Forum Forum inwestycyjneFundusze

KREDYT STUDENCKI (600zł co mies.) - gdzie zainwestować?

KREDYT STUDENCKI (600zł co mies.) - gdzie zainwestować?

UBIVAN / 87.207.23.* / 2010-03-16 22:44
Przez 4 kolejne lata będę otrzymywać co miesiąc 600zł z kredytu studenckiego. Będzie on pełnił funkcję zabezpieczenia (plan - środki z tego kredytu nie będą wybierane). Nie mogą być to zamrożone środki bo jak stanie się wypadek itd. muszę mieć możliwość wybrania środków.

Jaką polecacie strategie? (oczekiwania: kredyt sam się spłaci w ok. 50%)

Bezpośrednie inwestowanie w akcje na GPW, forex odpada oczywiście.
Wyświetlaj:
lzelechowski_xl / 2010-03-19 08:40
Witam

Spłatę rozpocznie Pan za 10 lat. Oprocentowanie roczne kredytu to połowa głównej stopy procentowej... Może Pan spłacić kredyt i wyjść ze sporym zyskiem, w tym co proponuję. Lokata koncernu, moja opieka jako doradcy z uprawnieniami (prowizje mam od koncernu). Proszę nier eksperymentować ani z giełdą, ani tym bardziej z FOREX-em, ani z samodzielnym inwestowaniem w fundusze - szkoda pieniędzy. W tym zajęciu albo jest sie bardzo dobrym albo sie przegrywa z rymnkiem. Ja wygrywam w każdym roku 15-30%.
Więcej na osobistego maila: lzelechowski.xl wp.pl
Pilsener / 2010-03-18 13:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na 4 lata bym polecał taki portfel:
60% fundusze pieniężne
30% fundusze obligacji
10% fundusze akcji
Wybierz sobie po 3 dobre fundusze każdego typu i inwestuj, z racji tego, ze czekają nas 2, może 3 lata chude i podwyżki stóp sugeruję nie inwestować zbyt dużo a akcje i obligacje.
WZ / 93.105.171.* / 2010-03-18 15:54
Taki portfel? ;)
To oznacza że jak Fundusze Akcyjne zarobią 50% to klient osiągnie zysk na poziomie 5% rocznie (po odliczeniu kosztów za zarządzanie itp.)
Wyniki dobrych Funduszy Akcji dziś kształtują się na poziomie 55-75% w skali ostatnich 12mc.

To lepiej wpłacić do banku, albo w ogóle nie brać kredytu.
Pilsener / 2010-03-18 18:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Lokata w banku = zamrożenie środków, a na zwykłym koncie jaki masz procent? I z akcjami ostrożnie, zwłaszcza po dużych wzrostach, już niejeden się przejechał, średni czas inwestycji to 2 lata, więc nie warto ładować się w akcje.
u2mart / 2010-03-18 18:17 / Tysiącznik na forum
Co prawda to prawda.
Tym bardzie że dobre fundusze obligacji mają zyski między 15-20%, a najlepsze fundy pieniężne wyciągają 8-9% co jest 2 razy więcej niż lokata. Co do obligacji nie wiem co będzie jak się zaczną podwyżki stóp,ale właśnie dlatego dywersyfikacja.
Portfel który polecił Pilsener wg. mnie dobry i bezpieczny.
A pisanie że fundy akcji dały do 75% ( niektóre ponad 100% ) to bicie piany bo w tym roku już tyle nie dadzą nie ma się co łudzić, dlatego niektóre akcje osiągają już cenę jak u progu szczytu hossy.
No ale każdy ma swój rozum i zrobi co chce
pozdrawiam
WZ / 93.105.171.* / 2010-03-17 19:11
"...i bo jak stanie się wypadek itd" - na taką sytuację zabezpieczeniem jest dobrze dobrana polisa a nie kredyt, który i tak potem trzeba będzie spłacić pokrywająć trudne do określenia koszty wypadku (leczenie, rehabilitacja itp).
Prognoza na inwestycje jest dobra obecnie ale to niczego nie gwarantuje, chcąc liczyć na duży zysk trzeba inwesować ryzykowniej, małe ryzyko=mały zysk.
Nie wiem jak obecnie kredyt studencki jest oprocentowany ale przy normalnym kredycie oddajesz 2 x więcej do Banku przy spłacie. Dlatego wniosek taki że żeby kredyt w połowie się spłacił inwestycja musi przynieść 50% zysku (wpłacasz 600 a musisz z tego mieć 900) przez 4 lata, jeśli tyle ma trwać (tego nie piszesz dokładnie). A to daje 12,5% rocznie co jest realne inwestuąc tylko w Fundusze Akcyjne (skoro nie GWP). Natomiast inwestując w obligacje i lokaty w długim terminie np. 10 lat i w górę, co najwyżej zachowasz wartość pieniądza (zmienne stopy procentowe).

Mam nadzieję że trochę pomogłem.
--- / 194.95.141.* / 2010-03-18 09:14
Skoro nie wiesz, jak wyglada sytuacja z kredytem studenckim, to po co sie wypowiadasz? Wystarczy doslownie kilka minut w wyszukiwarce, zeby dowiedziec sie, ze (preferencyjny) kredyt studencki jest oprocentowany na 1,2 stopy redyskonta weksli nbp, ale czesc oprocentowania jest pokrywana przez panstwo, wiec realnie, oprocentowanie tego kredytu to 1%.
--- / 194.95.141.* / 2010-03-18 09:19
I jeszcze jedno. Rozpoczecie splacania takiego kredytu mozna odroczyc nawet dwa lata po zakonczeniu studiow.

Co do pytania. Zaloz lokate/rachunek oszczednosciowy z dzienna kapitalizacja odsetek. Jesli chodzi o ten drugi, to moge polecic eurobank.
max1224 / 2010-03-17 00:03 / Tysiącznik na forum
skoro zastrzegasz że odpadają i akcje i forex to zostają obligacje, fundusze lub polisy kapitałowe te ostatnie wymagają elastycznego podejścia żeby Twoje oczekiwania spełnić zaś jeśli fundusze to pamiętaj o parasolach
max1224 / 2010-03-17 00:04 / Tysiącznik na forum
aha i raczej nie baw się w produkty strukturyzowane tam jest tak zamącone że nie dojdziesz ładu składu
tedchom / 2010-03-16 23:53 / Tysiącznik na forum
teraz się zacznie:) polecam zorientować się w różnych produktach i wybrać z pośród nich najlepszy dla siebie -nie licz na konkretną odpowiedź bo każdy sam odpowiada za swoje finanse sprawdzaj wszystkie za i przeciw, bo każdy ma inną wytrzymałość na ryzyko itd pozdr.
mfund / 79.163.11.* / 2010-03-18 11:07
Bardzo rozsądna rada. Trzeba pytać doradców o możliwości, a decyzje podejmować samodzielnie w oparciu o rzetelne informacje. Płynność powinien zapewnić rachunek oszczędnościowy, ale oprocentowanie tam jest mizerne. Podobną płynność może zagwarantować odpowiednio skonstruowany portfel w oparciu o Fundusze Inwestycyjne otwarte. Przy odpowiednim rachunku inwestycyjnym można też pomyśleć o systematycznej inwestycji w giełdę.

Można też zrobić sobie hybrydę, ale to stosuje się zazwyczaj przy dużym portfelu.

Zapraszam do zadawania pytań na adres kontakt@mfundusz.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy