Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyt we frankach nielegalny? Frankowicze biorą sprawy w swoje ręce

Kredyt we frankach nielegalny? Frankowicze biorą sprawy w swoje ręce

Wyświetlaj:
him272 / 78.11.1.* / 2016-05-07 19:36
Brali to niech placa nik nikogo nie zmuszal , a dlaczego ja mam placic z moich podatkow , mnie nie bylo stac i mieszkalem na 40 m w 4 osoby , a teraz mam 120 na 2 . i to bez kredytu .
magnifico / 91.90.160.* / 2016-05-07 21:55
Pokaż mi proszę podstawę prawną, na bazie której jakikolwiek polski podatnik miałby rzekomo dopłacać do frankowiczów - nigdzie takiego zapisu w projekcie ustawy ani Kukiz15, ani Prezydenta nie ma. Zachęcam do zapoznania się z projektami ustaw, zanim takie bzdury będziesz pisać
krzysztof663 / 37.248.255.* / 2016-05-07 19:29
O ile wiem ,to obowiązującą walutą w Polsce jest nadal polski złoty...Rozumiałbym,gdyby ktoś wziął kredyt w innej walucie na np wycieczkę zagraniczna, jakąś inwestycję poza granicami Polski, ale udzielanie kredytów na wewnętrzne potrzeby trąci łamaniem prawa, bo dopuszcza do oficjalnego obrotu w Polsce, inną niż złoty polski walutę..Poza tym banki nie dysponując w ogóle frankami, udzielały w tej walucie kredytów, wypłacały ten wirtualny kredyt walutowy w złotówkach i żądały spłaty także w złotówkach.Frank był potrzebny jedynie do przeliczania zadłużenia...CZY NIE JEST TO PRZEKRĘT STULECIA ???
nikkor / 77.254.251.* / 2016-05-07 20:28
w Polsce nie produkuje się również mercedesów a ludzie kupują i jeżdżą czy to aby legalne ?
tommmm / 85.164.135.* / 2016-05-07 20:47
a w jakiej walucie placisz za tego mercedesa w jenach mieszkajac w polsce. mi bank nie chcial udzielic kredytu w zlotowkach i niech nie klamia
Kazik451 / 79.185.160.* / 2016-05-07 19:41
Krzysztof zatem jesteś też kryminalistą, ponieważ biorąc kredyt we frankach współdziałałeś w przekręcie, czy ty na pewno jesteś poczytalny, delikatnie mówiąc, szkoda, ze nie byłeś taki mądry zanim kredyt wziąłeś, trzeba była brać w złotówkach a nie zarabiać na spekulacjach, tobie chyba głowa potrzebna jest tylko do noszenia czapki
Józef222 / 31.1.51.* / 2016-05-07 19:28
Czas wyper.ać z DB. To zło..(d)zieje skoro majo takiego naczelnika?
ewa u / 91.231.25.* / 2016-05-07 19:27
spłacam w złotówkach kredyt od 17 lat i wtedy jak brałam go mówiąc ze nie wiadomo co będzie za wiele lat to młodzi koledzy z pracy się śmiali że ze mnie frajerka bo oni tylko we frankach biorą.
No to teraz żądam aby mi zwrócono różnicę w wysokości odsetek która jest ogromna w stosunku do kredytów we frankach i moim kredytem który spłacam uczciwie..Co to ma być czy ci co brali kredyty byli niepełnoletni.i nieświadomi co robią.
tommmm / 85.164.135.* / 2016-05-07 20:44
17 lat temu panstwo wyprzedywalo mieszkania 4 tys. zl. a ty dalej to splacasz gratulacje
tt555 / 84.215.228.* / 2016-05-07 20:10
17 lat temu nieruchomosci kosztowaly grosze w porownaniu z dzisiejszymi cenami...... juz dawno powinienes splacic a jesli nie to i tak zarobiles kupe forsy...... ale dalej ujada
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
FRANKOWICZoki / 89.69.216.* / 2016-05-07 19:27
Wziąłem z głową i nie chce żadnych zmian. Ci co pobrali na maksa to ich problem, bo widocznie są mało przewidywalni i troszkę głupi! Kredyt jest tani i mimo kursu dalej wychodzę na PLUS!!! NIE CHCĘ ŻADNYCH ZMIAN!!!
.piroman. / 89.74.15.* / 2016-05-07 19:20
Delegalizacja? Ależ oczywiście, pod warunkiem że przeliczeniu ulegną wszystkie raty od początku, tak aby skutek finansowy był taki sam jak dla kredytobiorcy złotówkowego. Czyli - mówiąc krótko - jeśli wartości płaconych rat były poniżej odsetek - obecna kwota kredytu będzie przewyższać wartość nieruchomości. Honor PIS-owskiego rządu powinien pokierować sprawy w tym kierunku, w końcu nie można finansować kredytów osób zamożnych (które stać było na kredyty frankowe i drogie nieruchomości) z kieszeni reszty społeczeństwa..... wiem, sarkazm. czego Wy się po PIS spodziewacie :) Banda cwaniaków, niczym PSL.
nchydt / 188.146.7.* / 2016-05-07 19:15
Frankowicze chcą.... A ja k...a chcę, żeby te matoły w końcu się zamknęły! Trzeba było myśleć wcześniej!!! Mnie nikt od kredytu w złotówkach nie dopłaca. Sam muszę spłacać nie oglądając się na innych. Tak, ze zamknąć gęby gamonie!
tommmm / 85.164.135.* / 2016-05-07 20:58
a co nam ktos doplaca do kredytu walutowego nie badz oblakany bo sie ponizasz jak chcesz to sie spotkajmy i policzymy ile ty juz splaciles w zlotowkach a ile ja w walucie to sie moze zastanowisz (w co watpie ) lekko podliczylem z kolega co ma kredyt w zlotowkach i cos o tym wiem ze was rabia a z nas to juz sobie nowe posesje buduja
ziutek11 / 134.3.254.* / 2016-05-07 19:20
Kto ci placi za te bredzenie. 2,50zl za wpis ? Kazdy jakos zarabia ale w ten sposob tylko " nie gamonie " ;)
Realista / 89.69.121.* / 2016-05-07 19:11
A czy jak brali we frankach kredyty to nie chcieli zdelegalizowania kredytów w złotówkach?
Śmiali się z tych co brali w złotówkach, więc teraz złotówkowicze śmieją się z nich! :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Moje imię / 37.248.255.* / 2016-05-07 18:53
gadałem z kilkoma osobami które brały franki przy kursie ca 2,3 PLN i cieszyły się jak dzieci gdy franek zdołował poniżej 2,0 PLN w 2008
jakoś nie słyszałem aby choć jedna powiedziała że podzieli się zyskiem z kredytobiorcami w złotych
więc niby dlaczego reszta społeczeństwa ma się teraz zrzucać na bandę ciemniaków którzy dali sobie wcisnąć kit w postaci kredytów walutowych ???
czy to naprawdę jest tak tajemna wiedza ?
czy żaden baran nie kuma że skoro kurs waluty może spadać to może też rosnąć i wtedy budżet domowy zacznie trzeszczeć ???
no bo przecież franki wciskano tym którzy nie mieli zdolności kredytowej w złotówkach a ich zdolność kredytowa w walucie była "na styk" więc dało się wniosek kredytowy jakoś przepchnąć
a co potem ?
a co się pan/pani martwi !!! w łunii przecie jesteśmy i za chwile bedzie ojro i się kredyt jakoś tam przewalutuje i dobrze bedzie ;)
tommmm / 85.164.135.* / 2016-05-07 21:05
prawda tak bylo co sie pan/pani martwi
ogarniam / 95.160.0.* / 2016-05-07 18:49
Ja się tam nie lituję nad frankowiczami ... odkąd weszły kredyty we frankach wielu znajomych uprzedzałem .. mieszkasz w Polsce ... chleb kupujesz za złotówki ... kredyt bierz w złotówkach .. tym bardziej, że banki nie są w większości w polskich rękach ... i nie będąc ekonomistą wyczułem, że z czasem mogą powstać ogromne problemy ... nie pomyliłem się .... tak samo nie pomyliłem się co do naszej aneksji do UE ... otwarte granice, dopłaty unijne to niewątpliwe korzyści (dla określonych grup) ale nikt nie patrzy na limity nałożone przez UE (limit produkcji cukru, połowu ryb, produkcji żywca, mleka, owoców, warzyw), ( inna sprawa, że każde jabłko, gruszka, jajko... ma mieć swój określony przepisami unijnymi wygląd i rozmiar !! co się w tabelce nie mieści ląduje na śmietniku) ... czy naprawdę tego chcieliśmy ?? W naszym kraju prawie 500 ton jedzenia miesięcznie trafia na śmietnik .... dzięki regulacjom unijnym mamy dziś super oszczędne żarówki napakowane rtęcią, które po pierwsze nie są tak naprawdę oszczędne, po drugie rozbite podczas świecenia są cholernie szkodliwe, a po trzecie nie ma programu ich utylizacji ... większość trafia na śmietnik (pod chmurkę) a wszystko co deszcz wypłucze trafia do wód gruntowych ... DZIWICIE SIE POTEM, ŻE WASZE DZIECI SĄ CHOROWITE ... WIWAT ue :)))))))))))
Rysiek772 / 31.1.111.* / 2016-05-07 19:01
Na rtęć w świetlówkach których już się niewiele produkuje masz selektywną zbiórkę odpadów i ustawę z 2007 o odpadach elektronicznych która nakłada każdego wprowadzającego do obrotu darmową zbiórkę odpadów. Skoro świetlówki wywalasz do śmietnika sam się nimi trujesz i TWOJE ORAZ INNE DZIECI, dorosłych też. Zawsze możesz oddać je do najbliższego sklepu w którym kupiłeś energooszczędną świetlówkę ! Dzięki limitom w produkcji żywności, masz stabilne jej ceny bo gdyby nie ten drobiazg konkurencja między producentami doprowadziłaby do takiej walki cenowej której żaden producent by nie wytrzymał. Popytaj rolników czy źle wyszli na integracji i jak się im podobają limity ? Większość plantatorów buraka otrzymała rekompensaty i przestawiła się na inną produkcję rolną. Zaznaczam że rolnik który sądzi że utrzyma się z 5 mórg to nie rolnik. Limity połowów mają chronić zasoby ryb przed całkowitym odłowieniem, już dziś dorsz w Bałtyku jest przełowiony. Koleś nie siej fałszywej propagandy tylko opieraj się na faktach a nie kazaniu księdza dobrodzieja
urfo462 / 46.215.48.* / 2016-05-07 18:46
przeliczyć po kursie złotego na dzień zawarcia umowy policzyc nalezne odsetki jakie były w kredycie zlotowym od dnia podpisania umowy wyliczyć ile zostalo słowem potraktować jako kredyt złotówkowy od samego początku do końca a nie jakieś dopłaty jak brali to kpili z tych co płacili w zlotowkach cóż taki mamy klimat
lucek 1234567 / 77.115.69.* / 2016-05-07 18:45
Nie rozumiem tych ludzi, przecież to ich problem, a nie Państwa czy banków. Byli głupi i tyle, i za swoją głupotę teraz muszą płacić. A co w przypadku, gdyby frank stał po 2 zł, czy też by chcieli przewalutowania kredytu? Oczywiście, że nie.
W takim razie co z osobami, które zaciągnęły kredyt w PLN. Niech Państwo spłaci za nich 1/4 kredytu w takim razie.
orzełek / 78.10.116.* / 2016-05-07 18:41
żadnej pomocy z żadnej strony nie powinni dostać. świadomie brali kredyty więc niech je teraz spłacają.
Echspryciarze / 178.235.68.* / 2016-05-07 18:38
A jakby frank stał po 2.5 zł to czy mógłbym unieważnić swój kredyt złotówkowy?...
Mario1972447 / 37.47.193.* / 2016-05-07 18:27
Ja, 40- letni inżynier nie chce dopłacać do frankowiczów.
I nie chce płacić na nierentowne kopalnie.
Dlaczego?
Bo w/w grupy społeczne nie pomoga mi w zyciu w NICZYM.
PROSTE???
123maniek123 / 62.121.37.* / 2016-05-07 18:48

Ja, 40- letni inżynier nie chce dopłacać do frankowiczów.
I nie chce płacić na nierentowne kopalnie.
Dlaczego?
Bo w/w grupy społeczne nie pomoga mi w zyciu w NICZYM.
PROSTE???

Mario, ty niepoprawny optymisto...marzycielu. Te 40lat spedziles chyba gdzie indziej...popieram. ja bym jeszcze dodal nierobów 500+.

Najnowsze wpisy