Forum Forum finansoweInne

koszty energii

koszty energii

kapitan55 / 2011-10-24 08:48
Na węgiel nałożą akcyzę, czy to znów uderzy w nasze portfele?? Kolejne podwyżki nam się szykują? przecież jak węgiel zdrożeje to i koszty energii pójdą w górę! ja mam już dość tego podbierania pieniędzy z mojego budżetu, ukradkiem wyciąga się nam coraz to większe sumy, w zamian pracujemy na umowy śmieciowe z których emerytura taka będzie, że tylko pozostaje nam bać się starości!
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-10-24 11:09
Już po kampanii.
Polski obrót prawny nie zna pojęcia umowy śmieciowej. Zna je populistyczna partia, która nie przekroczyła progu wyborczego.
Niekonsekwentnie nazywa tak raz umowy o pracę na czas określony, raz umowy cywilno-prawne.
To czy umowa jest na czas określony, czy nieokreślony NIE ma wpływu na jej oskładkowanie, a co za tym idzie na emeryturę.
Umowa zlecenie- jeśli jest jedynym tytułem do ubezpieczenia- jest niemal tak samo oskładkowana- to "niemal" wynika z innego naliczania KUP przy obliczanie podstawy składek.
Fakt- dzieło nie podlega składkom.
Tylko od dawna jest instrument pozwalający sądownie ustalić stosunek pracy, w miejsce fikcyjnej umowy cywilnoprawnej.
lowerr / 2011-10-24 11:57
Umowy śmieciowe chyba przyjęły się w języku potocznym, ale faktem jest, że niebawem oskubią nas co do grosza na tych wszystkich podwyżkach, dziś czytam, że Polacy najwięcej wydają w Europie, że u nas największy konsumpcjonizm, a czy to nie czasem efekt życia na kredyt... Przyjdzie moment, że i my poczujemy tego konsekwencje...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: