Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz dla Money.pl: Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany

Kopacz dla Money.pl: Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany

Wyświetlaj:
JanuszPOlikot / 2011-09-08 14:19 / Tysiącznik na forum
Pani Kopacz
Jest taki szpital w Zabrzu ...(Naprzeciwko tego o którym pani
myśli)......gdzie megalomańska
dyrekcja "zainwestowała" w naprawę ogrodzenia POnad 1,6
mln PLN.......W międzyczasie w
szpitalu brakuje klamek w sraczach, łożka pacjentów są
POdpierane drewnianymi deskami , na jednej
z sal operacyjnych syf taki że dziwne iż Sanepid tego nie
zauważa..???
Ludzi się tam traktuje jak szmaty (Miały miejsce przypadki
samobójstw)..............
Dyrekcja sobie remontuje budyneczek za 4 mln........
Wyposażenie szpitala koszmar.........syf smród i brud.....
Za parking (klepisko gdzie po deszczu błoto po kostki)trzeba
płacić
Oczywiście kasy fiskalnej panowie nie POsiadają.........

Taka to reforma służby zdrowia prawda pani
Ewo...:):):):):):):):):)
Takich to mamy "fachofcóf".......

Powiem wiecej ........ Radni Platformy Obywatelskiej w Zabrzu
chowają głowę w piasek rezygnując z udziału w głosowaniach nad
uchwałami finansowymi podczas sesji Rady Miejskiej........
Przychodzą na zebrania i nie robią nic ....ostentacyjnie siedzą
przed pustymi biurkami i trzymają założone ręce......
Ale o dietkach nie zaPOmnieli.....

Takich to mamy gospodarzy panie Dyzma
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-08 13:57
Pani Minister Kopacz,
Niech Pani sobie odpocznie. Po co to Pani. Prawda jest tak,iż mimo Pani ambicji, oddania nic z tego nie będzie. PO to jest taka grupa ludzi która nie nadaje się do służby publicznej według najlepszych wzorców. To kolesiostwo a nie ludzie pracujący dl tego kraju.
Pani Sawicka chciała prywatyzacji i co z tego wyszło? Niech Pani zrezygnuje porzucając niezdrowe ambicje. To nie praca dla Pani Pani kolegów.
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-08 15:20
Ja nic dobrego się nie spodziewam. Ja widzę Panią Kopaczy wymachującą kartką papieru to mi ciarki po plecach przechodzą. Zreszta cała ta platforma i jej ministrowie to badziewiarze i PR-owcy.
emsky / 81.18.213.* / 2011-09-08 13:46
Leczenie jak w Holandii - jestem za. Gdy czlowiek choruje to z ubezpieczenia w aptece dostaje niezbedne leki do wyzdrowienia! Jestem za!!!
Nieboska komedia 3 / 178.37.129.* / 2011-09-08 14:29
Panie emsky, good yock, lekarze w Holandii przyznają się do regularnej eutanazji pacjentów a staruchy zwiewają do Niemiec, gratuluję panu i pomyślnego leczenia.
zapodajew / 193.24.24.* / 2011-09-08 16:25
oj.... wali stęchłym beretem...
Andrzej12345 / 62.87.168.* / 2011-09-08 13:44
Kazdy powinien wiedziec ile wydano na jego leczenie z NFZtu, jako identyfikator dowod osobisty. Nagle by sie okazalo ze za lezczenie u dentysty w szpitalu placi sie wiecej z NFZtu niz za prywatne leczenie.
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-08 15:31
Nie zgadzam się i nie jestem pacjentem a płace maksymalne składki. Składki płacimy za ryzyko choroby. Ja nie chcę chorować i nie widzę problemu gdy to co ja zapłaciłem finansuje chorobę mojego sąsiada który przewlekle choruje. Jednocześnie nie chcę sytuacji w której trzeba dopłacać bo nie wszystkich stać.
Nie wyobrażam sobie aby szpitale działały na zasadzie spółek prawa handlowego, bo wtedy nie wszystkich będzie się opłacało leczyć.
Oczywiście system w którym brak nastawienia na zysk może mieć słabości ale nie musi. szpitalem powinni zarządzać fachowcy i powinno niektóre wydatki infrastrukturalne finansować z kasy państwowej poprzez przetargi centralne: remonty, budowy, zakup sprzętu; aby ukrócić złodziejstwo. Państwo polskie wydaje na obsługę [odsetki] od długów w wysokości ponad 25 miliardów złotych a brak milionów na zdrowie obywateli.
kil / 46.112.139.* / 2011-09-09 14:53
no coz zaciagnelo te kredyty na socjalizm dla wlasnie takich jak ty wiec czkawka sie odbija. chcesz byc dobrym niewolnikiem to sobie badz na wolnym rynku mozesz dotowac kazdego na ktorego starczy ci kasy. a co zemna jesli nieche placic tej 'przedplaty' na NFZ i w podatkach federalnych 6 zl z kazdej 100 zlupionej. mam sobie wyjechac tak?
ty moze sie lepiej powies bedzie lepiej dla wszystkich
Floyd / 2011-09-08 14:57 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden cwaniaczek co rżnie głupa - obrzydliwość.
Tak właśnie jest i tak powinno być, że jeśli chorujesz mało to więcej płacisz niż wynoszą koszty twego leczenia, ale gdy chorujesz dużo to więcej zyskujesz niż płacisz, a jak ci się nie podoba to won.
Michał Łódź / 31.61.128.* / 2011-09-08 13:36
Tylko prywatyzacja może wskrzesić naszą branżę medyczną. Jest tylko jeden problem - żaden rząd się tego nie podejmie bo nasze komunistyczno-solidarnościowe społeczeństwo na to nie pozwoli - z kretesem natychmiast przegra wybory. Ludzie wolą aby wszystkim było po równo tzn gówno jak się mawiało w PRL i pacjenci nie umierali na ulicy tylko w szpitalach z braku leków, sprzętu a przede wszystkim patologicznej demoralizacji personelu począwszy od salowej a skończywszy na ordynatorze. I tu jest największy problem bo sprywatyzować można szybko ale mentalności ludzi się nie zmieni. Wiec ja nie widzę wyjścia z tej sytuacji - pozostaje jedynie leczenie zagranicą.
zxc12 / 83.6.2.* / 2011-09-08 15:12
Solidarność społeczna w kraju w którym się żyje w sprawie służby zdrowia to rzecz oczywista w cywilizowanym świecie. Na to co dzieje się służbie zdrowia powinien mieć decydujący głos rząd. W innym przypadku zdani będziemy na lekarzy którzy sami ustalać będą ceny za swoje usługi a w tym segmencie konkurencji BRAK
Co potrafi świat medyczny przekonaliśmy się już nie raz.
bilob / 46.112.139.* / 2011-09-09 15:03
co ty bredzisz chcialbym cie przeteleportowac do epoki kamienia upanego jakisniowy faszysto zebys wprowadzil swoja cywilizowana sluzbe zdrowia ktora usmiercil bys wszystkich zmuszajac do placenia na cwaniakow pseudo lekarzy biurokratow ktorzy pisza regulacje i szybko ich klientami stali by sie nieroby tak jak dzis. zkad wy sie bierzecie?
co z wolnascia indywidum co jesli ja nieche wtym uczestniczyc?
tylko WOLNY RYNEK MOZE ULECYZC POLSKIE LECZENIE I ODSIAC Z NIEJ PASOZYTOW A NARAZIE TO WZAMIAN ZA TWOJA CYWILizACJE 25% ludzi gnije bez pracy niemogac sobie nawet samemu stworzyc pracy. JESLI NIEWIEZ ZE TRZEBA PLACIC SKLADKE NFZ NAWET JESLI NIE MA SIE DOCHODU BDAC CZLOWIEKIEM MALEGO BIZNESU TO ZAMKNIJ K**** RYJ!. Uczciwy lekarz nie moze zaistniec bo musi wpierw dostac pozwolenie na wykonywanie zawodu od TWOJEGO RZADU wiec nastepuje selekcja naturalna tych co zamiast sluzyc swoim klienta sluza swoim pana czyli rzadowi.
ROZUM / 83.14.54.* / 2011-09-08 13:25
To bedzie bajka z cyklu - Dajcie mi władzę a ja was urzadzę.
PS.Ministrom PO-PSL myla się działania rzadu z programem partii.
Oni ich nie maja . I to jest cała prawda !!!! KOSZMAR.
Dlatego głosujemy za PJN !!!
chętny / 193.24.24.* / 2011-09-08 16:30
ROZUM, potrzebuję pomocy, jestem bezrobotny. Ile Ci płacą za takie naganianie? Mam dużo wolnego czasu i też bym popisał takie banialuki za sensowne wynagrodzenie. Daj znać na forum, może więcej chętnych się tu znajdzie?
arch / 2011-09-08 13:33 / Tysiącznik na forum

To bedzie bajka z cyklu -

Chcecie bajki, oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak Pchła owa, proszę państwa.
Wacuś Majster Babski / 83.29.10.* / 2011-09-08 13:23
Tym razem bez NOŁLAJFÓW i LEMINGÓW -- jestem wniebowzięty jak słysze Joannę, to ta co dziś w tOKechamie dobrze robiła Red Bulowi, jak oglądam fotke min.Kopacz, że nie musze sie o taka babę ocierać w realu, jak trajkocze jak najeta min.Pitera, że nie muszę wąchać dorsza,
i min. Hall że mni nie musi seksualnie edukowć, kto tam jeszcze min.Kudrycka .. straszna baba ,.. mrozi we mnie krew, kto tam .. jeszcze .. min.Fedak, a zostawię troche Palikotowi on uwielbia takie baby
Z-235 / 77.45.63.* / 2011-09-08 12:38
Wstrętna babo przecież prywatyzacji miało nie być.
Andrzej12345 / 62.87.168.* / 2011-09-08 13:43
Wlascicielem nadal zostaje Panstwo, jednak w koncu ktos odpowiada glowa za to aby szpital byl rentowny. Jak patrze na szpitale w moim miescie to o dziwo nagle sobie zaczynaja radzic bo ktos liczy co ile kosztuje.
wilcze oczy narcyza / 83.31.34.* / 2011-09-08 12:37
Przecież ona opowiada o tym co należy zrobić, jakie ma plany i jak poprawić sytuację chorujących. Ale nic z tego jej nie wyjdzie, bo to nie ona decyduje o tym, tylko Płemieł. Zresztą niczego nie zrobi jeśli nie uzgodni z Płemiełem. A odrębną sprawą jest jakie efekty przyniesie takie czy inne posunięcie, bo i tak chwałę za wszystko zbierze ojciec narodu czyli Płemieł. Dla niego słońce świeci i deszcz podlewa płody rolne. Bo najważniejszy jest Płemieł i ktoś kto ma plany i swoje zdanie jest już skazany na niebyt polityczny, a może i fizyczny. Płemieł, Płemieł, Płemieł! Niech żyje Peruwiańska Czapeczka. Tylko Płemieł jest piękny i mądły.
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-09-08 12:28
:/
pp.pp / 193.41.170.* / 2011-09-08 12:02
ale ta Kopacz jest głupia. pomysły jak z marsa. Co z tego, że spodziewam się leczenia farmakologicznego, jak nie mam na chleb już teraz. A jeszcze będzie trzeba zapłacić godziwy zysk ubezpieczycielowi, bo nie wierzę aby jakakolwiek firma prywatna dopłaciła do mojego leczenia. I jaka kwota? co innego hemoroidy a co innego chemioterapia. Niech posadzą zarządzających szpitalami, którzy kupują niepotrzebny sprzęt bo mają za to łapówkę a nie dają mojego zdrowia i życia w prywatne - wczesnokapitalistyczne ręce.

moje hasło wyborcze: ANI ZŁOTÓWKI NA ZUS
Pilsener / 2011-09-08 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nic się nie zmieni, dopóki nie będzie konkurencji dla NFZ.
Powinno się dać pacjentowi wybór - ubezpieczenie NFZ lub prywatne a z czasem sprywatyzować NFZ wzorem PZU i niech pokażą, jacy są dobrzy. Nie wierzę, że za to co przeciętny człowiek płaci na NFZ (prawie 300 zł co miesiąc) nie da się wykupić ubezpieczenia prywatnego o lepszym standardzie, chociaż politycy nas oszukują i okłamują że TYLKO państwowe ubezpieczenie to wysoka jakość i niskie koszty (haha)

Nie mówiąc już o tym, że w 99% ubezpieczenie w NFZ to czysta FIKCJA, bo gdy chcesz się leczyć lub nawet dostać do lekarza to jest to niemożliwe. Jeśli nie mogę się leczyć to oddajcie mi chociaż te 300 zł złodzieje! Za ubezpieczenie mogę łatwo dostać się tylko do lekarza rodzinnego - czy to jest warte 300 zł miesięcznie?

A dla niepracujących czy biedaków kupuje podstawowe ubezpieczenie medyczne gmina w drodze przetargu.

Państwo ma dbać jedynie o nasze zdrowie a nie bawić się w leczenie czy ubezpieczanie co jest tylko pretekstem do zatrudniania kolejnych kolesi.
totel / 46.112.139.* / 2011-09-09 15:07
przypominam ci szczurze ze PANSTWO NIE JEST OD LECZENIA poniewaz nie jest wstanie wyleczyc nikogo nie robiac krzywdy nikomu innemu. RZAD JEST PO TO BY CHRONIC WOLNOSC czyli zebym niemusial brac wtym cyrku udzialu i mial wiecej pieniedzy w kieszeni decydujac czy sie wyleczyc czy moze umrzec i przekazac pieniadze moim dziecia by mialy leprzy standard zycia i niemialy takich problemow jak my dzisiaj
sofista / 83.10.27.* / 2011-09-08 11:43
Pani minister , ile kosztują nas w cenach leków przedstawiciele handlowi firm farmaceutycznych którzy nagminnie przekupują lekarzy aby ci przepisywali ich drogie leki i kto za ten korupcyjny proceder bierze w łapę?
arch / 2011-09-08 11:30 / Tysiącznik na forum

Kopacz- Pacjentów czekają kolejne, głębokie zmiany

zAUWAZYLIŚMY ! - NFZ już wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji .

"Od drugiego półrocza bieżącego roku niektóre polskie placówki zdrowia zostaną wyposażone w specjalistyczne zestawy do eutanazji. Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, dziewięćdziesiąt dziewięć zadziałało natychmiast”, z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Woj.
-„Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.

Ze względu na wysokie koszty urządzenia resort zdrowia nie będzie w stanie w pełni zaspokoić potrzeb wszystkich ośrodków zdrowia, szpitali i sanatoriów.
W pozostałych placówkach eutanazja wciąż jeszcze będzie się musiała odbywać tak jak dotychczasowo, poprzez zaniedbanie.

„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Kopacz. .

- „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubez . tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia”.
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-08 13:17
Co za durny POmysł z tymi zestawami do eutanazji. Nie lepiej zastosować sprawdzone juz metody komór gazowych ?
Rokkkk / 193.138.208.* / 2011-09-08 11:11
Uff..

Dobrze że Pani Kopacz nie przeprowadzić już żadnej reformy... Chwila...
Ale czy ona jakąś przeprowadziła?
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-08 19:37
Kopacz przerobiła reformy, na figi damskie.
arch / 2011-09-08 11:43 / Tysiącznik na forum

Ale czy ona jakąś przeprowadziła?

Tak nawet 4 .Rząd: cztery ustawy mają naprawić ochronę zdrowia 2008-01-08
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/4920,rzad_cztery_ustawy_maja_naprawic_ochrone_zdrowia.html

Najnowsze wpisy