KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-22 10:46
Zauważylem, iż RGK tym bardziej się denerwuje, im bardziej jest poddawany krytyce Prezes Korczak / dla RKG 'Kuba"/, coś chyba jest na rzeczy
solo... / 80.50.237.* / 2012-11-22 11:06
zawsze mówiłem - RGK = J.K. lub ktoś z "drużyny"
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-22 10:21
RGK, to raz tysięczny pytanie, na które unikasz odpowiedzi jak ognia, - dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze. Wypowiedzi Prezesa Korczaka niczego nie zmieniają, być może na Ukrainie będzie jeszcze lepiej, też bym sobie tego życzył, ale jakoś nie mogę zapomnieć, iż Prezes Korczak brał również kasę za wpadki w Syrii, Nigerii i Brunei oraz zwałkę kursu o prawie 50% od dnia debiutu. Znam jednak życie i rozumiem , że Kulczyk potrzebuje takich janczarów jak Ty, którym żadne fakty nie przeszkadzają w głoszeniu jedynie słusznych teorii. Tobie nawet nie przeszkadza, iż żadna z Twoich analiz się nie spełniła, natomiast jesteś pierwszy do obrażania innych osób biorących w dyskusji na forum. W czasach mojego dzieciństwa dzieciaki na podwórku używały następującej mantry - kto kogo przezywa sam tak samo się nazywa". Pamiętaj, że to Ty sprowadzasz tonację dyskusji do poziomu rynsztoka. Może to Twoim mocodawcą się podoba, ale wątpię, abyś kogokolwiek przekonał w ten sposób merytorycznie
simbalo / 93.154.247.* / 2012-11-22 10:21
Dlaczego jest tak słaba KOMUNIKACJA /informowanie/
inwestorów ???
Dlaczego Zarząd nie odpowiada na nasze pytania ?
Co myślą zrobić , by spółka będąca na POLSKIEJ giełdzie
działała w/g PRAWA POLSKIEGO, a nie zbójeckiego prawa
prowincji Alberta ?????????????????????????????????????
Jestem cierpliwy,ale inni mniej...
Pozdrawiam.
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 10:29
NASTĘPNY BULIONER - SŁYNNY SIMBA, KTÓRY NIE CZYTA INFORMACJI ZE SPOŁKI:)))
simbalo / 93.154.247.* / 2012-11-22 10:54
Przyjmuję to obrażanie mnie, z Twej strony,
ponieważ rozumiem Ciebie. Nie jest Ci łatwo.
Kulczyk żąda efektów/czytaj:KASY/ , inwestorzy
również, a Twój Pijar...........cieniusieńki !
Wklejasz informacje prasowe,a prasa napisze
wszystko,czego sobie Płacący za usługę zażyczy.
Mimo to,w artykule jest mowa o podwojeniu, ale
w ciągu Następnych TRZECH LAT. A Ty piszesz,że
podwoi się w ciągu PRZYSZŁEGO roku . To SKANDAL.
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 21:18
PRZYPOMNIJ SOBIE CO PISAŁEŚ W ZESZŁYM ROKU O MOŻLIWYM WYDOBYCIU, I PRZESTAŃ WRESZCIE PISAĆ BZDURY, BULIONERZE SIMBUSIU:))
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 09:51
Polsko KOV dwukrotnie produkcja gazu na Ukrainie
[0]
21.11.2012, 15:27 Komentarz | Rejestracja | Drukuj

Polska spółka gazowa Kulczyk Oil Venture (KOV) planuje w ciągu najbliższych trzech lat na podwojenie produkcji gazu dla jednostek ukraińskich depozytów z obecnych 0,7 milionów metrów sześciennych gazu dziennie.

Powiedział w Polsce UNIAN vice-szef firmy zarządzającej swoją działalność w Europie Środkowej i Wschodniej Jakub Korczak, odpowiadając na agencję.

"Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech lat, będziemy mogli co najmniej podwójnej produkcji" - powiedział wice-szef firmy.

Zauważył, że ukraiński "Cube-gaz" od momentu zakupu polskiej firmy dwa lata temu, zwiększył dzienną produkcję do 6 razy - do 716 tysięcy metrów sześciennych na dzień na początku listopada tego roku, w porównaniu z około 113 tysięcy do wstąpienia do polskiego inwestora Spółka w 2010 roku

Ya.Korchak powiedział, że spółka zamierza skoncentrować się na zwiększenie produkcji w swoich dziedzinach zależnych na Ukrainie, możliwe jest, że KOV może uczestniczyć w przetargach na zakup regularnych licencji.

Zauważył, że KOV, z wyjątkiem 45000000 dolarów zapłacił za 70% "kostka-Strip", zainwestował w rozwój biznesu na Ukrainie jest 7.000.000 dolarów

Według niego, przychody spółki z tytułu nabycia składnika aktywów z jego ukraińskich operacji 81.000.000 dolarów dolarów, "czysty" na KOV i "przepływów pieniężnych" (cash-flow) w ostatnim roku wzrosła o 14 razy - do prawie 24.000.000 dolarów

"Po raz pierwszy w naszej historii, cash-flow, który mamy na Ukrainie, może obejmować wszelkie inne wydatki na KOV" - powiedział Korczak.

Dodał, że spółka jest w Ukraina już spędził 12 wiercenia, podłączając komercyjnej produkcji 8 studzienek.

Według KOV jego średnia dzienna produkcja gazu na końcu października wzrosła z poprzedniego miesiąca o 10%, podczas gdy w skali roku - do 90%.

W pierwszych trzech kwartałach średniej dziennej produkcji "Cube-Strip" było 623 tysięcy metrów sześciennych wobec 243 tysięcy metrów sześciennych, w zeszłym roku, a około 150 tysięcy średnio w 2010 roku.

Ya.Korchak powiedział, że firma spodziewa się zwiększyć produkcję do 900 tysięcy metrów sześciennych, w "najbliższych kwartałach."
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 09:53
OSOBIŚCIE UWAŻAM, ŻE NIE DOSZACOWUJE WZROSTU PRODUKCJI - PODWOJENIE NASTĄPI W SKALI MAKSYMALNIE ROKU, NA CO WSKAZUJĄ ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE, JAK I SZYKOWANE NOWE ODWIERTY:)))
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-22 09:45
Myślę, iż Zarząd KOV lepiej by zrobił gdyby uczciwie przedstawił faktyczną sytuację spółki oraz możliwe do osiągnięcia perspektywy.Tylko prawda, bez względu jaka ona jest może zbudować zaufanie i mocne perspektywy na przyszłość. Inaczej Kulczyka czeka opinia szubrawca, coś na wzór Krauzego, a z taka opinia nie będzie mógł grać nieskazitelnego. Chcę tez wierzyć, że już wkrótce polskim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obywateli zostanie zadane proste pytanie - za co biorą kasę, skoro w biały dzień na ich oczach robi się takie przekręty na giełdzie. Tak naprawdę to czym różni się działanie Prezesa Amber Gold od zachowania naszych wielkich biznesmenów, którzy oszukują bez najmniejszej żenady i to na niebotycznie większą skalę
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 09:59
MÓWIŁEM CI JUŻ SIŁO SPOKOJU - IDŹ NA FORUM PETA I TAM ŚNIJ SWOJE FANTASMAGORIE:)))

JUŻ NIEJEDNOKROTNIE PRZEDSTAWICIELE ZARZĄDU PRZEDSTAWIALI SYTUACJĘ SPÓŁKI, TYLE TYLKO,ŻE

TY NIE CHCESZ TYCH INFORMACJI NAWET PRZECZYTAĆ, A CO DOPIERO ZROZUMIEĆ,

TKWIĄC W CHMURACH NIE WIEM JAKICH OPARÓW I CHWALĄC BANKRUTA PETA - SAM PRZECZYTAJ, CO ZA BZDURY TAM WYPISUJESZ, BO ZAPEWNE NAWET ICH NIE CZYTASZ - TU ZACZYNASZ SIĘ POPISYWAĆ TYM SAMYM - W ZWIĄZKU Z CZYM ZAPRZESTAJĘ ODPOWIADANIA NA TWOJE POSTY, I ZACZYNAM JE OCENIAĆ NA POZIOMIE NIEZNACZNIE WYŻSZYM, ALE JEDNAK POZIOMIE SIMBY:))

POZDROWIENIA DLA BULINERÓW Z PETA:)))
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-22 09:42
EJ, WSZYSTKOWIEDZĄCY - WKRÓTCE INFORMACJA O URUCHOMIENIU KOLEJNYCH DWÓCH ODWIERTÓW NA UKRAINIE - KOV ZNÓW WIĘCEJ ZARABIA:)))

DO J47 - ROBIŁEM JUŻ TAKIE PORÓWNANIA, NAJWYRAŹNIEJ NIE ZWRÓCIŁEŚ NA NIE UWAGI, BO PO PROSTU NIE CHCESZ - A RADZĘ POCZYTAĆ, MOŻE WRESZCIE COŚ DO CIEBIE DOTRZE - JAKA JEST SKALA NIEDOSZACOWANIE SPÓŁKI / PRZYPOMNĘ MOJĄ OCENĘ - OBECNIE PATRZĄC W

PRZESZŁOŚĆ CO NAJMNIEJ RAZY DZIESIĘĆ,

PATRZĄC W PERSPEKTYWIE JUŻ 2013R. RAZY DWADZIEŚCIA DO RAZY TRZYDZIESTU,

W ZALEŻNOŚCI OD TEGO, JAKĄ BĘDZIEMY MIELI FAKTYCZNIE CENĘ GAZU W PRZYSZŁYM ROKU NA UKRAINIE:)))

JEŻELI CHODZI O WASZE SUGESTIE, ŻE SPÓŁKA NIE PRZEKAZUJE INFORMACJI - TO NIBY SKĄD JA JE CZERPIĘ? Z POWIETRZA? UFOLUDKI MI PODAŁY? :))) PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE CHOCIAŻ OMÓWIENIE RAPORTU WIDOCZNE NA STRONACH KOVU, KTÓRY ZRESZTĄ CYTOWAŁEM PRAWIE W CAŁOŚCI NA TYM FORUM, JAK I OSTATNI WYWIAD KUBY, CYTOWANY TU JUŻ KILKA RAZY, OSTATNIO WCZORAJ, ZAINTERESUJCIE SIĘ INFORMACJĄ Z UKRAIŃSKIEJ PRASY, MÓWIĄCEJ O BUDOWIE FABRYKI LPG W ŁUGAŃSKU, A ZACZNIECIE MOŻE WRESZCIE PATRZEĆ BARDZIEJ REALNIE NA MOŻLIWOŚCI, WYNIKI JAK I ZYSKI ODKŁADAJĄCE SIĘ W KUBGAZIE, KTÓRE MOŻNA BYŁO JUŻ SZACOWAĆ PRZED SPŁATĄ KREDYTU EBORU , NA CO SIĘ ZANOSI, NA WIELKOŚĆ 70-75 MLN USD, TERAZ O 20MLN USD MNIEJ, A JEŻELI SZYBKO PODŁĄCZĄ KOLEJNE DWA ODWIERTY I BĘDZIE WYDOBYCIE TAKIE, JAK ZAKŁADAJĄ W TEJ CHWILI, ZNÓW NA KONIEC ROKU BĘDZIE PONAD 70 MLN USD :)))

POZDRAWIAM REALNIE MYŚLĄCYCH INWESTORÓW, NATOMIAST OSZOŁOMOM Z PETROLA RADZĘ WRÓCIĆ NA FORUM DLA WAS BARDZIEJ ODPOWIEDNIE - TAM MOŻECIE SWOJE DYRDYMAŁY WYPISYWAĆ KU CHWALE ZBANKRUTOWANEJ SPÓŁKI, KTÓREJ JEDYNE AKTYWO OPIERA SIĘ NA NADZIEI WARTOŚCI POLA KOBLANDY, A WARTOŚĆ TA DZIWIĘ SIĘ OSOBIŚCIE, WYCENIACIE SOBIE NA DWA MILIARDY USD, CHOĆ PRZEPROWADZONY ODWIERT NIE UZASADNIA NAWET W CZĘŚCI TEJ WYCENY.... PROPONUJĘ WYSTAWIĆ CENĘ KOBLAND NA DWA BILIONY DOLARÓW, TO OD RAZU BĘDZIECIE BULIONERAMI... O SORRRY, BILONERAMI:)))
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX / 46.113.224.* / 2012-11-22 09:37
Powiadam Wam
Nie przebili luki nigeryjskiej 1.80
Nie przebili świecy burnejskiej 1.48
Nie pezrebija luki burnejskiej 1.33

Podali wiele dobrych wiadomości w miedzyczasie
i i tak nie przebili choćby ceny przed raportem

Nic z tego nie bedzie

Sama Ukraina nie da rady jak widać udzwignąć spółki czyt. spadek kursu akcji

Jeszcze trza by należało wspomnieć o jakimś truposzu po drodze :)
j47 / 2012-11-22 08:43 / Tysiącznik na forum
RGK mam prośbę - nie pisz chociaż przez tydzień
twoje wyliczenia nijak mają się do kursu spółki, odnoszę wrażenie ,że im kurs niżej tym bardziej się nakręcasz na pozytywy. Porównaj:
kurs akcji z debiutu , ilość akcji oraz przychody spółki i zadaj sobie pytanie ( w twoim przypadku retoryczne) dlaczego jest tak żle ?
solo... / 80.50.237.* / 2012-11-22 09:20
Cytat z innego forum "wstyd od debiuty 2 lata a akcje nie moga osiagnac ceny debiutu A zarzad podnieca sie zwiekszeniem wydobycia gazu i co z tego jak akcje dalej spadaja"
producent wideł / 5.173.15.* / 2012-11-22 07:51
do rgk proszę przemyśleć swoje wpisy .no bo dlaczego skoro jest tak dobrze to jest tak źle ze spółką dlaczego cena jest tak niska? powód musi być .
simbalo / 93.154.247.* / 2012-11-22 09:37
Nie rżnij głupa,jakbyś nie wiedział dlaczego.
Znasz stan FAKTYCZNY,znasz ZAGROŻENIE z szafy.
Nic nie da , wyciszenie oszołomionych.
Pozdrawiam.
Jp 63 / 84.38.25.* / 2012-11-22 00:47
WPROWADZONO 60 MLN PAPIERU W TRZECIM KWARTALE
PRZY TAK MAŁYM OBROCIE TO CENA MUSI BYC NA POZIOMIE B NISKIM .PRZECIEŻ OBROTY SIEGAJA ZW OK O,5-1MLN/DZIENNIE.TAKIE WPROWADZANIE TAK DUZEJ ILOŚCI PAPIERU MUSI DOŁOWAĆ KOV.
NIEPOKOI MIE TAKI STAN
solo... / 80.54.37.* / 2012-11-21 22:25
Obliczenia podobne do wyliczeń RGK:

KOV = Korczak = RGK = dział wpuszczania w maliny inwestorów = zysk dla prezesów = pensja dla RGK
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-11-21 21:30
RGK, zdejmij klapki z oczu i rozejrzyj się wokół siebie. Dzisiaj świat to naczynia połączone, a co dopiero jedna firma. Co z tego, że KOV ma zyski na Ukrainie , skoro straty na innych odcinkach są jeszcze większe. Ponieważ to co piszę wydaje się dla Ciebie abstrakcyjne to posłużę się prostym przykładem. Wyobraź sobie mianowicie, iż pewnego dnia włożyłeś do lewej kieszeni 1000 złotych, następnie idąc ulicą znalazłeś 100 zł, które włożyłeś do prawej kieszeni. Po chwili zorientowałeś się, iż w lewej kieszeni była dziura i niestety 1000 zł zgubiłeś. Ciekawe, czy podług Twojej metody liczenia tego dnia miałeś zysk, czy też stratę, a może tak jednostronnie uparłeś się patrzeć tylko na prawą kieszeń, iż masz w pamięci tylko znaleźne 100 zł, zaś zguba jest dla Ciebie tylko wirtualna. Oczywiście Ty możesz liczyć jak Ci się podoba, ale nie wymagaj od wszystkich, aby podlegali tej samej aberracji
gregor120 / 62.141.233.* / 2012-11-21 21:24
Już KI płaci podatki na Cyprze(raj podatkowy)Złodzie. będą tak robić żeby nic nie zapłacić albo bardzo mało a o dywidendzie to sobie możemy zapomnieć , inwestorów mają tam gdzie nie dochodzi światło.
Bosy / 213.199.253.* / 2012-11-21 20:47
Bardzo dużo tutaj optymistów,jeszcze żeby to wydobycie na Ukrainie przekładało się na wyniki firmy.Nie marzy mi się dodani wynik ale żeby nie generowali strat.Do tej pory KOV daje zarobić tylko swoim prezesom.PS jeśli będzie wakat ja szukam takiej pracy.
RGK / 84.10.225.* / 2012-11-21 20:45
WYDOBYCIE ROŚNIE - NIE ZAPOMINAJMY,ŻE 710 TYS.M3 WYDOBYCIA TO OK.30 MLN USD KWARTALNIE, A MILION DA NAM 40-45 MLN USD KWARTALNIE /W ZALEŻNOŚCI OD CEN , KTÓRE BĘDĄ W PRZYSZŁYM ROKU/, 150-180 MLN USD MINIMUM ROCZNIE PRZY ZAŁOŻENIU,ŻE WYDOBYCIE NIE WZROŚNIE:)))

MOŻNA JUŻ TERAZ WSTĘPNIE SZACOWAĆ,ŻE 2013 R, WYDOBYCIE POWINNO PRZEKROCZYĆ 1,5 MLN M3 DZIENNIE, A MOŻLIWE / CZEGO OSOBIŚCIE OCZEKUJĘ/,ŻE PRZEKROCZY DWA MILIONY M3 DZIENNIE - CO POWINNO PRZYNIEŚĆ WPŁYWY NA POZIOMIE OD 200 DO 300 MLN USD ROCZNIE W ZALEŻNOŚCI OD CEN GAZU W PRZYSZŁYM ROKU:)))

NIE ZAPOMINAJMY TAKŻE, ŻE KOV PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ROZPOCZĘCIA PRODUKCJI LPG NA UKRAINIE, O CZYM DONIOSŁA NIEDAWNO PRASA UKRAIŃSKA, CO POWINNO MU PRZYNIEŚĆ KOLEJNE 100-150 MLN USD WPŁYWÓW ROCZNYCH:)))

W SUMIE , WEDŁUG MOICH SZACUNKÓW, SZYKUJE NAM SIĘ ROK PRZEŁOMU, / CHOĆ MYŚLAŁEM,ŻE RYNEK DOCENI JUŻ OBECNE OSIĄGNIĘCIA KOV - ALE MOŻE WYDOBYCIE NA POZIOMIE

PRZEKRACZAJĄCYM 100 MLN USD

TO DLA RYNKU NIC NIE ZNACZĄCA WIELKOŚĆ, TAK JAK DLA SIMBY/, ZARÓWNO W OCENIE SPÓŁKI, JAK I W CENIE AKCJI:)))

TRUDNO BOWIEM BĘDZIE NIE DOSTRZEC I ZANEGOWAĆ 300 DO 450 MLN USD, TAK JAK JEST TO ROBIONE ZE 100 MLN USD, A NIE ZAPOMINAJMY,ŻE PONAD DWIE TRZECIE Z TEGO STANOWIĆ BĘDZIE CZYSTY ZYSK:)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy