Forum Forum emerytalneOFE

Kosiniak-Kamysz: Możliwe nowe rozwiązanie w sprawie OFE

Kosiniak-Kamysz: Możliwe nowe rozwiązanie w sprawie OFE

Wyświetlaj:
bookbis / 5.60.170.* / 2013-08-07 19:03
To taka gra w trzy karty, mieszają, mieszają i tak mieszają, że w glowach mieszają a na swoje i tak wyjdą
wiwan / 2013-08-08 09:52
Bo wysokość ich emerytury właściwie nie zależy od wysokości składek, a jedynie od czasu podlegania ubezpieczeniu.

Dopiero składki wyższe niż 120% przeciętnej rolniczej e. podstawowej powodują proporcjonalne zwiększenie ( do wyliczenia emerytury ) okresu ubezpieczenia w stosunku do okresu faktycznego.

Powyższe z art. 24 do 26 USTAWY
z dnia 20 grudnia 1990 r.
o ubezpieczeniu społecznym rolników
Ania7853211 / 89.77.61.* / 2013-07-18 22:41
OFE to zwykła ściema , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Buzek, Balcerowicz i KOBE bronią siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa. ZLIKWIDOWAĆ jak najszybciej złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze jak AmberGold czy SkyClub, a pieniądze przelać do ZUS-u. A skoro pieniądze w funduszach są nasze to je nam oddajcie do ręki. Tym bardziej ,że połowa z nas żyje w nędzy to się nam przydadzą. BŁAGAMY p.ROSTOWSKI ZLIKWIDUJ PAN TE OFE, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE potracą swoje stołki i nie będą nas już okradać. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS-em
nana1 / 89.229.93.* / 2013-07-18 22:32
Wyjątkowo bzdurne uzasadnienia. Podoba mi się tylko ta "dobrowolna" dodatkowa wpłata do OFE, do której trzeba zmusić chcących pozostać w OFE. Nareszcie zaoszczędzę zamiast przepuszczać całą kasę!!!
kijwmrowisko / 213.238.68.* / 2013-07-18 16:52
Podoba mi się. Nareszcie MOJE pieniądze trafią tam, gdzie powinny. Wredni kapitaliści RĘCE PRECZ OD MOJEJ KASY!!!
Zawsze kochałem ZUS, przecież tam MOJE pieniądze są tak bezpieczne i tak fantastycznie pomnażane.
Tylko czekam, żeby zabrać całą MOJĄ kasę od tych złodziei z OFE i przekazać tym gigantom inwestycyjnym z ZUS. Tylko oni zapewnią mi godziwą i pewną emeryturę.
A to, że jeżeli nie dożyję tej emerytury i cała MOJA kasa w ZUSie przepadnie to co z tego? Przynajmniej świadomie i patriotycznie zasilę budżet ZUSu. Co mi tam rodzina, jakoś sobie poradzi.
Również to że OFE, nawet uwzględniając te "złodziejskie" opłaty, wypracowały na tych niewielkich przecież składkach prawie o 50% wyższy zysk niż waloryzacja w ZUSie też nie ma dla mnie znaczenia. W końcu wolę mieć mniej niż dać zarobić tym złodziejom w zarządach OFE. Wszak koszty utrzymania skromnych, podupadłych budyneczków ZUSu i niewielkie, wręcz głodowe pensyjki jego zarządów i menadżerów to jest coś, co naprawdę warto wspierać MOIMI pieniędzmi. Przecież to ZUS jest dla mnie, a nie ja dla niego ...
A może zabrać z OFE MOJE pieniądze i zarządzać nimi samemu? Przecież, tak jak większość społeczeństwa, jestem świetnie obeznany z analizami technicznymi i fundamentalnymi a wykresy świecowe to moja pasja. Rynki nieruchomości znam na wylot, notowania towarowe na wyrywki. Sam zdecydowanie lepiej pomnożę MOJĄ kasę niż OFE i nie dam im zarobić. I nie przeszkadza mi, że do OFE trafia to, co i tak poszłoby do ZUSu. Przecież w Fakcie napisali, że to są MOJE pieniądze, z których albo ograbia mnie OFE, albo teraz zamierza ograbić mnie rząd. Super Ekspres potwierdził.
Ale za nim się zdecyduję na chwilę pochylę głowę nad ignorancją i brakiem logiki znacznej części narodu polskiego ...
Floyd / 2013-07-18 18:15 / Tysiącznik na forum

A to, że jeżeli nie dożyję tej emerytury i cała MOJA kasa w ZUSie przepadnie to co z tego?

To, że nie dożyjesz to drobiazg. Najtragiczniejsze, że TWOJA kasa przepadnie.
Świadomość tej tragedii jeszcze bardziej chyba skróci Twoje życie biedaku. Współczuję.
qazur / 81.190.91.* / 2013-07-18 16:47
Fajny jest ten na zdjęciu, kto to?
gonzo_m / 217.96.21.* / 2013-07-18 15:39
Dzisiaj Kongres Nowej Prawicy na swojej pikiecie pod MF daje czwarty wariant: Oddać pieniądze wraz z odsetkami ludziom i niech sami zabezpieczą swą przyszłość
Floyd / 2013-07-18 20:15 / Tysiącznik na forum
Problem w tym, że takich pieniędzy nie ma, a z bieżących wpłat opłacane są bieżące emerytury.
Wprawdzie wódz naczelny Nowej Prawicy niejaki Mikke obiecał 17 lipca w Polsacie, że po dojściu do władzy będzie strzelał tylko do socjalistów, ale obawiam się, że to za mało i trzeba będzie wystrzelać 10 milionów emerytów. Powodzenia.
KRASKA / 31.61.140.* / 2013-07-18 15:35
Panowie debatują, jak okraść obywateli a nie narazić się zarządom OFE. Ma być wilk syty, owca cała i naród ograbiony.
sisley / 213.77.28.* / 2013-07-18 14:54
Normalne kpiny. Jaja sobie z ludzi.
JanuszPOlikot / 2013-07-18 14:48 / Tysiącznik na forum
Ten PO-rząd jest coraz bardzie śmieszny....
PO pierwsze co ich obchodzą (rzekomo) nasze prywatne pieniądze.?
Po drugie przerażają mnie nowe coraz to mniej albo bardziej głupkowate POmysły.

Czy w tym kraju rzadzący aktualnie POwcy mają jakąs długofalową wizję systemu emerytalnego..?

POśmiewisko....:):):):):)
Jakub_sza / 195.187.100.* / 2013-07-18 14:44
kłamstwo powtarzane 100 raz staje się "prawdą" ... ech

Najnowsze wpisy