Forum Forum finansoweBanki

Kredyt mieszkaniowy połączony z funduszem

Kredyt mieszkaniowy połączony z funduszem

JACK1306 / 2007-09-20 19:13
Czy ktoś ma doświadczenie w połączeniu kredytu mieszkaniowego z funduszem inwestycjynym? Czy
ktoś praktykował taką strategię? Która z instytucji finasowych oferuje taką usługę?
Wyświetlaj:
oloo / 91.94.168.* / 2007-09-23 11:44
Witam,
Musze przyznać się, że ja korzystam i jestem zadowolony. Podobnie jak ktoś w komentarzu poniżej, sugeruje udanie się do niezależnego doradcy, wtedy masz większe szanse na subiektywne doradztwo. Skorzystałem z usług dts finance i muszę przyznać, ze jestem pod wrażeniem. Dobrali świetne rozwiązanie, mimo iż nie zarabiam dużo, o każdej porze mogę zadzwonić do swojego konsultanta a co najważniejsze....? Nie traktują mnie jak kolejną głowę do wyrobienia limitu, jak to zwykle bywa w większości innych firm.
Jeśli chodzi o mnie to gorąco polecam.
www.dtsfinance.pl

Pozdrawiam,
Olo
zzzxxx29 / 82.139.8.* / 2007-09-21 17:00
Witam! takie polaczenie nazywa sie dzwignia finansowa! jest do dobre rozwiazanie ale jesli masz porade kogos zaufanego! odradzam pojedyncze fundusze bo tam jest mala dywersyfikacja ryzyka! co moge ci polecic to skontaktowac sie z jakims niezaleznym doradca ktory nie jest sponsorowany przez zaden bank gdyz wtedy nie jest obiektywny!
buberny / 213.17.131.* / 2007-09-21 15:54
Wszystkie instytucje, które udzielają kredytów z radością sprzedadzą Ci też jednostki funduszy. Fachowo nazywa się to cross-selling i ma sens jeśli możesz wybierać z tego co Cię interesuje. Niestety każda instytucja finansowa będzie promować przede wszystkim swoje produkty - co jest normalne i logiczne. Dlatego albo skorzystaj z usług doradców albo stwórz własne kryteria wg których ocenisz dany instrument, przypisz im wagi a potem kupuj fundusze ze swojej toplisty regularnie rozkładając inwestycję w czasie. Przykładowe rankingi funduszy możesz znaleźć np. w portalu fundi.pl
michał notus / 80.52.232.* / 2007-09-21 12:27
Nie ma sensu brac kredytu i kupować funduszu w tym samym banku. Różnic w opłatach nie będzie a biorąc w innych instytucjach wybierasz najlepsze warunki. Zapraszam do NOTUSA. Doradca bezpłatnie ci doradzi, wybierze i pomoże we wszystkim.
rrr / 89.171.152.* / 2007-09-21 09:58
tak - bardzo dobra sprawa. Bierzysz kredyt na 30 lat we franku bez wkladu wlasnego 100 tyś (żeby się dobrze liczyło). Rata kredytu to około 500zł * 12 miesięcy daje 6000zł rocznie - taki nas interssuje zysk funduszu. Biorąc średnie zysków z funduszy z poprzednich lat wystarczy 30 000 (twoj wklad) na funduszu i mieszkanie jest twoje za 1/3 ceny. Oczywiście hossa nie trwa wiecznie a zyski funduszu sa rozne. Najwygodniej jest znalezc bank, ktory da kredyt i prowadzi dobry fundusz zeby przelewal automatycznie i raz na 2 lata zastanowic sie czy to ma sens.
Jan Peńsko / 81.219.22.* / 2007-09-21 13:01
Zdecydowanie bardzo polecam takie wyjście . Kosztem niewiele większej raty kredytowej za pomocą pieniędzy przeznaczonych na wkład własny , które włożymy na fundusz można wiele szybciej spłacić kredyt lub zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Polecam również skontaktowanie się z kimś z firmy doradczej , wytłumaczą i pokażą dokladnie jak to działa. W każdym mieście można takich spotkać . Wiem bo sam nim jestem pzdr.
MAKLER.COM / 2007-09-21 16:25 / portfel
no to sobie wyobrz ze jest krach i zamiast mieszkania za 300 tys masz za 1 milion !!! odradzam
Jan Peńsko / 62.121.100.* / 2007-09-22 22:42
symulacje mam ale nie moge tak upubliczniac tajemnica firmowa . Ale zapraszam jesli jestes z Warszawy mozemy sie psotkac i pogadac
młody obserwator / 87.105.148.* / 2007-09-23 10:21

symulacje mam ale nie moge tak upubliczniac tajemnica firmowa

jakoś trudno mi uwierzyć, że przykładowe dane są obięte tajemnicą. Jeśli tak to może i klient nie powiniem ich zobaczyć ;)
A tak serio to myślę, że przedstawisz jakie ładne zyski można osiągnąć z funduszu, wybierając do tej prezentacji najlepszy fundusz w jego najbardziej dochodowym okresie :)
(kupujemy w dołku a zyski na górce taaaaakie ogromne)
rrr / 83.142.15.* / 2007-09-23 13:58
Symulacje mozna zrobic sobie samemu. Jezeli wezniemy cene jednostki przed przecena majowa z zeszlego roku i obecna cene jednostki po przecenie z tego roku okaze sie ze sredni zysk funduszy akcyjnych jest znacznie wiekszy niz 20%. Co wystraczy by "kupic" mieszkanie za 1/3. Skoro kredyt mieszkaniowy jest najmniej oprocentowanym kredytem dla klienta indywidualnego no nalezy go brac w 100% nawet narazajac sie poczatkowo na troche wieksze oprocentowanie (0,2-0,5 % przez rok/dwa) a nadwyzke oszczednosci zainwestowac. Wiadomo ze taki zysk funduszy nie utrzyma sie przez 30 lat i w koncu trafimy na recesje a wtedy zamiast na akcyjnym funduszu nasza inwestycja powinna pojsc w kierunki funduszy obligacji by przeczekac besse. Tak czy tak uwazam ze na 30 lat - 10 lat bedzie na stracie ale ile zyskamy na pozostalych 20? Uwazam ze wystarczajaco by o kredycie zapomniec. Inwestowanie tego typu nie polecam Amerykanom:).
Nie jestem zadnym doradca a mieszkanie kupilem w zeszlym roku i nie dalem sie naciagnac na wklad wlasny - oszczednosci inwestuje wiec kredytu nie czuje w ogole.
pppp / 83.31.169.* / 2007-09-23 09:46
ja bym z toba nie chcial psotkac :)

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: