Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kowal: PO niszczy instytucje państwa

Kowal: PO niszczy instytucje państwa

Money.pl / 2008-08-06 12:29
Komentarze do wiadomości: Kowal: PO niszczy instytucje państwa.
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.79.* / 2008-08-08 11:32
Od krytykowania "Prezydenta" są "Obywatele".
Jeżeli "Prezydent ma coś ze słuchem (jest głuchy) i nie słucha krytyki "Obywateli", potrzebuje "kuksańca "(spamiętania) fizycznego,- aby się "obudził".
Muszą to robić najbliżsi (jemu sercu)., - czyli PO.
jabara / 2008-08-07 12:56
Po co krytykować kogoś, kto się sam ośmiesza?
Elendir / 2008-08-07 08:39 / Łowca czarownic
Krytykować prezydenta nie wolno gdyż niszczy to instytucje państwa natomiast rząd krytykować wolno? Jak daleko PiS jest w stanie zabrnąć w hipokryzję?
wojowniczek / 195.138.208.* / 2008-08-07 09:24
PiS miał odwagę coś zmianiać.
Gdyby nie konieczność koalicji z LPR i Samoobroną mogliby zmienić dużo.
Jednak na wstępnie byli skazani na niełaskę historii. Bo dopiero kolejny parlamet, rząd mieliby przypisane ich zasługi.
Wierzyłem i głosowałem na PO, ale teraz przez ost ~200 dni moje przekonania nie są już tak mocne/pewne.
Powoli skłaniam się ku PiS. Jarosław ma twardą rękę, ale nie zmienia zdania i nie obiecuje roztaczając wizje.
Tak jak kiedyś nie chciałem wysłuchiwać kolejnych doniesień o kolejnych aferach z udziałem Samoobrony czy LPR, tak teraz czuję obrzydzenie gdy wysłuchuję nagonki na prezydenta. Znowu w aucie włączam muzykę, bo doniesienia to rozdmuchiwana tania sensacja.
Partii nie można oceniać tylko po jednostkach: Kurski, Gosiewski czy Palikot.
Elendir / 2008-08-07 20:34 / Łowca czarownic

PiS miał odwagę coś zmianiać.

Niewątpliwie. Np, TVP, NBP do dziś niosą ślady tego zmieniania.

Gdyby nie konieczność koalicji z LPR i Samoobroną mogliby zmienić dużo.

Konieczność? Wybacz ale to była gra polityczna PiS z góry ustalonym scenariuszem zakończenia. Na szczęście wyborcy nie dali się nabrać na tą szopkę zaplanowaną przez PiS.

Jednak na wstępnie byli skazani na niełaskę historii.

Na nic nie byli skazani. Sami wybrali swoją drogę.

Bo dopiero kolejny parlamet, rząd mieliby przypisane ich zasługi.

Jakie zasługi?

Wierzyłem i głosowałem na PO, ale teraz przez ost ~200 dni moje przekonania nie są już
tak mocne/pewne.

PiS tłumaczysz koalicją z Samoobroną i LPR, a w przypadku PO nie widzisz że są w koalicji z PSL oraz iż nawet w tej koalicji nie są w stanie odrzucić weta nieprzychylnego im Prezydenta? Jakoś nie wierzę że głosowałeś na PO.

Powoli skłaniam się ku PiS. Jarosław ma twardą rękę, ale nie zmienia zdania i nie obiecuje roztaczając wizje.

Ależ owszem, obiecuje. A jeśli chodzi o zmienianie zdania, to pamiętasz może np. co PiS mówił o koalicji z Samoobroną. A to tylko kropla w morzu.

Tak jak kiedyś nie chciałem wysłuchiwać kolejnych doniesień o kolejnych aferach z
udziałem Samoobrony czy LPR, tak teraz czuję obrzydzenie gdy wysłuchuję nagonki na
prezydenta. Znowu w aucie włączam muzykę, bo doniesienia to rozdmuchiwana tania
sensacja.

A co myślisz o atakach na rząd?

Partii nie można oceniać tylko po jednostkach: Kurski, Gosiewski czy Palikot.

Częściowo się zgadzam - wtedy gdy te jednostki nie stoją na czele partii. Trudno jednak abstrahować przy ocenie PiS od oceny Kaczyńskiego. Jak daleko mu od stwierdzenia "partia to JA"? Zdziwiłoby Cię to stwierdzenie? Bo mnie nie. Widzisz tutaj pewną różnicę pomiędzy PiS a PO?
wkurzona / 79.185.163.* / 2008-08-07 10:48

PiS miał odwagę coś zmianiać.
Gdyby nie konieczność koalicji z LPR i Samoobroną mogliby zmienić dużo.
Jednak na wstępnie byli skazani na niełaskę historii. Bo dopiero kolejny parlamet,
rząd mieliby przypisane ich zasługi.

"wojowniczek", czytałeś sam siebie? O jakiej odwadze PiSu do zmian piszesz? Proszę o jakiś konkret!
Z konieczności koalicji z LPR-em i Samoobroną jedynie się uśmiałam. Pewnie stałeś wojowniczo z karabinem maszynowym nad J. Kaczyńskim i zmuszałeś go do zawarcia takiej koalicji.

skazani na niełaskę historii

Też dobre!

Bo dopiero kolejny parlamet,
rząd mieliby przypisane ich zasługi.

Bardzo ciekawe!
Reasumując: podałeś "przemyślane" powody zmiany sympatii politycznej. Gratuluję, solidna podstawa, nie ma co!
wojowniczek / 195.138.208.* / 2008-08-08 09:59
spasuję. tu czytam artykuł.
a forum czytam dla zabawy - zacietrzewienie, zbulwersowanie i zachowania uczestników są ciekawo-intrygujące. to jak dobry sitkom: dobrze się ogląda, ale da się bez tego żyć.
nie wdam się w dyskurs w imię wiary w idee, w "tak trzeba", czy "będe tu pisał aby nawracać, wskazywać, zmieniać" itd.
miłego dnia :)
wkurzona / 79.185.160.* / 2008-08-10 09:23
Jak się dobrze zastanowisz, na pewno znajdziesz inny powód do podjęcia dyskusji tu na forum. Szkody by było stracić Twój głos, bo ta ostatnia wypowiedź bardzo przypadła mi do gustu.
Pozdrawiam :).
wojowniczek / 195.138.208.* / 2008-08-11 08:47
:):))
wkurzona / 79.185.159.* / 2008-08-12 20:36
Nie dąsaj się :). Możemy się pięknie różnić. Chcę Cię jeszcze tu spotkać, nawet nie zgodzić się z Tobą, pokłócić...
wkurzona / 79.185.163.* / 2008-08-07 08:20
Dokładna wypowiedź Kowala brzmi:
Platforma Obywatelska niszczy instytucje państwa, nieustannie krytykując prezydenta.

Oczami wyobraźni widzę jak pod wpływem krytyki rozpadają się "instytucje państwa" (co autor miał na myśłi?).
Potem dodał jeszcze coś o protekcjonalnym tonie premiera. Na jego miejscu nie brnęłabym w ten temat, jeśli naprawdę nie chce zaszkodzić prezydentowi.
Wysłuchałam w całości wypowiedzi p. Kowala. To niepojęte jak dużo i jak długo można mówić o jakimś rzekomym dokumencie z całkowitą powagą. Argumentem na istnienie tego dokumentu ma być stwierdzenie Kowala : "Kilka osób b. poważnych twierdzi, że widziało ten dokument". A jego treść? Tezy?
Dziennikarze tvn próbowali wyjaśnić tę sprawę i dotarli do artykułu Rostkowskiego z 2006 r. (na ten rok i na to nazwisko powoływał się prezydent, publicznie twierdząc, że widział dokument omawianej treści).
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-08-06 21:42
to już nikt nie będzie w stanie zepsuć!

A tzw. "prezydent" kompromituje siebie i Polskę bardziej niż pijany Kwaśniewski - i mógłby już dać sobie spokój z "tom politykom"...

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.
ahojprzygodo / 213.158.196.* / 2008-08-08 18:00
..., aż najedzie na zapadlinę lustracyjną
frytka / 79.188.238.* / 2008-08-06 12:29
wybpomyje niszczą państwo !
pamiętajmy o tym w Roku Herbertowskim
wkurzona / 79.185.163.* / 2008-08-07 07:58
Gdybyś sama pamiętała o czym przypominasz innym, to nie zestawiałabyś obok siebie zwrotów: "wybpomyje" i "Rok Herbertowski".

Najnowsze wpisy