Forum Forum podatkoweOdliczenia

Kredyt mieszkaniowy: razem czy osobno - podatki

Kredyt mieszkaniowy: razem czy osobno - podatki

Marikaaa / 213.17.251.* / 2011-07-29 10:02
Witam,
przymierzam się z partnerem do zaciągnięcia kredytu hipotecznego.
Jesteśmy po wstępnej rozmowie z doradcą kredytowym, jednak od tego czasu pojawiło sie kilka pytań, nad którymi musimy się poważnie zastanowić. Oto fakty:
1. Nie jesteśmy małżeństwem.
2. Mój partner ma kawalerkę, którą chciałby sprzedać.
3. Nie mam innego wkładu własnego.
4. Chcieliśmy na początek zaciągnąć kredyt na 100%, a po sprzedaży kawalerki wpłacić uzyskane pieniądze na spłatę części kredytu. Drugie mieszkanie jest już właściwie do wydania. Nie możemy więc czekać na okazję sprzedaży kawalerki.
5. Kawalerkę otrzymał on przed 2006 r. w drodze spadku po babci.
6. Mamy zdolność kredytową na całość kredytu na zakup nowego mieszkania - to nie jest problemem.

Wątpliwości:
1. Czy rzeczywiście sprzedaż kawalerki, którą otrzymał on w spadku przed 2006 r. jest zwolniona z podatku od zysku/przychodu ze sprzedaży?
2. Czy ma na pkt. 1 wpływ fakt zwolnienia, bądź też nie z podatku od nabycia spadku?
3. Czy będę musiała zapłacić jeszcze jakiś podatek (od darowizny?) w sytuacji, gdy razem zaciągniemy kredyt na całość, a powiedzmy po 6 miesiącach mój partner sprzeda kawalerkę i wpłaci te pieniądze do banku, jako częściową spłatę kredytu? Wiem, że brzmi to dziwnie, ale w końcu moje zobowiązanie (rata) również zmaleje..
4. Czy może w końcu korzystniej będzie, gdy tylko mój partner zaciągnie kredyt (ze względów podatkowych)

Liczę na Państwa opinie w tej sprawie
belladonna / 2011-07-29 16:01 / Tysiącznik profesjonalny
ja w tym zagadnieniu wypowiedziałam się już na innym forum :):):)

Najnowsze wpisy