08 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKI nareszcie,od tygodnia (dopiero) osobiście rozmyślałem o scenariuszu że to co się dzieje to jednak kolejny okres trendu wzrostowego,nawet teoria fal Elliotta można przyjąć że to fala B ale wówczas po fali C za kilka miesięcy musiałaby znów zacząć się fala impulsowa trendu wzrostowego (a o to w kontekście potencjalnych zagrożeń powinno być trudniej niż obecnie)
Tak więc przyjmując że A,B i C mieliśmy to teraz zachowanie rynku pasuje w teorii do fali 3 w trendzie wzrostowym (luki itd.) przy poziomach poprzednich wzrostów istnieje możliwość że "zrobimy" falę 4 a po niej 5 do nowych rekordów tak jak napisałeś.
Jest jeszcze scenariusz że mimo wszystko już jesteśmy w trendzie spadkowym a obecna fala to nr. 2 (teoria mówi że znosi ona całkowicie lub w dużej części falę 1)
Wiem że opierając się na wykresach liniowych to już pozostały nam raczej jedynie opory przy poprzednich szczytach.
Jeśli miałbyś czas coś jeszcze napisać o swoich wizjach AT liniowej to poproszę i pozdrawiam.
Mundek / 195.85.227.* / 2006-07-31 11:01
odrzucam wariant tego że ABC juz było, bo jesli tak to C nie miało żadanej konstrukcji (nawet trójki!). Moim zdaniem jesteśmy w fali płaskiej. A było trójką, B jest trójką a C będzie piątką. Po niej będzie ostatnia piąta fala i dojedziemy wyżej szczytów. I dopiero wtedy zaczenie się prawdziwa bessa. wariantem alternatywnym jest to, że już się zaczęła, ale po pierwsze fala spadkowa powinna być piatką, a po drugie znieśliśmy całość spadków, a to w zasadzie jest czysto teoretyczne i raczej się zdarza jako zniesienie wzrostów - tzw baza AB. Jak dla mnie aktualna fala B. W obu jednak przypadkach jak najdalej od rynków. Oczywiście nie można przekreślić wariantu wzrostowego przy innym oznaczeniu fal, ale to już bardziej skomplikowane, a poza tym rzeczywiscie jechalibyśmy na 3700-3800. Pozdrawiam
mila2 / 2006-07-30 21:45 / Tysiącznik na forum
a co ma być tego dnia?
gabrik / 2006-07-30 17:02 / portfel / Wierny Forumowicz
przepraszam za błąd
R2 / 213.76.20.* / 2006-07-30 16:27
Mam fundusz akcji sprzedac jutro czy trzymac?
Jade na urlop i nie wiem co zrobic?
mila2 / 2006-07-30 21:44 / Tysiącznik na forum
też nad tym główkuje,w banku radzą trzymać jeśli inwestycja na 5 lat
Kenobi / 2006-07-31 00:21 / Uznany malkontent giełdowy
Z czego można wyprowadzić wniosek, że jeśli urlop krótszy od 5 lat, to należy sprzedać. Może da się odkupić taniej? I nie będzie nerwów na urlopie, szczególnie jeśli zrealizuje się zysk. Zawsze w niepewnej sytuacji, a taką mamy właśnie teraz lepiej stać z boku, jeśli nawet trochę rośnie. W weekendowej analizie Parkietu zalecane jest właśnie takie zachowanie, bo sztuczne wyciąganie indeksów jest mocno naciągane w sytuacji złych sygnalów napływających z rynków. Polecam również inne ciekawe artykuły w weekendowym wydaniu Parkietu, szczególnie p. Krzysztofa Stępnia (jak zwykle na wysokim poziomie merytorycznym i uczciwie analizujące sytuację), czy p. Tomasza Hońdo. Cieszę się, że wnioski p. Stępnia są zbieżne z moim skromnym zdaniem, którym dzieliłem się na forum w piątek. Motyw zagranicy w postaci faktów, a nie domysłów można dostrzec w komunikacie n.t. ING BSK, na którym obroty przekroczyły od dawna niespotykany poziom 89 mln zł. Sprzedawał Templeton - nie czekając na wyniki, czyżby lepiej było nie czekać? Cena miedzi w ub. tyg. trochę wzrosła, ale z uwagi na wzmocnienie złotego wobec dolara w ostatnim czasie w sumie jest to dla KGHM neutralne (po spadku miedzi o 12,5 % w poprzednim tygodniu.). Ostatnio eksponuje się wiadomosi mające wpływać na wzrost kursu miedzi, nie dostrzegając niezwykle istotnej informacji o zaimportowaniu przez Chiny w I pólroczu o 42 % miedzi mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku, jeśli zestawić to z problemami na rynku nieruchomości w Stanach (konsumuje ok. 40 % miedzi), to można mieć wątpliwości co do kierunku ruchu cen. Ogólnie można odnieść wrażenie, że niektórzy starają się sugerować, że jest dobrze i bez problemu rekordy w naszym zasięgu. Nie wiadomo jednak, czy jest tak, że ci, co zostali z akcjami w maju, teraz czekają tylko na okazję, aby ich się pozbyć po najlepszych cenach (przy wzroście w czwartek obok popytu pojawiła się też zwiększona podaż, a w piątek największe obroty były na spółkach, spadkowych. Nie ulega też namniejszej wątpliwości, że nasza giełda stała się miejscem intensywnej spekulacji na kontraktach terminowych, a reszta jest tylko tłem, które ma sprawiać wrażenie listka figowego, bo przy wzrosćie W20 ponad 3,5 %, zarobek na kontraktach na tej sesji (+ 4,52%) wyniósł 55,8 % !
piteq / 83.14.166.* / 2006-07-30 21:10
sam nie wiem co zrobic! mysle ze powino byc dobrze jeszce tydzien , dwa tygodnie, ale tego nie przewidzisz!!!
Pablo / 2006-07-29 11:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
"Dom Maklerski BZ WBk obniżył rekomendację dla akcji Opoczna z trzymaj do niedoważaj, z ceną docelową na poziomie 33 zł (poprzednio 34,6 zł). Zdaniem autora raportu, analityka DM BZ WBK Pawła Puchalskiego, Opoczno może odnotować stratę w drugim kwartale z powodu poważnych problemów z kanałami dystrybucji, obniżających przychody spółki.
Oczekuje on, że Opoczno zacznie osiągać zyski dopiero w IV kw. Szacuje, że w tym roku firma zarobi na czysto 29 mln zł (1,8 zł na akcję), czyli prawie tyle samo, co w 2005 r. Przychody mają zwiększyć się o ok. 17 mln zł do 434,5 mln zł, a zysk EBITDA z 83,3 do 88,8 mln zł."


"Trzymaj Opoczno, wycena 37 zł - CDM Pekao
Centralny Dom Maklerski Pekao SA wydał ponownie rekomendację Trzymaj dla akcji Opoczna, podtrzymując cenę docelową dla papierów spółki na poziomie 37 zł.
Analityk CDM-u Sylwia Jaśkiewicz prognozuje, że zysk spółki w II kw. wyniesie zaledwie 2,7 mln zł, a skorygowany zysk za cały rok 2006 spadnie do 23,3 mln zł (1,4 zł/akcja).
Jednocześnie, z powodu niskiego wykorzystania mocy produkcyjnych, obniżyła prognozę przychodów na 2006 r. do 461 mln zł mimo 8%, prognozowanego wzrostu przychodów w drugim kwartale."

W piątek kurs skoczył z otwarcia 34,90 na zamknięcie do 36,90
BZWBK podało rekomendację na koniec 26.07 a
CDM PEKAO podało na koniec 27.07
orzeł / 2006-07-29 00:48 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
już po urlopie a dalej w ukropie bogody dla bogaczy:)
krótko....... gdybym nie sprzedał pewnych walorów :) nie wiem czemu ale zawsze śmieszy mnie to słowo - byłbym kurcze mol na szczycie absolutnym (tim,pbg,prokom)
a tak hmmmm też jest dobrze :
oto skład mojej drużyny :
Wandzia,MOsty,Polnord (drogo kupiony i tanio dokupiony),Tin,Stalprofil (mniam),nieruchawe Police,Hydra (wyszedłem pod 40 wróciłem w okolicach 42 i jestem pełen dobrych myśli:) IDM (wyszedłem i wróciłem prawie w tej samej cenie ok 54) Zdzich (wyszedłem w dniu wyjazdu wróciłem nieco drożej 17,7 i 17,8 i jestem pełen dobrych myśli - dla nie wtajemniczonych 14 NFI:),BMP trzymam drania - jestem na sporej stracie czekam do wyników jak te mu nie pomogą to nasze drogi się rozejdą :( ,połówka Elka - pierwsza poszła dziś po 6,5 i dziś dobrze (oby) kupiony LEŃtextylny.
Refluksja jedna - trza było żony nie słuchać i wszystko trzymać :)
pozdrawiam serdecznie
Pablo / 2006-07-29 11:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
MostyWar podały że będzie za I półrocze strata a z drugiej strony jest info, że Konsorcjum Mostostalu Warszawa i hiszpańskiej firmy Acciona Infraestructuras podpiasło kontrakt drogowy o wartości brutto 17,6 mln euro z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad
orzeł / 2006-07-29 00:51 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ach i oprócz trójki w nawiasie pierwszym zabrakło drozda którego puściłem bezmyślnie w dniu wyjazdu również brrrrrrrrrrrrr
ciekawy / 80.53.113.* / 2006-07-28 18:34
spadnie ponizej 3000?
adam_inwestkap / 2006-07-28 18:29 / Bywalec forum
Z tymi dobrymi wynikami za drugi kwartał to bym się wstrzymał. Już TPSA podała wynik słaby. Będziemy porównywać się do coraz wyższych wyników z poprzedniego roku. Dynamika zysków wyraźnie spadnie. A trzecigo kwartału z poprzedniego roku to chyba nie przeskoczymy.
Darek-matematyk / 83.13.94.* / 2006-07-31 09:48
witam, pierwszy moj komentarz, wlasciwie to prosba: szukam adresu strony hiszpanskiej gpw?
wielkie dzieki
Pablo / 2006-07-28 19:55 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dlatego trzeba kupować akcje spółek, które miały słabe wyniki w zeszłym roku. Wtajemniczeni wiedzą o jakie chodzi.
Edziu / 83.11.248.* / 2006-07-29 08:19
MSZ? Nie chodzi mi o ministerstwo spraw zagranicznych
Pablo / 2006-07-29 11:13 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Raczej MSP
Nie chodzi o ministerstwo skarbu państwa
orzeł / 2006-07-30 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
MYślę że Mosty Płockie mogą być ciekawe nie tylko ze względu na słabe wyniki w przeszłości (obawiam się że i te aktualne nie będą rewelacyjne) Za to związki z mostami warszawskimi a przez to Hiszpanami mogą być przynajmniej intrygujące :)
pozdrawiam
ps zgadzam się z autorem :" kontynuacja wzrostów to kwestia otwarta:) "
orzeł / 2006-07-30 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Pablo - przyglądam się tym Twoim mostom i choć lubią zaskakiwać to może tym razem będzie good:)
Wzrost poparty przez sygnał kupna na macd,parabolic,stochastic, DI(+) DI (-),średnia ruchoma pnie się wspierajac cenę:) Akumulacja Dystrybucja pokazuje jakby ktoś sympatyczny zbierał akcje. Układ średnich pokazał w średnim terminie zmianę trendowatości. WYgląda też na to że złamany został trend spadkowy względem midwigu - trzymam kciuki :) !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy