KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
siła spokoju / 87.206.0.* / 2012-08-29 16:24
Jeżeli obecny entuzjazm kupujących się utrzyma to KOV pójdzie do piachu, nawet bez żadnych informacji negatywnych o spółce. Ja z uporem maniaka od dawna piszę, iż zaufanie i wiarygodność to na giełdzie sprawa podstawowa. Kulczyk zrobił drobny w sumie geszeft, zrolował sobie skrypty dłużne i wywołał w konsekwencji atmosferę, w której będzie musiał kupować akcje firmy od siebie. W przeciwnym razie obrót będzie zamierał. Sprawdza się stare przysłowie " czego Jaś się nie nauczy ....". Nie czarujmy się też, iż sposób finalizacji inwestycji w Nigerii oraz w Brunei to prawdziwy dramat i skrajna nieudolność. Rozumiem, iż w Nigerii popisał się Kulczyk junior, a więc jest nietykalny. Czyżby rozmowy w Brunei to kolejny sukces juniora. Może trzeba faceta na koszt spółki wysłać na zajęcia w golfa. Przynajmniej straty będą mniejsze. RGK, Ciebie zaś namawiam, abyś lepiej poznał realia rodzinne klanu Kulczyków i zaczął je uwzględniać w swoich analizach. Okazuje się bowiem, iż wydobycie ropy i gazu to drobiazg. Spółkę dołują ludzie, których posadzono nie tam gdzie trzeba
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-08-29 11:08
Pisałem wcześniej, mentalnie Kulczyk jest jak Krauze, tyle, że kinder sztubę ma lepszą. Jest cyniczny i interesuje go tylko własny interes. Faktem jednak jest, że swojego Korczaka odpowiedzialnego za PR spółki powinien wysłać na korepetycje do Krauzego
krwiopijca / 79.160.134.* / 2012-08-29 11:01
prawda jest taka, że czekamy na 1,1 i kupujemy. czy Wam się podoba czy nie.
simbalo / 93.154.189.* / 2012-08-29 14:42
A ja myślę,że zjedzie bardzo poniżej 0.50 PLN i będzie się kisił.
Wystarczy tylko, że ujawnią "to i owo", co mają ujawnić wkrótce.
humanoid / 2012-08-29 17:24 / Bywalec forum
od jutra kov idzie na 1.25zl
to juz koniec odbicia
trzebabylo kupowac te spolki o ktorych pisalem na moim blogu to byscie odrobili straty:-)


www.akcjekontraktycfd.wordpress.com
ovator / 83.7.10.* / 2012-08-30 09:12
to pisał szanowny kolega
"W przyszłym tygodniu planuje wejść w PGNIG i KOV.

KOV dla mnie cena 1.43 zł wydaje się atrakcyjna

PGNIG 4zł

Czekam na pojawienie się sygnałów kupna na nich."
Aktis / 2012-08-29 18:58 / portfel
A O JAKICH PISAŁEŚ ?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 91.238.142.* / 2012-08-29 10:48
Ciekaw jestem czy oby Marcin.P nie jest powiązany z Jasiem i Rysiem
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 91.238.142.* / 2012-08-29 10:27
Po nigerji kasa przepadła
Po syrji kasa przepadła
Czyzby w kolejnosci ukraina ?
A potem juz jak petrol
Do tego czasu jasiu bedzie profesorem robienia w ch...ja cały akcjonariat
Tyle o de mnie
RGK / 84.10.42.* / 2012-08-29 09:45
Jeszcze do niedawna eksperci widzieli potencjał wzrostu dla poszukiwawczo-wydobywczej spółki. Tymczasem przed południem kurs mocno ucierpiał z powodu rekomendacji "sprzedaj" wydanej przez Erste Group z ceną docelową 1,20 zł za akcję. To jednak nie był koniec złych wiadomości dla akcjonariuszy KOV. Według informacji, zamieszczonej na stronie chińskiego partnera, koncesja dla Bloku M nie została przedłużona.
KOV
1,32 +0,01 (+0,76%)
[KOV]
Przejdź na stronę analityczną waloru KOV

Początek nowego tygodnia zapowiadał się spokojnie. Pierwsze godziny handlu wskazywały na nikłą aktywność inwestorów – ok. godziny 11 obroty na całej giełdzie były o 30 proc. niższe niż na poprzedniej sesji o tej porze. Jednak jeszcze przed południem kurs Kulczyk Oil Ventures (KOV) zanotował tąpnięcie, które momentami wynosiło blisko 7 proc. Bezpośrednim powodem przeceny okazała się świeżo wydana rekomendacja przez Erste Group. Jak podała Polska Agencja Prasowa, broker obniżył zalecenie do sprzedaj z akumuluj, redukując jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 1,20 zł z 1,70 zł. Raport wydano przy cenie 1,45 zł. >> Pozostałe rekomendacje znajdziesz tutaj.

Okazuje się, że przecena to nie tylko efekt słabego raportu ze strony brokera. Według informacji zamieszczonych na stronie Polyard Petroleum International Group Limited (chińskiego partnera), konsorcjum w skład którego wchodzi Kulczyk Oil Ventures nie otrzymało przedłużenia koncesji Bloku M w Brunei. >> Zobacz informację tutaj.

W poniedziałek o godzinie 14 warszawskie biuro spółki Kulczyk Oil Ventures nie udzielało komentarza na temat powyższej informacji ze strony PPIG Ltd, informując iż projekt Brunei podlega pod biuro w Calgary. Dopiero po 22 pojawił się komunikat ESPI, w którym spółka potwierdziła powyższy stan rzeczy i zasygnalizowała, iż będzie starać się o odzyskanie możliwości poszukiwania w Bloku M.

- KOV Borneo nie jest operatorem Bloku M i nie reprezentuje oficjalnie interesów partnerów joint-venture. Spółka potwierdza, że partnerzy umowy PSA dla Bloku M prowadzili dyskusje z PetroleumBRUNEI. Co więcej, KOV Borneo będzie dążyć do kontynuacji rozmów z PetroleumBRUNEI do chwili wypracowania satysfakcjonującego rozwiązania. KOV Borneo zażądało bezpośrednich spotkań z Przewodniczącym PetroleumBRUNEI oraz Ministrem ds. Energii Sułtanatu Brunei. - czytamy w wieczornym komunikacie KOV. >> Pełna treść jest tutaj.

Przypomnijmy, że w Bloku M KOV posiadało 36-proc. udział, podobny należał do Polyard Petroleum International. W mniejszym stopniu partycypowały firmy China Sino Oil Company oraz Jana Corporation.

Poniedziałkowe zachowanie kursu namieszało w sytuacji technicznej walorów spółki. W ostatnich trzech miesiącach akcje KOV systematycznie wspinały się w górę. Spektakularnym ruchem wybiły się z poniżej 1,10 zł na ponad 1,50 zł i międzyczasie notowały dobre recenzje wśród ekspertów od analizy technicznej. To się jednak zmieniło.

- Trend wzrostowy na KOV został przerwany i nie wygląda to dobrze. Obraz się zmienił po tym jak w poniedziałek kurs wypadł dołem z kanału wzrostowego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kurs może nadal spadać. Pierwsze ważne wsparcie znajduje się na 1,30-1,31 zł, a kolejne na 1,25 zł. Jednak nie można wykluczyć także zejścia w okolice dołka na 1,08 zł. – mówi Paweł Małmyga, analityk DM PKO BP.
RGK / 84.10.42.* / 2012-08-29 08:56
WBREW WASZYM MINOROWYM NASTROJOM SPOWODOWANYM ZABRANIEM SPÓŁCE POŁOWY ZŁÓŻ WODNYCH NA BRUNEI, ZWRACAM WAM UWAGĘ PO RAZ KOLEJNY - PATRZCIE NA AKTYWA KTÓRE PRZYNOSZĄ NAM ZYSKI:)))

Gazu MAMY coraz więcej, testowany jest kolejny odwiert M-20 , można oczekiwać, że w tym tygodniu nastąpi podłączenie - dla KOvu znów dodatkowa kasiora:)))
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 91.238.142.* / 2012-08-29 09:04
dla KOvu znów dodatkowa kasiora:)))

A dla inwestorów gówno :(
RGK / 84.10.42.* / 2012-08-29 09:44
Ależ nastroje:)))Podziwiać inwestora:)))
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 91.238.142.* / 2012-08-29 08:11
cyt.
akcjonariusze Petrola od emisji mają potężne straty
akcjonariusze Kov też od IPO maja potężne straty

Przypomnij mi prosze cenę IPO Petrola, bo chyba nie do końca wiesz co piszesz...
Proponuję również przyjżeć się wykresom:
- na OIL NIGDY nie było ceny IPO po debiucie
- na KOV była już 2 razy

Na petrolu emisje na kovie też emisje poniżej IPO
- co innego emisja sciagająca kasę od ludzi a co innego emisja spłacająca zobowiązanie do większościowego akcjonariusza, który całą tą emisje przyjmuje...

Kulczyk podgląda co robi Krauze i się uczy, kov to taki drugi petrol tylko słabiej dopracowany ale zasada działania jest taka sama, Krauze ma Kazachstan (trudno sprawdzić czy coś tam robi) a Kulczyk ma Syrie i Brunei( też ciężko sprawdzić czy coś tam robi, koncesji nie przedłużyli)

Bardzo daleko idąca konfabulacja. Koncesji nie przedłużyli w miejscu gdzie KOV nie jest operatorem = blok M, tam gdzie jest operatorem, koncesja jest juz dawno przedłużona = blok L

ktoś tu pisał że Syria padła ale to nie ich wina, jak to nie ich wina ? a kogo ? kto odpowiadał za projekt , strata jest stratą i kasy już nie ma a tym samym wartość księgowa akcji wynosi 49 gr

kolejna bzdura, proponuję zapoznać się z sytuacją polityczną w Syrii i później komentować!

Ukraina generuje tak małe zyski w porównaniu do potrzeb że nie powinno się jej brać pod uwagę

W porównaniu do jakich potrzeb? Ukrainy? KOV? sprecyzuj...

strata 70 mln $

mieszasz wątki, piszesz teraz o Ukrainie, Syrii czy Brunei Blok M?

ile trzeba wydobyć na Ukrainie żeby odrobić taką stratę ?
no comment

a przecież wydobywając na Ukrainie też źródełko wysycha i nie można powiedzieć że się ma dalej złoże jak się wydobyło z niego już pewną cześć [/quote]
Eureka, pewnie dlatego srednio co 2 miesiace jest 1 nowo otwarty odwiert...
RGK / 84.10.42.* / 2012-08-28 22:48
Kiedy przekroczymy 100 mln m3 wydobycia netto dla KOV?:))) Osobiście oczekuję,że do końca miesiąca i pierwszego lub drugiego września, o sorry, weekend, no to trzeciego września należy oczekiwać komunikatu w tej sprawie - nie przepuszczą chyba okazji, aby przypomnieć o REKORDOWYM WYDOBYCIU GAZU NA UKRAINIE:)))
ojk / 77.254.228.* / 2012-08-28 17:47
A nie mówiłem że na plusie się skończy.
KOValainen / 2012-08-28 16:59 / Bywalec forum
Trochę niemiłe zaskoczenie od władz Brunei.
dudek5900 / 195.225.71.* / 2012-08-28 17:32
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!Brunea pochłonie wszystkie zarobione pieniądze i bez gwarancji na rope wyniki sejsmiczne 3d nie okresliły jednoznacznie o wystepowaniu węglowodorów a prawdopodobienstwa mamy juz dosyc z petrola pompują kase i co? wielkie G....
KOValainen / 2012-08-28 17:40 / Bywalec forum
Z ust mi to wyjąłeś! Nie chciałem tego pisać, żeby pan simbalo nie ochrzcił mnie naganiaczem tudzież kimś zainteresowanym w sposób szczególny w żyłowanie inwestorów.

W sumie to okazja do zakpuów, ale to Brunei mogłoby nas ozłocić czarnym złotem, a może Cypr gazem? Tam są złoża i nawet zapraszają inwestorów, a Korczak coś wspominał o akwizycji.
dudek5900 / 195.225.71.* / 2012-08-28 16:22
Dlaczego warto inwestować w Kov?w dobie kryzysu Europejskiego spółki które cokolwiek produkują lub świadczą usługi odczują najbardziej.Kov jest spółką wydobywczą i raczej kryzys tę spółkę nie dotyczy,zapotrzebowanie na gaz lub rope jest dosc na wysokim poziomie więc oby tak dalej.
ojk / 77.254.228.* / 2012-08-28 13:24
Już chyba dość spadków. Moim zdaniem na koniec dnia będziemy na plusie.
n.. / 46.113.234.* / 2012-08-28 15:57
nie łudził by się rekomendacja sprzedaj cena docelowa 1,20
tłusk / 77.253.191.* / 2012-08-28 09:56
kurs zbito bo komuś ważnemu było za drogo kupić większą ilość akcji już niedługo z powrotem na 1,5
ovator / 83.7.29.* / 2012-08-28 10:42
ja obstawiam 1,16
Jp63 / 84.38.25.* / 2012-08-28 09:54
Proszę zwróćcie uwagę jest obecnie 9.50 a
obrót na KOV juz prawie dwa mil.
Spekuła walczy.Jak wielu zawistnych forumowiczów
Osobiście dokupiłem i napewno nie stracę ,trzeba tylko poczekać może kilka miesięcy.
Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy