Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Wyświetlaj:
xxxela / 188.122.31.* / 2016-03-16 23:31
ty kopacz gdzie byłaś jak FRANKOWICZE mieli już problemy, TY PASKUDA OBŁUDNA babo kopacz POZAMIATAŁAŚ WSZYSTKO POD DYWAN ,POLACY WIEDZĄ JAKI był tamten RZĄD za komorowskiego , tyska i byłom nic nie znaczącą kopacz ...A TERAZ NASZ RZĄD MUSI SIĘ Z TYM BORYKAĆ ... bo twój rzą kopacz tylko obiecywał i nic nie zrobł przeż 8 lat, zobacz ile przez kilka miesięcy zrobiła PANI PREMIER SZYDŁO I RZĄD CZYLI PAN ANDRZEJ DUDA
Olać Darmozjadów / 89.151.33.* / 2015-12-09 00:55
Jakim prawem RZĄD się miesza w umowę cywilną? Czy podpisujący nie byli informowani o ryzyku kursowym? Przecież to jest napisane w każdej umowie. Jak BARANY nie umiały czytać to mogły nie podpisywać.
prorok1 / 78.8.169.* / 2015-12-08 23:44
Kopaczowa niema pojęcia o ekonomi bankowej to jest lobbing
Dyzio 1146 / 213.17.242.* / 2015-08-20 08:11
Jak to możliwe, że stojąca na czele większości parlamentarnej premier Ewa Kopacz przestrzega przed skutkami ustawy przyjętej przez tą właśnie większość parlamentarną ? Czy nie mogła przestrzec posłów, a nas biednego narodu uchronić przed tą złą ustawą przed jej przyjęciem przez sejm ? Wygląda na to, że nikt tej pani w sejmie już nie słucha, albo ma nas za krańcowych głupków i w ramach kampanii wyborczej permanentnie prowadzonej przez rząd będzie się o nas wszystkich troszczyć i do piersi przygarniać. Tylko, czy jesteśmy na tyle głupi, żeby tak dać się nabrać ?
dgen / 2015-08-19 15:42 / Tysiącznik na forum
tu nie chodzi o franki, euro czy plny - jeśli ktoś w warunkach takiej niestabilności gospodarczej jaką mamy w RP bierze kredyt na 40 lat to jest zwyczajnym idiotą,
niestety mam takich wsród swoich znajomych: po czasie dotarło do nich, że to prezesi banków w berlinie, paryzu i rzymie decydują o ich zyciu - co kupia dzieciom pod choinke , czy i kiedy pójdą do kina i czy pojada na wakacje. Ludzie ci są tak zastraszeni, ze w obronie miejsca pracy (pozwalającego spłacić kolejna ratę) oddaliby swojemu szefowi żonę na na noc
- problem więc raczej z pogranicza socjologii i psychologii społecznej
bbcjgg / 73.176.250.* / 2015-08-19 14:40
90 procent poslow I senatorow ma kredyt we frankach , wiec chca aby wszyscy splacali ich kredyty. Wyrzucmy tych idiotow z Sejmu , bo nie potrafia logicznie decydowac o sobie , a co dopiero o Polsce.
A oo z osobami majacymi kredyty w zlotowkach, to gorsza kategoria Polakow?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wera731 / 31.174.101.* / 2015-08-19 14:37

Kopacz: banki i kredytobiorcy
[ Dlaczego ja mam pomagać młodym ludziom ,którzy dostawali i mają znowu dostawać dopłaty do kredytów na . MDM i na dopłaty do mieszkań czynszowych na wynajem? Jak ja chciałam mieć dach nad głową to poszłam po kredyt do banku. W złotówkach nie miałam zdolności kredytowej ale we frankach i owszem. Więc teraz płacę tyle że nic mi z tego kredytu nie ubywa a wręcz przeciwnie zadłużenie rośnie .Więc jeżeli mnie nie chce się pomóc to dlaczego ja mam pomagać innym młodym. Niech wezmą kredyt pospłacaja paręnaście lat to będą mieli swoje mieszkanie za swoje pieniądze. Dlaczego mają cieszyć się mieszkaniem za moje podatki. Na to się NIE ZGADZAM>
Olać Darmozjadów / 89.151.33.* / 2015-12-09 00:58
Tak jest jak PRZESTĘPCY uchwalają "prawo".
marcus9999 / 46.112.225.* / 2015-08-19 14:23
Po pierwsze. Dlaczego pomagać ludziom, którzy zarżnęli się na własne życzenie. Wiedzieli co podpisują, są dorośli więc powinni ponosić konsekwencje swoich decyzji. Nikt nie kazał im kupować mieszkań i domów ani zaciągać kredytów. Sami świadomie wybierali korzystne rozwiązanie dla siebie, do czasu, a teraz wcielają w rolę ofiary. Po drugie "doradztwo" banków to kpina, same mają problem na własne życzenie. Liczy się dla nich sprzedaż i nic więcej, ludzie w bankach z przypadku w roli akwizytorów wciskających kit, a banki nastawione na maksymalizację wyników finansowych na papierze... I obiektywnie rzecz ujmując winni całej sytuacji są i kredytobiorcy i kredytodawcy. Każdy może sobie sam obliczyć, spłatę kredytu, wysokość odsetek i ogólnie całą kwotę do spłacenia. Banki wkręcały w wysokość spłacanej raty miesięcznej a pomijały ogólną kwotę spłaty, kredytobiorcy liczyli na tani kredyt nie uwzględniając ryzyka.
Tak więc zostawmy cały ten problem na boku. Nieuczciwe będzie przewalutowanie kredytów w stosunku do ludzi, którzy brali kredyty w złotych i potrafią liczyć. Mamy upadłość konsumencką, więc zapraszam do skorzystania. Bank i tak zarobi i odzyska swoje. Nawet sprzedając nieruchomości nawet za 50% ceny bo kredyty są ubezpieczone, więc 100% kwoty pożyczonej odzyskają. A w momencie upadłości konsumenckiej dla kredytobiorców mieszkanie socjalne powinna zapewnić gmina zgodnie z prawem. Więc i wilk syty i owca cała.... i to bez kombinowania
~Danka / 83.23.250.* / 2015-08-19 14:16
"Ja mam stać na straży stabilności polskiego systemu finansowego" (E. Kopacz) - a gdzie w tym wszystkim są obywatele, którzy wybrali PO jako partię która stoi na straży ich interesów i interesów państwa, dlaczego od stycznia br. nic nie zrobiono, a teraz tuż przed wyborami obiecuje sie gruszki na wierzbie. Dlaczego napusza się społeczeństwo na siebie (a jeszcze nie zrobiono NIC), banki zacierają ręce bo państwo ich broni a nie kredytobiorców. Dlaczego banki obawiają się takich ruchów jak na Węgrzech - banki nie zbankrutowały, państwo też ma sie dobrze - czyli można (jak sie chce) . Kopacz chyba juz sie pogubiła i nawet nie wie, że gada głupoty i to chyba jest najgorsze
zła / 31.174.101.* / 2015-08-19 14:23
Do Danki. No i właśnie dlatego myślę że przerżnie wybory.
spoko1 / 2015-08-19 13:18
Rynek dalej rzeźbi do góry zobaczymy jeszcze o 14.00 czy coś się zmieni
spoko1 / 2015-08-19 13:05
Strzały na PKO BP po 25.000-100.000 sztuk akcji mogą to potwierdzić.

Rynek musi tylko jeszcze zakończyć wyżej jak obecnie przy solidnych obrotach.

Zobaczymy ???
spoko1 / 2015-08-19 13:00
Widzę, że na GPW banki dostały wiatru w żagle PREMIER i PREZYDENT się dogadali
pablo815 / 80.254.154.* / 2015-08-19 12:52
No to pa pa niewolnicy bankowpełopsl po wyborach. to była wasza ostatnia szansa.
Marta646 / 150.254.27.* / 2015-08-19 12:37
Jaka pomoc? Frankowcy nie chcą pomocy od państwa! Chcą przestrzegania prawa przez banki. Niech banki oddadzą to, co nieprawnie zabrały stosując instrumenty spekulacyjne i klauzule niedozwolone!
Sebastian604 / 95.51.45.* / 2015-08-19 12:00
No tak jak ktoś chciał brac franka liczył się z ryzykiem, ja też mam kredyt hipoteczny ale w złotówkach to dlaczego mam nie otrzymac pomocy w jego spłacie ??? tylko frankowicze moga na nią liczyc .....

prawdziwa dyskryminacja prowadzona przez Państwo wobec obywatela..... jeżeli to zrobią to ja sie wypisuje z tego Państwa .....
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy