Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz dla Money.pl: Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany

Kopacz dla Money.pl: Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany

Wyświetlaj:
pacjent lecący do nieba / 81.190.72.* / 2011-09-08 21:19
Dzisiejsza służba zdrowia działa na zasadzie ; 'Lecz się sam"... przy pomocy sąsiadów , a składki na służbę zdrowia płać obowiązkowo , regularnie.
P. Kopacz pewnie nie wie o tym.
mś / 85.89.162.* / 2011-09-08 21:01
A może tak na głos, że z 38 ma zostać 16 mln polaczków. Przez te 20 lat samorządności trochę nas ubyło. Zatem projekt musi być realizowany dalej jak widać z liczb. Skoro państwo nic nie dokłada do tej branży-oprócz swojej świty- to będziemy brnęli w dół. To proste.
dfjhg / 46.112.139.* / 2011-09-09 14:41
co panstwo ma durniu dokladac skoro RZAD NIC NIE MA. zeby dolorzyc musi ukrasc podatkami, zadluzeniem czyli jeszcze wyzszymi podatkami a po ciuchu w najbardziej obrzydliwy sposob inflacja.
SOCJALiZM JEST BO DURNIE TAKIE JAK TY WCIAZ ZYJA
xxx1 / 178.235.21.* / 2011-09-08 20:22
cały ten rząd powinno się zdymisjonować, a PO zdelegalizować. nie znam innej partii, która by tyle złego zrobiła dla Polaków. USA się z nas śmieją z aferę hazarową, że mogliśmy tyle zrobić nic nie zrobiliśmy i ... ie zrobimy... dopóki PO u steru
tinek / 89.77.218.* / 2011-09-08 19:07
Myślę że Pani Kopacz dawno powinna być zdymisjonowana za brak jakich kolwiek działań na rzecz służby zdrowia. Ta osoba nie ma jakiego kolwiek wpływu na to co się dzieje w Polsce A może zrezygnuje Pani i Pani ministrowie z części przynajmniej nie słusznie pobieranych pensji i nagród
wtg / 2011-09-08 18:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O jakim współpłaceniu opowiada ta pani??? A z jakich funduszy teraz jest finansowana służba zdrowia??? Co, manna leci z nieba? Budżet zdziera kasę za ubezpieczenie zdrowotne i jeszcze mamy dopłacać? Pytam się z czego skoro większość społeczeństwa żyje w ubóstwie, a część na skraju nędzy. Najpierw dajcie ludziom narzędzia do ręki, by mogli zarabiać godziwe pieniądze za swoją pracę, a nie tylko wymagać płatności na poziomie krajów o wysokim stopniu rozwoju, w zamian oferując zarobki na poziomie Bangladeszu.
dr01 / 213.77.35.* / 2011-09-12 08:34
Współpłacenie pacjentów jest niezbędne by to mogło wszystko działać. Teraz jest powszechna darmocha - więc jak zachorujesz i idziesz do lek. rodzinnego to nie dostaniesz się, bo miejsca blokują hipochondrycy (ponad 50% wizyt w POZ i w SORach, 80(!!)% nieuzasadnionych wezwań pogotowia). Człowiek naprawdę chory nie może dostać się do swojego lekarza rodzinnego bo ma go za darmo, więc wzywa do domu lekarza prywatnie za 200 pln, człowiek z zawałem serca nie może doczekać się na karetkę (mimo że jest ich dużo), bo karetki są na wyjazdach do bzdetów - więc umiera sobie w domu. Gdyby każdy płacił nawet niewielkie pieniądze (rząd wielkości 10 pln od wizyty) to większość by się zastanowiła przed niepotrzebnym zawracaniem d. lekarzowi
wtg / 2011-09-12 09:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ty człowieku znowu swoje, że powszechna darmocha. To złe gospodarowanie pieniędzmi z naszego ubezpieczenia i powszechne rozdawnictwo bezrobotnym, którzy takowymi są z przyzwyczajenia jest źródłem zła, a nie pacjent. Skąd zwykły człowiek ma wiedzić, czy jego stan zdrowia mimo bardzo złego samopoczucia jest stabilny i nie spowoduje żadnych dalszych powikłań ze zgonem włącznie?
Od tego jest lekarz pogotowia ( w nagłych przypadkach) i lekarz pierwszego kontaktu w pozostałych. Człowiek w tym wszystkim ma być podmiotem, a nie przedmiotem. Każdy człowiek ma tylko jedno życie, ale nie każdy człowiek w naszym kraju ma jednakowy dostęp do służby zdrowia. Nie winię za to lekarzy, czy inny personel medyczny, bo robią co mogą w ramach swoich możliwości. Winię za to instytucję państwa, która nie sprawdza się w swojej roli.
wtg / 2011-09-12 16:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadzam się z tym, że nadmierne wykorzystywanie przywilejów wynikających z jednorazowej opłaty za ubezpieczenie zdrowotne ma dość nagminne miejsce w naszym kraju. Tyle, że te Twoje utyskiwania mają raczej charakter związany z finansami za wykonywaną pracę, niż z samym rodzajem pacjentów. Domniemam z Twoich wypowiedzi, że jesteś prawdopodobnie lekarzem, albo innym pracownikiem służby zdrowia. Hipochondrycy zdarzają się zawsze i wszędzie, bez względu na szerokość geograficzną. Czy napewno jakaś dodatkowa opłata zmieni ich postepowanie? Z kolei czy ich drobne dodatkowe pieniądze uleczą budżet służby zdrowia? Tak samo można by powiedzić czy leczyć w ramach standardowego ubezpieczenia choroby spowodowane alkoholizmem i paleniem tytoniu. Przecież z z kolei ci ludzie pijąc i paląc, zasilają niemałą kwotą budżet państwa w postaci podatków. Gdyby pieniądze wpływające z akcyzy za te produkty nasi możnowładcy przeznaczyli na opiekę zdrowotną to przypuszczam, że skończyły by się wszystkie kłopoty służby zdrowia i nie miałbyś powodów do narzekań. :)
dr01 / 213.77.35.* / 2011-09-12 19:03
nie chodzi o pieniądze - akurat wykonuję dobrze opłacane procedury i zarabiam dobrze, pracowałem jednak przez lata w POZ i SOR i wiem jak to wygląda. Doskonale pamiętam pacjenta z zawałem, którego przywiozła żona bo nie mogła się doczekać na pogotowie (które w tym czasie przywiozło mi 3 bomisiów do SORu) - pacjent l.45 zmarł mimo reanimacji - a zabili go ci, którzy wzywali w tym czasie pogotowie bez potrzeby - taka prawda.

Niestety, jak lekarz zajmuje się hipochondrykami, wypełnia dokumentację medyczną, zajmuje się wypisywaniem wniosków i zaświadczeń bo to mu narzucają, to w tym czasie nie leczy.
dr01 / 213.77.35.* / 2011-09-12 12:31
skąd zwykły człowiek ma wiedzieć... może nie wiedzieć, ale niech się zastanowi czy przypadkiem musi koniecznie przychodzić o 1 w nocy na SOR żeby się "przebadać" bo od miesiąca go coś tam kłuje (zamiast miesiąc temu pójść do POZ), albo przychodzić do POZ co 3 dni żeby sobie pogadać bez żadnego powodu - tzw stali bywalcy (ostatni hit to mamusia która ze zdrowym dzieckiem 12 lat przyszła przed wyjazdem z pytaniem czy dziecko jest zdrowe i może wyjechać z nim na urlop (dzieciak bez dolegliwości i nigdy na nic nie leczony).
Albo wzywa pogotowie bo mu się leki skończyły, które bierze przewlekle i zapomniał pójść do rodzinnego...
Potem Ty zachorujesz naprawdę i nie możesz dostać się do lekarza bo szkoda ci 10 pln opłaty i musisz zabulić prywatnie.
Bez opłat ten system NIGDY nie będzie działał dobrze.
choremu biada / 178.37.129.* / 2011-09-08 18:18
Tak głębokie-Sześć błota stóp, sześć błota stóp.
Dziewięć sążni wody i sześć błota stóp.

Uderz w bęben już bo nadszedł mój czas.
Wrzućcie mnie do wody, na wieczną wachtę trza, tam gdzie...

Sześć błota stóp, sześć błota stóp.
Dziewięć sążni wody i sześć błota stóp.
A co mi tam / 78.9.38.* / 2011-09-08 15:43
Pracuje juz 35lat do lekarzy nie chodze bo i tak stawiaja diagnoze na ,,oko,,nie robia nawet podstawowych badan,a jak niebede miala sil to pogotowie mnie zawiezie do szpitala.TRZEBA MIEC ZDROWIE ZEBY SIE LECZYC.
alleluja / 77.254.182.* / 2011-09-08 15:18
oszczędzają na potrzebujących ,a nie na budżetowych wypłatach.
animeks / 93.154.152.* / 2011-09-08 15:12
Cyt. " . Jeżeli taka placówka otrzyma więcej pieniędzy, bo ma dobrych specjalistów i w niej chcą się leczyć pacjenci, to siłą rzeczy ogonek oczekujących się zmniejszy."
TO JAKIEŚ JAJA, KOPACZ GADA NIELOGICZNIE, ZATEM ZMIANY KTORE WPROWADZĄ NIC DOBREGO NIE PRZYNIOSĄ . KOPACZ KOPIE NAM GRÓB !.
Bardzo_Śmieszne / 94.251.138.* / 2011-09-08 15:08
Pewnie Ewa też cie popieram obejrzałem świetny filmik i jestem za tobą i za PO to fajna partia, a jaka fajna to widać tutaj na filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=phXJTwf8Wm0&feature=related
choremu biada / 178.37.129.* / 2011-09-08 14:41
Złote czasy dla chirurgów szczękowych idą, będą wstawiać szczęki wypadnięte ze zdziwienia.Dniami i nocami.
pacjent / 83.10.162.* / 2011-09-08 14:33
Po każdej reformie kolejki do specjalistów co raz dłuższe,lepiej zlikwidować to ministerstwo.
vbnm / 81.190.187.* / 2011-09-08 14:25
"Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany" Pacjentów (czyt. Polaków) czekają kolejne, głębokie (czyt.Nocne Zmiany)..

http://tnij.org/ncfc 14:31
zobacz sam
tatazzz / 2011-09-08 14:21 / Bywalec forum
Trzeba sobie dać spokój Pani Kopacz.Niech Pani już nic nie zmienia.Te zmiany to tylko umęczenie pacjenta.Rok czekania na przychodnie specjalistyczną w ramach NFZ /szpital na Wołoskiej w Warszawie./.Syn w ramach NFZ musiał dopłacić do leczenia zęba 550zł. .Jakie to są reformy.To w końcu za co płacimy składki na fundusz zdrowia.
kil / 46.112.139.* / 2011-09-09 14:48
jak to na co na nieudacznikow co nic nie placa a mnoza sie w szpitalach.
nieodpowiedzialnych ludzi jakei sa tego koszty. czy ludzie tak naprawde nie rozumieja co to jest socjalistyczno-faszystowska sluzba zdrowia.
ze jedyna beplatna jest dla nierobow i cfaniaczkow. ludzie przecierz nie mam pieniedzy zeby was obsluzyc z dnia na dzien wiec RZAD musi racjonalizowac i stoicie w kolejce wierzac ze sie doczekacie... raczej momentu keidy bedziecie juz nieuleczalnie chorzy co trapilo wiekszosc ludzi w komunie w wieku podeszlym a rzad udawal ze ich leczy. mam taka historie w rodzinie. jeszcze sa ludzie ktorzy twierdza ze za komunistytczne prl leczenie bylo leprze niz za socjalistyczno-faszystowskiej 3 rp przecierz to smieszne.
tatazzz / 2011-09-11 20:18 / Bywalec forum
Koleś ja pracuje ciężko i płace na tą zas... służbę zdrowia i co mam za to?Niech nie biorą kasy i powiedzą ,że za wszystko trzeba płacić.
Wtedy będę inaczej działał i szukał opłacalnego dla mnie wyjścia.
Jednocześnie nikogo nie obraziłem i nie życzę sobie żebyś mnie obrażał.Co do komuny to wiele działań nie było tak złych.Za komuny nie należąc do pzpr wybudowałem dom i wykształciłem dzieciaki a teraz to sobie mógłbym tylko pomarzyć o budowie czy kształceniu dzieci.Teraz kiedy jest pseudo demokracja muszę dorabiać żeby móc iść do porządnego lekarza albo się tylko zbadać.Moja bratowa przeżyła 7-m lat dzięki temu że wzięła pożyczkę na rezonans magnetyczny 900zł.Bo lekarz powiedział z NFZ że jest zdrowa jak rydz.
Jednak po jej własnym zbadaniu miała rozpoznanie szpiczak.To jest to a na koniec w szpitalu zarazili ją żółtaczką.Miała 42 lata i leży w piachu..

Najnowsze wpisy