Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kreatywna księgowość NFZ odbije się na pacjentach

Kreatywna księgowość NFZ odbije się na pacjentach

Wyświetlaj:
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-30 09:58
10-go stycznia przetestuję na żonie "mechanizm min. Kopacz":
kochanie ! zarobiłem 1 tys. zł mniej, ale się nie martw, pieniędzy na bieżące wydatki będziemy mieli tyle samo a nawet więcej !
pryszczatek / 83.29.226.* / 2009-12-30 11:01
Żone sie co roku wyminia na NOWY MODEL, trzeba byc TRENDY a nie PiSiorowatym zacofancem
Binarek / 2009-12-30 10:21 / Tysiącznik na forum
Jeżeli Twoja żona z 2007 na 2009 powiększyła wydatki o 40% to rzeczywiście blefuj.

Żonę możesz spróbować także wymienić o ile sąsiad nie zawetuje tego pomysłu a drugi sąsiad go nie poprze argumentując, że Twoja dotychczasowa im odpowiada.
arch / 2009-12-30 09:53 / Tysiącznik na forum
Może zacznijmy rozdawać nagrody dla największych - kreatywnych księgowych nierobów.
Wtedy wszytskim będzie się żyło jak w bajce .
schorowany / 83.2.33.* / 2009-12-30 09:49
Wszyscy płaczą i narzekają na NFZ. Przecież chyba można postawić przed Trybunałem w Hadze odpowiedzialnych za reformę służby zdrowia. Pytanie tylko czy znajdzie się odważny.????
jan kowalski / 2009-12-30 08:23 / Tysiącznik na forum
przed chwilą usłyszałem w TV ( wcześniej jakoś mi to umknęło), że to PO nie chciało odrzucenia veta Prezydenta, mimo, że SLD chciało jej w tym pomóc. Otóż PO nie zgodzila się na zapis w ustawie, że komercjalizacje placówek służby zdrowia będą dobrowolne, a nie obligatoryjne. Wydaje mi się to niesamowicie smieszne i komiczne, nie mowiąc o zdrowym rozsądku. W wystarczyło przyjąć logiczną propozycję SLD i byłoby po sprawie..
Binarek / 2009-12-30 08:43 / Tysiącznik na forum
"chwilą usłyszałem w TV"
Pewnie na dwójce. Dwójka podlega SLD

Przypominam więc prawdziwą wersję zdarzeń w wywiadzie
"Napieralski: Zdrowie i pomostówki – jeśli będzie weto, SLD je poprze"
http://www.rmf.fm/fakty,146517,Napieralski,Zdrowie,i,pomostowki,jesli,bedzie,weto,SLD,je,poprze.html

Napieralski dzielnie walczy o krzywdzone pielęgniarki i jest przerażony wizją, że szpital może być instytucją prywatną.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-30 10:05

Przypominam więc prawdziwą wersję zdarzeń

pewnie z TVN ?
Binarek / 2009-12-30 10:24 / Tysiącznik na forum
Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem jest to autoryzowany wywiad z Panem Napieralskim na antenie RMF.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-30 14:09
Radio Maryja Fakty ?
jan kowalski / 2009-12-30 09:05 / Tysiącznik na forum
podobnie było z ustawą medialną. Do gotowej już ustawy odrzucajacej veto, PO dorzuciła w ostatniej chwili tzw. "propozycję nie do odrzucenia" i ustawa takze przepadla.
To zbieg okoliczności, nieudolność czy celowe działanie?
SLD oczywiście wiele obiecywało, co innego Olejniczak, co innego Napieralski, ale w przypadku ustawy zdrowotnej stanowiska byly uzgodnione.
Binarek / 2009-12-30 09:19 / Tysiącznik na forum
W przypadku ustawy medialnej nie było zgody na sztywne zapisanie 1mld_PLN na media
Z perspektywy miesięcy i ogromnych wydatków na odprawy i nowych prezesów jest to decyzja jak najbardziej słuszna.

"ale w przypadku ustawy zdrowotnej stanowiska byly uzgodnione"
Posługujesz się półprawdami nie odnosząc się do podanych Ci źródeł. Nie kręć Janie
SLD miało kilkanaście lat na reformę Służby Zdrowia i tylko pozwoliło skostnieć NFZ i związkom lekarzy.

Tu masz drugie źródło z dziennika http://www.dziennik.pl/polityka/article255225/Kopacz_Referendum_to_tylko_straszenie_Polakow.html

Minister Kopacz wpisując wszystkie postulaty SLD zaprzepaściłaby jakąkolwiek konkurencję w Zdrowiu.
Już lepiej oddłużać i komercjalizować placówki bez stosownych ustaw.
jan kowalski / 2009-12-30 14:27 / Tysiącznik na forum

Posługujesz się półprawdami nie odnosząc się do
podanych Ci źródeł. Nie kręć Janie

poproszę o prawdy z czasów głosowania nad vetem, a nie wywiad udzielony jeszcze na dlugo przed ogłoszeniem veta. Nikt przecież nie mówi, że polityka pachnie , a i tylko koń nie zmienia zdania...


Z perspektywy miesięcy i ogromnych wydatków na odprawy
i nowych prezesów jest to decyzja jak najbardziej
słuszna.


nie ma się co łudzic, zmiana ekipy w TVP zawsze pociągnie za sobą odprawy i zawsze znajdą się na to pieniądze.
Binarek / 2009-12-30 07:42 / Tysiącznik na forum
Z tego co widzę z wykresu to wzrost faktycznych wydatków na NFZ w latach 2007-2009 to 16mld zł ( 40% w dwa lata !)

Należałoby powrócić do odrzuconych ustaw i osiągnąć jakiś kompromis w kierunku likwidacji NFZ i przejścia na prywatne ubezpieczenia najwyżej dofinansowywane z budżetu.

Twór jakim jest obecnie służba zdrowia jest w stanie wydać obojętnie jak duże środki byśmy tam nie wrzucili.
kubek_z_uszkiem / 77.254.80.* / 2009-12-31 12:26
Trzeba wziąść pod uwagę iż spora część społeczeństwa nie płaci składki tak jak pracujący
(ok. 14 mln osób ) i emeryci ( ok. 7 mln osób )- są to rolnicy + bezrobotni w sumie jakieś 5-6 mln osób to kasy brakuje.
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-30 10:04
wzrasta długość zycia, przybywa osób chorych i starszych wymagających długotrwałego leczenia, pacjenci domagają się lepszej (droższej) jakości leczenia - to będzie kosztować coraz więcej

za 20 lat w Polsce większość ludzi to będą osoby w wieku "okołoemerytalnym" - jestem ciekaw, jaka firma i za jaką składkę ochoczo takie osoby bedzie ubezpieczała ?
Znowy dotacje z budżetu / A więc kólko się zamyka.
Binarek / 2009-12-30 10:17 / Tysiącznik na forum
"to będzie kosztować coraz więcej"
Nie musi gdy wejda ubezpieczenia ludzie potraktują zdrowie jako wartość a nie jak rzecz, którą ma się zająć państwo.

Mam znajomego, który po wielu latach z pilotem, pizzą i piwem popadł w cukrzycę i miażdżycę a teraz bluzga, że państwo (podatnik) nie refunduje mu wszystkich leków.

"jaka firma i za jaką składkę ochoczo takie osoby bedzie ubezpieczała ?"
Dobrowlona umowa. Firma ubezpieczeniowa nie wie do końca czy będziesz zdrowy czy będziesz chorował.

"Znowy dotacje z budżetu"
Inaczej niestety prezydent zawetuje a SLD poprze WETO
Trzeba iść na kompromis aby w końcu zmienić coś w tym relikcie socjalizmu
kjghfyt / 83.11.78.* / 2009-12-30 10:58
Likwidacja socjalizmu !!!! tylko na czym zarobi rudy na kampanie wyborcza
Binarek / 2009-12-30 11:10 / Tysiącznik na forum
Masz jakiś pomysł argumenty?
Czy z domu wyniosłeś tylko zwyczaj ubliżania?
arch / 2009-12-30 11:41 / Tysiącznik na forum
Dla mnie proszę seks a koniowi loda !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy