Forum Forum finansoweInne

Kredyt studencki. Ten dług opłaca się zaciągnąć

Kredyt studencki. Ten dług opłaca się zaciągnąć

Wyświetlaj:
mmx / 2012-09-26 07:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fajnie kombinujecie - kredyt na studia, potem kredyt na mieszaknie, samochód i człowiek zostaje współczesnym niewolnikiem - pańszczyźnianym chłopem który MUSI pracować aby to co zarobi zanieść grzecznie do swego Pana (banku) - tzn. to co zostanie z jego zarobku po uprzedniej grabieży ze strony państwa (min. finanasów) oczywiście

sumując - raz pracodawca składa daninę (koszty pozapłacowe), raz pracownik (podatki pośrednie bezpośrednie), potem jeszcze raz pracownik bo musi oddać ww. kredyty

Polska AD2012 - system NIEWOLNICZY XXI WIEKU
tesa1959 / 2012-09-26 08:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

fajnie kombinujecie - kredyt na studia, potem kredyt na mieszaknie, samochód i człowiek zostaje współczesnym niewolnikiem

Akurat kredyt na studia nie czyni człowieka niewolnikiem, ale jest mały myk. Co biednemu studentowi po kredycie, skoro dostanie go pod koniec roku akademickiego? Za co ma studiować do tego okresu? Mieszkać pod mostem? Bo akademik wcale nie jest tańszy niż pokój w wynajętym mieszkaniu.
To jest bez sensu dla tych rodzin, które nie są w stanie zapewnić utrzymania studentowi do tego okresu. Niby pozostaje kredyt konsumencki, który można potem częściowo spłacić wyrównanym kredytem, ale skąd pewność, że student otrzyma kredyt? Trzeba spełnić wymóg minimum dochodu.
docha / 89.191.166.* / 2012-09-30 15:20
co za problem pracowac przez wakacje, odłożyć kasę na początek studiów, a potem utrzymywać się z kasy z kredytu, 600 zł to niemało, wielu studentów nie ma innego wyjścia. Nabór wniosków w PKO rusza jutro, gdybym potrzebowała to na pewno bym z takiej możliwości skorzystała
tesa1959 / 2012-09-30 15:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No, z tą pracą to nie do końca tak. Nie każdy ma możliwość pracować i mieszkać z rodzicami, aby odłożyć. Jeśli przy tym wynajmuje mieszkanie, to już nie odłoży przez trzy miesiące 3.600 zł, bo tyle dostanie zwrotu. Nie muszę chyba dodawać, że za 600 zł nikt się nie utrzyma, bo to jest tylko kwota wynajmu pokoju.
alunia09 / 2012-09-26 12:43 / Bywalec forum
powiem wam ze sśrednio, bo ja miałam kredyt kiedyś i za rok zaczynam go spłacać i okazało się że podnieśli stopę procentową no i mam do spąłcenia znacznie wiecej niż się spodziewałam

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: