Forum Forum prawneCywilne

Koszty naliczane przez zarządcę wspólnoty

Koszty naliczane przez zarządcę wspólnoty

Ania-t10 / 31.11.128.* / 2018-02-15 15:28
Witam zadłużenie wobec wspólnoty mieszkaniowej od 2010r.kwota zaległości wynosiła 3 tys zł.sprawa trafiła do komornika w 2012r.zadłużenie wynosi 6 tys zarządca nalicza koszty egzekucji koszty adwokata następuje wpłata do komornika który wpłaca 5 tys na konto wspólnoty 2013r naliczone koszty ponownie przez zarządcę zadłużenie 6 tys wpłata 5,5 tys i tak w koło zero odpowiedzi na prośbę wycofania sprawy od komornika i zobligowane się na bezpośrednie wpłaty 400zł interwencja członków wspólnoty na zebraniu bezskuteczna kategoryczna odmowa zarządcy.2018r zadłużenie 8 tys po comiesięcznych wpłatach 400zł do komornika który wpłacił niecałe 2 tys na konto wspólnoty naliczone kolejne koszty czy zarządca ma prawo naliczać jakiekolwiek koszty skoro sprawa jest u komornika? czy wspólnota niema wpływu decyzję wycofania sprawy? Jak powstrzymać to błędne koło?
Wyświetlaj:
Grzesiek329 / 31.178.167.* / 2018-12-30 11:47
Myślę, że koszty są obliczane na podstawie wszystkich należności jakie wspólnota musi ponieść aby utrzymać budynek w dobrym stanie. U mnie administracją nieruchomości zajmuje się firma www.domestika.com.pl. Posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i dużo pozytywnych opinii.
Wojtek46 / 31.178.167.* / 2018-12-20 09:19
Może zmieńcie firmę zarządzającą wspólnotą? Ciężko mi powiedzieć ponieważ ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. U mnie zarządzaniem nieruchomości zajmuje się firma www.wspolnota-luban.pl i nigdy nie mieliśmy takich problemów.

Najnowsze wpisy