Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

kredyt hipteczny - pomoc w wybraniu najkorzystniejszego

kredyt hipteczny - pomoc w wybraniu najkorzystniejszego

Wojciech Stachowski / 83.8.223.* / 2007-11-22 19:09
Witam! Od pewnego czasu planuje zakup mieszkania. Wiąze sie z tym zaciagniecie kredytu w banku. I tu pojawia sie moje pytanie. Mianowicie zastanawiam sie nad wybraniem banku ktory udzieliby mi tego kredytu na najkorzystniejszych dla mnie warunkach. Czy ktos bylby w stanie mi doradzic odnosnie tego. Nie wiem czy istotny w tym wyborze jest wiek? Jakie inne warunki musi spelnic osoba fizyczna chcaca ubiegac sie o taki kredyt. Prosze rowniez o jak najszybsza pomoc.
Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
www.tck.gdansk.pl / 83.11.60.* / 2007-11-24 15:42
Zgadzam się z przedmówcami. Aby wybrać "najlepszy" kredyt należy wiedzieć czym ta "najlepszość" jest. Oprocentowanie, czas trwania kredytu, możliwość bezpłatnej, wcześniejszej spłaty, a może akceptowalność przez bank nietypowych źródeł dochodu?
Każda osoba chcąca zaciągnąć kredyt mieszkaniowy powinna spotkać się z Doradcą Finansowym - podkreślam - Finansowym, a nie Kredytowym. Niby subtelna różnica, ale bardzo istotna. Drugie rozwiązanie to wizyty w kilku, kilkunastu bankach i samodzielna ocena ofert, ale nie polecam takiego działania, chyba że ma się doskonałą orientację na rynku kredytów hipotecznych (jeśli tak, to nie byłoby takiego pytania na forum).
Poleciłbym znalezienie firmy doradztwa finansowego i skierowanie tam swoich kroków. Do wyboru banku potrzebne jest bardzo dużo informacji, aby zaproponować konkrete rozwiązania, tak, aby bank, z którym mamy zamiar związać się na najbliższe naście lub dziesiąt lat był rzeczywiście najlepszy.
doradca lubelski / 80.52.232.* / 2007-11-23 15:03
Jeśli podasz więcej szczegółów, a najlepiej do tego skąd jesteś to na pewno polecę ci jakiś bank albo jakigoś na prawdę profesjonalnie przygotowanego doradcę
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-11-23 22:40
i tą też proszę skasować
tessa67 / 129.35.231.* / 2007-11-23 10:23
Drogi Wojciechu
Każdy bierze pod uwage rózne rzeczy w wyborze kredytu hipotecznego. Dla jednych jest to wysokość oprocentowania, dla niektórych termin załatwienia, a niektórzy lubia być mile obsłużenie i miec jednego doradcę. A czasami jest też taka sytuacja, że można otrzymać tylko w jednym banku, bo np. w innym nie ma zdolności, albo którys bank ma tylko złotówki, albo nie kredytują spółdzielczego prawa. Mogłabym ci pomóc, ale nie wiem skąd jesteś.
Pozdrawiam
pink80 / 2007-11-24 13:27 / Bywalec forum
stad takze najlepiej przejsc sie do paru bankow i poprosic zeby przygotowali wstepna oferte a potem porownac albo samemu albo z kims kto sie na tym dobrze zna :)

Najnowsze wpisy