Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kosztuje 260 tys. zł miesięcznie, a decyzje podejmuje z opóźnieniem. Po co nam RPP?

Kosztuje 260 tys. zł miesięcznie, a decyzje podejmuje z opóźnieniem. Po co nam RPP?

Wyświetlaj:
Zedzio / 2013-01-15 12:53 / portfel
10 osób z rady zarabia po 26 tys zł
Średnia krajowa to 3,6 tys
Czyli jeden człowiek z rady wyrabia średnią krajową dla około 7,2 osób
By żyło się nam (nam w sensie nam ) lepiej
Coins / 109.173.152.* / 2013-01-15 12:16
Inne pytanie po co nam minister finansów co nie zna sie na podstawach ekonomii. Wiecej robi bałaganu w gospodarce niz pozytku. Nie mowiąc o całym teatrze na wiejskiej. Zresztą wszystkich by trzeba było wymienić popyt i podaz zawsze znajdą swoja rownowage lub popadna w recesje....
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 12:36

Inne pytanie po co nam minister finansów co nie zna sie na podstawach ekonomii.

Pytanie jest głupie. Oczywiście, że taki minister nie jest potrzebny i dlatego takich ministrów nie ma. Dlatego stanowisko ministra finansów piastuje wybitny ekonomista, geniusz inżynierii finansowej. Tutaj to akurat mamy szczęście, że trafił nam się w tych trudnych czasach Rostowski. Wczesniej też mieliśmy szczęście, że był np. Belka i Balcerowicz.
Puk / 31.11.240.* / 2013-01-15 15:58
Chryste Jezu, O Jahwe, Buddo, Allachu, ty tak na serio, jeśli tak to potrzebna ci szybka pomoc -
psychiatry.
jakub2 / 37.47.126.* / 2013-01-21 17:49
."debos"
Poczytaj o wujku debi....!!!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Rostowski

no panie cenzorze nie podoba sie rodowód wujka J.R?
MMXX / 109.196.91.* / 2013-01-15 21:20
Temu panu to już nawet psychiatra nie pomoże.Często spotykam się z jego durnymi wypowiedziami i staram się przez takich jak on unikać czytania komentarzy bo mnie krew zalewa .
jakub2 / 37.47.126.* / 2013-01-21 17:53
DEBOS " to pewnie jakiś niezbyt madry redaktorek Money.pl
goj / 83.22.187.* / 2013-01-15 11:52
RPP i inne to są synekury dla rodzin i znajomych polityków,aby bogato żyć na krzywdzie podatników.
szqaqwer / 83.0.176.* / 2013-01-15 11:43
Mnóstwo osób uważa, że dziś mamy kapitalizm krwiożerczy czy coś w tym rodzaju. A skoro tak to dlaczego urzednik państwoy decyduje o oprocentowaniu i posiada monopl na emisję gotówki? Przecież gdyby był wolny rynek to podaż i popyt by decydował o oprocentowaniu, a konkurencja między walutami np. (każda gmina mogłaby posiadać własną walutę) powodowałaby, żeby kartka papieru posiadała jakąkolwiek wartość realną w porównaniu np. do złota, srebra itp?!
Wniosek jest taki mamy do czynienia z kapitalizmem państwowym czyli rodzajem neosocjalizmu, neokomunizmu itp.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 13:04

A skoro tak to dlaczego urzednik państwoy decyduje o oprocentowaniu i posiada monopl na emisję gotówki?

Nie dlaczego a po co? Po to aby przychodów nie stymulowała produkcja Wytwórni Papierów Wartościowych a produkcja dóbr konsumpcyjnych i usługi. Pieniądz musi być reglamentowany. Jego zdobywanie musi być okupione wysiłkiem. Gdyby zrobić tak jak Ty to widzisz to inflacja byłaby nieporównywalnie większa niż z okresu słusznie minionego kiedy za sprzedany dzisiaj towar na drugi dzień za te pieniądze już nawet w hurcie niewiele można było kupić. Przecież to już było. Zapytaj matki, zapytaj ojca to ci opiszą te puste półki które były wynikiem produkcji pieniądza. Takie pomysły zawsze kończą się tym samym. Wszystko jest do czasu. Tak funkconująca gospodarka może nawet mogłaby się rozwijać. Ale tylko do czasu. Ale huk z jakim by się waliła słychać byłoby nawet na innych kontynentach. Taki byłby doniosły.
jakub2 / 37.47.126.* / 2013-01-21 17:58
debos"
Aż huczy od twojej głupoty taka jest doniosła
jakub2 / 87.96.101.* / 2013-01-15 18:11
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
zeppp / 83.10.131.* / 2013-01-15 11:31
RPP jest po to żeby decydować w dużej o kursie zł.
Gdy wszyscy obniżali stopy procentowe na świecie, RPP podnosiła.No bo wyspa.Ale przecież inflacja w Polsce była wtedy pochodną wzrostu cen surowców i podwyżki nie miały sensu.Dbano po prostu o to żeby zł nie osłabił się za bardzo.Podejrzewam że gdyby zł się np teraz znacząco osłabiał RPP nie cięła by stóp.RPP swoją durną polityka wysokich stóp zaprasza kapitał spekulacyjny do Polski.I ma w d...pie gospodarkę, zwykłych ludzi spłacających kredyty.A inflacja...Inflacja jest tylko u nas w Polsce co jest bardzo ciekawe hehe.Na całym świecie zrozumiano już ze inflacja nie jest problemem.Tylko Polska jak zwykle przesiąknięta duchem pseudo ekonomisty Balcerka robi swoje.
obywatelic / 195.94.209.* / 2013-01-15 11:53
w zupełności się zgadzam z kolegą. Błędy były i kapitał spekulacyjny napłynął ale co będzie kiedy będzie odpływał...?
antyelektorat / 2013-01-15 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Koszt RPP, jest niczym w porównaniu z kosztami jaki pochłania nauka religii w szkołach i przedszkolach. Poza kosztami ekonomicznymi związanymi z "nauczaniem" religii, ponosimy koszty umysłowego zacofania jakie powodują te zabobony.

Od najmłodszych lat młode umysły są indoktrynowane tymi bzdurami o Bogu. Zamiast uczyć młode pokolenie samodzielnego myślenia i odpowiedzialności, uczymy je zależności od nieistniejącego wytworu wyobraźni neolitycznych pastuchów.
coinicidece / 31.11.152.* / 2013-01-15 10:38
ciekawe kto zapłacił za ten artykuł ? pewnie już kupę forsy wydał żeby osłabić złotówkę.
A ja się pytam kto płaci tym Panom pseudoekonomistom, którzy nawet już oryginalnych tytułów do swoich artykułów nie potrafią wymyślić.Piszecie byle pisać. najlepiej radę zlikwidować a zarobki oddać naszym pseudoekonomistom dziennikarzom (boki zrywam)
Poziom prawdy w czarach na poziomie 2%. ekonomia w dzisiejszych czasach juz nie jest nauką. To tylko narzędzie w rękach bogatych żeby być jeszcze bogatszym.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 10:51

pewnie już kupę forsy wydał żeby osłabić złotówkę.

To złotówka jest słaba?
ananalityk / 213.238.106.* / 2013-01-15 09:56
Pieniądz to umowa miedzy ludżmi :ja płacę ci tyle a tyle za pracę ty płacisz mi tyle a tyle za materiał ,ty płacisz tyle a tyle podatku a rząd wydaje tyle a tyle za utrzymanie państwa .Jak rząd wydaje więcej na administrację jak ma po to by utrzymać swoich przy korycie po to by pokryć deficyt próbuje zmienić zasady umowy między ludżmi jakim jet pieniądz i wtedy ten pieniądz {umowa} jest [...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
Floyd / 2013-01-21 14:07 / Tysiącznik na forum

Pieniądz to umowa miedzy ludźmi :ja płacę ci tyle....

Jak to ładnie brzmi:"umowa między ludźmi" ale nie dotyczy tzw. roboli.
W praktyce to najczęściej jest i byłby jednostronny dyktat: "Ja mogę ci zapłacić x zł albo spieprzaj dziadu.". No, chyba że zabrakło by roboli, ale raczej na to się nie zanosi.
zgar / 91.233.199.* / 2013-01-15 09:44
To jest dokładnie takie samo działanie jak OFE "powiększa" kapitał przyszłego emeryta - OKRADA GO O OK. 10% ROCZNIE.
zgar / 91.233.199.* / 2013-01-15 09:40
Działania RPP mają taki wpływ na cokolwiek jak modlitwa PIS o deszcz, albo walenie w bęben czarownika afrykańskiego w prośbie o deszcz, z tym że czarowanie RPP drogo nas kosztuje.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 10:49

Działania RPP mają taki wpływ na cokolwiek jak modlitwa PIS o deszcz,

Porównanie nietrafne. Modlitwa PISu rzeczywiście nie rodzi żadnych skutków. Z RPP jest inaczej. Zbicie stóp procentowych do np. 1% skutkowałoby wzrostem inflacji. Działanie odwrotne czyli podniesienie stóp skutkowałoby stagnacją albo i recesją.
i to by było na tyle / 83.4.85.* / 2013-01-15 11:26

Modlitwa ...... rzeczywiście nie rodzi żadnych skutków

A skad ta pewność?
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 11:50

A skad ta pewność?

No niestety. Chociaż wolałbym aby modlitwa rodziła jakieś skutki. A nawet żeby wystarczała. O ile wszystko byłoby łatwiejsze.
Saia 124 / 79.187.91.* / 2013-01-15 09:28
zastanawiam się, czy członkowie RPP nie są przekupowani przez kapitał instytucji finansowych, by trzymać w Polsce wysoko stopy procentowe. lokują na procent u nas swoje kapitały bo się im opłaca, a ma za kredyty musimy zapłacić wyższe odsetki, czyli pośrednio tym zza granicy. I gdzie tu jest nasza konkurencyjność gospodarki, strefa Euro ma stopę ma 0,75% a my 4%?!!! Do tego umocnili PLN poniżej 4,10 za Euro i jak ma sobie radzić ekspot? Trzeba sprzedawać poniżej rentowności, bo ekspot wychodzi na swoje przy min. 4,20. Nie podoba mi się że RPP nie odpowiada za wzrost gospodarczy, a do tego wręcz szkodzi gospodarce.
3456789 / 86.111.118.* / 2013-01-15 08:31
jest szefem RPP? jakim prawem w ogole jest szefem czegokolwiek?
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 08:57

jakim prawem w ogole jest szefem czegokolwiek?

No jak to jakim prawem? Demokratycznego panstwa. Nie wiedziałeś?
muppet show / 78.8.48.* / 2013-01-15 08:23
każdy ekonomista ppo szkole by lepiej prowadził polityke pieniężną niż te karykatury , 3 lata gdy inflacja była powyżej celu oni trzymali realne stopy ujemne , teraz jak PKB coraz bliżej zera oni trzymają realne stopy dodatnie i 2 % powyżej inflacji , chyba jesteśmy mistrzami świata w wysokich stopach % , Czesi 0,01 %

[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 09:14

każdy ekonomista ppo szkole

Może nawet bez szkoły też. Taki bez szkoły może nawet lepiej. Wiecie, towarzyszu - wiedza takiego nie ogranicza.
OnlyWwa / 37.31.242.* / 2013-01-15 07:44
Bo stolki i kasiora :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 09:12

Bo stolki i kasiora :-)

Chcę ci przypomnieć, że Belka objął stanowisko prezesa NBP rezygnując ze stanowiska wiceprezesa w Banku Światowym. Jaką on miał pensję w BŚ? Z milion $ rocznie? A może więcej? I jak to się ma do tego ile zarabia dzisiaj?
Jak kazdy prosty człowiek nie widzisz nic tylko pieniąchy. A ci z RPP pieniąchy mają. Mają nawet tyle aby sobie pozwolić na zaspokajanie własnych ambicji.
przechodzien / 83.238.5.* / 2013-01-15 10:33
Mnie Pan prof.Belka kojarzy sie z dwoma istotnymi zdarzeniami:objał-z nadania Amerykanow_-funkcje szefa rady gospodarczej kierujacej odbudowa dospodarki Iraku,w efekcie czego Polska umorzyla Irakowi 600 milionow dolarow pozyczek oraz z tzw.podatkiem Belki.Nie wiem skad wziales informacje o funkcji wice-prezesa Banku Swiatowego?Jest to taki sam "fakt medialny"jak przymiarki Pana Kwasniewskiego na sekretarza ONZ.Pan Belka byl konsultantem B.Ś.,a to jednak nie to samo co wi-ce prezes.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-01-15 15:23
Na dodatek jako konsultant doradzał obcym bankom jak nas okradać. Po powrocie do kraju powinien siedzieć w więzieniu. Ale u nas rządzą takie same złodzieje jak on, więc dostał stołek aby dalej działać na korzyść zachodnich banksterów.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 11:47

Pan Belka byl konsultantem B.Ś.,a to jednak nie to samo co wi-ce prezes.

Pan Belka był dyrektorem departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Czyli też niczego sobie. Jak już mnie poprawiałeś to trzeba było to zrobić rzetelnie.
Poniewaz jak pisałeś Belka kojarzy ci sie równiez z wprowadzeniem podatku Belki, która to decyzja, jak rozumiem okrywa go hańba po wsze czasy to ja ci chcę uswiadomić w jakich warunkach Belka objął funkcję ministra finansów. W 2001r jak SLD obejmowało władzę to finanse Polski były w katastrofalnym stanie. Dziurę Bauca wynoszącą ok. 90mld. zł to kolega pamięta. Belka musiał więc szukać grosza gdzie sie tylko dało. I teraz to z czym Belka powinien ci się głównie kojarzyć. Z sytuacji ogromnego deficytu, gospodarki na skraju recesji dzięki głównie działaniu Belki w 2004 wzrost PKB wyniósł prawie 6% a w 2005r prawie 5%. A obejmującemu władze w 2005r PISowi zostawił w kasie nadwyżkę ponad 5mld. zł na drobne wydatki. Warto o tym pamiętać oceniając dokonania człowieka a jednocześnie przypisując PISowi zasługi dla wzrostu gospodarczego których skala jest dużo mniejsza niż by wyznawcy tej partii chcieli.
debos / 95.49.248.* / 2013-01-15 11:07

funkcje szefa rady gospodarczej kierujacej odbudowa dospodarki Iraku,w efekcie czego Polska umorzyla Irakowi 600 milionow dolarow pozyczek

Demagogia i konfabulacja. Umożenie to nie skutek zajmowanego przez Belkę stanowiska które w otrzymał w wyniku docenienia jego kompetencji przez Amerykanów. Wpływ szefa jakiejś rady na umożenie przez Polskę długu Irakowi jest żaden. Mam nadzieję, że gdybyś ruszył trochę mózgiem to taki absurd nie przyszedłby ci do głowy. Dałeś świadectwo kompletnego braku orientacji w kompetencjach urzędów państwa. Takie decyzje podejmuje rząd z premierem na czele. No i warto przypomnieć, że Polsce też umożyli długi i to na nieporównywalną skalę. Tylko Polacy o tym nie chcą pamiętać. Samemu wciągnąć rękę a innemu nawet palca nie dać.
.Nie wiem skad wziales informacje o funkcji wice-prezesa Banku Swiatowego?

Z głowy czyli z niczego. Ale sprawdzę kto ma rację. Ty czy ja. Nawet jak się mylę w tym względzie to uważam, że ten tekst który wymordowałem nie zmienia przesłania o który mi chodziło.

Najnowsze wpisy