Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz chce dopłacać najgorzej zarabiającym. Kto zyska?

Kopacz chce dopłacać najgorzej zarabiającym. Kto zyska?

Wyświetlaj:
łatek / 149.156.56.* / 2015-07-15 11:26
Już wcześniej obiecywali (sld,pis) po 3 mln mieszkań,redukcje administracji,wiecej patroli policyjnych na ulicach( policjanci wyjdą zza biurek) i podobne przedwyboczcze bajdurzenia.Chyba nawet Kopacz nie sadzi,że ktoś jeszcze politykom wierzy.
~Ania / 89.231.105.* / 2015-07-15 11:25
PO obieca dziś wszystko każdemu,co tylko chce.Premier lepsza niż "złota rybka"-wybierz mnie, a spełnie nie trzy,a wszystkie twoje życzenia.
max12 / 213.199.251.* / 2015-07-15 11:24
A teraz chcą jeszcze w lipcu sprywatyzować Państwowa spółkę PKP Energetyka, już się podzielili kasą i fakt o zagrożeniu kupna przez zagraniczna firmę nikogo nie wzrusza. Porażka!!!
karbon / 83.11.49.* / 2015-07-15 11:23
To babsko jest równie obrzydliwie żenujące jak brzydkie !!! Czy nie ma nikogo kto by jej to wreszcie wytłumaczył ... czymkolwiek !!!! Na każdym stanowisku na które ją posadzili robiła wyłącznie syf !!!
ghjghjhgjgjg / 77.255.92.* / 2015-07-15 11:22
Zarabiam 624 zł netto na umowie zlecenie ( niewolniczej ) może jakaś dopłata ?
rebe / 217.99.255.* / 2015-07-15 11:20
alez mgliste te obietnice i miałkie .He jak sobie znajdzies zprace , ktortej w polsce brak to dostaniesz 100zl ozusowane i opdatkowane siec zostanie 50zl. Wstyd pani kopaczko. gruszki na wierzbie,. narod juz taki cciemny nie jest i na plewy sie nie zlapie.
anna955 / 31.61.131.* / 2015-07-15 11:20
A młodym pracodawcom jak pomoże???? Moja 22-letnia dziś córka jak zakładała działalność 2 lata temu i starała się o jakąkolwiek pomoc wszędzie słyszała, że jest za moda (sic!). Z młoda na kredyt, za młoda na środki unijne itp. Jetem samotną matką bez jakiejkolwiek rodziny i z trudem musiałam wziąć kredyt żeby mogła założyć działalność, a teraz ciągniemy po kilkanaście godzin dziennie, żeby to spłacać. I nadal jest za młoda. Bo polski obywatel musi mieć 25 lat, żeby był człowiekiem w tym kraju. Nieważne, że płaci ZUSy i podatki, VATy, to nic nie znaczy. Że daje pracę innym ludziom, którym na ogół nic się nie chce i jak tylko podpiszą umowę zaraz idą na zwolnienie lekarskie, bo po to im była ta umowa potrzebna, a córka płaci im za free jeszcze przez miesiąc pensję. Sama oczywiście od dwóch lat nie miała ani dnia urlopu, ani żadnego zwolnienia lekarskiego. Pani Kopacz, zejdź Pani na ziemię i spójrz w jakim kraju żyjemy dzięki Wam, politykom. Dziwota, ze przedsiębiorczy młodzi uciekają z tego syfu;( Może warto wspierać pracowitych przedsiębiorczych, bo jak przedsiębiorca trafi na super pracownika to sam go zatrzyma na dłużej i będzie o niego dbał, więc kto chce pracować, umowę dostanie. Poza tym może warto pomyśleć, dlaczego tak niechętnie podpisywane są umowy? Ile kosztuje taki pracownik przedsiębiorcę, który często ledwo wiąże koniec z końcem po uregulowaniu wszelkich kosztów. Może jakieś ulgi dla tych, którzy tworzą miejsca pracy? Dla mikro przedsiębiorstw? Może ZUS mniejszy? Może ulgi podatkowe? Może mniejsze pensje urzędnicze? Może 20-latków traktować jak przedsiębiorców, a nie jak UFO, którego nie ma ?CO?
Igoor37 / 79.191.102.* / 2015-07-15 11:19
Pamiętacie obiecanki Anioła czynione kolegom gdy z Pułtuska jechał na stróża do Warszawy w serialu Alternatywy 4 wypisz wymaluj -premier Kopaca
xxyy / 83.22.250.* / 2015-07-15 11:19
Niektórzy by dokładali do wypłaty , niektórzy by kupowali mieszkania , niektórzy budują pomniki , wypłacają odszkodowania za katastrofe smoleńską itd. itd. Ja się k....a grzecznie pytam :a skąd bierzecie na to pieniądze ? A.... z budżetu Państwa Tak? to jest tam gdzie idą podatki z moich pieniędzy na które żeby w miarę godnie żyć pracuję od 7mej rano do 8 wieczór ?
A no tak. Całe zycie pracuję od rana do nocy bez względu na to co pisze na umowie i na to co jest na liście płac i obecności. Urlop raz na rok góra tydzień i do roboty. Reszte się i tak rozpisze na papierze.
Co z tego że sobie uchwalicie jakieś tam ustawy i obietnice ? Pracodawca i tak zrobi co musi lub co chce. Jeśli go nie stać na koszty pracownika to go nie zatrudni. A tak jak ktoś chciał to chociaż na śmieciówce mógł coś zarobić. A jak nie będzie śmieciówek to będą siedzieć pod blokami na ławce i kurzyć te "mocarze" z nudów.
zezowaty / 83.5.1.* / 2015-07-15 11:27
Może wystarczy jak nie będą okradać! Ja nie chcę nic dostawać!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wniewoliue / 94.254.129.* / 2015-07-15 11:19
Najlepiej będzie jeżeli polacy zgłosza do raportu,że premier jest im winna czy winny miliony euro za prace
jarek 555 / 212.77.105.* / 2015-07-15 11:19
PO nie jest populistyczna ! Ale co by tu jeszcze obiecać?
Margareta / 87.205.172.* / 2015-07-15 11:19
Najwyższy czas skończyć z umowami o dzieło. Nie dość, że są minimalne zarobki przy takich umowach, to jeszcze nie ma ubezpieczenia!!!!!!!!! Mojemu synowi, mieszkającemu w małej miejscowości, udało się znaleźć miejsce pracy w naprawdę miłym zespole. Lubi swoją pracę. Ale pracodawca go oszukał. Zatrudnił na rok na umowę o pracę, potem ją przedłużył na kolejny rok. A potem zatrudnił na umowę o dzieło z bardzo niską stawką. Jako argument podał, że syn choruje - akurat był na tygodniowym zwolnieniu i wtedy właśnie pracodawca postanowił nie przedłużać mu umowy o pracę, tylko zatrudnił na umowę o prace. Zwlekał z wystawieniem trzeciej umowy o pracę już na stałe, czekał na niedogodny dla syna moment, czyli na okres zwolnienia i wykrzyczał mu, że skoro choruje, to teraz za to płaci umową o dzieło! A cóż miał zrobić syn, mając dwoje dzieci? Zacisnął zęby i pracuje na tej umowie o dzieło bez ubezpieczenia, bez chodzenia do lekarzy, gdy się źle czuje i skończy się tym, że kiedyś dostanie zawału na stanowisku pracy przez takie traktowanie ludzi w Polsce. A jest bardzo sumiennym pracownikiem i na swoim stanowisku pracuje za dwie osoby.
wielkibradti / 94.254.129.* / 2015-07-15 11:17
Kto wymyslił firę raport ,że każdy może tam zamieścić na zlecenie wniosku do prokuratora bez sprawy wszystkich niby zadłużonych ?No i właśnie w tym problem ,bo to spółka akcyjna .W tym problem ,,interesy ?Wstyd
emeryt nie idiota / 217.96.119.* / 2015-07-15 11:14
Kopacz chce dopłacać najgorzej zarabiającym.
Natenczas Wojski / 213.195.170.* / 2015-07-15 11:27
Gdyby to chciał zrobić PiS, natychmiast rozległoby się oszalałe wycie wszystkich mediów, że przecież nie ma na to pieniędzy i druga Grecja stoi tuż za progiem! Dla Kopaczowej jak widać, Skarb Państwa ma nieograniczony kredyt i debet. Są w stanie wydać ostatnie rezerwy z Budżetu przeznaczone na "czarną godzinę", byle tylko PiS nie doszło do władzy i nie rozliczyło ich za wszystkie złodziejstwa!
misiekk441 / 94.254.129.* / 2015-07-15 11:14
Co ,sądy ?Ja wiem jak to jest.Ławnik pewien ma wnóka a ten ukradł most w zakładzie ,w którym pracuje .Nie został wyrzucony bo kradł w czasie kiedy miał wolne ,według sadu i do dzisiaj pracuje tam i sobie robi co chce .W innym przypadku gdyby trafiło na kogos innego juz by nie pracował .Taka prawda o faktach.Także dobrze wiemy jaki to świat oni sobie budują .

Najnowsze wpisy