Forum Forum podatkowePIT

Koszty uzyskania przychodu z kilku umów

Koszty uzyskania przychodu z kilku umów

ookris_ / 2018-03-14 19:51
Witam serdecznie.
W 2017 roku pracowałem z trzech zakładach pracy w ciągłości. Zwalniałem się z jednego zakładu i następnego dnia pracowałem w kolejnym. I tak 3 razy.
Z tego co udało mi się ustalić (chyba) w rozliczeniu PIT-37 w polu 38 (koszty uzyskania przychodu) mogę wpisać kwotę 1668,72 (praca poza miejscem zamieszkania). I raczej nie mogę wpisać tam kwoty 2002,05 jako kosztów z kilku umów o pracę bo co prawda miałem 3 pracodawców ale nie na raz tylko jednego po drugim.
Dobrze rozumuję?
A26 / 77.45.93.* / 2018-03-15 12:21
Mam pytanie:

jeden rok - połowa roku u jednego pracodawcy, połowa u drugiego

pierwszy (zgodnie z zasadami) wpisuje mi koszty uzyskania przychodu za 7 miesięcy, bo płacił z dołu - ostatnia pensja wpłynęła w lipcu

drugi wpisuje mi koszty uzyskania przychodu za 6 miesięcy, bo płaci w tym samym miesiącu


Rozliczając rok wychodzi mi na to, że z punktu widzenia kwot kosztów uzyskania przychodu rok ma 13 miesięcy.

Jak to ująć - czy mogę zsumować obie kwoty, przekraczając roczny maksymalny koszt uzyskania przychodu z tytułu (de facto) jednego stosunku pracy? Czy potraktować lipiec jak dwa stosunki pracy (z odpowiednim wyliczeniem kwot), chociaż pierwsza umowa przestała obowiązywać 27 czerwca)?

Najnowsze wpisy