Forum Forum finansoweKredyty

kredyt w złotówkach

kredyt w złotówkach

topo / 2011-06-09 09:17
co sądzicie o kredycie mieszkaniowym w złotówkach, myślałem wcześniej o franku, ale po jego skoku w górę nie wiem czy to ma sens, co proponujecie, postawić na naszą walutę?
Wyświetlaj:
Ganesa / 2011-06-09 11:13
- biorąc kredyt w walucie ryzykujesz, że możesz mieć w przyszłości wyższą ratę. Biorąc kredyt w złotówkach masz pewność, że będziesz miał wyższą ratę!!!
- na zmiany kursów można się przygotować. złóżmy, że twoja rata w walucie wynosi 1 800 PLN, a w PLN 2 100 PLN. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt w walucie płać ratę ratę 1 800 PLN i tego same dnia odkładaj na konto oszczędnościowe 200 PLN. W sumie zapłacisz 2 000 PLN (czyli i tak mniej niż w złotówce, a zyskasz kilka rzeczy.

1) Przyzwyczaisz swój miesięczny budżet do wyższej raty. Jeśli kurs wzrośnie na tyle, że rata będzie wynosiła 2 000 PLN nic nie poczujesz. Po prostu nie odłożysz pieniędzy na konto. Jeśli rata przekroczy 2 000 PLN również nic nie poczujesz: będziesz płacił 2 000 PLN, a pozostałą część raty będziesz mógł pobrać sobie z konta oszczędnościowego. Jak kurs spadnie i rata wyniesie 1 700 PLN odłóż na konto 300 PLN. Dzięki tej metodzie nie odczujesz zmiany kursu.

2) Pamiętaj, że aktualna panika dotycząca osób, które mają kredyt w CHF i boli ich wysoki kurs nie uwzględnia tego, że przez kilka lat raty były o kilkaset złotych miesięcznie mniejsze, a poza tym prawdopodobnie wysokość raty obecnie jest i tak mniejsza niż rata w PLN
topo / 2011-06-09 14:32
jednak zdecyduję się chyba na PLN, bo wolę nie mieć takich wahań wysokości rat
Ganesa / 2011-06-09 14:37
Wybrałeś bank? Jeśli nie to chętnie pomogę. napisz jakie są parametry kredytu
- wartość nieruchomości
- wkład własny
- okres kredytowania
- wysokość zarobków
Ganesa / 2011-06-09 10:35
Im frank wyżej tym lepiej brać kredyt w tej walucie
kaloryczka8382 / 2011-06-09 11:09
ja bym postawila na polski zloty...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: