Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kosztowne obietnice wyborcze PiS. Rząd musi zacząć cięcia

Kosztowne obietnice wyborcze PiS. Rząd musi zacząć cięcia

Wyświetlaj:
maciej452 / 89.76.25.* / 2016-03-30 09:41
Może ktoś mi wytłumaczy. Rządzę budżetem rodzinnym i nigdy nie wydaję więcej niż mam dochodu. Nigdy nie biorę kredytów. Zawsze, bez względu na dochody mam odłożone pieniądze na niespodziewane wydatki. Może żyję skromnie, ale bezstresowo, bo nie mam żadnych nie zapłaconych rachunków. Jak kupuję auto ( używane) to stać mnie na takie dwa, więc nawet jak coś trzeba naprawić to nie mam z tym problemów finansowych. Zresztą prowadzę taką rodzinną politykę finansową, że nigdy nie mam problemów z brakiem pieniędzy, a wcale dużo nie zarabiam..................Dlaczego więc państwo wydaje więcej niż ma dochodu( z podatków)???...Przecież każdy kredyt to duże odsetki i jeżeli nie jest dobrze zainwestowany to płaci się mnóstwo pieniędzy - korzystają tylko banki. Ja mogę prowadzić "biznes" domowy w sposób zrównoważony i bez debetu, a państwo nie? Przecież każdy rząd ma super wykształconych ekonomistów, a ja na ekonomi się nie znam, bo jestem fachowcem w innej branży.......Więc pytam się dlaczego ja jako obywatel mam spłacać długi zaciągnięte przez nieodpowiedzialnych polityków???
economix / 81.219.96.* / 2016-03-30 11:24
Sam sobie odpowiedziałeś - nie znasz się na ekonomii, bo jesteś fachowcem w innej branży.
Gdybyś był ekonomistą, to byś był zadłużony po uszy i byś kombinował.
gorszy sort / 83.23.61.* / 2016-03-30 09:53
Ja Ci to wytłumaczę dość szybko i łatwo. Po pierwsze Ty zarządzasz swoimi pieniędzmi, a politycy Twoimi, więc mają w d... gospodarność i oszczędzanie. Po drugie Ty pracujesz i zarabiasz pieniądze, bo od tego zależy Twój byt, a politycy "pracują" tylko w czasie kampanii wyborczej, aby się dorwać do koryta, a potem tylko biorą Twoje pieniądze za bycie posłami. W skrócie Ty się starasz by mieć jak najlepiej, politycy się starają, by wyciągnąć z Ciebie jak najwięcej dla siebie i swoich kolesi.
ADA4 / 80.55.104.* / 2016-03-30 10:23
BRAWO .
Bardzo trafna odpowiedź dla macieja 452 też tak uważam -politycy mają nas gdzieś ważne żeby oni mieli jak najwięcej , tylko najgorsze ,że pośmiewisko robią na skalę światową a to już jest żałosne.
drozd237 / 89.76.25.* / 2016-03-30 10:40
To że swiat się może i śmieje to nie ma znaczenia. Najgorsze jest to że przez takie rządzenie Polacy stali się nędzarzami i niewolnikami pracującymi za darmo.
głosowałem_na PiS / 89.191.166.* / 2016-03-30 09:39
A co obiecaliście PiS-owcy w 2015 roku obywatelom odnośnie emerytur?! My, obywatele czekamy ze związkowcami na reformę emerytur do stanu sprzed reformy Rudego z POs.anej partii!!! Oczekujemy wprowadzenia emerytur dla tych którzy mają staż 40-to letni!!!
absolwent ekomonii socjalizmu i kapitalizmu (osobno..) / 83.21.87.* / 2016-03-30 09:37
Hej Wy ekonomiści z money...
Idźcie na lekcję ekonomii do profesora , który wczoraj wystąpił w tvp info ok. 19-tej. W jasny i zrozumiały (dla Was - ignorantów w tej dziedzinie) sposób wskazał skutki reform tego rządu dla budżetu nie ruszając na razie planu Morawieckiego.
To jest dostepne na stronie tvp, Skorzystajcie i nie mąćcie w głowach ludziom.
Ekonomia to może skomplikowama dziedzina ale nie ekonomia kapitalizmu.
Za moich czasów uczyłem się wyłącznie socjalizmu, bo ten był nie do przyswojenia.
Kapitalizm był intuicyjnie zrozumiały i taki jest nadal !!!
gorszy sort / 83.23.61.* / 2016-03-30 09:58
Jak wystąpił w TVP to wszystko jasne. Niech przeprowadzi badania i opublikuje wyniki wraz z metodologią i źródłami wszystkich danych. A p****... do kamery to każdy głupi sobie może to co myśli albo raczej to za co mu zapłacą. Jak to mawiają, pieniądz nie śmierdzi.
Marek 777 / 89.174.14.* / 2016-03-30 09:35
A zwłaszcza zredukować o połowę rozdmuchaną administrację, która pochłania miliardy.
bo312 / 87.206.158.* / 2016-03-30 09:38
Administracja już opanowana przez piS wiec tam dadzą podwyżki
Wierzący, ale nie idiota / 87.206.96.* / 2016-03-30 09:34
Może dać ojcu dyrektorowi kolejne 46 milionów, aby wymodlił 46 miliardów dla dobrego PIS ? Kto jak kto, ale świętobliwi mężowie Kościoła niewątpliwie mają dojście do samego Boga, oczywiście z prośbami, nieżądaniami jak gdzie indziej. Inna sprawa co kler może załatwić u Boga, bo jak sam kler głosi "niezbadane są wyroki boskie". Wygodne, prawda ?
zxcfg / 83.25.74.* / 2016-03-30 09:41
twoja deklaracja jest nieprawdziwa....jesteś idiota
Janek1952 / 5.172.247.* / 2016-03-30 09:33
Od siebie niech zaczną a jak obiecywali przed wyborami że na wszystko jest to nich wykonują obietnice ze swojej kieszeni .
MaX911 / 77.45.29.* / 2016-03-30 09:32
Tak to jest, jak za rządzenie biorą się marionetki i pacynki popychane przez prezesika.
tomasz kubidowski / 77.254.92.* / 2016-03-30 09:31
Rząd PiS obecnie kieruje się wyłącznie dobrem własnego ugrupowania zamiast dobrem kraju.
Nie podejmą żadnej decyzji, która mogłaby zaszkodzić partii. Już dostrzegli, że partii zaszkodzić może rozwalenie budżetu państwa, nie będzie więc wyższych emerytur, pomocy dla frankowiczów i wyższej kwoty od podatku. Najgorsze jednak jest to, że PiS nie zna granic w utrzymywaniu się u władzy - jeżeli uznają, że dla dobra partii korzystna jest np. wojna z Rosją, to będziemy ją mieli.
Adrian378 / 79.186.201.* / 2016-03-30 09:30
no i wyszło szydło z worka. Jak się w domu szaleje, wydaje pieniądze na lewo i prawo to prędzej czy póżniej przyjdzie komornik. Ale jak się rozdaje nie swoje to ma to się w du...
dde / 157.25.158.* / 2016-03-30 09:28
Poziom życia rządzących powinien być odzwierciedleniem życia przeciętnego Polaka. Dlatego cięcia powinni zacząć od siebie- po pierwsze SPRZEDAĆ CAŁY niepotrzebny majątek ZUSu (wszystkie ośrodki wypoczynkowe i konferencyjne, które zresztą nabyli z naszych składek) po drugie -likwidacja dodatków do prowadzenie biura poselskiego, likwidacja kilometrówek- powinni poruszać się tylko i wyłącznie komunikacją miejską albo własnym autem bez możliwości zwrotu kosztów za paliwo- tak jak to mają wszyscy Polacy, obniżyć kwotę wolną posłom i senatorom do poziomu jaki mają wszyscy Polacy- Posłowie są zwykłymi pracownikami i powinni być tak traktowani.
graża810 / 5.172.252.* / 2016-03-30 09:27
Kaczyński chwalil sie, ze ma 1,5 biliona. Prawy, sprawiedliwy i prawdomówny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Brat Albert / 91.188.103.* / 2016-03-30 09:27
Co to za gospodarowanie ( rządzenie) ??? Planowany deficyt nie może przekroczyć 3 % PKB. To po 10 latach takiego "gospodarowania" wyjdzie jaki dług. Do czego to prowadzi??
Z podatków od pensji plus ZUS nie zapełni się budżetu ....
szczepan770 / 213.92.199.* / 2016-03-30 09:26
Pieniędzy jest dosyć, tylko trzeba sprawiedliwie podzielić. Na razie pasożytom żyje się najlepiej no i tym co za pieniądze podatnika się tuczą jak świnie.
Bilionowy dług PO / 83.23.45.* / 2016-03-30 09:26
Eksperci,eksperci.eksperci...czyli np Balcerowicz ,który z pomocą Bolka puscił Polaków w skarpetkach rozsprzedając zachodnim firmom polskie zakłady za złotówkę ,byle nie miały konkurencji i mogły doić nas jak frajerów
Sam patriota / 79.139.55.* / 2016-03-30 09:25
Patrząc na to wszystko w przeciągu dekady to można było wiele zmienić w Polsce jednak nie dane było żadnej kadencji wpaść na taki pomysł jedni rozdają pieniądze drudzy je zabierają taka zabawa w kotka i myszkę. Nikt nie wpadł na pomysł ze zamiast tych ogromnych miliardów w postaci 500 + można wybudować jakaś fabrykę aby jakąś część ludzi mogła tam uczciwie pracować takie rozdawnictwo nas przyzwyczaja do okrucieństwa jakie się zwie "łatwizna" ja wiem ze większość z nas żyje w biedzie lecz taki proces nam nie pomaga tylko może w końcu pogłębić prawdziwy kryzys budżetowy. Juz i tak jest zacisnieta pętla na szyi każdego z nas. Najrozsadniejsza inicjatywą jest apel do firm zagranicznych aby dały nam w końcu zarabiać przyzwoite pieniądze dopóki to się nie zmieni kraj będzie dalej pogrążony w kryzysie. Nie trzeba przedstawiać statystyk dochodowych handlu zagranicznego na arenie w Polsce ich gra minimalnego wynagrodzenia każda z firm trzyma się tego kurczowo bo do tego nas przyzwyczaili. Pamiętamy słynne czy się stoi czy się leży... Tyle że te pieniądze wartości miały większą niż dzisiejsze 2000 brutto nie na rękę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy