Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Kopacz: banki i kredytobiorcy muszą dzielić między siebie odpowiedzialność

Wyświetlaj:
Sobieski / 146.199.239.* / 2015-08-19 00:20
Zgadzam sie. Ludziom ktorzy brali kredyt zostala zaproponowana opcja wziecia kredytu w innej walucie. Jesli wezma w zlotowkach to oddadza co wzieli plus odestki czyli zwykly kredyt. Jesli natomiast wezma w innej walucie to jest szansa ze zlotowka wzmocni sie w porownaniu do innych walut z biegiem lat i dzieki temu oddadza mniej niz wzieli. Ryzyko ze zlotowka straci w porownaniu do innych walut bylo oczywiste i tak samo realne jak to ze mogla by sie wzmocnic. Ludzie podjeli ryzyko na swoja odpowiedzialnosc. Plan nie wypalil i zamiast oddac mniej niz pozyczyli musza oddac wiecej. Tak to jest gdy sie ryzykuje, czas sie oplaci a czasem nie, 50/50. Moze zaczniemy pomagac teraz tym co stracili na zakladach bukmacherskich ??? Tym co mysleli ze wygraja wiecej niz zainwestuja ale ryzyko nie wyszlo.
wdd / 98.222.163.* / 2015-08-19 01:05
A frankowicze dostali od banku jaką walutę? NIe aby złotówki? Czy banki miały równowartość franków?
obywatelRP / 89.72.94.* / 2015-08-19 00:28
zakladach bukmacherskich?? nabycie mieszkania na własne potrzebny zamiast mieszkania z rodzicami do 50 roku życia porównujesz do zakładu?!? litości..dzisiaj własne mieszkanie to luksus? jeszcze troche i własne ubrania będą luksusem! a "fachowcy" powiązani z branża bankową będą nas przekonywać że tak ma być! niby czemu 38mln kraj ma być jak inne kraje w europie! dzisiaj grecy sprzedają lotniska niemcom!!! tak wyszli na tej pomocy banków niemieckich!
obywatelRP / 89.72.94.* / 2015-08-19 00:19
proponuje szukać sobie roboty w bankowości, bo czas nieudolnych rządów powoli sie kończy!

"narażając go na roszczenia banków konstruowane w oparciu o klauzule ochronne wynikające z Międzynarodowych Traktatów Inwestycyjnych (tzw. BIT)" - jakoś inne kraje się tego nie obawiały! ale nie! u nas póki można kraść do trzeb i to do samego końca!!
kopaczowa 1988 / 88.156.131.* / 2015-08-19 00:09
Kopacz podczas swojej kampani obiecała rzeczy za 300 mld złotych a teraz sama mówi że ktoś składa obietnice bez pokrycia AHAHAHAHAHAH
Krzysiek703 / 89.228.203.* / 2015-08-19 00:03
Z jakiej k**** racji?! Jak ktoś się chciał bawić w tańsze odsetki to musiał się liczyć z ryzykiem, że waluta obca zdrożeje! Dlaczego teraz mają im inni pomagać?
tutturu / 79.184.55.* / 2015-08-19 02:39

Dlaczego teraz mają im inni pomagać?

Dlatego, że biorąc kredyt we frankach, każdy zakładał oczywiście różnice kursowe, rzędu do 50%. Ale to co stało się na początku 2015 r. (frank po 5 pln) , to nie były normalne różnice kursowe, tylko decyzja szwajcarskich polityków i bankierów, czytaj spekulacja.
Mogę również zapytać: dlaczego całe społeczeństwo ma pomagać tym, którzy korzystają z rządowego programu" mieszkanie dla młodych"?
tekkla / 109.173.151.* / 2015-08-19 00:02
a szczególnie Amber Gold pani Premier
Darooo / 188.146.179.* / 2015-08-18 23:58
Fakt faktem pani Kopacz dba o Banki hm.. trzeba dbać o przyszłość, dobre kontakty w tych firmach , to co tam ktoś pisze o Ukrainie to wiele prawdy wszystkim pomagamy tylko nie swoim rodakom....
Mariusz1961 / 78.11.136.* / 2015-08-18 23:57
Mamy gorzej niż Grecy Kopaczko, nie strasz nas dobrobytem!
Figofago / 31.182.90.* / 2015-08-18 23:45
Tak, cwaniakom trzeba pomóc, banki to wiadomo, instytucje Ż..........., trzeba im pomóc, won, won , won. Powinien istnieć koleś lub kolesia, która powie, że nie brać kredytu we frankach, bo to zachodnie c****.
OJ I / 89.72.31.* / 2015-08-18 23:45
FRANKII W BANKI KTO BIERZE FRANKII W BANKI ,NOL CAPISZII
kil / 79.191.164.* / 2015-08-18 23:44
Grecje to my dawno mamy pani Kopacz, dzieki pionierskiemu rzadzeniu PO i PSL!!!!!!!!!!!!!
kaniaczer / 37.152.18.* / 2015-08-18 23:43
Kur..a ludzie!! Banki to nie jest jakas żywa instytucja lub państwo w państwie. Jeżeli oni beda musieli zapłacić za przewalutowanie, to jednocześnie my jako klienci bedziemy płacili więcej np. za transakcje itp. Takie działania zawsze spadają na klientów. Tych co brali kredyty we Frankach mam głęboko w du.... Ja inwestowałem na giełdzie, straciłem wszystko i nikt mi tych pieniędzy nie zwraca. Oni zainwestowali, to ich problem
Danton / 88.156.136.* / 2015-08-19 00:00
Zainwestowałeś w giełdę i straciłeś a ja kupiłem mieszkanie (kredyt frankowy) ,żeby w ogóle gdzieś móc przeżyć.To trochę jednak jest różnica ale matematycznie masz rację.

Skoro jednak mamy patrzeć matematycznie to należałoby rozwiązać państwo polskie i każdy sobie radzi sam , bez płacenia podatków, bez istnienia państwa i jego struktur, każdy każdego ma w d.......pie i rządzi tylko prawo rynku oraz prawo siły oraz każda powtarzam każda dziedzina jest płatna.
Czemu na przykład mam płacić na wojsko? Jak ktoś chce napadać niech napada jeżeli wejdzie Ruski i zabije twa rodzinę to ja mam to gdzieś itd itd.Takie myślenie rozwaliło właśnie ten kraj - no i zostalismy wesołą kolonią:))))))
tesia / 89.64.45.* / 2015-08-19 00:39
Ja też jestem za tym aby nie dopłacać dla frankowiczów naszych pieniędzy. Pracuję w banku i nie raz byłam świadkiem jak pracownik robił klientowi kalkulację kredytu złotówkowego i we frankach. Wtedy nie chcieliście w złotówkach, niektórzy nawet nie chcieli słuchać o kredycie w złotówkach. Do tej pory śmiejecie się z kredytobiorców, którzy mają kredyty w złotówkach. Głupie tłumaczenie, że nie wiedzieliście co to przewalutowanie a co naszą walutą są franki. co wy żyjecie w średniowieczu a mówią, że polacy są bardziej wykształceni. Z niektórymi był nawet kłopot bo nie chcieli nawet czytać umów a te chyba dostaliście., Biedacy banki przymuszały was do wzięcia kredytu.Jeżeli się nie wiedziało co się podpisuje trzeba było iść do prawnika. Dlaczego mam solidarnie z panem spłacać kredyt, mam swój w złotówkach i zapewne płacę więcej. Jestem ciekawa czy jeżeli w dniu dzisiejszym frank był poniżej kursu dnia w którym brał Pan kredyt to by się pan z bankiem podzielił. Na pewno nie.
obywatelRP / 89.72.94.* / 2015-08-19 00:45
"Pracuję w banku" - to tłumaczy cały wpis...
szwanc / 80.146.85.* / 2015-08-18 23:41
a po co ona chce kupować franki? chyba tylko po to żeby podnieść kurs co i tak robią banki bo kto może wpływać na walute jak nie ci co mają ogromne pieniądze?
Danton / 88.156.136.* / 2015-08-18 23:40
Haha jako Frankowicz się nasłuchałem od ludzi ostatnio jak to oni nie będą za mnie płacić bo Państwo chce mi pomóc i tak dalej a ja cały czas powtarzam.
Ludzie drodzy kochani - nie będzie , żadnej pomocy frankowiczom. Kolonialny marionetkowy rząd nie podskoczy zachodnim bankom. To ,że Sldowcy zrobili psikusa z tą ustawą to niewiele znaczy bo zaraz to w senacie chłopcy zablokują i wyjdzie kto rządzi naprawdę w Polsce.
Ja tam będę płacił i płacę a jak się kojfnę z tym płaceniem to będę musiał uciekać i tyle.Na pewno wieszać się z powodu zadłużenia nie będę.

Pomocy frankowiczom nie będzie albo będzie w takim zakresie, że wyjdzie na to ,że jej w sumie nie ma, więc czekam na przeprosiny od kredyciarzy zlotowych , którzy mnie ostatnio opluwali i ponawiam pytanie.Skoro jednak Państwo mi nie pomoże to.

Dlaczego mam dopłacać do górników, plebanów, kolejarzy, układ sędziowsko - prokuratorski dla kredyciarzy złotówkowych w postaci MDM czy RNS? Dlaczego z moich podatków idzie kasa na MOpsy, ??Dlaczego mam dopłacać do mieszkań młodym?Dlaczego z moich podatków pomaga się bezrobotnym itd itd itd.??
Więc czekam jako frankowicz na przeprosiny od opluwaczy.

A tak na marginesie (do opluwaczy na forach).Wy naprawdę sądziliście ,że ten "rząd" nam frankowiczom pomoże????:)))))))) loooooool
% ali / 178.235.226.* / 2015-08-18 23:55
ten rząd nie ale ten który nadejddzie tj PiS i ich chore pomysły
antytusek / 78.8.42.* / 2015-08-18 23:36
A w Grecji straszą Kopaczową!
Miki112 / 85.222.77.* / 2015-08-18 23:33
Wszystkim teraz nastraszy, aby móc znowu zrobić dobrze bankom.

Najnowsze wpisy