Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kościół w Polsce dostaje 3 mld zł. Myślisz, że to dużo?

Kościół w Polsce dostaje 3 mld zł. Myślisz, że to dużo?

Wyświetlaj:
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-10-21 11:40
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Hi-Ha / 178.235.37.* / 2011-10-20 21:24
Pamiętaj o tacy. Twoje pieniądze też zostaną przekazane na ten
zbożny cel.
dzodzoo / 2011-10-21 00:08
to tylko wśród księży są pedofile? Wśród psychologów i kierowników chórków dziecięcych nie ma? Przyjrzyj się też uważnie nauczycielom swoich dzieci, kto wie kto się czai za tą zatroskaną gębą :) Znasz pedofilskie statystyki wśród całej populacji ludzi?
jasiek gbur / 81.210.123.* / 2011-10-21 11:23
Tyle, że ci inni nie twierdzą, że są autorytetami moralnymi z bożego nadania i że niosą do nas wszystkich bożą miłość.
dzodzoo / 2011-10-20 20:54
Skoro księża mają tyle uciech, to dlaczego nikt z Was nie obrał takiej drogi? Może wykształcicie dzieci na księży? Praca księdza wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Owszem istnieją duchowni, którzy wybrali tą drogę bez prawdziwego powołania, zdarzają się sytuacje patologiczne jak w każdej społeczności, ponieważ kościół tworzą ludzie i nie wszyscy zostają świętymi. Jest też wśród nich wielu patriotów, ludzi zaangażowanych w sprawy swojej parafii i parafian. Kościół jest jednak bardzo potrzebny, widzę że bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo. Śmieszą mnie teksty że księża mają samochody i domy - a co mają mieszkać w jaskiniach i posypywać głowę popiołem i biczować się? Społeczność też by ich uznała za odmieńców i tępiła. Nie tędy droga. Prawda jest taka że nie ma alternatywy dla kościoła katolickiego. Jeżeli odwrócimy się od kościoła kto będzie stał na straży moralności? Chyba nikt na poważnie nie myśli że zastąpi go nauczanie Etyki i tym podobne bzdury. Zbyt łatwo można się usprawiedliwić za moralne wykroczenia i brak nagrody za chwalebne uczynki sprawi że coraz mniej zaczniemy się tym przejmować. Wiara to co innego - tu jest kwestia kary: jeżeli zdradzę męża lub żonę, zabiję człowieka, ukradnę - po śmierci spotka mnie kara. Jeżeli zrobię coś dobrego, np. pomogę biednemu, przeleję krew za innych, będę żyć uczciwie - spotka mnie nagroda. Bez wiary nic nie zyskam, nie wyniosę z tego świata... Co w przypadku gdyby doszło do agresji na nasz kraj - czy ludzie bez wiary staną w jego obronie? Po co? Zginą i nic nie zyskają - po to robić? Cała nasza cywilizacja została ukształtowana przez chrześcijaństwo, kościół i nie przekreśli tego żadna grupa gejów czy lesbijek, dla których te zasady są niewygodne. Wielu ludzi oddało życie dla nas, wierząc właśnie w tą nagrodę, uszanujmy ich poświęcenie i dajmy spokój tym bzdurom że kościół trzeba zniszczyć bo strzelamy sobie w kolano takimi pomysłami. Pamiętajcie że wielu duchownych naprawdę zrobiło bardzo wiele dla nas: Wyszyński, Popiełuszko, Wojtyła. Jest wielu obok, których imion i nazwisk nie znamy, którzy uczestniczyli w walce o wolność i pokój na świecie. Kompletnie nie rozumiem tej nagonki na kościół... dla mnie to jakaś masowa schizofrenia.
socjolog / 77.253.253.* / 2011-10-22 09:33
Re: Może wykształcicie dzieci na księży? - Nie każdy kto chce może zostać księdzem. To trochę tak ja w służbach specjalnych - nie każdy się do nich nadaje, choć by bardzo chciał. No i trzeba pamiętać, że potrzebna jest też rekomendacja. Trzeba mieć odpowiednią osobowość aby w tych służbach (kościelnych) funkcjonować.
realista / 77.253.5.* / 2011-10-20 22:23
Puste frazesy. Jak kościół jako instytucja nie otrząśnie się, to stanie przed problemem, że za 20 lat, nie 40% katolików będzie chodzić do kościoła, a góra 20% (mam nadzieję, że dla piszącego jest jasne dlaczego)
dzodzoo / 2011-10-21 00:03
Kościół nie powinien się zmieniać to MY powinniśmy się zmienić. Obowiązkiem kościoła jest hamowanie kultywowania ideologii "wolności" jednostki i "swobód" moralnych, które w efekcie za te 20 lat nas zniewolą. Bardzo prawdopodobne, że za te 20 lat powrócą czasy będziemy żyć w kraju totalitarnym. Dla pieniędzy będzie się łamać wszystkie zasady moralne: droga do wyzysku i niesprawiedliwości, idziemy w kierunku przepaści i ostatnio zrobiliśmy duży krok naprzód. Osobiście jestem dumny że żyję w kraju z tradycjami i katolickimi zasadami moralnymi. Oczywiście żadna skrajność nie jest dobra, nadmierny wpływ kościoła w naszą codzienność, mógłby okazać się nieco szkodliwy, jednak uważam że kościołowi należy się szacunek. Jakby powiedział Jezus Chrystus: oddajcie co cesarskie Cesarzowi a co boskie - Bogu.. :)
Staram się myśleć globalnie i jakoś nie wyobrażam sobie życia moich dzieci w świecie gdzie nie ma kościoła.
A-S / 83.19.3.* / 2011-10-25 13:56
pierwszym który by wyzyskiwał byłby kościół, skoro twierdzisz że ten nie powinien się zmieniać... (w sumie KRK jest sprawcą większej liczby mordów i wojen niż Hitler a trwa nadal i nikt go np. za wojny krzyżowe i inkwizycję nie chce rozliczać).
sewerer / 80.48.115.* / 2011-10-20 21:44
"Skoro księża mają tyle uciech, to dlaczego nikt z Was nie obrał
takiej drogi?" No cóż, powód jest prosty; nie chciałbym być pasożytem, żyjącym na społeczny koszt wszystkich (również ŚJ i bezwyznaniowców), kultywując kompletną fikcję i wmawiając innym, że jest prawdą to, co dla przeciętnie rozbudzonej intelektualnie sklepowej z wiejskiego sklepu GS, jest totalną bzdurą.
pp.pp / 83.16.129.* / 2011-10-21 08:42
hahahaha
już wierzę, że zrobiłeś to dla dobra ludzkości - teraz robisz więcej rzeczy dla ludzi niż przeciętny ksiądz :))
aleś mnie rozbawił
dzodzoo / 2011-10-20 23:48
Mylisz się przyjacielu. Kiedyś też tak myślałem, ta fikcja o której mówisz oddała mi dziecko, które praktycznie miało odejść w ciągu kilku godzin. Pewnien ksiądz żyjący na pustelni powiedział mi: jedź na Jasną Górę i módl się - tam jest moc która może ją uratować. Trafiłem na jakąś oficjalną mszę prowadzoną przez biskupów, zaczepiłem jakiegoś księdza i zapytałem czy moglibyśmy się pomodlić za mojego dzieciaka. Poszedł, zapytał biskupa, biskup się zgodził, nie chciał żadnych pieniędzy. Po mszy pojechałem do szpitala - lekarz mi powiedział że nie rozumie tego i nigdy się z czymś takim nie spotkał, ale wybudzają ją ze śpiączki bo jest praktycznie zdrowa. Nie każdego tam na górze wysłuchują. Nie dowiesz się jak to jest zanim nie będziesz potrzebował takiej łaski. Ja nie powiem na kościół złego słowa i powiem więcej moje życie bardzo się zmieniło i bardzo mi się ta zmiana podoba.
yoda3 / 213.76.155.* / 2011-10-21 11:39
buaaaha...a ile ludzi moglo by zyc..gdyby nie te 3 miliardy....dziecko nie bylo by problemu gdyby kosciol nie wpier...lal sie do innych...tylko tyle...jesli maja takie zasady jak mowia i ktos do nich przystepuje wolna wola ale niech nie wypowiadaja sie, nie ciagna kasy od innych ...proste i banalne...
"dziecko" uzyte z premedytacja....
zxzz / 87.205.204.* / 2011-10-25 14:13
A ile ludzi mogłoby żyć, gdyby tacy jak Ty nie pobierali kuroniówki!
swój / 83.20.84.* / 2011-10-23 19:13
Przecież ty nikomu nic nie dajesz
HiHa / 178.235.37.* / 2011-10-20 20:51
Pamiętaj o tacy. Twoje pieniądze też zostaną przekazane na ten zbożny cel.
XX10 / 178.37.82.* / 2011-10-20 19:41
Płać bo brakuje biedakom na samochody i uciechy.Płacisz całe życie: z podatków,na tacę,za ich posługi i nawet nie należy ci się pochówek.Nie dostaną kasy to trumny nie wpuszczą do kościoła i niech cię chowają pod płotem-święte uczynki katolickich księży
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-20 19:50
a podatki płacone na tzw. państwo ,,polskie,, tobie nie przeszkadzają?,nie jestem fanatykiem ale to jest trochę wyolbrzymione,jest cała masa nierobów na których płacimy np.-sejm,zus,administracja szeroko pojęta,rolnicy-krus,mam wyliczać dalej? p.s to ciebie nie wk....?
dzodzoo / 2011-10-20 19:41
pieniądze wydawane na Kościół to najrozsądniejsza inwestycja tego kraju.
mafia czy wiara / 83.10.162.* / 2011-10-20 18:23
Już Miller karty rozdaje.
studentka filozofii / 83.10.162.* / 2011-10-20 18:20
Masoni przejmują w Polsce władzę.Dlatego takie artykuły piszą.
Będzie rubta co chceta.
okurdebalans@ / 2011-10-20 17:06
Dlaczego w ogóle państwo ma dokładać do kościoła? Niech płacą ci co chcą i tyle ile chcą. Nie z podatków, z datków.
okurdebalans@ / 2011-10-22 18:34
Pomylone pojęcia. Na żłobki,przedszkola i szpitale państwo i tak by płaciło wg ogólnych zasad. Normalna praca. Nic dobrego kościelnego kościół nie daje. Niech sobie zarabia a nie wyciąga od państwa. Chyba, że na równych prawach z innymi podmiotami.
Nie z rzeszony / 87.105.50.* / 2011-10-22 12:14
A dlaczego partie polityczne żerują na naszych podatkach i ciągną z budżetu ile się da?
W tych wyliczeniach ile kościół w Polsce dostaje nie uwzględniono tego co kościół daje.A daje nie mało.
Zarzuca się że państwo dotuje; żłobki,przedszkola.szkoły i uczelnie prowadzone przez kościół.A dla kogo i czyje dzieci są w ten sposób szkolone? Uczą Polaków i złego nie uczą.Wielka żenada że robi się takie nie przemyślane zarzuty.
A nie liczą się akcje charytatywne prowadzone przez kościół takie jak pomoc ubogim i rodzinom wielodzietnych których państwo nie wiele obchodzą.A darmowe jadłodajnie, a pomoc materialna dla poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych (Caritas).A kto pierwszy podążył z pomocą dla powodzian Bogatyni i innych miejscowości na terenie kraju.
Może by się wziąć za uczciwe liczenie strat i zysków?
pool1 / 89.69.166.* / 2011-10-20 16:03
Czytajcie Panowie ze zrozumieniem. W Niemczech 20mld pln na Kościół. Niemców jest 2xwięcej ,czyli 10mld na polskie warunki. U nas płaci 1,6mld bo reszta z tacy(czyli dobrowolnie). Proboszcz niemiecki dostaje od kreisu(powiat) pensję 3-4tys. euro. Jeżeli dach na kościele jest do reperacji zgłasza to do amt-u i robią to mu. Nie narzekajsie bo nas to kosztuje ledwie 10Euro rocznie plus taca. Chcecie model niemiecki to Kościół będzie cały chepi
podz. / 78.22.79.* / 2011-10-23 13:05
A jak tam gospodarka i wynagrodzenia ?
zxzz / 87.205.204.* / 2011-10-25 14:17
Polskie roczne PKB to jakieś 1400 mld zł. Więc w czym problem? O czym my tu dyskutujemy?
ZERO KLERU w polityce! / 83.26.161.* / 2011-10-20 15:25
przeżywa polskie państwo . Dla armii zbawienia przebierańców liczy się kasa i władza polityczna na którą ma chrapkę w Polsce. Cyniczna BUTA , instrumentalne używanie symboli religijnych w miejscach publicznych do manipulacji opinią społeczną - . Dyktatura klerykariatu - to jest to co marzy się niektórym klerykalnym bolszewikom w Polsce. Dobrze że mamy teraz PALIKOTA!
Johnnnn / 99.254.86.* / 2011-10-20 22:21
To bardzo duzo! W Polsce zyje ogromna liczba biednych rodzin, ale o tym nie wiele sie mowi. Uwazam, ze pieniadze podatnikow powinny wiecej pomagac ubogim, niz byc przeznaczane na kolejne budowy ogromnych kosciolow. Warto zapytac na jaki cel owe 3,5 mld zlotych jest wydawane.
Po prostu wstyd, ze klerk w Polsce nie nie pamieta, ze daj wiecej, jak dostales.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-10-20 15:11
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
forumowiecze / 83.218.109.* / 2011-10-20 19:20
Oszołomaty już ci forum napisało żebyś stąd znikł !!!
nie stresuje się z przegranych wyborów bo ci żyłka pęknie !
Twoi ulbieńcy Jarosław NIEWYBIERALNY i oligarcha RYDZ nie maja tu za dużo fanów , wiec po co się masz stresować .WRACAJ DO SWOICH W TV TRWAM !
boo-boo / 91.150.182.* / 2011-10-20 18:04
ja myśle że jakies o.....3mld za dużo!...skoro "katoli" jest tak wielu - to nich utrzymują sobie swoj "kościół"...!!! Jaki problem???
myślcie / 83.22.106.* / 2011-10-20 18:40
ja myślę ( błędne założenie )
xzx / 87.205.193.* / 2011-10-23 21:42
Dodam, że boo-boo nie tylko wydaje się mieć kłopoty z tym pierwszym, ale na dodatek jeszcze nie jest doinformowany. Nie doczytał, że znaczna część tych 3 mld zł to z tacy. I dotacje, m.in. na ratowanie zabytków.
sektaKIWAnas / 83.26.161.* / 2011-10-20 15:06
tworzy dla siebie "poletko" które potem z premedytacja "uprawia" bezlitośnie dojąc uzależnionych od siebie "wiernych" a nawet państwo które rękami jej serwilistów zostało opanowane na różnych szczeblach. . Ten sposób na przeżycie feudalnej firmy jest bardzo skuteczny. NIKT Z INDOKTRYNOWANYCH nie dopuszcza myśli , nie zdaje sobie sprawy z poziomu hipokryzji religijnych animatorów którzy dla władzy i kasy gotowi są na wszystko. Religijna farsa i teatr dla niepojętnych trwa więc nadal... A firma Krk wzbudza histerię i krzyczy o religijnych prześladowaniach jak ktoś chce przejrzeć jej finanse...
myślcie / 83.22.106.* / 2011-10-20 18:19
Trwa 2000 lat i trwać będzie .
Niepojętne dla niepojętnych .
RuDi76 / 178.43.111.* / 2014-11-09 20:55
Nic nie trwa wiecznie....
Nie takie imperia upadały.
myślcie / 83.22.106.* / 2011-10-20 18:38
Niepojęte dla niepojętnych .
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-20 14:44
ble ble ble lemingi jesteście skazani na wyginiecie ,dać wam temat to będziecie debatować do śmierci i oto tym pajacom z wiejskiej chodzi...
syn księdza / 195.205.243.* / 2011-10-20 15:02
po wypowiedzi widać że Wacuś wrócił :)
antykomuch / 80.213.186.* / 2012-03-19 19:08
Panowie troche rozsadku prosze, takie opluwanie sie nawzajem,typowe dla polakow .Wstyd wchodzic na forum i czytac te brednie przeciez mozna dyskutowac w kulturalny sposob.Swiat czyta te bzdury i nie jest to dziwne ze maja o nas tak negatywna opinie .Opini w sprawie Fuduszu Koscilnego nie wyraze bo az strach jak go skometuja .Polska tolerancja do innosci.Pozdrawiam

Najnowsze wpisy