Forum Forum inwestycyjneFundusze

konwersja w skandii

konwersja w skandii

pieczek_zzz / 2009-06-07 23:01
ostatnio zrobiłem konwersje 2 fundów i byłem zaskoczony że nie zakupiło mi za całą kwotę.pobrało mi jakiś procent.wcześniejsze 4 konwersje bez opłat ale sprawdziłem historię transferów i dopatrzyłem się że za niektóre konwersje pobiera a za niektóre nie.ktoś bardziej rozeznany może mi to wytłumaczyc.dziękuję wszystkim za odp
Wyświetlaj:
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:57
Przy konwersjach funduszy zagranicznych mamy rzeczywiście do czynienia z przewalutowaniem.

"Cena jednostki przeliczana jest na PLN/USD (PLN/EUR) według średniego kursu NBP pomniejszonego/powiększonego w zależności od typu operacji o 0,2%"

Druga możliwość to zmiana kursu waluty. Nie wiem w jaki sposób Skandia dokonuje konwersji między dwoma różnymi TFI - prawdopodobnie odbywa się to przez zlecenie sprzedaży jednostek jednego funduszu, czekanie na te środki, a potem zlecenie zakupu. A kurs waluty w tym czasie raczej ulega zmianie.

Konwersje bez opłat - to konwersje między funduszami w PLN. Wtedy kwota powinna być identyczna.

Kiedy ilość jednostek się zmnienia - każdego miesiąca - gdy pobierane są opłaty za zarządzanie polisą. Pobierane są niestety w sposób "niewidoczny" dla inwestora - po prostu poprzez odjęcie części jednostek uczestnictwa.

Piszę "niestety" ponieważ tych opłat tak naprawdę nie widzimy i nie wiemy ile nas polisa kosztuje...
pieczek_zzz / 2009-06-07 23:34
przejrzałem historię i mam wnioski.przy konwersji w tej samej walucie nic nie zabierają gdy zmieniają się waluty to wtedy jest różnica.mam nawet transfer w którym otrzymałem w przeliczeniu więcej kasy.ktoś wie więcej o szczegółach niech pisze
piokli / 2009-06-08 07:51
Poczytaj swoje OWU. Masz tam informacje o prowizji za przewalutowanie. Zdarza się, że w momencie konwersji nowa waluta drożeje i po konwersji masz troszeczkę więcej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy