Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Wyświetlaj:
werega / 89.68.165.* / 2015-08-19 09:28
Czy Kopacz ma pojecie o tym, o czym mówi? Przecież ona jest tak marna intelektualnie.zuza
dpoi / 84.227.172.* / 2015-08-19 09:26
Grecję już mamy. To wszystkie rządy po 1990 r. sprzedały Polskę do MFW. Politycy za to otrzymali wielomilionowe premie które są na tajnych kontach w Szwajcarii. Ostatnio rząd Kopacz wziął kredyt z MFW
ile wpłynęło na jej tajne konto w Szwajcarii?
Endrio / 109.173.146.* / 2015-08-19 09:20
niech sie Kopacz weżmie za prokuraturę, sądy, policje, i inne instytucje powołane do przestrzegania prawa w Polsce. Nie może być tak że bank stoi ponad prawem i ma gdzies wyroki sadowe, zalecenia UOKiK i może zmieniąć umowe w dowolnie wybrany sposób w trakcie jej trwania. Każdy bank ma w umowach na kredyty dewaulowane do franków zapisy niezgodne z prawem. co na to platforma z panią Kopacz na czele? jajco. Maja to głeboko w poważaniu. Liczą sie tylko zyski banków.
Jak ktoś to aprobuje to bedzie głosował na PO bo oni teraz gwarantują że stoja po stronie banków.
Tym razem pierwszy raz w życiu zagłosuje na PiS. Może bedzie tak samo a może lepie, nie mam pewności ale mam przynajmniej dzieki temu nadzieję.
Wega1975 / 94.42.162.* / 2015-08-19 09:38
Ludzie!
Nie wiedziałam, że polski naród jest taki głupi! Przepraszam, ale mimo, że zawsze byłam dumna z tego, że jestem Polką to teraz zaczyna mnie przerażać głupota polskiego narodu. Mam kredyt w frankach, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy winić rząd za to ,że go wzięłam, że frank znacznie zdrożał. To ja się zdecydowałam na taki kredyt i ja ponoszę pełną odpowiedzialność za jago spłatę. Wreszcie to ja podpisałam z bankiem umowę dobrowolnie- nikt mnie do tego nie zmuszał.

Jak widzę teraz za wszystko w tym kraju wini się rząd i władzę, a może wreszcie Polacy sami wezmą odpowiedzialność za własne decyzje i czyny, zaczną uczciwie pracować a nie wyciągać ciągle rękę od państwa "bo mi się należy".
tjaa / 80.50.121.* / 2015-08-19 09:43
taaaa....masz taki kredyt we franku że ho,ho a trol bankowy siedzi i zawija w sreberka..
wies / 83.26.70.* / 2015-08-19 09:17
...jesli ta kobieta chce sie wypowiadac publicznie a nie byc w przyszlosci wzywana do odpowiedzialnosci prawnej niechaj wpierw powola sad moze byc z innego kraju oni juz jej wytlumacza czy to byly kredyty czy piramidy pieniezne udzielane wbrew prawu bankowemu , wbrew kraju powiedzmy szwajcaria nigdy nie wystawila zgody na operacje walutowe ich waluta, i czy ta pani tez chciala by pozyczyc pieniadze gdzie kapital i odsetki wychodzily tyle a po splacie dziesiecu lat wynosza o 100 procent wiecej , jak ta kobieta moze popierac publiczne oszustwo i jeszcze straszyc spoleczenstwo , gdyby ten oszukanczy rzad byl uczciwy a nigdy takim nie byl juz dawno poprzez dyrektywy unijne zamknal by temat ale sie do nich nie stosuje i wszystki operacje walutowe powrocil do zlotych polskich , poza tym zaden bank nic nie straci i o tym juz wie kazde dziecko , jak mozna stracic cos czego sie nie mialo ,,,mozna tylko ukrasc i to robia banki kradna ludziom pieniadze ciezko zapracowane i tym sposobem frankowicze w ogromnych procentach utrzymuja oszustow i ta kobieta mowi ze powinno byc podzielone co powinno byc podzielone gdy tego nie bylo a bylo to tylko napisane na papierze , jesli jest taka uczciwa niechaj zaprosi do telewizji profesora Mdzelewskiego i przeprowadzi z nim rozmowe przypuszczam ze wyjdzie ze studia czerwona od wstydu ,,,ale ona wstydu nie ma , jak oszust moze miec wstyd!!!!!!!!
riki403 / 89.71.247.* / 2015-08-19 09:14

Zachowanie obecnego zapisu, w ocenie premier, doprowadzi do destabilizacji systemu bankowego. - Podrożenie tej pomocy o kolejne 10 miliardów złotych, mało tego, wyrównanie rezerw i zakupienie natychmiast franków, bo trzeba by było je kupić, spowoduje destabilizację systemu bankowego - mówiła szefowa rządu. Nie można też wykluczyć, dodała, że kurs franka wtedy "poszybuje znowu do góry".
Czy ona jest pier.......?.A po co bankom franki?Czy ktokolwiek dostał od banku kredyt we frankach?
Franek 4,15 / 81.190.208.* / 2015-08-19 09:08
Pani Premier a dlaczego to niby ma wywindować kurs franka, przecież przy pożyczaniu BANKI nie kupowały franków, to nie rozumiem po co mieli by to robić przy oddawaniu

Na Węgrzech też się miało wszystko zawalić i cały kapitał zagraniczny miał uciekać, gdy tym czasem aktualnie jest najlepiej rozwijającym się krajem w regionie
spoko1 / 2015-08-19 09:04

Szefowa rządu zaznacza, że ustawa o przewalutowaniu kredytów w kształcie uchwalonym przez Sejm zdestabilizuje banki i może ponownie wywindować kurs franka.


Mam pytanie czy istnieje jakaś " opłata leasingowa " za transfer kapitału i technologii do mojej ojczyzny POLSKI???.

Skłócenie społeczeństwa może być oznaką "niekompetencji".
olcio / 37.47.41.* / 2015-08-19 09:01
może Pani Premier obliczy ile kosztują jej wojaże ze swoja świta po kraju, ale niech policzy wszystko dokładnie i jestem pewny, ze stać nas będzie na ulgi na dzieci, na wcześniejsze emerutury i pomoc frankowiczom. Jak to jest , że rząd robi ciagle przekręty na potężne kwoty i nikomu włos z glowy nie spada.
LIZAK3300 / 185.15.81.* / 2015-08-19 09:01
SKORO KOMACZ MA PROSTY SPOSÓB NA KREOWANIE WARTOŚCI FRANKA, TO NIECH ZCIAGNIE KURS W DÓŁ I PO PROBLEMIE.
GAMOŃŃ / 185.15.81.* / 2015-08-19 08:59
Rolnik tez powinien liczyć się z powodzią i suszą.... A ci bauerowie co maja po 300hektarów czy załapia sie na pomoc, przeiez przekroczą metra, i może okazać się że nie załapia się na kryterium dzietności....
Jancio203 / 46.7.110.* / 2015-08-19 08:58
Przewalutowac po kursie brania kredytu - wtedy banki nie beda mialy szans sztucznie nadmuchac franka. Inaczej same podpompuja zeby zarobic jeszcze wiecej - teraz juz napompowaly to stac ich na wiecej.
GAMOŃ / 78.11.35.* / 2015-08-19 08:53
Dlaczego ,,frankowicze '' udzja idiotów , biorąc redyt byli świadomi ryzyka wachań kursu franka !

Niby inteligentni ,młodzi ,wykształceni - brak odpowiedzialnosci !
ZUZIA27654538 / 185.15.81.* / 2015-08-19 08:52
Jeżeli Kopacz uważa, że to zdestabilizuje system tzn, że to jest piramida finansowa która żyje jedynie dzieki Frankowcom. UWAGA KOLEJNY PRZEKRĘT. – ZGODNIE Z ZASADAMI KSIEGOWYMY WYCENY AKTYWÓW BANKI JUŻ UJEŁY W STRATACH TE DŁUGI KTÓRE PRZEKRACZAJA WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI. A DZIEKI 100% DODATKOWEJ MARZY NA INWESTYCJI WE FRANAKI 2NA 4 ZŁ ROBIĄ ZY SKI NA FRANKOWCACH Banki powinny zarabiać na odsetkach a nie naciągać na lokaty frankowe (ich inwestycje we franki). Na dzień dzisiejszy mają zysk zysk obecny i przyszły 100% i walczą aby go nie stracić. WSPOMÓŻMY GOSPODARKĘ ZOSTAWIAJĄC WIĘCEJ PIENIEDZY W PORTFELACH i dając możliwość uruchomienia dodatkowego popytu wewnętrznego i PKB w kolejnych 20tu latach. TE TEORETYCZNE STRATY /BRAK ZYSKÓW/ ODLICZA SOBIE OD PODATKU Jeżeli BANKI zakupiły franki po 2 zł i dały w depozyt kredytobiorcom, to po prostu nie zarobią 200% i prezesi banków również nie zarobia tyle. Banki namawiały do brania CHF ponieważ wiedziały, iż zarobia dodatkowo na wzroście kursu ok. 30% i za to zapłaci 700tyś kredytobiorców. Na dzień dzisiejszy mają zysk zysk obecny i przyszły 100% i walczą aby go nie stracić. Jeżeli ktoś mówi, że przy przewalutowaniu po kursie z dnia zaciągnięcia banki musiałyby dopłacić 35 mld PLN. To znaczy, że na tyle banki naciągnęły kredytobiorców. Z czego przez ostatnie 7 lat już skonsumowały zyski i pozostało im jakieś 20-25 lat na pozostałą konsumpcję. Efekt ekonomiczny dla kraju dzięki frank owcom był taki, iż uruchomiono gospodarkę i powstały miejsca pracy. Teraz 700 tyś rodzin przeznacza pieniądze nie na nowe zakupy (uruchomienie gospodarki) ale oddają różnice kursowe bankom. Dzieki temu gospodarka kulje. Nieliczne banki rzeczywiście kupowały franka po 2 zł (inwestowały w franka) i teraz jak klient zapłaci ratę to Bank odsprzedaje franka po 4 zł. ZYSK 100% lichwa.
spoko1 / 2015-08-19 08:51

- Ja mam stać na straży stabilności polskiego systemu finansowego. Bo inaczej będziemy oglądać nieszczęścia nie tylko frankowiczów - powiedziała Kopacz na konferencji po posiedzeniu rządu.



To się robi, a nie mówi. A jak się mówi to konkrety
WaldekAni / 91.231.92.* / 2015-08-19 08:49
Ewuniu twoja wiedza o tym co się dzieje to albo żenada albo jesteś z kolesiami z BANKSTERLANDII w komitywie. W twoim przypadku to MILCZENIE będzie złotem(chociaż jego cena niska)

Najnowsze wpisy