Forum Polityka, aktualnościKraj

Kopacz: komercjalizacja tak, zwolnienia nie

Kopacz: komercjalizacja tak, zwolnienia nie

Money.pl / 2008-06-18 12:38
Komentarze do wiadomości: Kopacz: komercjalizacja tak, zwolnienia nie.
Wyświetlaj:
studentMIM / 2008-06-24 18:22 / Tysiącznik na forum
prywatyzacja jak największej części służby zdrowia (no może poza ratownictwem medycznym, choć i to można zlecać prywatnym firmom) z pewnością przyczyni się do zwiększenia jakości obsługi.
Na początku wprawdzie mogą wzrosnąć koszty (lub pojawić się inne przejściowe trudności), ale z czasem zacznie funkcjonować mechanizm wolnego rynku i sytuacja powinna się poprawić.
Kwestia jest tylko taka, że sama prywatyzacja nie jest panaceum na wszystkie problemy. Ja bym postulował jeszcze wprowadzenie (choć wiem, że zaraz odezwie się chór krytyków) współpłacenia za leczenie. Nie chodzi tu o żadne wysokie kwoty i nie istotne jest jak duże wpływy do systemu to przyniesie. Ważne w tym pomyśle tak naprawdę jest ograniczenie bezsensownych wizyt u lekarzy, które pewna część społeczeństwa z przyjemnością praktykuje (można porozmawiać, wyżalić się, etc.), co zmniejszy koszty i w efekcie umożliwi poprawienie jakości leczenia w ogóle:)
Adforum / 213.100.69.* / 2008-06-24 09:55
Kazda sluzba kosztuje. Polacy (przepraszam za generalizacje) traktuja nieplacenie podatkow jak sport. Wychwalaja sie miedzy soba jak to udalo sie jednemu i drugiemu uniknac zaplacenia tego, czy tamtego podatku.
Podatki ida na budowe drog, infrastruktory, szpitali itp. Wpadniesz w dziore na drodze, to narzekasz, ale nie pomyslisz, ze ta dziora jest tam z powodu (w czesniej wspomnianego ) sportu - miedzy innymi.
Komercjalizacja szpitali nie daje jednoznaczneych korzysci. Przyklady ze swiata pokazuja, ze zalety i wady komercjalizacji maja sie w stosunku 50/50.
Komercjalozacja czesci administracyjno-gospodarczej, tak, ale wara od czesci leczniczo-lekarskiej!
Wysokie bezrobocie, to inny powod do zlego stanu np. szpitali. Dlaczego? Jesli nie wiesz, to sie dowiedz. Jak juz sie dowiesz, przyjdz spowrotem na to forum i zapodaj konstruktywna krytyke.
Polacy sa mistrzami narzekania. Czas zmienic dyscypline…
man13 / 2008-06-18 12:38 / Tysiącznik na forum
prywatyzować......... To jedyne rozsądne rozwiązanie.
pizza / 85.221.221.* / 2008-06-20 18:51
PO JAKIEGO GRZYBA NFZ - I TAK TRZEBA PRYWATNIE CHODZIĆ DO "doktorów" , od lekarza rodzinnego trafiłem do "speca" - ten cieniutki "Bolek", następne skierowanie do "speca wojewódzkiego" - 6 miechów czekania, żeby po prostu dostać skierowanie na rehabilitację - porażka polskiej "służby " zdrowia
Po co ja im płacę skł. na ubezp. zdrow. - a jeszcze chcą podwyżek - za co ????
KAP / 2008-06-18 14:03 / Tysiącznik na forum
i to jak najszybciej.
Pisces / 2008-06-21 11:34
Nie zgadzam się. Służba zdrowia jest już tak chora,że jej już i tak nie pomogą żadne zmiany, a przy następnych też nie wieżę w żadne cuda.

Najnowsze wpisy