Forum Forum finansoweKredyty

kredyt mieszkaniowy

kredyt mieszkaniowy

LeLena / 193.108.34.* / 2008-09-04 10:43
Witam,
Mam pewien problem szukam odpowiedniego kredytu na zakup niewielkiego domu na rynku wtornym. Oprocz tego potrzebuje dodatkowych pieniedzy na splacenie pewnego dlugu. Chcielibysmy wziac kredyt razem z partnerem, z ktorym papierkowo nie jestem zwiazana. On pracuje na etacie, a ja prowadze jednoosobowa dzialanosc gospodarcza. Oprocz tego mamy mieszkanie, ktore chcielibysmy wynajac, aby z tego pokryc wiekszosc kosztow rat. Jaki kredyt najlepiej wybrac czy mieszkaniowy czy moze jakas pozyczke, wiem, ze banki maja wiele ofert, ale nie wiem co byloby najlepsze i czy w ogole mozemy na taki kredyt liczyc.
Z gory dziekuje za wszelka pomoc i porady
Wyświetlaj:
gosć / 83.8.39.* / 2008-09-06 10:30
z kredytu mieszkaniowego nie pokryjesz dodatkowego długu o którym piszesz, bo mieszkaniowy udzielany jest na kupno mieszkania (domu) a nie na spłatę innych zobowiązań. proponuję opisany dłu spłacić z wynajmu a na zakup domku ubiegać się o kredyt mieszkaniowy,
gosć / 83.8.39.* / 2008-09-06 10:30
z kredytu mieszkaniowego nie pokryjesz dodatkowego długu o którym piszesz, bo mieszkaniowy udzielany jest na kupno mieszkania (domu) a nie na spłatę innych zobowiązań. proponuję opisany dłu spłacić z wynajmu a na zakup domku ubiegać się o kredyt mieszkaniowy,
I.D.S. / 83.20.214.* / 2008-09-04 11:47
Korzystniejszy jest kredyt mieszkaniowy, niż pożyczka. Czy dostaniecie kredyt zależy m.in. od tego jak długo prowadzisz działalność i ile zarabiacie, jaka jest wartość domu i mieszkania i czy mieszkanie mogłoby stać się zabezpieczeniem kredytu, jaką kwotę potrzebujecie na spłatę zobowiązań.
LeLena / 193.108.34.* / 2008-09-04 11:51
czyli jako zabezpieczenie kredytu mozna by bylo zastawic obydwie nieruchomosci i dom, ktory planujemy kupic i mieszkanie, ktore mamy? z ofert, ktore przegladalam widzialam, ze banki oferuja kredyt na np. 80% albo 100% nieruchomosci. Czy wtedy bylyby sumowane wartosci obydwu nieruchomosci? Jak banki wyceniaja nieruchomosci? Czy korzystaja z uslug rzeczoznawcy czybiore pod uwage ceny rynkowe?
I.D.S. / 83.20.214.* / 2008-09-04 13:41
Tak, obie nieruchomości mogłyby stać się zabezpieczniem kredytu i w takim przypadku byłby korzystniejsze warunki kredytowania. Bank może ocenić wartość nieruchomości npdst. zdjęć to zależy od położenia nieruchomości.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: