Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Korekta kontrolowana

Korekta kontrolowana

Money.pl / 2007-07-25 17:38
Komentarze do wiadomości: Korekta kontrolowana.
Wyświetlaj:
piciu / 2007-07-25 17:38 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynek oczekuje raczej dobrych wyników spółek giełdowych za drugi kwartał, jednak analitycy nie przeceniają ich wpływu na zachowanie indeksów. Według nich pod koniec wakacji lub we wrześniu dojdzie do korekty, ale nie potrwa ona długo i na giełdę wrócą wzrosty.

jakiej korekty?
Daniel Gąsiorowski / 2007-07-25 17:41 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
takiej 30 proc. zapewne...
wladyslaw / 2007-07-25 18:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To chyba yoke, a nie joke!

Mój model matematyczny wskazuje zaledwie -14,95%

Serdecznie pozdrawiam
blueberg / 2007-07-25 17:58 / Tysiącznik na forum
na niektórych spółkach pojawi się wcześniej, na innych już trwa jakiś czas - i te maja moim zdaniem szanse na wzrosty, jeśli rynek będzie sie korekcił, jak Pan uważa?
Daniel Gąsiorowski / 2007-07-25 18:03 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Ja myślę, że jak większoś mysli, że będzie korekty, to jej może nie być. Moim zdaniem kluczowe będą fundamenty, czyli coś, czego nie obserwowaliśmy na giełdzie od dawna. Wzrosnąć mają szansę te spółki, które pokażą dużo lepsze wyniki niż się rynek spodziewa.
piciu / 2007-07-25 18:22 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dopóki indeks utrzymuje się ponad krótkoterminową linią trendu wzrostowego spadek mozna rozpatrywać w kategoriach ruchu powrotnego do pokonanej linii 2 tygodniowego trendu
y / 83.11.73.* / 2007-07-25 18:13
KGHM i PKO BP
caabi / 2007-07-25 18:10 / Tysiącznik na forum
a co Pan Daniel sądzi o takiech dwóch spółkach....
Bioton i Lubawa jak Pan sądzi czy to dobre spółki ... ??
Daniel Gąsiorowski / 2007-07-25 18:24 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Lubawa fundamenty ma, a Bioton ma dobry PR. Postawiłbym raczej na pierwszą.
caabi / 2007-07-25 18:57 / Tysiącznik na forum
a czy bioton nie jest rozpatrywany jako spółka z najlepszymi szansami rozwoju na najblizsze lata ?? mam na mysli m.in. LFO, przejecie indaru, leki z biopartners itp.... ??? Co Pan o tym sądzi ?
michoo / 2007-07-25 18:29 / portfel / "Hakuna Matata"
Co do Lubawy, zgadzam się że fundamenty ma, dlatego mam ją w portfelu. Problemem jest jednak to, że jak na razie rynek jakoś nie chce docenić dobrych informacji ze spółki, a gro informacji właśnie takich jest. Ale jak napisałem: 'na razie'. Ja poczekam.
Pozdrawiam.
anonim_03 / 2007-07-25 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja przyjąłem taką zasadę -- nie oczekuje większego zarobku niż rzeczywisty zysk firmy za czas jaki ją trzymam.
michoo / 2007-07-25 18:40 / portfel / "Hakuna Matata"
Duuużo się jeszcze muszę w tej materii nauczyć. Zwłaszcza jak patrzę na jazdy na balonach...
blueberg / 2007-07-25 18:10 / Tysiącznik na forum
od dawna tak mówię, ze fundamenty! - i sie ostatnio zraziłem, przerzuciłem na dt - bo rosły horrendalnie spółki balony, albo te które się jeszcze nie wykazały-debiuty, a dobre infa na fundamentach były powodem realizacji (to co Pan mówi
fundamenty, czyli coś, czego nie obserwowaliśmy na
giełdzie od dawna. Wzr
)
ta korekta chyba oczyści sytuację..
pozdrawiam
piciu / 2007-07-25 17:58 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
takiej to raczej nie bedzie
anonim_03 / 2007-07-25 17:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pana kolega po raz kolejny pomylił fakty, tym razem z liczbą domów sprzedanych w czerwcu w USA.
Daniel Gąsiorowski / 2007-07-25 18:01 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
5,75 mln, teraz chyba jest ok.
anonim_03 / 2007-07-25 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie jest ok.
Niech Pan sam policzy, 5.75 * 12 = 68 mln rocznie, sporawo ...
Kolega nie doczytał -- albo nie zrozumiał -- słowa "anualized". Generalnie to uczciwie było by podać ile było rzeczywiście sprzedanych, potem uwzględnić czynniki sezonowe. Tak naprawdę to nie wiemy czy te czynniki sezonowe to liczba dni czy typowa sprzedarz w czerwcu czy też np. liczba dni w które nie pada.
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy