Forum Forum finansoweInne

Kredyt studencki+inwestycja

Kredyt studencki+inwestycja

exploit / 2009-09-23 09:34
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na forum, ale częstym gościem na portalu.
Od października rozpoczynam studia zaoczne na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (finanse i rachunkowość).
Chciałbym ubiegać się o kredyt studencki. Powinienem go otrzymać bez problemu, mam poręczyciela (jest nim moja mama, która pełni nade mną opiekę rodzicielską), który posiada dochód ok. 1500zł. Kredyt powinien wynosić 400-500zł. Zgodnie z zasadami kredytu studenckiego:
-przyznawany jest on mi przez okres studiów, co miesiąc (w moim przypadku przez 50 miesięcy- 20tys wysokość udzielonego mi kredytu przez ten czas)
-spłata kredytu rozpoczyna się po 2 latach od zakończenia studiów
-,,Liczba rat spłaty kredytu stanowi dwukrotność liczby wypłaconych rat kredytu."
-przez okres studiów (5lat) odsetki nie są naliczane; po tym okresie koszt kredytu wynosi (dane z poprzedniego roku?) ok. 3,3%

Rozpoczynam pracę za kilka tygodni, i byłbym w stanie pokryć opłatę za studia, która wynosi 500zł/mc. Niestety dużych zarobków mieć nie będę, więc przydałaby się pomoc w postaci jakiejś części opłat za studia- stąd pomysł kredytu studenckiego.

Zastanawiałem się na taką opcją:
-dostaje miesięczny kredyt studencki w wysokości 400zł
-200zł przeznaczam na dopłatę do opłat za studia
-200zł miesięcznie przez 50 miesięcy inwestuję

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie wyboru lokaty/funduszów inwestycyjnych itp. I w ogóle o weryfikacje tego pomysłu.
Posiadam konto:
-w mBanku+Supermarket Funduszy Inwestycyjnych
-w BZWBK
-otwarte konto real w Domu Maklerskim X-Trade Brokers (wiąże się to z moim zainteresowaniem giełdą walutową)- wykorzystywane narazie do nauki i niewielkich, wręcz 0 zysków. :)

Pozdrawiam,
Adrian
miszkodo / 94.254.129.* / 2010-09-16 11:05
zobacz również tutaj:

http://tani-kredyt-czy-dobra-lokata-forum.blogspot.com

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: