KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
gracz79 / 2012-04-17 21:20 / Bywalec forum
http://wiadomosci.stockwatch.pl/jan-kulczyk-rezygnuje-z-kierowania-kov,akcje,21191-kto moze niech przeczyta.Warto wiedziec bo rynek ta decyzje moze roznie postrzegac
,,Jeden z najbogatszych Polaków i główny udziałowiec spółki poszukiwawczo-wydobwczej nie będzie ubiegał się o fotel przewodniczacego Rady Dyrektorów KOV na następną kadencję. Następcą Jana Kulczyka w radzie będzie Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investment.


Jan Kulczyk, zdjęcie z 2009 r. (fot. Kulczyk Investments, GNU Free License)
Spółka Kulczyk Oil Ventures (KOV) poinformowała w komunikacie, że 16 kwietnia podczas posiedzenia Rady Dyrektorów, organu zarządczego KOV, Jan Kulczyk zadeklarował iż rezygnuje z ubiegania się o funkcję przewodniczącego rady. Jego mandat wygasa wraz z najbliższym walnym zgromadzeniem, zaplanowanym na 16 maja. Do pełnienia tej funkcji nominowany został Dariusz Mioduski (członek Rady od grudnia 2008 r.). To najbliższy współpracownik Jana Kulczyka i zarazem prezes zarządu Kulczyk Investments. >> Pełen komunikat tutaj.
Jak podaje spółka w komunikacie prasowym, jest to kolejny krok w realizacji strategii biznesowej Kulczyk Oil Ventures i sygnał, że główny akcjonariusz spółki zamierza intensywnie wzmacniać jej potencjał i ściślej łączyć działania operacyjne KOV ze strategią całej grupy. Trudno jednak uznać odejście tak wizerunkowej osoby za sygnał pozytywny. Czy możliwy jest KOV bez Kulczyka? Jego następca przekonuje, że dla macierzystej spółki Kulczyk Investments jest to nadal strategiczna inwestycja.
- Dzisiaj KOV jest kluczowym aktywem w naszym portfelu spółek paliwowo-gazowych, gotowym na nowe, bardziej agresywne działania biznesowe i intensywną współpracę wewnątrz grupy. Zwiększenie zakresu tej współpracy i wykorzystanie wszystkich pozytywnych efektów synergii zachodzących pomiędzy poszczególnymi spółkami to główne cele, jakie stawiamy sobie w najbliższym czasie. Poprzez realizację kolejnych transakcji chcemy też dynamicznie zwiększać wartość samego KOV, wykorzystując jego potencjał. Jesteśmy strategicznym inwestorem tej spółki, ze wszystkimi tego konsekwencjami. – mówi Dariusz Mioduski.
Na wtorkowej sesji akcje KOV zyskały ponad 2 proc. Jednak w ostatnich tygodniach spółka ma za sobą mocną przecenę. Jej akcje spadły z ponad 1,80 zł w okolice 1,40 zł. negatywnie przez rynek została odebrana informacja, że Kulczyk Oil Ventures w ostatniej chwili zrezygnował z możliwości wejścia do konsorcjum Neconde, które ma eksploatować nigeryjskie złoża.
KOValainen / 2012-04-17 19:42 / Bywalec forum
"W 2011 r. inwestycja na Ukrainie wypracowała 11,6 mln USD zysku, a od momentu przejęcia udziałów KUB-Gasu prawie 36 mln USD skumulowanego przychodu. Zysk operacyjny po czterech kwartałach 2011 r. wzrósł aż o 430 proc., do 6,39 USD (z 1,41 USD) za tysiąc stóp sześciennych gazu."

- zajmujeice się Mioduskim, który był prezesem zarządu KI (to chyba dobrze wróży i coś wisi w powietrzu), a pomijacie taką wisienkę.
KOValainen / 2012-04-17 19:43 / Bywalec forum
Gość ukończył Harvard, a nie Moskiewską Akedemię!!!
muzykcb. / 80.50.237.* / 2012-04-17 20:08
Szkoła nie zawsze równa się wiedza a tym bardziej zyski.
muzykcb. / 80.50.237.* / 2012-04-17 20:48
Oczywiście jestem dobrej myśli.
KOValainen / 2012-04-17 20:39 / Bywalec forum
KI to pewnie same porażki idlatego wcześniej Kulczyk powierzył mu kierowanie tą spółką?
mr k / 46.112.96.* / 2012-04-17 18:22
i co wy na to,j.kulczyk nie bedzie przewodniczacym rady dyrektorow,jak to wrozy?
ovator / 83.7.91.* / 2012-04-17 19:19
Został uznany za jednego z najlepszych prawników specjalizujących się w sektorach energetyki i infrastruktury w Europie Centralnej. Przeprowadził liczne fuzje, przejęcia, prywatyzacje oraz projekty na zasadach project finance w sektorach energetyki i infrastruktury dla wielu znaczących spółek polskich i zagranicznych.
To czym się wcześniej zajmował może po części wskazywać czego będzie dotyczyło Walne
muzykcb. / 80.50.237.* / 2012-04-17 18:43
Właśnie - pytanie co ?
Jednak trzeba pamiętać że przewodniczącym został wieloletni zastępca - czyli jak by było coś nie tak to i on nie chciałby się w to angażować
ojki / 81.190.213.* / 2012-04-17 16:56
RGK, na mój gust nie bierzesz wskaźników netto dla KOV, nie uwzględniasz opłat koncesyjnych, itd. Wyliczenia masz dobre, ale hurraoptymistyczne. Wszyscy chcemy mega zysków KOV, ale trzeba też patrzeć na stronę kosztową, a to jest bardzo kosztowny biznes, dlatego w Brunei powstały kosorcja kilku firm.

Nie wiem dlaczego tak wyniki odbiegają od Twoich wyliczeń, może KOV wrzuca wszystko co się da do jednego wora, żeby w nowym roku 2012 i przyszłym debiutem na AIM pokazać olśniewające. To stara metoda wśórd preziów firm, zwłaszcza kiedy przychodzą na mmiejsce innego delikwenta, najpierw wrzucają co się da do wyników (po stronie kosztów), tak żeby następny rok był o niebo lepszy, a ich premie wiadomo jakie. Tu nie ma nwoego prezia, wyniki chyba są czytelne. Jedynie czego mi brakuje to tej zafajdanej ropy!!! Ma ktoś cynk dla KOV gdize jest ropa jeszcze nie znaleziona? ;)
KOValainen / 2012-04-17 19:52 / Bywalec forum
No i przyszedł nowy - Mioduski! ;) :) To co, teraz jazda ,jazda ,jazda?
RGK / 89.68.56.* / 2012-04-17 17:46
Jeszcze raz przypomnę - Co do kosztów grupy, z tego co mówi Kuba, koszty zarządu wynoszą rocznie 8-9 mln USd, dochodzi do tego 12 odwiertów po 1,5 mln które planują w tym roku, a więc o ile nic więcej nie stworzą, koszty grupy nie powinny być wyższe niż 90 mln zet / 9 + /12x1,5/= 27 mln USD x3.1 = 83,7 mln zet:)) Oczywiście nikt ani mnie, ani Tobie nie da gwarancji,że nie wydadzą więcej ani grosika, ale każdy wydatek zarówno inwestycyjny jak i zakupowy/tereny, wiertnie/ PODNIESIE WARTOŚĆ WEWNĘTRZNĄ SPÓŁKI I JEJ ZDOLNOŚĆ GENEROWANIA ZYSKU , a z tym powinieneś się zgodzić:))) Nie uwzględniam w swoich ostatnich wyliczeniach zysków z ropy,choć moim zdaniem są one już znaczące i sięgają 20% ropa 80% gaz w przychodach spółki właśnie na koszty koncesyjne i inne, które również oscylują w granicach, moim zdaniem w świetle raportów spółki, ok.22-25%, a więc są zbliżone. Wraz ze wzrostem wydobycia relacje odwrócą się na korzyść spółki, a kto wie, czy wreszcie nie trafią na większe pokłady roponośne, czego sobie przecież życzymy:)))
BILILU-SB / 95.48.117.* / 2012-04-17 19:47
LECZ SIE CZŁOWIEKU - ILE TY KASY UMOCZYŁEŚ W TYM KOV ZE TAK BREDZISZ?- MYSLISZ ZE JAK NA KONTRAKTACH OBSTAWIAMY SPADKI TO CI DAMY WZROST ? PO CO NAGANIASZ NA WZROSTY?
KOValainen / 2012-04-17 19:55 / Bywalec forum
Stara SB menda znowu pokazała się!
16 szt

23550zł

To u góry - to ilość sztuk kontraktów, to na dole to za ile, a teraz wypad stąd!!!
dss / 46.112.96.* / 2012-04-17 16:37
wyprzedaz na dss,kupujcie ,kupujcie
kukunamuniu / 87.205.157.* / 2012-04-17 16:42
Już biegniemy, już...
dss / 46.112.96.* / 2012-04-17 16:43
jazda bez trzymanki
RGK / 89.68.56.* / 2012-04-17 15:58
Nie wiem, Siła Spokoju, o czym mówisz:))) Policz sam wpływy ze sprzedaży gazu i ropy i odejmij koszty grupy, a sam zobaczysz zyski:))) Spróbuj podważyć moje wyliczenia aktualizowane w miarę napływu informacji ze spółki, a bardzo się ucieszę z takiej dyskusji:))) Myślę,że wiesz równie dobrze jak ja,że w IV kw.2011r. mielibyśmy już zyski, gdyby nie nieoczekiwany odpis syryjski na prawie 9 mln USD czyli ok.25 mln zet:))) A od tego czasu WYDOBYCIE WZROSŁO PRAWIE DWUKROTNIE:)))A ZA TYM I POWINNY WZROSNĄĆ ZYSKI :))) Czy wzrosną i w jakiej skali - to się okaże, ale jak na razie wszystko na to wskazuje. Nie jestem jednak ani zatrudniony w spółce, ani nie mam dostępu do jakichkolwiek ich danych, także wybacz - wszystkie prognozy , które tworzę, są tylko i wyłącznie na bazie napływających ze spółki i z prasy informacji, za jakość których nie ponoszę niestety odpowiedzialności:)) Transparentność spółki jest duża, ale nie oczekuj,że wszystko będą nam podawali na tacy w każdej chwili:)))

Co do infa - jest ono możliwe przecież w każdej chwili - powoli muszą finalizować zakup nowego pola naftowo-gazowego, o ile oczywiście to prawda, O-14 i M-21 czekają na odpał, a bardziej interesuje mnie ten drugi odwiert, bowiem jego siostrzany M-19 ciągnie wydobycie na poziomie ok.150 tys.m3:))) Więc może i tutaj będzie choć ze 100 tys. po szczelinowaniu:)))
sila spokoju / 95.41.171.* / 2012-04-17 16:10
RGK, na pozór Twoje wyliczenia są poprawne, ale zdecydowanie rozmijają się z raportami spółki. W Twoich wyliczeniach dokonujesz po prostu prostych działań matematycznych, czyli mnożysz metry wydobytego gazu przez cenę sprzedaży 1 metra. Z tych wyliczeń jednoznacznie wynika, iż spółka miała już zysk w IV kwartale ubiegłego roku. Tymczasem spółka wykazała zdrową stratę, która przewyższa koszty inwestycji dokonanych w Syrii / przypominam około 8 mln dolarów /. Jasno więc z tego wynika, iż Zarząd wrzuca w koszty różne inne pozycje , o których nie mamy pojęcia, i których Ty również nie uwzględniasz w swoich wyliczeniach. Innymi słowy nadal nie wiemy dokładnie jakie są koszty funkcjonowania spółki. Jest to istotna okoliczność, która powoduje, iż finanse spółki nie są do końca przejrzyste. Jeszcze raz podkreślę, raport majowy będzie papierkiem lakmusowym wiarygodności Zarządu. Jeżeli pomimo wyników Ukrainy wynik finansowy nadal będzie ujemny, to będzie oznaczało, iz nadal nic nie wiemy o finansach spółki, a tym samym spółka nie będzie posiadała pełnej wiarygodności finansowej
RGK / 89.68.56.* / 2012-04-17 16:25
Mylisz wynik IV kwartału z wynikiem rocznym, choć przyznaję,że oczekiwałem lekkiego plusa również na wyniku rocznym:))) Co do kosztów grupy, z tego co mówi Kuba, koszty zarządu wynoszą rocznie 8-9 mln USd, dochodzi do tego 12 odwiertów po 1,5 mln które planują w tym roku, a więc o ile nic więcej nie stworzą, koszty grupy nie powinny być wyższe niż 90 mln zet / 9 + /12x1,5/= 27 mln USD x3.1 = 83,7 mln zet:)) Oczywiście nikt ani mnie, ani Tobie nie da gwarancji,że nie wydadzą więcej ani grosika, ale każdy wydatek zarówno inwestycyjny jak i zakupowy/tereny, wiertnie/ PODNIESIE WARTOŚĆ WEWNĘTRZNĄ SPÓŁKI I JEJ ZDOLNOŚĆ GENEROWANIA ZYSKU , a z tym powinieneś się zgodzić:))) Nie uwzględniam w swoich ostatnich wyliczeniach zysków z ropy,choć moim zdaniem są one już znaczące i sięgają 20% ropa 80% gaz w przychodach spółki właśnie na koszty koncesyjne i inne, które również oscylują w granicach, moim zdaniem w świetle raportów spółki, ok.22-25%, a więc są zbliżone. Wraz ze wzrostem wydobycia relacje odwrócą się na korzyść spółki, a kto wie, czy wreszcie nie trafią na większe pokłady roponośne, czego sobie przecież życzymy:)))
RGK / 89.68.56.* / 2012-04-17 16:27
I nie rozmijają się z raportami spółki, BO Z INFORMACJI W NICH ZAWARTYCH SĄ WYWIEDZIONE:))) Tak na zakończenie:)))
micmoc@wp.pl / 2012-04-17 12:19
1,44 od kilku dni jest niezłym oporem - jeżeli zamkniemy się powyżej tego poziomu będę pełny optymizmu :)
producent wideł / 31.174.17.* / 2012-04-17 12:09
skoro nie ma simbalo to ja muszę zasiać strach uciekać idzie zwała hahaha
mały skrzywiony jasio / 87.205.157.* / 2012-04-17 12:45
Pewnie pojechał do Toronto zrobić awanturę, dlaczego ukrywają notowania KOV. Bo on wie na pewno, że Kulczyk Oil jest u nich notowany.
artikobra2 / 2012-04-17 12:08
ktos powinien tym sie zainteresowac ze info wyplywa bokiem, bylo to widac przy wczesniejszych infach
karambol / 83.31.29.* / 2012-04-17 12:03
Myślę że ktoś coś wie szybciej widać po wielkości i po liczbie zlecen!!
artikobra2 / 2012-04-17 12:00
chyba za mały ruch jak na info
karambol / 83.31.29.* / 2012-04-17 11:51
Jakieś info się kroi!!!
mr k / 46.112.209.* / 2012-04-17 11:20
odbijamy do gory nara
kulczas / 78.133.211.* / 2012-04-17 11:10
Widac słabosc papieru,
ale to przez celowy brak info ze spółki,
to smierdząca sprawa!!!
pomnik / 89.234.192.* / 2012-04-17 10:16
może w 2013 będzie 2zł
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy