Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt na hipoteke jak to rozwiązac

Kredyt na hipoteke jak to rozwiązac

sewe / 93.105.106.* / 2013-11-30 16:30
Pytanie odnośnie otrzymania kredytu na hipoteke:
Jestem przyszłym współspadkobiercą domu po babci. chciał bym teraz wziąć pożyczke ok 120-130tyś zł na 10 lat na rozbudowe domu i teraz tak 7 lat temu Babcia z dziadkiem zrobili testament w którym ja i moja mama dzidziczymy cały majątek. Dziadek zmarł 4 lata temu a babcia zyje (i niech żyje jak najdłużej) z tym że chciał bym rozbudowac dom i potrzebuje pożyczki.jak to zrobić aby ją dostac? Babacia ma 82 lata wiec na nią raczej bedzie ciężko. ja z żoną mamy dochód ok 3000zł netto na 3 osoby czy jest szansa otrzymania kredytu? umowy na czas niekreślony... chodzi mi tylko o hipoteczny na 10-12 lat bo konsumencki mogę dostac bez problemu ale za wysokie są raty. dziekuje za porady...
H Szatkowski / 2013-12-02 09:46
Przede wszystkim ważne jest przyjrzenie się treści/konstrukcji testamentu, bo może z niego wynikać niezależność dziedziczenia po każdym z dziadków- tj. może z niego wynikać, że już od 4 lat jest Pan współwłaścicielem owego domu - w 1/4, co zdecydowanie ma znaczenie dla banku w odróżnieniu od sytuacji, gdy z testamentu wynika Pan dziedziczenie dopiero po śmierci babci.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: