KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
obserwaator / 95.48.8.* / 2012-06-27 13:46
Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański) | 27-06-2012 12:28
KOV kontraktuje nową wiertnię na Ukrainie
.W związku z intensywnym planem wierceń w bieżącym roku Kulczyk Oil Ventures zakontraktowała należące do spółki Burova Kompaniya Ukrburservice nowe urządzenie wiertnicze. Nowoczesna wiertnia, która może wykonać odwiert na głębokość nawet 7 000 metrów, zostanie wykorzystana przy odwiercie Makiejewskoje-16. .
Rozpoczęcie prac z wykorzystaniem urządzenia planowane jest już w połowie sierpnia br.

Nowa wiertnia to drugie wyprodukowane w Kanadzie urządzenie od National Oilwell Varco pozostające w dyspozycji połączonych zespołów KOV i KUB-Gasu. Wiertnia o mocy 2000 KM oraz udźwigu 450 mt może wykonywać bardzo głębokie odwierty, nawet do 7000 metrów pod ziemią.

Urządzenie zostanie wykorzystane do wykonania odwiertu Makiejewskoje-16, przy którym prace mogą zacząć się już połowie sierpnia br. Głębokość docelowa tego odwiertu ma wynieść 3850 metrów i będzie to najgłębszy spośród wykonanych dotąd przez KOV na Ukrainie.

- Uzupełnienie naszych zasobów sprzętowych o nowoczesną wiertnię to ważny krok dla zintensyfikowania prac na Ukrainie. Program wierceń na ten rok jest bardzo ambitny a oczekiwania dotyczące ukraińskich aktywów wysokie. Dodatkowo prace przy odwiercie M-16 zakładają dotarcie do położonych głęboko, nieeksploatowanych dotąd stref. Za decyzją o zakontraktowaniu współpracy z Burova Kompaniya Ukrburservice stoi więc szansa na zwiększenie rezerw oraz kolejny wzrost produkcji na Ukrainie – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza z wiertni pozostająca w zasobach KOV jest obecnie przenoszona z koncesji Północne Makiejewskoje do odwiertu M-20 na polu Makiejewskoje, gdzie prace mają ruszyć w połowie lipca i osiągnąć planowaną głębokość 2000 metrów. Prace przy Północne Makiejewskoje-1 zakończyły się w połowie czerwca. Odwiert osiągnął głębokość docelową 2500 metrów, a wstępne testy wskazały na występowanie czterech potencjalnych stref gazu.


.
mirco0 / 77.254.27.* / 2012-06-27 15:17
/Kolego piszesz ,że będzie to najgłębszy odwiert /??????? A ODWIERT P E T R O L A to P I K U Ś ????????????????????????????????????????????????????????????????????
ovator / 83.7.25.* / 2012-06-27 11:40
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KULCZYK-OIL-VENTURES-INC-Ukraina-przyspieszenie-realizacji-planu-wiercen-na-2012-r-2579821.html
boot / 2012-06-27 10:22 / Bywalec forum
to nie usuwaj postów... doskonale wiesz że to właśnie ty jesteś gnojem... ty utopiłeś i siedzisz teraz wkur..wiony na spółkę.. gdybyś nie miał akcji nie byłoby cię tutaj... proste :)
artikobra2 / 2012-06-27 10:19
denerwujące juz jest to sypanie po 1.20. mogłoby sie troche w koncu ruszyc do gory
boot / 2012-06-27 10:23 / Bywalec forum
zapewne ruszy :) tylko trzeba wycisnąć jednego syfa( pryszcza ) z forum który naprzykrza się wszystkim
artikobra2 / 2012-06-27 13:05
nie sądze że taki pryszcz który udziela się na forum jest powodem zastoju na spółce(wszyscy znają jego wypowiedzi i już mało kto zwraca na to uwagę). dzisiejsza informacja już powinna podciagnąć kurs minimum 5% ze wzgledu na to że spółka będzie 2 razy szybciej szukać dobrych złoży z cennym dla nas gazem. od dawna widać że ktoś kieruje kursem. wygraja cierpliwi.
simbalo / 93.154.244.* / 2012-06-27 08:58
O poczuciu własnej wartości i honorze ,nie
dyskutuję z ludźmi półświatka .Dzieli nas
zbyt wiele. Niech "producent gnoju " produkuje
gnój , a ode mnie WARA !!!
GDA66TY / 2012-06-27 13:06 / Tysiącznik na forum
Rozumiem twoje zdenerwowanie.
Też bym beczał gdybym wdepnął w takie coś jak BOMI.
producent wideł / 188.33.204.* / 2012-06-27 09:12
simba jest potrzebny żeby strachem strząsnąć zesranych inwestorów to tak jak lew zjada słabych osobników i oczyszcza populacje hahaha
boot / 2012-06-26 21:21 / Bywalec forum
simba żal mi Cię... Byłeś jesteś i będziesz naganiaczem... wszyscy Cię tu znają... gdybyś miał chociaż trochę poczucia własnej wartości i honoru przestałbyś pieprzyć i zawinąłbyś się z tego forum
boot / 2012-06-26 21:17 / Bywalec forum
ooooooooo simbuś zgłosił wpisy do usunięcia :) co zabolało że Ci ktoś w końcu naganiaczu prawdę wygarnął...
gregor120 / 62.141.233.* / 2012-06-26 19:53
boot zgadzam się z tobą w 100% Ja dokupiłem duży pakiet akcji i żadne p********** głupot nie zmieni mojej postawy,uważam że ci co się posrali sprzedali akcje albo jest ich już mało.Ja kiedy miałem duży pakiet akcji Optimusa i kiedy spadło przy (5zł.)w 3dni prawie 40% dokupiłem jeszcze i sprzedałem przy 9.Ja też liczyłem że jeszcze sobie kupie przy ok.1zł.za akcje ale trudno jest trafić w sam dołek.
simbalo / 78.30.99.* / 2012-06-26 17:18
Strażnik kursu , " but linen " ukrywający się
pod różnymi nickami,robi wszystko,by kurs drgnął
ale niestety, "perełki" są zbyt DROGIE !!!
Na nic się zdadzą, przestarzałe informacje
o współpracy ze spółką AED, bo ta spółczyna,
zakończyła żywot.Upadła,zostawiając KOV-owi
ogromne długi do spłacenia. Czy KOV podoła ???
Mało prawdopodobne,raczej grozi upadłość .
Czy poradzi w Kanadzie Rada Dyrektorów ?
Chciałbym, ale znając fakty,myślę, że
niewykonalne !!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - boot.]
a bielecki / 89.228.175.* / 2012-06-26 17:38
Jest simbalo wzrosty murowane .
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - boot.]
mały skrzywiony jasio / 87.205.162.* / 2012-06-26 17:26
No tak.... Tylko, że Ty nie znasz faktów :)
boot / 2012-06-26 15:52 / Bywalec forum
Poszukiwawczo-wydobywcza spółka podsumowała obecne dokonania na terenie obszaru koncesyjnego w Brunei. Po zakończeniu programu badań sejsmicznych 3D, teraz w planach jest wykonanie dwóch odwiertów. Kurs reaguje na informację nieznacznym wzrostem.

Kulczyk Oil Ventures (KOV) poinformował o zakończeniu zbierania nowych danych z obszaru koncesyjnego w Brunei. Prace przeprowadzone w Bloku L umożliwiły pozyskanie między innymi 191,8 km2 danych sejsmicznych 3D. To ma pozwolić precyzyjnie określić cele dla planowych na terenie tej koncesji wierceń. >> Zobacz komunikat tutaj.

Blok L to obszar o powierzchni 1.110 km2 obejmujący morskie i lądowe tereny Brunei. Spółka przeprowadziła dotąd na terenie tej koncesji dwa odwierty poszukiwawcze (Lempuyang-1 i Lukut-1). Testy pierwszego z odwiertów, chociaż wskazały na wypływ gazu, zostały przerwane z powodu usterki mechanicznej. W drugim z odwiertów także znaleziono potencjalne strefy gazonośne, jednak jak dotąd nie przeprowadzono testów.

"- Program badań sejsmicznych na terenie Bloku L w Brunei był dużym wyzwaniem logistycznym dla KOV i naszych partnerów. Prace udało się przeprowadzić sprawnie, także dzięki wsparciu i współpracy agencji rządowych oraz lokalnych społeczności. Pozyskane nowe dane są dla nas niezwykle cenne. W planach mamy bowiem wykonanie dwóch nowych odwiertów na terenie tej koncesji. Dane te, które obecnie są przetwarzane i analizowane, pozwolą na wyznaczenie celów planowych wierceń. – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich."

>> Spółka zapowiada uruchomienie produkcji z ukraińskiego odwiertu M-21 w III kwartale. >> Kurs KOV kontynuuje odbicie dzięki nowym informacjom z Ukrainy.

Jak podaje spółka, rozpoczęty pod koniec grudnia 2011 roku program obejmował pozyskanie 145,4 km2 danych sejsmicznych 3D z obszaru Jerudong w środkowej części Bloku L. Oprócz tego dodatkowo pozyskano także 46,4 km2 danych sejsmicznych 3D w pasie rozciągającym się na północny-wschód od odwiertu Lukut-1. Spółka oczekuje, że przetwarzanie pozyskanych danych ma zakończyć się do końca lipca, zaś wstępna interpretacja powinna być gotowa na początku września. Program badań sejsmicznych na terenie obszaru koncesyjnego w Brunei był prowadzony przez AED Southeast Asia Limited, spółkę zależną KOV. Według wyliczeń, prace objęły łącznie 2,5 mln roboczogodzin.

KOV posiada 90-proc. udział w umowie o podziale wpływów z wydobycia dla Bloku L, na który składają się udziały spółek zależnych KOV: Kulczyk Oil Brunei Limited, która posiada 40 proc. udziałów i AED SEA, mającej 50 proc. udziałów. Pozostałe 10 proc. udziałów jest własnością niepowiązanej z KOV prywatnej firmy z Brunei, współpracującej ze spółką na warunkach rynkowych.

Na wtorkowej sesji akcje KOV zyskują 2,5 proc. i próbują powrócić na czerwcową ścieżkę wzrostów. Na początku miesiąca akcje spółki spadły poniżej 1,10 zł, osiągając najniższy poziom w tym roku. Następie rozpoczęły próbę odbicia, które jednak nie przychodzi łatwo.
ovator / 83.7.30.* / 2012-06-26 12:56
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KULCZYK-OIL-VENTURES-INC-Zakonczenie-prac-w-terenie-nad-pozyskaniem-danych-sejsmicznych-w-Bloku-L-w-Brunei-2578764.html
simbalo / 78.30.99.* / 2012-06-26 10:37
A "największy" na KOV-iku zanęca...leszczyków.
piotr łotr / 212.106.8.* / 2012-06-26 09:54
jedni sprzedają a widać ze drudzy zaczęli kupować
nie liczcie ,że będzie taniej
dzięki 3-ci dyrektor mam nadzieję że nie dodrukują akcji
widać ze cena 1,2 jest dobra
więc podbija znów do 20 %
hi hi
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - boot.]
RGK / 84.10.42.* / 2012-06-25 20:48
Ciekawe, co wymyślą na tej radzie:))Mam nadzieję, że nie będzie to tylko spotkanie towarzyskie i jakieś decyzje strategiczne tam zapadną:)))
3-ci dyrektor / 95.48.117.* / 2012-06-26 00:20
To jest tylko spotkanie "kadrowe" związane z zarzadzaniem spółką i zasobami ludzkimi więc żadne decyzje strategiczne tam nie zapadną - ale już wkrótce bedzie info które mocno pozytywnie może wpłynąć na kurs spółki.
NK / 46.169.216.* / 2012-06-25 17:10
wciąż za dużo spekuły...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy