kredyt w euro

maniuta81 / 85.202.33.* / 2010-02-16 16:38
Witam.
Złożyłam wniosek o kredyt hipoteczny na budowę do pko. Kredyt na 35 lat. Pani w banku poradziła, żeby wniosek składać kiedy jest wysoki kurs euro. Ok, to rozumiem. Z drugiej jednak strony to jaki to sens skoro raty spłaca się od wypłaconej transzy po kursie na dzień złożenia wniosku o transzę, a nie wniosku o kredyt czy podpisania umowy? O co tu chodzi? Jak to jest w praktyce? Czekać z wyplatami transz jak euro jest wysoko czy obojętnie?
Wyświetlaj:
1euro / 89.228.212.* / 2010-02-20 14:58
tylko że jak jest wysoki kurs to właśnie oni nie chca dawać kredytów.

niektóre banki, np. dnb teraz będą wypłacać transze z kredytów indeksowanych w walucie na odpowiedni depozyt co daje o wiele lepsze możliwości
Marynarz_RTS(nie doradca a samouk) / 66.178.126.* / 2010-02-16 19:38
W momencie przygotowania umowy kredytowej jest ustalana wysokość kursu oraz kwota wyrażona w EUR, która jest blokowana na poczet kredytu. Na dzień przygotowania umowy jest to równowartość kwoty wnioskowanej. Wypłata kredytu jest realizowana po kursach z dnia wypłaty każdej kolejne transzy. Może więc nastąpić sytuacja gdzie zablokowana kwota może okazać się niewystarczającą na pokrycie zobowiązań przy budowie domu. Może być również sytuacja odwrotna gdzie kwota będzie wyższa- w tej sytuacji zostanie spłacony kapitał kredytu i zobowiązanie Panisię zmniejszy w stosunku co do kwoty z umowy.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-16 21:00
ale głupoty piszesz, weź się zajmij pływaniem najlepiej.

Ja nie wiem czego Cię w szkole uczyli ale Twoja wypowiedź jest sama w sobie sprzeczna. Przeczytaj 5 razy i nie pytaj dlaczego tak sądzę. Mylisz też pojęcia 2 różnych form kredytu. Ogólnie no comment i trochę szacunku do doradców, bo jesteś samnieuk ;) i taki mądry się zrobiłeś po tych wszystkich oferta, że jak widzę dalej g.. wiesz. Cwaniak i spryciarz xD

@maniuta
1. PKO jest okropnie drogie napisz do mnie na cosmo-pl@o2.pl na pewno znajdę tańszą ofertę.

2. Pani Ci głupoty w banku gada, bo kurs się liczy z dnia uruchomienia najczęściej lub kontraktowania. Wyjątkową sytuacją są kredyty denominowane. Nie odpowiem Ci teraz jak jest w PKO ale raczej obstawiam indeksowany, więc ogólnie nie ma się czego obawiać przy transzach. On jest przeliczany, w dniu uruchomienia 1 transzy na złotówki i potem wypłacany zgodnie z harmonogramem.

3. W ogóle nie wiesz co to jest kredyt walutowy i z czym to się je. Słuchając Pani w PKO możesz równie dobrze posłuchać co do kredytu jak przekupki z targu. Dlatego, sugeruję Ci kontakt jak nie ze mną to z kimś, kto Ci dobrze wszystko wytłumaczy.
1euro / 89.228.212.* / 2010-02-20 15:01
to że pko jest drogie to normalne. dziś nawet sprawdzałem kredyt gotówkowy - rsso na poziomie 28% to niezły wynik, polbank daje z 15-16%, getin podobnie

ale to inna bajka

bank dnb nord ma fajną oferte w eur, gdy do tego dodamy ubezpieczenie rsso jeszcze nam powinno spaść, a jak w innych bankach. nieco drożej, niektórzy poobniżali marże bo mieli wysokie - cześć zaraz podwyższy bo będą się bać wyższych stóp bazowych
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-28 17:51
Przy hipotece RRSO też ma 2 rzędną rolę. Już o tym pisałem. Hipotek to nie gotówka, inne kwoty, inne podejście, inne prawie wszystko. DnB jest dobre zależy dla kogo i zależy od tego jak planuje obsługę swojego zadłużenia. Nie wygłaszajcie takich jednoznacznych opinii, bo ktoś to potraktuje serio.
Marynarz_RTS / 66.178.126.* / 2010-02-17 11:18
COSMO...Ty raczej zaliczasz sie do tych, ktorzy obrazaja i pokazuja swoja kulture osobista.
Zabolalo Cie "nie doradca a samouk" skoro przyznaje sie ,ze nie jstem doradca to moge sie mylic. DORADCA JUZ NIE bo to pokazuje co soba reprezentuje.Nie bede Cie oceniac niechrobia to Ci,ktorym pomogles w roznych sprawach. W szkoel uczyli mnie takich rzeczy ,ze nigdy tego nie opanujesz to tyle.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-17 12:03
Wiesz co bo bardzo nie lubię jak się ktoś stawia ponad innymi, a ty ewidentnie sugerujesz, że ja jestem lub moi koledzy niedoinformowany. W odpowiedz dlatego i usłyszałeś takie a nie inne argumenty. Nie robiłem żadnych wycieczek personalnych, więc nie wiem o co się oburzasz. Ja raczej należę do osób bezpośrednich i mówię "prosto z mostu" o co mi chodzi. Dodatkowo swoimi radami wprowadzasz w błąd ludzi, wskazując jednocześnie, że ja nie mam racji.

ps. Tak na marginesie: jak ktoś się tego nauczył czego Ciebie nauczono, to pewnie znalazłby się ktoś kto byłby w stanie posiąść taką samą wiedzę. ;) Może i ja nie jestem na tyle tępy, że by mi się udało
1euro / 89.228.212.* / 2010-02-20 15:02
ale już koledzy... spokojnie. każdy ma swoje zdanie i myśle że oboje macie racje :)
greg23 / 78.8.248.* / 2010-02-27 19:24
rozwazmy sytuacje moji mili :
podpisanie umowy kredyt - kurs euro 4,10
1sza transza kurs 3,90
i co teraz ?
trace czy nie ?
a jak rata ?
prosze o kompetentne odpowiedzi
1euro / 79.173.30.* / 2010-02-28 11:33
no przy takim spreadzie rzędu 20gr to troche ci ubędzie jak to ma miejsce przy kredytach indeksowanych
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-28 17:54
Dzizu.. No a ile niby wg Ciebie jest w tej chwili kredytów indeksowanych na rynku i skąd wiesz gdzie kolega wziął kredyt. W ogóle, tak na zdrowy rozsądek, kto bierze kredyt indeksowany, jak ma transze i naraża się na takie ryzyko? Chyba tylko hazardzista.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: