Forum Forum finansoweKredyty

kredyt pod hipotekę proszę o poradę

kredyt pod hipotekę proszę o poradę

gabi101 / 94.40.58.* / 2009-06-04 19:45
Witam
Może ktoś mi pomoże i wytłumaczy kwestię kredytu hipotetycznego
Jestem współwłaścicielką domu(1/3) w księdze wieczystej jest trzech właścicieli. Teraz chciałąbym wziąść kredyt pod hipotekę i mam problem:(. Bank stawia warunek, że albo pozostałe osoby się zgodzą na mój kredyt(w co wątpię), albo oddzielę się od współwłasności(to wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem).
Czy mogłabym wziąść kredyt tylko na swoją części bez zmiany księgi wieczystej?
Czy istnieje jeszcze inna możliwość?
Bardzo proszę o pomoc:)
Wyświetlaj:
cosmo / 89.77.76.* / 2009-09-03 23:35
Co rozumiesz przez stwierdzenie oddzielę się od współwłasności?? Tzn, że namówisz do zrzeczenia się pozostałych właścicieli udziałów na Twoją rzecz? Jak dom jest w jednym kawałku to raczej wątpię, żeby tu przeszło wydzielanie czegokolwiek.

Nie ma innej możliwości i powinnaś się o tym dowiedzieć w momencie składania wniosku, a nie po decyzji ;) Kredyt pod hipotekę musi się na jakiejś hipotece zabezpieczyć, jak sama nazwa wskazuje. Ty w myśl prawa nie jesteś właścicielką mogącą w 100% decydować o nieruchomości, więc nie możesz przekazać swoich praw pozwalających ustanowić hipotekę, bez zgody pozostałych właścicieli.
M.N / 193.41.230.* / 2009-06-05 11:45
Trzeba wydzielić swoją nieruchomość z KW, w obecnej sytuacji prawnej nieruchomości nie ma możliwości finansowania kredytem hipotecznym bez zgody pozostałych współwłaścicieli

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: