Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz chce dopłacać najgorzej zarabiającym. Kto zyska?

Kopacz chce dopłacać najgorzej zarabiającym. Kto zyska?

Wyświetlaj:
Adam1410 / 92.21.49.* / 2015-07-14 23:06
Podobny program funkcjonuje w UK pod nazwa tax credit.
Prowadzi do zanizania stawek przez pracodawcow bo panstwo doplaci.
Obecnie rzadzaca partia zamierza odejsc od tego systemu jako prowadzacego do patologji.
oby833 / 78.88.81.* / 2015-07-14 22:51
Co tzn GODNIE ZYĆ? Czy to, że po opłaceniu rachunków zostaje na życie (jedzenie) na cały m-c czy tylko na sam chleb i margarynę...? Prosze sprecyzować Pani Premier! Zarabiam najniższa krajową. Po opłaceniu rachunków, pożyczam od rodziny pieniądze żeby mieć co jeść...potem oddaje i pozyczam znowu nastepnego dnia...i tak bez końca..POmoc socjalna mi się nie nalezy bo próg na os nie może przekroczyć 460zł!!! Przeciez to P****.... Aby godnie żyć Pani Premier potrzebuję ok 2.500zł netto, tak abym mogła opłacic rachunki, miec co jeść, móc wykupic leki, czy kupić sobie raz w miesiącu majty!!!
wq661 / 78.8.196.* / 2015-07-14 22:45
Zostaniesz baldź zapamietana jako największa OSZUSTKA NARODU... przepadniesz w takim smrodzie, że aż strach pomyśleć!
bubu777 / 178.37.190.* / 2015-07-14 22:42
Nie mogę dojść do siebie. Bo większego kretyństwa nie czytałem w internecie / Chyba że WTC i księżyc /......................... i dobrze bo co ten babsztyl otworzy ryj ubywa POżydom 1000 głosów.
walodz / 31.183.134.* / 2015-07-14 22:42
troche pozno ale lepiej pozno niz wcale
Gość na chwilę / 95.41.200.* / 2015-07-14 22:35
"Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że częścią programu PO będzie propozycja dopłat dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na najniższych stawkach. Rolą państwa jest, by temu, kto mało zarabia, dopłacić tyle, by mógł godnie żyć - mówiła."

...otrzymuję pensję na umowę o pracę, ozusowaną, opodatkowaną, oskładkowaną czym się da. Nie mogłam skorzystać z ulgi prorodzinnej, bo jako samotny rodzic za dużo zarobiłam w ubiegłym roku. Dwa tygodnie temu otrzymałam prognozę mojej przyszłej emerytury. Od dłuższego czasu zarabiam powyżej średniej ...jeśli moja pensja będzie się utrzymywała na obecnym poziomie przez następne 23 lata, to moja prognozowana emerytura będzie niższa o prawie 100 zł niż obecnie wynosi sama składka emerytalna na ZUS i moja emerytura po opodatkowaniu wyniesie około 9,5 % (dziewięć i pół procenta słownie) mojej obecnej pensji netto ...tyle że w ciągu ostatnich 23 lat mieliśmy sporo zmian w systemie emerytalnym i jeszcze wiele się zmieni, dlatego takie prognozy są tyle warte co symulacje spłaty kredytów we frankach.
Bubu777 / 178.37.190.* / 2015-07-14 22:33
Tylko z wyrównaniem od dnia kiedy ciemna i tępa babo dorwałaś się do koryta. Ten wiejski babsztyl kpi ze społecezństwa. Jeszcze nikt tak mnie nie w****** w życiu jak ten szkut.
eugeniusz1000 / 185.87.136.* / 2015-07-14 22:18
..dobre pomysly , placic tylko w piatek aby byl porzadek . Swietne i swietlne pomysly zapewne autorskie kochanej naszej P. Premier. Oczekuje dalszch sprawiedliwosci ale juz bez zlosliwosci / do PiS-u nie naleze/
ale prosze litosci , litosci !!!!.
goj / 185.93.93.* / 2015-07-14 22:15
8 lat okradali a przed wyborami koncert życzeń buhaha, ciekawe czy lemingi jeszcze łykają tę kopaczkową propagandę
ak993 / 95.41.216.* / 2015-07-14 21:46
Głosuj na Kopaczową! Nikt ci tyle nie da, co ona może ci obiecać :D Posikałem się ze śmiechu! To przebiło nawet te bzdety które PiS obiecywał :D :D :D
Ziomu$$$ / 164.126.22.* / 2015-07-14 21:45
Politycy mówią i robią trzy rzeczy: 1. Bzdury 2. Kompletne bzdury 3. Wierutne bzdury. Jak wy możecie jeszcze ich popierać? Nie rozumiem tego.
Przeszli nawet PIS w swoich pomyslach / 168.235.195.* / 2015-07-14 21:38
No , no do jesieni kawalek braknie pomyslow na rozdamanie . Ciekawe jaka kielbaske jeszcze w zanadzu chowaja .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ukta / 77.253.0.* / 2015-07-14 21:26
Większej bzdury nie słyszałam.
macieeek1987 / 89.72.107.* / 2015-07-14 21:20
Niech ktoś w końcu tego cymbała się POzbędzie bo mnie po prostu zalewa. Czy ona jest naprawdę taka tępa czy udaje? Ostatnio opowiadała jak oPOdatkowanie supermarketów odbije się na wyższych, cenach. I tu miała akurat racje. Ale z drugiej strony w końcu nie będą zabijali rodzimych biznesów, które muszą płacić POdatki, czego już nie zauważyła. Analogicznie oZUSowali debile umowy zlecenie i ona myśli że to pracodawca najwięcej straci a najwięcej zyska pracownik? Bzdura totalna, najwięcej zyska państwo bo będzie miało czym zapchać dziurę budżetową. Straci za to pracownik, bo pracodawca przecież nie podniesie przez to pensji brutto. Pensja pozostanie taka sama, więc wszystko zostanie przerzucone na pracownika. Druga mądrość kopacz. POdnieśmy minimalną płacę. Genialne PO prostu w swojej głupocie. Płacę powinien i musi regulować rynek a nie jakiś cymbał, który nie ma o tym POjecia. Czy ktoś widział programistę zarabiającego równowartość płacy minimlanej? Odpowiedzcie sobie dlaczego. Jeżeli czyjaś praca jest warta 2k PLN to nikt mu nie da brutto 1.8k czyli 1356 na ręke. Dlaczego? Bo koszt pracodawcy to łącznie ponad 2.2k PLN Który pracodawca będzie chciał dokładać do biznesu? Jedyne co POwoduje podniesienie minimlanej płacy to tylko większe bezrobocie, bo zwijane są biznesy, które przestają być rentowne. Ewentualnie rząd tuska miał na to sposób,, czyli emigracja Dodam, że wraz ze wzrostem pensji minimalnej rośnie także ZUS, na własną działalność. Więc wszystkim samozatrudnionym, życzę POwodzenia. I ostatnie co mnie śmieszy to te wyśmiewanie POmysłów pisu, kiedy sami prezentują równie idiotyczne. Najlepiej dopłaćmy wszystkim, którzy mało zarabiają, czy zwolnijmy pewną grupę z podatku dochodowego itd... To ja w stylu pani kopaczówki się pytam 'a kto za to dopłacanie zapłaci? Chcesz nam tu drugą grecje zrobić?' Partia, która uważała się za liberalną gospodarczo rzuca POmysłami jak za PRLu. Chce dopłacać ludziom tylko dlatego bo mało zarabiają... ? Kopacz mi dopłacać nic nie musicie, tylko odwalcie się od moich pieniędzy towarzyszu kopacz. Jak chcecie coś poprawić a nie POprawić to podnieście kwotę wolną od POdatku. Zmniejszcie POdatek dochodowy. A nie wprowadzacie czysty socjalizm złodzieje z PO.
OST / 89.228.250.* / 2015-07-14 21:33
W dużej części ma Pan rację. Ale często jest inaczej. Pracodawca dogaduje się z pracownikiem spisują umowę na najniższą krajową a reszta pod stołem. Oczywiście wszyscy będą musieli się zrzucić w podatkach dla tych zaradnych.
macieeek1987 / 89.72.107.* / 2015-07-14 21:59
Że tak się dzieje to nic nowego. Myślę jednak, że nie wnosi to wiele do dyskusji, ponieważ podwyżka 100PLN niewiele zmieni w tym aspekcie. Wątpie żeby takie manewry robili ludzie którzy chcą zarabiać koło 1456 PLN, więc biorą minimalną na 1356 netto i 100PLN do łapy. Myśle że chodzi zazwyczaj jednak o wiele większe sumy, które w tysiącach się liczy. Ale czy to powód żeby ustawiać pensję minimalną na przykład na 6k PLN? Wtedy faktycznie proceder zostanie zlikwidowany bardzo skutecznie. Bezrobocie 70% gwarantowane. Nad takim procederem raczej należy się głębiej zastanowić. Czemu tak się dzieje? Jest coś takiego jak Krzywa Laffera... I koledzy z PO powinni to przestudiować bo mam wrażenie że tam nawet podstaw ekonomii nie znają. Skala opodatkowania jest w Polsce cholernie wysoko, wystarczy wspomnieć że kwota brutto to nie jest kwota, którą płaci pracodawca jak myśli większość osób... Łączny koszt pracodawcy jest o wiele wyższy. Do sprawdzenia tutaj http://wynagrodzenia.pl/kalkulator_oblicz.php Nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę ile zabiera nam państwo kiedy chcemy kupić laptopa wartego 3k brutto za to co zarobiliśmy (3k netto).... Odpowiedz brzmi... ponad połowę http://taxworld.pl/2011/02/17/jak-obnizyc-podatki-wersja-rysunkowa/. Ja jestem wolnościowcem i kiedyś uwierzyłem PO że chcą obniżyć POdatki i ograniczyć wydatki państwa. Co zrobili to widzimy dzisiaj. Dlatego więcej na nich nie zagłosuje. Nawet żeby mówili te postulaty co 10 lat temu. Choć dziś już mówią typowo jak partia socjalistyczna i nawet się z tym nie kryją. A czemu tak robią? Odpowiedz jest jasna. W socjalizmie kradnie się najwięcej i najłatwiej. Państwowe czyli niczyje...
panPiotrek / 109.206.210.* / 2015-07-14 21:16
Żeby najniżej zarabiający mogli godnie żyć w tym syfie który nam zgotowaliście, to musiała byś kłamczucho dorzucić po tysiąc złotych na rękę , więc proszę nie wciskać biednym ludziom tej śmierdzącej kłamstwem i obłuda kiełbasy wyborczej !!!

Najnowsze wpisy