Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Wyświetlaj:
Do wyborów / 178.36.38.* / 2015-08-19 10:21
Nie strasz tempa dzido. Nie strasz! Bo już nikt bardziej od was nic w tym kraju spier... nie może. Lada moment dowiemy się jaką nam zrobiliście Grecję. Jeszcze tylko kilka tyg
Stefan M. / 83.7.16.* / 2015-08-19 10:20
banki zarobiły na wzroście kursów walut zwłaszcza CHF przy spłatach kredytów od 2009 roku prawie 100 miliardów złotych... a tu płacz o jakieś 21 miliardów...
Mariusz859 / 62.141.237.* / 2015-08-19 10:19
Tusk na początek pierwszej kadencji PO powiedział, że wyrzuci z rząd każdego ministra, który chociaż pomyśli o podniesieniu podatków,a jak było wszyscy wiemy. Kopaczowa ma nas Polaków za idiotów i odwraca kota ogonem, Boziu co będzi na ostatnie 2 tygodnie kampanii wyborczej, okaże się że wszystkie partie z wyjątkiem PO to faszyści, mordercy i złodzieje.
kjjsoii2988661 / 185.15.81.* / 2015-08-19 10:15
Rolnikom i górnikom tez ustalmy kryteria metrazu i dzietności. Czemu rolnik dostaje pieniądze z uni i sie nie ubezpiecza od powodzi i suszy. Czyzby tak jak frankowicz nie wiedział jakie jest ryzyko. A ty jak złamiesz noge to radz sobie sam. Rząd jest dla ludzi a nie dla bankierów.
vic1971 / 193.69.22.* / 2015-08-19 10:14
A na co kupować franki skoro kredyty są złotowe?
eskka / 87.207.166.* / 2015-08-19 10:11
Nie przepadam za p. Kopacz i PO ale w tym przypadku mają rację. Jeżeli już pomóc to najbiedniejszym (moim zdanie tylko tym którzy popadli w kłopoty z przyczyn losowych). Mają mój głos w wyborach. A frankowicze im głośniej krzyczą tym wywołują większą dezaprobatę u większości społeczeństwa.
kwoka / 77.234.41.* / 2015-08-19 10:07
...Tylko do kogo ta mowa, Pani Premier, wszak pospólstwo zbajerowane jest kloacznymi propagandystami z PIS-uarów i nic już nie pomoże. Trzeba na własnej skórze odczuć swoje błędy , wówczas ludziska się opamiętają. Macie lichutką propagandę i kontakt z mediami i teraz za to płacicie, szkoda tylko,że obywatele również. P******* Komorowski wprawdzie lepszy od dudy-obłudy (to klerykalny oszołom do kwadratu!), ale teraz wszyscy powątpiewający muszą się o tym Przekonać. Powodzenia P. Premier,i szczęścia, a jakże!!!!!!!!
mama895 / 31.178.5.* / 2015-08-19 10:09
No, jeżeli wychowujesz dzieci, to naprawdę strach się bać jakie będą mialy wzorce.
dsdfvddf / 176.2.13.* / 2015-08-19 09:59
bardzo dobrze Pani Premier według mnie to i tak za dużo
, jak brali niech spłacają
Staś777777 / 84.91.101.* / 2015-08-19 09:57
Chytrej babie z Radomia przypominam - banksterzy nie głosują.
Waldi876 / 83.8.91.* / 2015-08-19 09:47
Ewa Kopacz, potocznie "Królowa polskiej komedii" Jak jej słucham to tak śmiać mi się chce :)
spoko1 / 2015-08-19 09:46

Baca413 217.33.19.* 2015-08-19 09:32
Won do piekła, smażyć się. Baba kompletnie nie wie o czym mówi
1. Nie było żadnych franków, więc co ona chce kupować???
2. Niezrealizowanie kolejnych zysków nazywa stratą banków.
3. Bierzmy przykład z innych krajów, Premier Węgier kazał przewalutować przed skokiem kursu franka, aby ochronić obywateli. U nas jak widać wręcz przeciwnie, czekali do ostatniej chwili i do dziś nie chcą pomóc polskim rodzinom. Wstyd taki kraj.
4. Pan Duda już niedługo wszystkich was pozamiata Kopacze, Tuski, Komory, Belki i inne szkodniki. Won do piekła smażyć się.


pkt. 1 i 2. "Banki, które udzieliły kredytów indeksowanych kursem franka, zarobiły na aprecjacji franka, ale tyle samo straciły na zabezpieczeniach kursu franka. Teraz muszą oddać zysk z aprecjacji franka, ale nie mają komu oddawać straty na zabezpieczeniu. Poniosą wiec stratę, co widać w zachowaniu ich kursów w przypadku realizacji takiego scenariusza, a rynek to dyskontuje, choć faktycznie taki scenariusz nie musi być zrealizowany, bądź skutki jego dla sektora mogą być inne, np. mniejsze, większe lub żadne.

Gdyby polski Sejm miał władzę globalną, to mógłby zmusić instytucje finansowe, które sprzedały zabezpieczenia przed zmianami kursu franka polskim bankom do zwrotu różnicy (tłumacząc, że polskie banki miały pecha i trzeba im pomóc). Ale na razie Sejm ma władzę tylko na terytorium Rzeczypospolitej, więc chyba nic z tego nie będzie. "

-trzeba rozliczyć instrumenty pochodne

3. Na Węgrzech kredyty CHF miały inna konstrukcję stopy procentowej!!! Były 2-3 razy droższe jak u nas !!!

4. Prezydent Duda wypowiada się nadzwyczaj rozważnie.
olek245608 / 185.15.81.* / 2015-08-19 10:11
Kolego, jak można pisać takie brednie:
- albo wydały banki na obrone kursu heading i nic nie staracą w takim razie
- albo wogóle nie udzielały we frankach tylko indeksowały (zainwestowały weCHF po 1,99 i zciagaja od ludzi po 3,9
vigo957 / 82.160.157.* / 2015-08-19 10:02
Panie bankowy ,napisz Pan jeszcze ,ktore to banki są polskie ,bo jakos nie moge sie ich doliczyc ..........Ciekawe jeszcze ,jaki argument Pan znajdziesz na olbrzymie kary za manipulacje Liborem i kursem franka dla wielu bankow -matek w zach. Europie ,ktorych to wydmuszki funkcjonuja w Polsce .
Nacale szcescie problem juz zostal dostrzezony przez politykow ,ktorym goraco sie zaczelo robic wiadomo gdzie .Na jesieni pojedziemy na krotko .
PS. Na Wegrzech tez straszono co to nie bedzie jak Orban pomoze frankowcom i ???...........Nic sie nie stalo .Zyski Twoich szefow spadly i tyle .
Witold 57 / 153.19.108.* / 2015-08-19 09:59
Ciekawa opinia anonimowej osoby. Tylko dlaczego w wypowiedziach wielu ekonomistów, bankowców i ich przedstawicieli w necie oraz TV jakoś o tym się nie wspomina lub mówi się tak mało, że jest to niezauważalne. Dlaczego prezes stowarzyszenia bankowców, który niedawno występował pieprzy same ogólniki a nie powie z czego te straty wynikną, bo dla normalnego człowieka jest to mniejszy zysk a nie strata. Powtórzę też pytanie wielu frankowiczów - co by było z bankami gdyby kurs franka był cały czas stabilny i obecnie frank był dalej po 2 zł lub 2,20 ??? Też miałyby straty ? A może w skutek tego dawno już by zbankrutowały ?
Przezorny335 / 185.47.84.* / 2015-08-19 09:40
Pani premier robi z siebie teraz ekonomistke a nie jest nawet patryiotka !!!! , bo jak można było dopuścić do takiego zachowania banków !!!! A może przewidziała lub potrafi wyjaśnić co się stało z frankiem w okresie dodatniego PKB???? A może ten też jest sztucznie wodowany!!!.Pomagać mamy wszyscy rolnikom górnikom a nikt nie mówi o konieczności ubezpieczenia zbiorów mieszkań przed kataklizm ani!!! PARANOJA I OBLED POLITYCZO-SPOLECZNY
wbrew1 / 158.66.1.* / 2015-08-19 09:39
Powtarzam niezmiennie. Ten kto rozwiąże problem kredytów denominowanych w obcej walucie w sposób taki, jak to obiecał w kampanii prezydenckiej Pan Prezydent Andrzej Duda, ma mój głos i mojej rodziny - czwórka dzieci (żonatych/zamężnych i "dzieciatych"). Na dzień dzisiejszy to jest już ponad 30 osób.
Wiem, że Pan Prezyden musi mieć wsparcie w Parlamencie, dlatego zagłosujemy na PiS. Reszta dla mnie jest nieważna - czy będzie religia Smoleńska, czy będzie wojna krzyżowa przed Pałacem Prezydenckim, czy jej nie będzie, czy Pan Prezydent będzie się modlił publicznie, czy skrycie, czy upadnie kolejny SKOK - mnie to nie interesuje.
Interesuje mnie tylko to, czy kredyt denominowany w obcej walucie zostanie przewalutowany na PLN według kursu z dnia zaciągnięcia kredytu. Spłaciłem już ponad połowę kredytu, który dostałem w PLN, a dalej mam kredyt w większej wysokości niż zaciągnąłem. To jest chore.
FDA / 185.46.212.* / 2015-08-19 10:03
Ten kto będzie bezsensownie rozdawał MOJE pieniądze nie ma mojego głosu.
A na razie więcej będzie rozdawał PIS,czyli więcej też zabierze.
To jest jasne dla coraz większej, świadomej ekonomicznie, grupy wyborców.
Łukasz666 / 95.40.201.* / 2015-08-19 11:31
FDA proszę czytać ze zrozumieniem nikt twoich pieniędzy nie chce i nie będzie ruszał :)
Baca413 / 217.33.19.* / 2015-08-19 09:32
Won do piekła, smażyć się. Baba kompletnie nie wie o czym mówi
1. Nie było żadnych franków, więc co ona chce kupować???
2. Niezrealizowanie kolejnych zysków nazywa stratą banków.
3. Bierzmy przykład z innych krajów, Premier Węgier kazał przewalutować przed skokiem kursu franka, aby ochronić obywateli. U nas jak widać wręcz przeciwnie, czekali do ostatniej chwili i do dziś nie chcą pomóc polskim rodzinom. Wstyd taki kraj.
4. Pan Duda już niedługo wszystkich was pozamiata Kopacze, Tuski, Komory, Belki i inne szkodniki. Won do piekła smażyć się.
spoko1 / 2015-08-19 09:29
Dobrze, że w końcu Prezydent i Premier ustosunkowali się jednoznacznie do tego zagadnienia.
Wróży to w miarę szybkim rozwiązaniom

Najnowsze wpisy