Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koszyk Religii - rewolucja w służbie zdrowia

Koszyk Religii - rewolucja w służbie zdrowia

Wyświetlaj:
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2007-03-02 14:48
witam w PRL - II !!!!
ubezpieczony podatni / 81.210.19.* / 2007-03-02 09:23
„Dostęp do opieki medycznej ma być równy, ale w ramach tego ile jest pieniędzy publicznych" - mówi minister Religa.
A zatem panie ministrze, kto będzie płacił pensje "panom doktorom"? Budżet państwa z podatków, czy NFOZ ze składek ubezpieczonych? Jeśli NFOZ ze składek, to znając apetyty medyków, na leczenie, w skrajnym przypadku, może nic nie zostać.
Kaminskp / 88.156.12.* / 2007-03-01 20:10
Miło kiedy aby dostać się bez kolejki prosi się o rachunek za który zapłaci firma ubezpieczeniow. Lekarz lub szpital zarobi wówczs Ci co nie mają będą przyjmowani za darmo tylko w kolece niestety będą musieli czekać.
żabcia / 83.26.102.* / 2007-03-01 19:33
A co bedzie z tymi ktorych w tej chwili nie stac na leczenie bo musza utrzymac rodzine za 700zl.Lekarze twierdza,ze koszyk swiadzczen jest dobrym wyjsciem.Tylko jestem ciekawa ile z tych "koszyczkowych" pieniedzy pojdzie na nasze leczenie a ile trafi do kieszeni lekarzy.W tej chwili mam chore dziecko i juz jest mi ciezko bo wiekszosc z tych pieniedzy wydaje na leki.A co dopiero kiedy trzeba bedzie placic za kazda wizyte i kazda recepte?
klon / 62.21.68.* / 2007-03-01 18:58
I koniec moi złoci z praca za 2,5 od pacjenta!!!!!!!!! jak bedzie koszyk to procedurę mi muszą "uczciwiej" wycenić jak nie to...do weterynarza...marsz!
Borsuk1008 / 83.14.2.* / 2007-03-01 17:16
Pomysł niegłupi, chociaż widzę, że pan minister już teraz jednym głosem ze współkompanami z rządu twierdzi, że powodem złej sytuacji w opiece zdrowotnej są łapówki i lekarze którzy przyjmują korzyści majątkowe. Kiedyś miał bardziej obiektywne spojrzenie na problem jako lekarz. To, że niektórzy lekarze biorą łapówki jest skutkiem, a nie przyczyną problemu. Jeśli lekarz zarabia 800 do 1300 zł a ma swego rodzaju władzę nad zdrowiem pacjenta to czemu tu sie dziwić, że bierze - w końcu też pewnie ma dom, dzieci samochód i jego zycie kosztuje tyle co każdego innego śmiertelnika. Jeśli lekarz będzie zarabiał godnie tj. więcej niż jego opiekunka do dziecka, lub pani w kasie w supermarkecie w którym robi zakupy to nie sądze, żeby ryzykował wzięcie łapówki. I niech sie nikt nie łudzi że pseudo akcje CBA cokowliek zmienią - chyba tylko spowodują obustronny brak zaufania na linii lekarz-pacjent.
al56 / 80.55.124.* / 2007-03-01 22:39
To jest pierwszy minister i rząd który ma odwagę podjąć temat naprawy opieki zdrowotnej . Jestem za.
A tak na marginesie przyznaję się do wreczania pieniedzy lekarzom ale nigdy nie byli to ci co zarabiuają 800-1300 zl na miesiąc.
mengele:) / 83.14.2.* / 2007-03-01 23:45
I miejmy nadzieję, że coś panu Relidze z tego wyjdzie. Jeśli zaś idzie o łapówki dla lekarzy to na pewno mozna podzieliś sytuacje wręczania pieniędzy na dwa odrębne zjawiska.
- 1 kiedy lekarz zmusza pacjenta do dania łapówki (ci lekarze zarabiają powiedzmy >1300 PLN)
- 2 sytuacja (dużo częstsza) kiedy pacjent daje lekarzowi bo sam chce; bo uważa że jak nie da to będzie gorzej leczony etc etc.
Potem wszystkich wrzuca się do jednego worka do którego przylepia się etykietkę "lekarz, który bierze". A on najczęściej bierze bo dają. Wobec powyższego trzeba by chyba byc ciężko umysłowo chorym, żeby uważać, że niedawno zatrzymany dr G. operował dlatego żeby otrzymać kolejny złoty zegarek lub flaszkę dobrego alkoholu. A tak zostało to przedstawione przez Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Być może rzeczony doktor wymuszał od pacjentów opłaty przed zabiegami - tego nie wiem, ale z faktu posiadania różnych cennych przedmiotów nie można od razu wniskować, że gość wszedł w ich posiadanie w sposób niezgodny z prawem. Zwłaszcza dotyczy to lekarza którzy leczy ludzi, których inni juz skreślili. Z pewnością taki pacjent jest w stanie się chojnie odwdzięczyć.
kacperg333 / 2007-03-04 14:15 / portfel / "Potencjalny Geniusz Giełdowy"
Jest w tym trochę racji...
acomitam / 83.25.194.* / 2007-03-01 16:28
He, he... Socjalizm zawsze prowadzi do biedy, braków na rynku i skretynienia władzy. Skąd my znamy reglamentację... Propnuję wzorem dawnych kartek na mięso, buty, paierosy, alkohol itd. wprowadzić kartki na usługi medyczne. Każdy dostanie kartkę z: 1 wizyta u lekarza I-go kontaktu, 1 wizyta u specjalisty od oczu, 1 wizyta u dentysty, 1 raz na rok wycinka wyrostka itd. Będzie można jak to drzewiej bywało handlować kartkami medycznymi. Niech zyje socjalizm! Niech żyje, Niech żyje, Niech żyje!
marter / 156.17.9.* / 2007-03-01 16:20
Do autora: co wspólnego ma treść artykułu z religią z tytułu?
e---------..... / 217.8.190.* / 2007-03-01 15:47
kasta obecnych beneficjentów bałaganu w Polsce na żadne zmiany nie pozwoli.
przecież armia ludzi z wyuczoną bezradnością powie nie bo zabiorą jej ostatni bastion iluzji bezpieczeństwa bezpłatną służbę zdrowia.
tak trochę refleksji ..najbardziej łakome kąski w gospodarce, edukacji, kulturze już ukradziono/sprzedano a pozostały których nikt nie chce kupić-szpitale, związki zawodowe, korporacje prawnicze, kopalnie, ludzie po pegeerach.
ps / 83.14.121.* / 2007-03-01 15:38
A ile "będzie kosztowało" lepsze miejsce w kolejce? I do czyjej kieszeni to wpadnie?
Genek - Emeryt / 83.17.5.* / 2007-03-01 15:22
To po co ja płaciłem przez 41 lat ciężkiej pracy składki na ZUS i teraz jako emeryt dalej płacę przez trzy lata? Po to, abym musiał chcąc skorzystać z porady lub leczenia szpitalnego,musiał czekać w kolejce? Najlepiej uchwalcie Ustawę o EUTANAZJI i wszystkich którzy ołacili i nie mogą w trybie normalnym skorzystać z pomocy lekarskiej - UŚPIĆ - tak, aby z nimi nie było żadnego kłopotu. Nie będzie trzeba ich leczyć, płacić im świadczeń emerytalnych i zlikwiduje się wówczas korupcję w Służbie Zdrowia. Inaczen jest to niemożliwe.
podatnik / 81.15.194.* / 2007-03-01 14:57
Z publicznej służby zdrowia i tak nie mozna korzystać, a w prywatnym gabinecie tylko 80 zł za poradę 20 minutową. Często i tak się jest mądrzejszym przed wizytą, zaś po wizycie szkoda tylko wyrzuconej "w błoto" kasy
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-01 13:54
Dlaczego dostęp świadczeń ma być równy? Przecież składki nie są równe. Łatwo mówić o solidarnym państwie tym, którzy płacą grosze na NFZ a korzystają na takich samych warunkach co ci płacący setki złotych miesięcznie. Tylko prywatni ubezpieczyciele i indywidualne polisy zdrowotne! Koniec z żerowaniem!
ps / 83.14.121.* / 2007-03-01 15:36
Też bym tak wolał. Jednak obawiam się, że żerująca większość w imię tzw. solidaryzmu społecznego na ten pomysł nie pójdzie :((( A przecież ta większość to wyborcy... Więc władza nie zaryzykuje nawet takiej propozycji.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-01 13:48
Panie Religa oddaj mi Pan moje składki zdrowotne a ja już sobie sam zadbam o wydatki zdrowotne. Dam sobie wbić do dowodu wpis "nie posiada państwowego ubezpieczenia". Tylko oddaj mi moje składki. Serce mi się kraja jak widzę ile ja tego miesięcznie oddaje. Wybiore sobie jedno prywatne ubezpieczenie, a pozostałe pieniążki tzn 90% tych składek przeznaczę na inne swoje cele.
Iza01 / 81.190.211.* / 2007-03-05 19:01
Ja tez chce taka pieczatke w dowodzie i swoje skladki a reszta sie sama zajme za swoje wlasne pienidze!Popieram!
Prawda / 83.22.50.* / 2007-03-02 11:22
Popieram!!!!
A do Pana ,Panie Ministrze mam pytanie - ile składek, ukrytych podatków jeszcze od nas wyciągniecie(Pan,wraz z Rządem)?
Przecież już dziś płacimy dodatkowo(składka zdrowotna
ogółem 9%, z podatku pokrywane jest tylko 7,75% a 1,25%
pokrywamy z własnej kieszeni,czyli o tyle dodatkowo zmniejszone jest moje wynagrodzenie (bo, 9% składka zdrowotna wraz z podatkiem a 1,25% dodatkowo) - jednym słowem budżet państwa pobiera od nas dodatkową daninę pod przykrywką świadczeń zdrowotnych.
Proponuję,Panie Ministrze odebrać, to co "nasze" i nie będzie problemu z dodatkowymi składkami (podatkami).
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-03-01 17:06
POPIERAM !!!!!!
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-01 13:22
Trudno uwierzyć, to byłoby historyczne wydarzenie. Prędzej uwierzę, że Religa wyleci z rządu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy