Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt w BZ WBK - opłaca się?

Kredyt w BZ WBK - opłaca się?

Zubi / 83.16.220.* / 2009-08-21 06:58
Tak się zastanawiam czy opłaca się zaciągnąć kredyt w BZ WBK. Mają wysoką prowizję 3,5% wliczaną w kredyt, ale za to marża 1,35%. Kredyt ma być na 15 lat kwota 120 tys. raty równe. Porównuje z innymi bankami i wydaje mi się to najatrakcyjniejszą ofertą, ale nie jestem w tej dziedzinie specem. Czy ktoś jeszcze porównywał w ostatnim czasie oferty banków? Macie jakieś porady?
Wyświetlaj:
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-21 09:48
Kiepski pomysł płacić 3,5% prowizji (standard w tej chwili to +-2%), chyba że kwota jest naprawdę stosunkowo nieduża, no i zamierzasz już ten kredyt ciągnąć w tym banku przez dłuższy okres czasu (tak aby zwróciło Ci się w różnicy pomiędzy ratami 1,5% nadpłaconej prowizji w stosunku do warunków rynkowych). Pytanie tylko co będzie jak marże spadną do poziomu 1% w PLN w normalnym okresie dla kredytów (taka sytuacja miała już miejsce) i przy refinansowaniu nie trzeba będzie płacić prowizji w nowym banku, co wtedy zrobić jak już się zapłaciło kiedyś te 3,5%?? 3,5% jest to tak naprawdę sprytnie zawaluowana opłata za wcześniejszą spłatę po prostu (która wynosi 0% w BZ WBK:)), płatna na początku kredytu. Moim zdaniem lepiej dla kredytu w PLN zapłacić trochę większą ratę na początku, a potem go zrefinansować na jakichś lepszych warunkach.

Jeżeli jesteś zainteresowany spotkaniem ze mną to zapraszam. Przedstawisz mi dokładnie jak zamierzasz prowadzić swój kredyt, a ja z Tobą policzę, przy uwzględnieniu wszystkich kosztów, co najbardziej będzie Ci się opłacało zrobić i na podstawie tych liczb podejmiesz świadomą decyzję. Zawsze będziemy mogli złożyć wniosek do BZ WBK i do innego banku, zobaczymy gdzie dostaniesz decyzję pozytywną, bo to jest też kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Zostaw mi wiadomość na emailu: cosmo-pl@o2.pl co na ten temat myślisz.

pozdrawiam
ewre / 212.67.148.* / 2009-08-21 10:03
Cosmo, ale Ty bajarz jesteś. Nie będzie już marż 1%...
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-21 10:42
A ciekawe dlaczego nie będzie?? jak daleko jest od 1,35% do 1% wg Ciebie?? Skoro teraz da się na kredycie na 1,35% zarobić to dlaczego jest to niemożliwe przy 1%?? Kredyt hipoteczny to najbezpieczniejsza pożyczka na świecie, ze względu na zabezpieczenie i świetna okazja dla banku na cross-selling. Moim zdaniem przy odpowiednim poziomie LTV i normalnej sytuacji rynkowej jest to jak najbardziej możliwe, zwłaszcza dla klientów refinansowych.
Zubi / 83.16.220.* / 2009-08-21 10:40
Też już słyszałem, że o marży 1% mogę sobie pomarzyć...
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-21 10:47
Ja słyszę codziennie, że na funduszach na pewno nie zarobię już nigdy, a giełda to tylko będzie spadać. W obecnej sytuacji możesz zapomnieć o 1% marży ale w momencie kiedy banki przestaną się obawiać wyimaginowanego ryzyka, wrócą do ostrej walki o klienta. Trzeba pamiętać, że wykorzystują one jeszcze fakt niskich stóp procentowych i chytrze zostawiają część zysków u siebie, bo Kowalski to patrzy tylko na ratę. W momencie gdy stopy skoczą do góry to sytuacja się odwróci i wtedy będzie dobry moment na refinans. Stopy powinny się zgrać z ożywieniem gospodarczym i przyspieszeniem, które spowoduje inflację.
Zubi / 83.18.254.* / 2009-08-21 11:46
Tak szczerze cosmo jaki bank polecisz oficjalnie na forum dla tego typu kredytu?
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-22 21:16
Zubi mam za mało informacji, żebym mógł Ci coś polecić czy zasugerować. Musiałbym się z Tobą spotkać i pogadać. Kredyt się planuje z 5 lat do przodu i bierze pod uwagę różne scenariusze. Dla mnie pierwsza nieścisłość jest w ratach równych? Dlaczego, skoro jest w miarę nieduża kwota kredytu i krótki okres, bierzesz równe? Przecież w ten sposób oddajesz teoretycznie do banku więcej wolniej spłacając kapitał na początku.

Pokażę Ci jedną rzecz:
I) załóżmy: prowizja - 3,5% WIBOR 4,4% + 1,35% marży = 5,75% przy 15 latach daje ratę równą w okolicy 1000 PLN na m-c

II) załóżmy prowizja - 2% WIBOR 4,4% + 2% marzy = 6,4% przy 15 latach daje ratę równą w okolicy 1038 PLN na m-c

Dla Twojego kredytu prowizja zapłacona w pierwszym wypadku będzie większa o 1800 PLN podzielić na różnice 38 PLN daje nam około 47 miesięcy (4 lata) żebyś zaczął wychodzić na swoje. Takie podstawowe wyliczenia można poszerzać o inne rzeczy i zakładać dla nich różne scenariusze ale to już nie przez forum. Zapraszam na spotkanie nic nie tracisz, a jak Ci się spodoba to możesz taki kredyt zaciągnąć przeze mnie w dowolnym banku.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: