Forum Polityka, aktualnościKraj

Kościół w Polsce. Hierarchowie zaniepokojeni atakami

Kościół w Polsce. Hierarchowie zaniepokojeni atakami

Wyświetlaj:
:7) / 148.122.185.* / 2012-05-27 12:39
Okazuje się bowiem, że wszędzie tam, gdzie ludzie budują społeczność bez Boga albo wbrew Niemu, tam zaczyna się niezrozumienie i walka.

To o znaczy ze w Polsce ludzie zyja bez Boga.

O jakim kraju ksiadz myslal (Holandia, Norwegia, Szwecja....ect.)Kraje swieckie maja sie dobrze, za to kraje w ktorych przywodcy religijni ogrywaja wielka role naleza do tych w ktorych sie zle dzieje.
tesa1959 / 2012-05-27 14:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

O jakim kraju ksiadz myslal (Holandia, Norwegia, Szwecja....ect.)Kraje swieckie maja sie dobrze, za to kraje w ktorych przywodcy religijni ogrywaja wielka role naleza do tych w ktorych sie zle dzieje.

To nie tak. W Polsce wcale hierarchia kościelna nie odgrywa tak wielkiej roli, jaką się jej przypisuje. To raczej sprawdza się przepowiednia "was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził.Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. " (J 15,18-21)
Natter2 / 2012-05-27 17:58 / Tysiącznik na forum
Ci wspaniali w swoich pieknych limuzynach i juz trochę w archaicznych złoconych strojach narazie maja się dobrze.Jedynie co ich martwi to,co bedzie z kasą.? Jacy tam Słudzy Pana.? L.Głódż do ministra Legutko.-Jeżeli Rząd chce wojny z kościołem to bedzie ją miał.Chodziło o wliczanie stopnia ,do średniej oceny na świadectwie.Swoje słownictwo jednak zachowali.
tesa1959 / 2012-05-27 18:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rozmowa pastora Baptystów z księdzem odnośnie propozycji rządu - odpisów z podatku(byłam świadkiem): ksiądz- KK sobie poradzi, ale jak to jest w przypadku tak małych wspólnot jak Kościół Baptystów?
- pastor - Fakt. Mam we wspólnocie 40 osób. Nie są w stanie utrzymać budynku zboru.
Pyclik / 2012-05-27 22:05 / Tysiącznik na forum
Kolejny raz przywołujesz ten sam przykład, więc pozwolę sobie - nie licząc na żadną rozmowę z Tobą - powielić mój komentarz do Twej wypowiedzi:
http://www.money.pl/forum/finansowanie-kosciola-boni-stawka-odpisu-jest-dyskutowana-t3224393.html#A3224400
Re: Finansowanie Kościoła. Boni: Stawka odpisu jest dyskutowana
Pyclik / 2012-05-20 00:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) + - 11usuń
......
Twe pytanie to chyba jakiś ponury żart!
Dlaczego nas wszystkich – przypominam: wierzących jedni w to, drudzy w owo, ale także ateistów i agnostyków – ma obchodzić to aż tak bardzo, by z własnej kieszeni ( dobrowolnie), czy z budżetu, a więc z własnych podatków ( czyli pod przymusem Państwa) finansować np. Kościół Baptystów?
I każdy inny i/albo każdego innego jego członka?
Rozumiem, że społeczeństwo może uznać ,iż należy się to sierocym dzieciom, inwalidom czy starcom niezdolnym do pracy, ale duchownym, klerowi?
Przykład trywialny.
Ja też lubię bardzo opowiadać, ba - nawet wymyślać – różne klechdy, baśnie, itp.
Czy ktoś – indywidualnie czy zbiorowo - sfinansuje mi za to utrzymanie: mieszkanie, wyżywienie rodziny, itd. , itp.?
Np. - Państwo, które oczywiście - na uzgodnione społecznie, uznane przez Obywateli cele - może to zrobić z podatków, zbieranych od wszystkich Obywateli, ale nie ma tu żadnych "psich obowiązków", tylko wola Obywateli, nie jakichś rządowych urzędników, jak to ma obecnie miejsce( gdzieś od pół roku) w przypadku wypłat z Funduszu Kościelnego, które - wg stwierdzenia Premiera w expose - straciły podstawę i powody wypłaty.
tesa1959 / 2012-05-27 22:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dlaczego nas wszystkich – przypominam: wierzących jedni w to, drudzy w owo, ale także ateistów i agnostyków – ma obchodzić to aż tak bardzo, by z własnej kieszeni ( dobrowolnie), czy z budżetu, a więc z własnych podatków ( czyli pod przymusem Państwa) finansować np. Kościół Baptystów?

Dlaczego ja i inni nie mający nic wspólnego z partiami politycznymi mamy z własnych kieszeni je finansować (z budżetu), skoro nic dobrego z ich działalności nie wypływa?
Ta sama sytuacja, jaka nakreśliłeś.
Pyclik / 2012-05-27 22:33 / Tysiącznik na forum
Cytat z mego postu powyzej:
.....
Rozumiem, że społeczeństwo może uznać ,iż należy się to sierocym dzieciom, inwalidom czy starcom niezdolnym do pracy, ale duchownym, klerowi?...
Uzupełniając możliwie najkrócej:partie to element systemu demokratycznego, ustalony ( i potwierdzony referendum) ogólnospołeczną umową tj. polską Konstytucją
tesa1959 / 2012-05-27 22:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Uzupełniając możliwie najkrócej:partie to element systemu demokratycznego, ustalony ( i potwierdzony referendum) ogólnospołeczną umową tj. polską Konstytucją

i w związku z tym mają prawo defraudować publiczne pieniądze?
Pyclik / 2012-05-27 22:53 / Tysiącznik na forum
Każdą znaną Ci defraudację - rozumiem złodziejstwo publicznych i prywatnych pieniędzy - możesz i powinnaś zgłosić do odpowiednich organów,które sprawę dalej załatwią; to też Konstytucja i ustawy.
tesa1959 / 2012-05-27 22:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie bądź śmieszny.
Pyclik / 2012-05-27 23:57 / Tysiącznik na forum
Staram się jak mogę, aby Ci dorównać!
tesa1959 / 2012-05-28 00:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czytaj dalej GW i Fakty i mity.
Pyclik / 2012-05-28 00:51 / Tysiącznik na forum
Żadnych szmatławców - ani Gości Niedzielnych i podobnych, ani GW i Fakty i mity i jeszcze innych choć trochę zbliżonych nie toleruję, pouczenie zbędne!

Najnowsze wpisy