KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-23 10:05
No RGK nie wbijajmy się w nadmierną dumę. Myślę, iż poważny kapitał posiada profesjonalne możliwości analityczne i w mgnieniu oka widzi to co mnie zajmuje miesiące. Pewnie właśnie dlatego omija KOV z daleka. Poważnemu kapitałowi Prezes Korczak nie zamydli oczu jakimiś głodnymi kawałkami. Powiedzmy sobie wprost, iż dzisiaj ilość przesłanek negatywnych jest większa niż pozytywnych. Z perspektywy tego roku widać, iż poważny kapitał miał rację i wiedział co się święci - przypomnę Nigeria, odpis syryjski, odpis brunejski. Co do liczenia kosztów to nie masz racji. Inwestycja to nie tylko wiercenie dziury w ziemi, ale również utrzymanie spółki, etatów, a nawet zakup cygar dla J. Kulczyka, tak to się bowiem rozkłada. Gdybyś miał rację, iż koszty bezpośrednie wynoszą tylko 15 mln dolarów, to jednocześnie by znaczyło , iż w spółce są gigantyczne koszty pośrednie. Tak, czy inaczej w Brunei spółka przymoczyła ponad 80 mln dolarów
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-23 09:54
Sama Ukraina to w tej chwili 70 mln USD wolnej kasiory, o czym wielokrotnie Wam przypominam:)))

Co do Twej oceny straty brunejskiej, to pozwolę sobie się dalej z Tobą nie zgodzić, SS:)) KOV nie miał i chociaż w tej chili będzie już miał 85 mln USD, to takiej kasy nie wywaliłby w jeden projekt, Jasiu jest zbyt ostrożny:))) W jakimś konsorcjum to i owszem:)))

Poważny kapitał,jak go nazywasz, w dalszym ciągu traktuje KOV podejrzliwie, właśnie dzięki takim postom, jak Twoje:))
Za bardzo nie chce im się analizować spółki samodzielnie, nie chcą widzieć rosnącego wydobycia na Ukrainie - może przekroczenie milion m3 dziennie coś tutaj zmieni, a zbliżamy się do tego wielkimi krokami:)))

Sytuacja społki się poprawia, i to diametralnie, czego większość nie widzi lub udaje, co praktycznie na jedno wychodzi:)))
Bulionerzy z Peta dokładają zwoje bzdury, a maja wprawę ze swojego forum, gdzie jeden amok goni kolejnego:)))

Nie zmienia to sytuacji - wydobycie na Ukrainie pociągnie dużo jeszcze nieudanych projektów, o ile one rzeczywiście będą - a i nam powinna skapnąć jakaś dywidenda za 2013 r.:)))
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 46.113.122.* / 2012-11-23 09:36
Powiadam Wam
Nie przebili luki nigeryjskiej 1.80
Nie przebili świecy burnejskiej 1.48
Nie pezrebija luki burnejskiej 1.33

Podali wiele dobrych wiadomości w miedzyczasie
i i tak nie przebili choćby ceny przed raportem

Nic z tego nie bedzie

Sama Ukraina nie da rady jak widać udzwignąć spółki czyt. spadek kursu akcji

Jeszcze trza by należało wspomnieć o jakimś truposzu po drodze :)
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-23 09:31
Zgadzam się, iż wzajemne wpędzanie się w depresję nie ma sensu. W razie potrzeby krytyka też jest uzasadniona. Przecież tak naprawdę nie mamy innego oręża, a dr Jan lubi udawać, że jest porządny, zaś świadomość, iż ktoś publicznie komentuje jego działania być może odniesie jakiś sensowny skutek. Co do Brunei nie zgadzam się z rachubami RGK, iż faktyczne straty wynoszą tylko około 15 mln dolarów, a reszta to jakieś wirtualne pieniądze. Mówiąc w ten sposób dopuszczamy, iż w spółce są jakieś kombinacje księgowe w co nie wierzę. Spółka po prostu bardzo rygorystycznie księguje swoje wydatki na poszczególne inwestycje. Jest to niezbędne w celu dokonania stosownych odpisów w przypadku gdy pojawią się zyski lub pomniejszenia podatku od zysku z innych inwestycji np. z Ukrainy. Nie zmienia to istoty rzeczy, iż strata w Brunei wyniosła ponad 80 mln dolarów, które zostały fizycznie wydatkowane przez spółkę. Jest to więc strata jak najbardziej realna. Jeżeli są to już wszystkie niespodzianki jakie dla akcjonariatu przygotował J. Kulczyk to za parę miesięcy jak wyjdziemy z potrzeby księgowania strat w raportach okresowych może pojawić się światełko w tunelu. Warunek jest jeden , koniec z kolejnymi niespodziankami. Już dzisiaj wizerunek KOV jest znacząco nadszarpnięty i dlatego poważny kapitał omija KOV z daleka. Osobiście widzę 2 bardzo pozytywne impulsy; dynamiczny rozwój biznesu na Ukrainie, a ponadto fakt, iż J. Kulczyk nie sprzedaje swoich akcji. Inwestycję w KOV widzi więc w dłuższej perspektywie. Kłopot tylko w tym, iż większość z nas chciałaby zarabiać systematycznie i pewnie. Takiej gwarancji dzisiejszy KOV jednak nie daje
solo... / 80.50.237.* / 2012-11-23 09:21
Cześć RGK - powiedz jakie masz na dzień dzisiejszy wytyczne (od przełożonych) odnośnie kursu abym wiedział co robić .

Z góry dzięki.
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-23 09:06
Mówiac MY mam na myśli tych, którzy dostrzegają pozytywy wydobycia na Ukrainie, a nie tylko walą w czambuł w spółkę. Co do dostrzegania negatywów - o nich także mówię, ale wyolbrzymianie ich do niebotycznych rozmiarów mija się z celem.
Weźmy na przykład ostatni odpis brunejski. Zrobiony został na poziomie 85 mln USD , ale nie zapominajmy, że z tego 70 mln USD to pieniądze wirtualne- to po prostu papierowa wycena tego aktywa. Faktyczna strata to ok.15 mln USD, o czym wiesz zresztą doskonale:))) Nie zmienia to faktu,że strata jest/ jak w każdej firmie poszukiwawczej-większość ich projektów kończy się klapą-dobry przykład to Pet/, ale wyolbrzymianie jej mija się z celem - 15 mln to nie 85 mln, bo gdyby tak było, spółka już dawno nie miałaby kasiory , a przecież tak nie jest.
Kasiora jest i to w dużej ilości w Kubgazie. Na koniec VI było tego 35 mln USD, a że przybywa jej w tempie 7-8 mln USD miesięcznie, to policz sobie sam, ile jest jej tam obecnie:))) Oczywiście odejmij 20 mln USD , które poszło na spłatę eborowskiego kredytu, ale w istocie niewiele to zmienia - kasiory orzybywa w coraz szybszym tempie, czego zdaje się nie tylko Ty, ale i cała wasza spółdzielnia nie chcecie zrozumieć:)))

Widzę też,że zauroczył Cię argument simby o zbójeckości pewnego prawa - jest on tak absurdalny,że nawet nie zniżałem się do odpowiedzi na niego:))) Ale widzę,że nawet trochę mądrzejsi od simby nie widzą jego absurdalności:)) Postaram się więc Wam zgłębić ten problem, i mam nadzieję,że nie będzie już podnoszony, o ile oczywiście zdołacie doczytać mą wypowiedź do tego miejsca, w co wątpię:)))
Według simby zamiana 26 mln USD zadłużenia na 60 mln akcji po 1,43 zeta odbyła się z pokrzywdzeniem drobnych akcjonariuszy, co w świetle kursu jest oczywistą bzdurą, godną tylko w/w. Lepiej wg niego byłoby przeprowadzić emisje poprzez walne zgromadzenie akcjonariuszy lub zapewne sprzedaż akcji na giełdzie londyńskiej:)))
Emisja akcji poprzez walne i tak przeszłaby bez problemowo, tak np.robi to rozbójnik Rychu na Pecie,nie oglądając się na 40...tys. pozostałych rozbójników, albowiem główny akcjonariusz i tak przepchnie tam każdą uchwałę, jaka tylko mu się zamarzy, co zresztą w Pecie znakomicie funkcjonuje - drukarka działa skutecznie, szykuje się znów jakaś 300-500 mln emisja, a spółka i tak nie ma z tego żadnej kasiory:)))
W KOVie Jasiu pożyczył trochę grosza spółce, można oczywiście gdybać nad warunkami, ale nie wydziwiajmy - był to po prostu szybki zakup akcji niedowartościowanej dziesięciokrotnie spółki, której rynek nie docenia, w związku z tym trudno ulokować na rynku jakąkolwiek emisję - vide odwlekanie debiutu w Londynie:))

Lepiej więc dokapitalizować spółkę w trudnej chwili po godziwej cenie w przewidywaniu wzrostu jej ceny niż sprzedawać akcje w niekorzystnej dla spółki chwili:))

Mam nadzieję,że Cię wreszcie zadowoliłem,i że przestaniesz grzmieć w tubę simby, który dawno już stracił nie tylko zresztą u mnie resztki wiarygodności, i nie chciałbym znów zabierać głosu pośrednio w sprawie jego tzw. argumentów:)))
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-23 09:21
No i jeszcze podnoszony już zresztą argument o emisji akcji, czyli rozwodnieniu, poprzez giełdę - w czym kasa Jasia jest gorsza od kasy z Londynu czy Warszawy, że tak na nią psioczycie?:)))
.QMX / 77.89.82.* / 2012-11-22 22:57
RGK napisał "po prostu lepiej od Was analizujemy napływające ze spółki informacje, "

jeśli to nie tajemnica, czemu piszesz w liczbie mnogiej ?


siła spokoju - czytając takie posty jak Twój poniżej, cieszę się że to forum ma jeszcze użytkowników na wysokim poziomie, którzy potrafią z elegancją wytłumaczyć swoje poglądy, a nie przekrzykują się w coraz głupszych postach :)
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-22 22:28
A więc uporządkujmy dyskusję, przy czyn od razu zastrzegam, iż dla mnie dyskusja polega na wymianie poglądów, nie zaś na pukaniu się w czoło. Już od starożytności wiadomo, iż w przypadku braku argumentów merytorycznych używa się argumentów ad personam , tak aby dokopać przeciwnikowi. Jestem przeciwnikiem takiej szkoły. Ponadto występuję w liczbie pojedynczej i jeżeli podzielam jakieś poglądy to po prostu o tym piszę. Wcale to jednak nie oznacza, że tworzę z kimś spółkę dyskusyjną. A teraz ad rem. Wszystkie moje zarzuty wobec Ciebie RGK polegają na tym, iż nie widzisz kompleksowo problemu, zaś ocenę KOV widzisz tylko przez pryzmat Ukrainy. Ten podstawowy
błąd w przyjętej metodyce powoduje, iż wszystkie Twoje analizy okazały się chybione z tego względu, iż na pozostałych odcinkach KOV się wyłożył. Trzeba dodać, iż za skutki tych wpadek będziemy płacili jeszcze długo. Nie wiem dlaczego nie chcesz widzieć tych prostych zależności, tym bardziej, iż fakty są bardziej niż oczywiste. Ty zaś zaklinasz rzeczywistość i starasz się udowodnić, iż jest lepiej niż obrazuje to aktualny kurs spółki. Nie dostrzegasz też, iż do takiej sytuacji przyczynili się konkretni ludzie, a zwłaszcza Korczak i Kulczyk i krytyka ich postępowania jest jak najbardziej uzasadniona. Mogą w ten sposób zobaczyć, iż maja do czynienia z ludźmi myślącymi, których opinii nie można pomijać, jeżeli oczywiście chce się uchodzić za biznesmena grającego uczciwie. Wyobraź sobie co pomyślał sobie Kulczyk , kiedy czytał Twoje peany w momencie, kiedy podstępem wykorzystał posiadane skrypty dłużne z pokrzywdzeniem drobnego akcjonariatu. Jeżeli pomyślał masochista jakiś to było to delikatne określenie.Opowiadanie zaś, iż straty powstałe w Syrii, Nigerii i Brunei są tylko wirtualne i nic nie znaczą, w sytuacji gdy zostały w tych krajach utopione konkretne pieniądze, które w konsekwencji zostały wyłożone przez akcjonariuszy pozostawiam bez komentarza. Nie znaczy to oczywiście, iż nie widzę pewnych możliwości KOV w przyszłości. Fakty na razie są takie, izżprzez 2 lata jestem w plecy. Wkurza mnie to, gdyż wiem, iż zostałem wykołowany przez Kulczyka i Korczaka. Jeżeli zarobię w przyszłości to się ucieszę, ale dzisiaj raczej mam powody do zmartwień. Ostatnia sprawa, nie myl pojęć i spółek. Fakt, iż jestem również na Petrolu oraz paru innych walorach nie ma tutaj nic do rzeczy. Mogę natomiast czasami porównać działania Kulczyka i Krauzego, które w wielu momentach są bardzo podobne. O ile przyklaskuję im , jeżeli są transparentne i uczciwe wobec pozostałych akcjonariuszy o tyle piętnuję je w przypadku działań zbójeckich.Nie uważam też, iż o poszczególnych spółkach można mówić albo dobrze albo też źle. Ja komentuję działania spółki w danym momencie, zaś opinia jest uzależniona od mojej aktualnej oceny. Kiedyś pisałem o KOV bardzo pozytywnie i chciałbym kiedyś wrócić do tej tonacji. O zmianę mojej opinii musi się jednak postarać Kulczyk i Korczak poprzez zmianę swojego nastawienia do akcjonariuszy. Liczą się tylko konkretne działania. Kredyt Kulczyka jest zerowy
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 22:22
W związku z rosnącym wydobyciem na Ukrainie / 716 tys. m3 na KOV/ - wycena akcji KOV:

Przypomnę Wam, ile daje nam Ukraina na jedna akcję i ile powinna kosztować jedna akcja:

1. 716 tys.m3 x 426 USD = 305 016 USD dla KOV DZIENNIE,
2. X 90 DNI = 27 451 440 USD KWARTALNIE;
3. 15 000tys. /I kw./+ 2 KW.x 20 000tys. + ok.27 000 tys. USD /IV kw/= 82 000 tys.USD ;
4. X 3,2 PLN = 262,4 mln PLN;
5. 262 x 70% = 183 mln PLN;
5. 183 MLN - 90 MLN/KOSZTY GRUPY/ = 93 MLN NETTO ZYSKU Z SAMEJ UKRAINY NA KONIEC 2012R.;
6.93/ 481 = 0,19 PLN NA AKCJĘ;
7. 0,19 X 15 / C/Z / = 2,85.

PRZY OBECNYM WYDOBYCIU NA UKRAINIE:

2,85 na akcję:))) *

OCZYWIŚCIE JEST TO ZAŁOŻENIE BARDZO KONSERWATYWNE, PRAKTYCZNIE NALEŻY PRZYJĄĆ KILKAKROTNIE WIĘKSZE WSKAŹNIKI - SPÓLKA SIĘ ROZWIJA, WYDOBYCIE ROŚNIE, NIEDŁUGO BĘDZIEMY MIEĆ WYDOBYCIE NA POZIOMIE 900 TYS - MILION M3 DZIENNIE, TRWALE PRZEKROCZYMY MILION ZAPEWNE POD KONIEC I KWARTAŁU:)))


* OCZYWIŚCIE PRZY ZAŁOŻENIU, ŻE NIC JUŻ WIĘCEJ NIE WYDOBĘDĄ ORAZ NIE LICZĄC EKWIWALENTU ROPY, KTÓREGO WYDOBYCIE DODAJE OK.3,5 MLN USD KWARTALNIE, O ILE DOBRZE PAMIĘTAM:))) ALE NIECH PÓJDZIE W KOSZTY:)))
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 21:47
Jak możesz oceniać wypowiedzi innych, skoro sam piszesz bzdury nie mające pokrycia w faktach?:)))

I . Zarzuty

1. Zarząd nie informuje o swoich działaniach i nie przedstawia zamierzeń na przyszłość:)))

- Bzdura - komentarz na stronach KOVu :)))

2. Wzrost ilości papierów o 60 mln:))

- Fakt niewątpliwy, w zamian za zredukowanie zadłużenia spółki o 26 mln USD - cena za jedną akcję 1,43 zet - czyli drożej, niż macie okazję kupić je na giełdzie, a fakt,
że główni udziałowcy kupują akcje spółki, powinien dać Wam do myślenia:)))

3. Cena gazu spadnie do 150 USD :)))

- Nawet w takim wypadku KOV będzie niedowartościowany od pięciu do dziesięciu razy, ale na razie się na to nie zanosi, a wydobycie do tego czasu wzrośnie znów kilka razy:)))

4. Jesteśmy na usługach KOVu:))

Lepiej puknijcie się w czółko - po prostu lepiej od Was analizujemy napływające ze spółki informacje, Wy widzicie tylko negatywy i wyolbrzymiacie je do monstrualnych rozmiarów, a nie widzicie czy raczej nie chcecie widzieć, że fakty te jak i rosnące wydobycie stawiają w zupełnie innym świetle sytuację spółki:)))

II . Odpowiedzcie mi także na moje zarzuty wobec Was - bo jak na razie nie widziałem nawet próby odpowiedzi.

1. Jakiego typu środków odurzających używacie, że nie potraficie już nic porządnie przeczytać?:))
2. Jak dalece jest uszkodzony Wasz system oceny rzeczywistości - vide Wasze posty na forum Peta i KOVu:))
3.Jakiego typu bulionu nadużywacie w celu poprawy samopoczucia obserwując mega sprzedaż Peta i podniecając się Koblandami wartymi w Waszym mniemaniu co najmniej dwa biliony USD?:)))

Z ciekawością oczekuję odpowiedzi:))
gregor120 / 62.141.233.* / 2012-11-22 21:02
Ciekawe co jutro zrobi spódz.(KOV) może będą kupować i sprzedawać między sobą (jak często już to robili).
solo... / 80.54.37.* / 2012-11-22 15:27
Wygląda na to że dziś odpuścili sprzedaż chcą zapewne sprawdzić ilu nas jeszcze pozostało - a tu niespodzianka sesja na ukończeniu a tu prawie nikogo niema zaledwie 200 tys zł.
Jp 63 / 84.38.25.* / 2012-11-22 11:40
RGK -Proszę nie msz za co się obrażać jeżeli w mojej ocenie "Siła spokoju"przedstawia merytoryczne argumenty należy w podobny sposób z nim rozmawiać i ew.odpowiadać. To jest forum na którym możemy podyskutować itp.
Faktem jest że w III kw br kapitał wzrósł o 60 milionów co daje kazdego dnia roboczego jeden mil.papierów na giełdze,a więc podaż akcji jest bardzo duża. CO GORSZE NIE MAMY NA TO WPŁYWU.
PODNOSZENIE KAPITAŁU ODBYWA SIĘ POZA UCHWAŁAMI
NWZ SPOLKI???? STAWIA TO CAŁĄ STRATEGIE
INWESTYCJI POD DUŻYM ZNAKIEM ZAPYTANIA.
WYNIKI TO JEDNO A ZARZĄDZANIE SPÓŁKA TO DRUGIE .
CZYŻ NIE PRAWDA????SŁYSZAŁEM Z UST REDAKTORA TVN,że to słka dużego RYZYKA i oni mimo prowadzenia fikcyjnych inwestycji szybko wycofali się z KOV.
moze ktoś z Zarządu by się ustosunkował do tych pytań .Dane o powiększeniu ilości papierow sa dostępne w rubryce finanse.
mały skrzywiony jasio / 46.134.173.* / 2012-11-22 11:50

Faktem jest że w III kw br kapitał wzrósł o 60 milionów co daje kazdego dnia roboczego jeden mil.papierów na giełdze,a więc podaż akcji jest bardzo duża.


Emisję objął KI, zatem ff pozostał bez zmian. Nie można pisać o podaży, jeżeli papiery nie są wpuszczane w rynek. A nie są, bo nie ma na ten temat komunikatów.
simbalo / 93.154.247.* / 2012-11-22 12:37
A czy prawo Alberta WYMUSZA podawanie takich informacji ? Otóż NIE.
Nie wiemy kiedy emisja,w jakiej ilości, a wszystko
odbywa się bez podjęcia decyzji przez WZA.
Dlatego wzywam wszystkich inwestorów do upominania
się,o wycofanie się spółki z takich działań.
gazuz / 93.105.78.* / 2012-11-22 17:45
Simbalo może lepiej zacytuj fragment z raportu 36 "Zgodnie z prawem kanadyjskim emisja akcji przez Spółkę nie podlega rejestracji przez żaden sąd." to brzmi lepiej niż "prawo Alberta" choć i tak to ten sam ch*j.
mały skrzywiony jasio / 46.134.173.* / 2012-11-22 13:25
Taj jak w przypadku innych notowanych na GPW spółek, KOV jest zobowiązany do informowania rynku o każdym przekroczeniu progu przez inwestora. I nie dorabiaj do tego "zbójeckich praw prowincji Alberta" ;)
GDA66TY / 2012-11-22 13:08 / Tysiącznik na forum
Nie chcę być gruboskórny simbalo ale w poniedziałek mocno wieszczyłeś w swoim imieniu i kolegów że sprzedajecie i żegnacie się ze spółką. Pytam zatem co tu jeszcze robisz ???
Czyżbyś robił z gęby trąbkę.
W takim razie nie jesteś rzetelny i nie można traktować ciebie poważnie.
Trzeba mieć raka mózgu żeby aż tak lawirować licząc na to że pociągnie się za sobą tłumy.
mały skrzywiony jasio / 46.134.173.* / 2012-11-22 11:20

PATRZĄC W PERSPEKTYWIE JUŻ 2013R. RAZY DWADZIEŚCIA DO RAZY TRZYDZIESTU,

W ZALEŻNOŚCI OD TEGO, JAKĄ BĘDZIEMY MIELI FAKTYCZNIE CENĘ GAZU W PRZYSZŁYM ROKU NA UKRAINIE:)))



RGK, a co będzie, jeżeli Ukraina przystąpi do unii celnej z Rosją i cena rosyjskiego gazu spadnie do 150 USD/1000m3 , hę ? :)
solo... / 80.50.237.* / 2012-11-22 11:04
zawsze mówiłem RGK = Korczak specjalista d/s relacji inwestorskich lub ktoś z "drużyny"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy