KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
zioło / 83.31.27.* / 2011-12-19 16:52
Jak przekształcą na koncesję wydobywczą i odkręcą kurki na maksa to może być +200%
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-19 10:07
"Średnia dzienna produkcja z licencji KUB-Gasu w listopadzie 2011 r. wyniosła 11,8 MMcf/d gazu (8,3 MMcf/d netto dla KOV) i 119 baryłek kondensatu dziennie. Dodatkowe wolumeny możliwej do uzyskania produkcji zostały już sprawdzone po przeprowadzeniu, w ostatnim czasie, szczelinowania odwiertów O-6 i O-8 oraz po testowaniu wykonanego niedawno odwiertu O-12. Spodziewane podłączenie do regularnej produkcji tych odwiertów, które w testach dały łączny maksymalny przepływ gazu na poziomie 11,4 MMcf/d, odbywać się będzie w różnym czasie, w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Zgodnie z dobrą praktyką wydobywczą odwierty powinny produkować na niższym poziomie, aby uniknąć uszkodzenia zbiornika, dlatego szacuje się, że odwierty O-6, O-8 i O-12 po podłączeniu zwiększą łączną produkcję o 5 do 8 MMcf/d (3,5 do 5,6 MMcf/d netto dla KOV).

Wiertnica jest przenoszona na nowe miejsce - odwiert Makiejewskoje-21 ("M-21"), którego głębokość TD planowana jest na 2.176 m. M-21 znajduje się około 900 m na północny-zachód od odwiertu gazowego M-19. Oczekuje się, że prace nad M-21 ruszą w drugiej połowie grudnia br., a głębokość TD zostanie osiągnięta po ok. 30 dniach od momentu rozpoczęcia wierceń."

Dla potwierdzenia możliwości natychmiastowego wzrostu wydobycia na Ukrainie od 50 do 100% po zatwierdzeniu przekształcenia złóż.
Br. / 85.221.170.* / 2011-12-18 17:40
Prezentację już widziałem Pani Agnieszka dużo się napracowała - ale to tylko obrazki.Biznes plan to konkretne cyfry dot. sprzedaży i kosztow - tak w skrócie.
Ps. Ale jestem pod wrazeniem Twojej wypowiedzi.
Czekamy do 21.12 br.
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-18 19:19
Obrazki obrazkami, ale określają one kierunki rozwoju spółki i pokazują, gdzie jesteśmy i dokąd idziemy:))) Pewnie, że nie pokazują wszystkiego, ale coś jednak dają:))) Teraz należy oczekiwać finalizacji przekształcenia koncesji z poszukiwawczej na wydobywczą, co powinno nastąpić już niedługo - może właśnie 21.12br:)))Potem czeka nas odkręcenie kurka na już zainstalowanych odwiertach i mamy wydobycie lekko licząc o 50% większe, a może i będzie jeszcze większe, ponieważ wiertnia w okolicach 15.12 miała rozpocząć nowe prace w nowym miejscu. Ukraina potrzebuje gazu, nasze wydobycie na razie nie jest znaczące/ ok.90 mln m w tym roku/ale z dużymi możliwościami rozwojowymi, co zwłaszcza w sezonie zimowym może stanowić jakiś języczek u wagi:)))Zwłaszcza, że 50% wzrost zaczyna już zagrażać mocom przepompowni będącej w dyspozycji KOVu, i już szykowana jest następna, zapewne o większej mocy z uwagi na rosnące w sposób geometryczny wydobycie.Kto wie zresztą, czy nie będzie za mała, biorąc pod uwagę wyniki testów tylko dwóch poziomów złóż w tylko dwóch odwiertach/a każdy z nich to od kilku do kilkunastu poziomów wydobywczych/:)))

O Nigerii nawet nie wspomnę...:)))
GDA66TY / 2011-12-18 21:22 / Tysiącznik na forum
Optymistyczne wiadomości na temat Ukrainy prowadzą do niczego innego jak stabilizacji kursu. Znaczy to że kurs nie leci w dół a na wzrost bym z tego powodu nie liczył.
Pod wzrosty potrzebna jest nam ropa pompowana ze złóż w Nigerii.!!!
Co do Brunei to dobrze by było gdyby w końcu odkryto jakieś konkretne złoża ropy ale pamiętać należy że w tamtym rejonie od wykrycia do eksploatacji potrzeba ok. 2 lat.
Kurs został mocno uwalony z powodu zamieszek w Syrii gdyż jak pamiętacie po badaniach sejsmicznych 3D stwierdzono tam potężne pokłady ropy do który nie możemy niestety się na dzień dzisiejszy dowiercić i podejżewam że ta niemoc jeszcze długo potrwa.
Ale nawet w Syrii mimo dogodnych warunków infrastrukturalnych od znalezienia ropy do jej eksploatacji trzeba poświęcić rok ciężkiej pracy.
Reasumując na dzień dzisiejszy aby po emisji nowych akcji na AIM nie było problemu z dalszym finansowaniem musi być taki postęp prac w Nigerii z ropą jak na Ukrainie z gazem. Potem to już tylko czeka nas dywidenda i skup akcji własnych przez KOV.
Wówczas my też zostaniemy szejkami:-)
Inwestycja w KOV to jest inwestycja długo terminowa i ze względu na niestabilny szeroki rynek musimy być bardzo czujni.
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-18 23:40
Przesadzasz, jużUkraina sama się sfinansuje w tym roku, a być może da coś zarobić grupie:)) O reszcie nie wspomnę:)))
siła spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-18 11:47
Ciekawe są te interesy na złożach ropy. Konsorcjum z KOV w skladzie kupuje niecałe 50% złoża w delcie Nigru za ponad 600 mln dolarów, a geniusz biznesu , niejaki Ryszard Krauze sprzedaje całe swoje złoże w Kazachstanie za 35 mln dolarów. Trzeba dodać, iż wcześniej Krauze wpompował w ten biznes kilkaset milionów dolarów. To się nazywa biznes. Nie wolno jednak zapominać, iż wcześniej Krauze swoje pieniądze zarobił na drobnym akcjonariacie, któremu wcisnął akcje Petrola, zapewniając o bliskiej świetlanej przyszłości. Ta świetlana przyszłość jest już od paru lat , zaś cena akcji z poziomu 700 zł w 2007 roku spadła poniżej 3 zł obecnie i nadal ma tendencję spadkową. Tą przypowiastkę dedykuję niecierpliwym, którzy oczekują od KOV szybkiego zysku. W tym biznesie nie ma niczego szybkiego, ale za to wizja którą rysuje przed nami J. Kulczyk jest stabilna i pewna. Tutaj nie ma opowieści z tysiąca i jednej nocy, ale konkrety, które w miarę szybko się realizują. Niecałe dwa lata temu zostało zakupione złoże na Ukrainie. Dzisiaj już zarabia na siebie, a w przyszłym roku pewnie też częściowo na inne potrzeby spółki. Jak tryśnie Nigeria to wszystkie potrzeby inwestycyjne spółki zostaną zabezpieczone na długo. Dla mnie jest to projekt flagowy, gdyż firmowany przez Kulczyka juniora. Nie ma możliwości, aby młodemu się nie udało. Jeżeli w przyszłym roku dojdą złoża w Brunei, juz blisko to nawet oczekiwanie na Syrię może sobie poczekać, bez najmniejszych zagrożeń. Trzeba przyznać, iż Jan Kulczyk sprawił akcjonariuszom KOV ładny prezent pod choinkę, chociażby takimi perspektywami
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-17 18:46
Jestem, jestem, jakiś czas mnie nie było, ale wróciłem. KOV to nie jest zresztą spółka, której trzeba non stop pilnować. Ja patrzę na KOV w dłuższej perspektywie i nie mam najmniejszej wątpliwości, że moje oczekiwania się spełnią. W tej spółce mnie głównie przekonuje postawa głównego akcjonariusza, który ma 200 mln akcji i ich nie sprzedaje. Znaczy to po prostu, iż liczy na zysk. J.Kulczyk nieraz już pokazał, iż potrafi liczyć. Zauważcie ponadto, iż J. Kulczyk nie uprawia hazardu, lecz powolutku tka swój biznes. Wcześniej już pisałem Ukraina nie budzi wątpliwości, rozwija się systematycznie i stale. Dalsze możliwości w tym zakresie, zważywszy na obszar przeogromne. Nigeria, jak zostanie sfinalizowana, a stanie się tak pewnikiem,będzie siłą pociągową spółki przez dłuższy okres czasu, przecież w delcie Nigru jest potwierdzonych ponad 2 mld baryłek ropy, a rezerwy nie rozpoznane pozwalają tylko pomarzyć. Tylko Kulczykowi udało się też rozwiązać problemy z miejscową ludnością, która de facto spowodowała wycofanie się z Nigerii butnego Totala oraz Shella. Nie ma cudów tylko te 2 obszary muszą spowodować, iż przyjdzie dzień w którym cena KOV musi pójść w górę. Dzisiejsza cena KOV jest zresztą tak śmiesznie niska, iż ryzyko jakiejkolwiek wpadki jest zerowe. Jeżeli zresztą sytuacja nie martwi tych, którzy kupowali w przedziale 1,50 - 2 zł, to tym bardziej nie ma kłopotu. Ja przyznaje uczciwie, iż zamierzam na KOV odrobić to co straciłem na Petrolu
Br. / 85.221.170.* / 2011-12-17 12:35
Gdy zobaczę biznes plan na 2012r., który uwaglednia to co piszesz, to pomyślę o dalszym instowaniu a narazie z cierpliwością czekam na wzrosty?.
Ps.
Co się stało z "Siłą spokoju" że zamilkł?.
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-18 00:11
Biznes plan juz masz, prezentację puścili kilka dni temu:))) Poszukaj:)))
nowy inw. / 193.106.85.* / 2011-12-16 16:38
Wszystkim na rękę jest jak spółka rośnie więc nie rozumiem tych, co kurs sztucznie zaniżają, przecież mogą poczekać i sprzedać z zyskiem za kwotę dwucyfrową.
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-16 16:14
Zacznijmy też płakać, to kurs zacznie rosnąć:))) Na stoku mogą się tylko wypowiadać dołownicy - każdy post na plus jest natychmiast banowany, przy współudziale moderatorów. Pomyśl sam, i prześledź informacje ze społki, to zobaczysz to, co ja:))) Przyznam, że nie rozumiem tych za stoka, kurs przecież dawno powinien przekroczyć 10 zet i zmierzać na dwadzieścia:)))
Br. / 85.221.170.* / 2011-12-16 14:44
Może macie rację, ale bez biznes planu, daleko się nie zajdzie.Przecież KOV to nie firma "krzak". To co pisze "Ropa + Gaz = KOV" na forum StockWatck podawane jest w wątpliwość.
Br. / 85.221.170.* / 2011-12-16 13:11
Jeszcze troche ponarzekam!
Jaki jest plan finansowy Spółki na 2012r. Jest ale są tam tylo koszty Zarzadu.
Może ktoś zna inny?
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-16 13:32
Dodaj perspektywy jak niżej, to zobaczysz wynik:))) Już Ukraina da nam spory plus:)))
ROPA +GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-16 12:12
Popieram Was, chłopcy:)) Zamiast sprzedawać KOV, zastanówmy się nad kupnem. Jeżeli cena 2,20 była dla nas atrakcyjna rok temu, to dzisiaj, po wzroście wydobycia gazu na Ukrainie ponad SZEŚCIOKKROTNYM, z perspektywami kolejnego wzrostu od trzech do sześciu razy,ostrożnie patrząc, w 2012r.dzięki zastosowaniu nowej technologii wydobycia tamże, zmianie statusu koncesji z poszukiwawczej na wydobywczą,możliwemu dalszemu wzrostowi cen gazu w tym kraju, finalizacji umów w Nigerii /WIELKA ROPA/, pozbyciu się nic nie robiącego operatora w Brunei, i być może niedługo wyjaśnieniu spraw w Syrii, pomyśl, jakie możliwości WZROSTU WARTOŚCI MIAŁA SPÓŁKA WTEDY , A JAKIE MA DZISIAJ? Pewnie,że ciągle grozi nam podaż akcji nowej emisji, ale w LONDYNIE, zresztą jak widzieliśmy, akcje spadły już z 2,20 do 0,90 - zresztą w w sposób nieuzasadniony ani perspektywami spółki, ani skalą możliwej podaży. Od tego czasu zresztą wartość wewnętrzna spółki WZROSŁA OSTATNIO OD DWÓCH DO TRZECH RAZY, ZALEŻY JAK LICZYĆ. a jeżeli policzyć w skali roku, to jeszcze bardziej.
Br. / 85.221.170.* / 2011-12-16 11:37
Wiem, że inwstowanie jest dla cierpliwych, ale jak długo można. Stale słyszymy, że kiedyś. Czy Ukraina udźwignie KOV, co z Nigerią "bedzie czy nie będzie", akcje lecą w dół. Przecież zainwestowałem dla pieniędzy, a nie ciągłych obietnic, ze będzie lepiej. Śledzę już od 1,5 roku i to co się dziej to jest zwykła spekuła.
zioło / 83.31.15.* / 2011-12-16 10:51
Na tej spółce się działa !zobaczycie co będzie jak koncesja przekształci się na wydobywczą wydobycie na ukrainie wzrośnie RAZY 10!!!I to nie są moje marzenia tylko fakty!!!
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-15 23:49
Kolejna informacja działająca na korzyść KOV - Ukraina odrzuciła propozycję Rosjan na oddanie rurociągów w zamian za tańszą cenę gazu i chce płacic 400USD. Oznacza to,że będą zmuszeni postawić na jak największe wydobycie krajowe i nie będzie problemów z przekształceniem koncesji z poszukiwawczej na wydobywczą, JAK RÓWNIEŻ WYŻSZĄ CENĘ ZA WYDOBYWANY GAZ:)) Mój tydzień do dwóch/PROGNOZA Z PRZED KILKU DNI/ może się skrócić:)))
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-15 21:59
Dziesięć zet jest możliwe, a nawet dwa razy więcej. Nie zapominaj,że potrojenie wydobycia gazu na Ukrainie to cel minimum na następny rok, a nie zdziwiłbym się, gdyby wydobycie skoczyło podobnie jak w tym roku razy sześć i pół:)) Szczelinowanie zastosowane na mniejszych kosztach/nowy odwiert -2,5 mln USD, bawienie się starym - 800 tys./ powinno zwiększyć w sposób istotny wydobycie gazu:))).
Finalizacja Nigerii otwiera nowe pole potencjalnych zysków, co przyniesie nam także przesiadkę kapitałów z Peta, jak również poważne zwiększenie zainteresowanie spółką wszelkich chcących zarobić razy X kapitałów, a wzrost wartości spółki nawet pomimo nowej emisji akcji będzie znaczący:))) Czego sobie i obecnym posiadaczom akcji życzę:)))
ROPA + GAZ = KOV / 89.68.56.* / 2011-12-15 23:30
Zauważ,że już dzisiaj cena oscyluje wokół teoretycznej wartości księgowej, a nie oddaje to nawet potencjalnego wzrostu/x8-16?/ a w przypadku spółek wydobywczych z potencjałem powinno być x50 !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy